Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

No ja Iska mialam kategoryczny zakaz baraszkowania w lozku... :/ Ale teraz juz mozemy :D Tzn powiedzial mi, zeby spokojnie, bo jak przesadzimy to znowu moze byc zakaz :P Ale psychicznie mam juz tak zakodowane, ze nie wiem jak przelamie ta barieie, mimo, ze wiem, ze mozna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana,jak lekarz mowi,ze mozna to dawaj!:P:D Jeszcze zapomnisz jak to sie robi:)haha...zartuje. Ale tak powaznie to skoro macie lekarskie błogosławienstwo to trzeba to wykorzystac,pan doktor przeciez wie co mowi;) Poza tym no ja nie wiem jak Wy ale ja podczas ciazy mam jeszcze wieksze zachcianki niz zwykle:P...To podobno jest przez zwiekszone ukrwienie macicy heheh....Tak wiec ja bym sie Matakusia "nie blokowała"na Twoim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ja mialam powiedziane ze lepiej przez 3 miesiace zrezygnowac, pozniej juz mozna, ale ja wole zaczekac po porodzie :), nie wygodnie z takim brzuchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do włosów to ja robię odrosty co miesiąc na blond, pytałam fryzjerki i powiedziała, że to już nie te farby co kiedyś, prędzej od wąchania można się zatruć niż od nałożenia na głowę. A co baraszkowania to u mnie też był celibacik, narazie raz bo juz mozna, fajnie jest z takim brzucholem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
jade dziewczynki na safari kolo mojego miasta, wjezdza sie samochodem do duzego otwartego zoo a zwierzeta chodza kolo ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No... czasem truuuudno bylo wytrzymac, ale dawalismy razde do tej pory :) Teraz jak mozemy, to.... hmm... juz chyba nie wytrzymamy :P A teraz siedze sama, bo moj maz na weselu do oczepin zostaje robic zdjecia, czyli w domu bedzie kolo 2 dopiero :( A ja bardzo nie lubie byc sama :( Zaraz bedzie "Joe Black" to sobie obejrze, bo (wstyd sie przyznac) jeszcze nigyd nie ogaladam :P monia ja w takim parku ZOO bylam w Anglii - swietna sparwa. Napisz jak wrazenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnoia1312
joe black bardzo fajny film, a na tym safari bylo super, zwierzeta zagladaly do samochodu przez szybe, no super bylo, wszystko nagralismy kamerka :). zwierzeta byly rozne lamy, bawoly, osiolki, zebry itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matakusia-czasami fajnie pobyc samej(samemu)-wtedy mozna troche za soba potesknic;) Moj M jest teraz od czwartku W Niemczech -wraca w poniedziałek-pojechal po autko i fajnie mi -zrobilam sobie generalne porzadki,nikt mi nie przeszkadzał,czysto jest i moge sie troche tym dłuzej nacieszyc bo wiadomo jak faceci sie kreca po domu to kocioł jest niezły :D,a towarzystwo zawsze sie znajdzie;) A potem jak wraca...hmmm,....no to jest najlepsze w tym wszystkim;) Warto potesknic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu taka cisza??? Jak tam u Was dziewczynki? U mnie bylo wczoraj ok 30 stopni i czulam sie okropnie :/ Dzis juz jest lepiej, bo troche chlodniej, ale i takj goraco... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matakusia Ty nie jedna zle sie wczoraj czulas ,ja wczoraj prawie zemdlalam w kosciele;/ Dzis myslalam ze lepiej ale jak chce cos zjesc otiweram lodowke i powrot bo lapia mnie mdlosci i to okropne;/;/;/ Pytanie mialyscie tez na poczatku ciazy? Boje sie z ebede miala tak przez cala ciaze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
spelniona nie bedziesz miala tak przez cala ciaze tylko moze przez 3 miesiace, minie ci, ja tez tak mialam. dzisiaj bylam na szkole rodzenia, mielismy zajecia oddechowe i ogladalismy filmik o rozwoju dzidziuusia w brzuchu. :) fajnie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początku września pójde do szkoły rodzenia spełniona te mdlości mogą minąć, ale nie muszą, moja kuzynka codziennie przez 7 miesięcy wymiotowała, ale nastawiaj się, że u Ciebie minie, ja tez nie mogłam otworzyć ani lodówki ani zmywarki bo mnie mdliło i teraz to już wogóle o tym zapomniałam Byłama dzisiaj w ZUSie, i tak: 1. można być całą ciążę na zwolnieiu i w tym roku kobiety w ciąży nie ma prawa wzywać żaden lekarz orzecznik czy jak on się tam nazywa, 2. zasiłek macierzyński liczy się: średnią z całego roku wstecz od pierwszego zwolnienia, czyli jak ja byłam w maju pierwszy raz to liczy mi się od kwietnia rok wstecz, średnia oczywiście 3. na wychowawczym Państwo płaci składki chorobowe i emerytalne od najniższej krajowej, więc okres składkowy nie zostaje przerwany Bardzo miła Pani była i powiedziała, że nie opłaca się pracować kobietom w ciąży teraz bo dzieci są ważniejsze, byłam w szoku ale naprawdę tak powiedziała. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
to fajnie akocz ze sie dowiedzialas w zusie, czyli jak ja pierwsze zwolnienie na "ciaze" wzielam od kwietnia 2009 to bedzie mi sie chyba liczyc od marca 2008??? oczywiscie srednia, dobrze rozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spelniona ja akurat jestem szczesciara bo nie mialam zadnych mdlosc ani wymiotow... tak samo nie bylam wrazliwa na zapachy - no moze troszeczke, ale generalnie to nic mi nie bylo :) A Ty musisz wierzyc, ze przejdzie Ci po 3 miesiacach i bedzie OK :) A ja wczoraj bylam na zakupach w Poznaniu... nic nie kupilysmy - beznadzieja totalna... :/ A jaka zmeczona bylam? Ło jeju... normlanie padlam do lozka jak betka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dzis bylam u fryzjera, przeszlam z koloru blond na ciemny, musze sie przyzwyczaic tylko do tego koloru :/, mam nadzieje ze to nie zaszkodzi dzidziusiowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no tak mysle ze nie zaszkodzi, ale chodza rozne opinie o tym malowaniu wlosow. Troche farby zetknelo mi sie ze skora i dlatego sie obawiam, ale mysle ze zbyt duzo tej chemii nie doszlo do dzidziusia, boze ale ja jestem panikara koszmar, heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe ja tez jestem taka panikara. No widzisz tu jest roznica miedzy farbami ciemnymi, a rozjasniaczami. Farby tak nie szkodza, jak rozjasniacze :) Wiec nic sie nie boj - zreszta na tym etapie ciazy to juz nie maja prawa zaszkodzic! Wczesniej moze tak, bo sie narzdy rozwijaja... a teraz juz tylko rosna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusia108
Witam dziewczyny! Wiem, że to forum na temat gdy już nosice swoje maleństwa w brzuszkach ale wydