Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

Gość monia1312
no i przenioslam sie tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś może tutaj dołonczę... :) Wam Kochane ciężaróweczki życzę przedewszystkim zdrówka-zarówno Wam i Waszym maluszkom w brzuszkach i później na naszym świecie :) I oczywiście szczęśliwego oraz lekkiego rozwiązania :) Niech ten wątek Wam służy i przyniesie same radości i wsparcie przez te 9 miesięcy (już niecałe w niektórych przypadkach ;) ) Ciąża powinna być czasem radości dla każdej kobiety-a nie trwogi...I tego Wam życzę i życzyć będę 👄 ❤️ Serduia wysyłam ❤️ I dozę dobrego humorku 🌼 pa,pa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no i fajnie , dziewczyny dolaczajcie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dziewczyny mam pytanie czy w ciazy wykonujecie typowe prace domowe np mycie podlog, sprzatanie itp, bo ja tak, tylko stram sie firanek nie wieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIEW MOJE PANIE CZY JA TEZ MOGĘ TUTAJ PISAC? NIE ZEBY MI BYŁO TAM NA TAMTYM WĄTKU ZLE ALE NIELUBIE I NIECHCE UCZESTNICZYĆ W TAKICH CHORYCH DYSKUSJACH PRZECHODZIŁAM PRZEZ TO POTEM ZASZŁAM W CIĄZE BYŁY PROBLEMY ALE UDAŁO URODZIĆ SZCZĘSLIWIE TERAZ MAM TUTAJ DUZO KOLEZANEK Z KTÓRYMI CHCIAŁABYM POGADAĆ, KTÓRE MI DUZO DORADZIŁY I PORADZIŁY MAM NADZIEJE ZE MOGŁABYM Z WAMI POPISAC? MONIA CO DO DOMOWYCH PRAC TO Z PIERWSZYM MALUSZKIEM (BO TYLKO JEDNYM JAK NARAZIE)TO ROBIŁAM WSZYSTKO WŁĄCZNIE Z WIESZANIEM FIRANEK I MYCIEM OKIEN TYLKO JUZ POD SAM KONIEC MUSIAŁAM SIE OSZCZ ĘDZAĆ POZDRAWIAM WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysiaaa2
ehhh... ależ się namieszało :/ ale może tak Wam będzie lepiej... będę Was podczytywała, babki. może co jakiś czas się odezwę :) całuski dla brzucholi :* ściskam Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przenoszę się z Wami dziewczynki. Co do prac domowych, to ja też robię wszystko, ale muszę przyznać, że mi bardzo pomaga mąż (nie tylko jak jestem w ciąży). Mamy mieszkanie dwupoziomowe więc jak sprzątamy to każdy jeden poziom. Dzisiaj sama wszystko robiłam bo mój mężuś jest chory, ma gorączkę i wogóle źle się czuje. Śpimy osobno żeby Nas nie zaraził. Ale powiem Wam szczerze, że pracować mi się nie chce. Na zwolnienie nie idę bo potem będę miała niższe maicierzyńskie bo teraz by mi nie płacili ZUSu. Oczywiście nie mam ciężkiej pracy, bo jakbym miała stać cały dzień to pewnie też bym poszła. Daję radę tylko z chęcią gorzej. Macie skurcze w nogach? Mnie wczoraj cały zień łapały w palce od nóg i łydki a dzisiaj tak dziwnie bo pod piszczelem, aż się zdziwiłam!! Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, dziewczyny I ja sie za Wami na nowe forum pociagnelam :D kurde, caly czas leci mi taki ciagnacy sie, lepki, bilay sluz z pochwy.nie wiem co to moze byc :/ czy znowu nie powrocila grzybica, bo tez ostatnio mnie pieklo troche w srodku :/ matakusia tak sobie mysle, ze tez chcialabym zobaczyc Twoje zdjecie z brzuszkiem na naszej klasie :) czy moglabym dostac jakies namiary na zdjecia? innych dziewczyn tez mnie ciekawia wielkosci brzuszkow :) sama bym juz chciala fasoline ;) w ogole to ten lepki, ciagnacy sie, bialy sluz zaczal mi leciec w duzych ilosciach to wspolzyciu bez zabezpieczenia. mialam okres 12lipca, 4dni okresu, cykl mam 28-29dniowy, wspolzylam bez zabezpieczenia 29lipca, od tej pory leci mi ta biala wydzielina, troche sie napalam ze to ciaza :D matakusia rozmawialam z chlopakiem o Twojego meza pomysle i chyba jak bede w ciazy to tez zrobimy ramke ze zdjeciami brzuszka, jak rosl :) a czy Wy mialyscie w swoich objawach bialy sluz z pochwy? macie go w okresie ciazy? pozdrawiam i zycze powodzenia przyszlym mamom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
akocz ja tez mialam skurcze ale delikatne w nodze na samym poczatku ciazy teraz juz nie mam, olka śluz biały tez mialam i tez na poczatku Dzisiaj dziewczynki pojecha;li ode mnie rodzice , posiedzieli u nas przez caly weekend :)) Pogoda jest straszna u mnie bardzo padalo, pozsr Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka to swietny pomysl - naparwde :) Co do sluzu to... :/ - nie pamietam :/ Poczytaj moje posty na poprzednim forum, moze cos tam pisalam o tym :) daj maila to Ci przesle moje dane kochana :) akocz, jak to z tym ZUSem??? Ja jestem na zaoelnieiu, a potem macierzynskie jest zawsze platne 100%... wiec nie kumam.. dowiedz sie dokladnie! :) Mi moj maz tez bardzo pomaga w domu :) To bardzo wazne :) A co do skurczy, to ostatnio mnie czeso lapaly w nocy, ale teraz jakos ucichly... Ej... ja nadal nie czuje ruchow :( A juz mam 19 tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... zaczynam sie juz przejmowac ... A tak w ogole, to juz 5 raz (dzisiaj byl 5-ty), snilo mi sie, ze urodzilam chlopca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że nie masz płaconych składek do Zusu, a ZUS sobie potem liczy okresy składkowe i nieskładkowe. I wychodzi mniej jak jesteś na zwolnieniu. Ja też dokładnie nie wiem, ale moja szwagierka dostała kilka stówek mniej przez to, i wogóle jak ona rodziła to kilka dni przed porodem weszły nowe przepisy i brali pod uwagę cały rok, a wcześniej 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może będzie synuś, czy u Ciebie miałabyć córeczka? Ja też jestem w 19 tygodniu i jak raz mnie kopnął, tak do tej pory nic, chociaż go proszę i gadam do niego i tatuś też prosi, ale czekam cierpliwie. Uparty osiołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dziewczynki badzcie cierpliwe napewno was kopna dzidziusie :), ja tez matakusia mialam sny ze urodze dziewczynke i prawdopodobnie bedzie dziewczynka, zobaczymy na kolejnym usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy, moze sie dowiem 12 sierpnia :) a co do ZUSu, to nie rozumiem... moja tesciowa jest ksiegowa, ona mi podpowiedziala idz na zwolnienie bo i tak macierzyski i zwolnienie masz 100% platne... A mi tez sie raz wydawalo, ze mnie kopnelo, ale nie jestem pewna, czy to na pewno to... ale teraz cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
co do zusu to ja jestem na zwolnieniu i placi mi zaklad pracy 100% pensji, umowe mam tylko do czasu porodu do listopada, pozniej macierzynski wyplaca mi zus 100% podstawy pensji, okresy skladkowe mam placone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ja juz sie dowiadywalam w zusie, nawet jakie dokumenty mam dostarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie będę się spierać i Was przekonywać, bo sama dokladnie nie wiem, ale jeśli księgowa mówi, że 100 % to chyba wie. W każdym bądź razie narazie nie potrzebuje być na zwolnieniu, chociaż pospałabym sobie do 9 chociaż. A jeszcze jeśli chodzi o USG częste, to ja sobie nie wyobrażam, żebym poszła na wizytę i nie zobacyzła mojego bąbelka. Ważyłam się w sobotę i przytyłam 6,2 kg, a normalnie ważę 40 kg. Więc sporo już!!! Moja mama ze mną w ciąży przytyła tylko 9 kilo a z moim starszym bratem aż 24 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
akocz tylko 40 kg wazylas? ale chudzinka z Ciebie :) przyda Ci sie troche kg, ja wazylam 48 teraz juz 63kg w 26 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dziewczynki w koncu kupilam wózek, reszta jeszce przede mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matakusiaJa tez nie wyo
brazam sobie pojsc do lekarza i niezobacyc mojego babelka... nie wytrzymalabym! Ja wazylam przed ciaza 42kg a teraz waze 49, prawie 50kg ;) monia to dobrze, z ejuz kupilas wozek - na Ciebie juz czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ale z nas grubaski :) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
wiecie co , coraz bardziej zaczynam sie bac porodu, kazdy mnie straszy ze sie bardzo umecze itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×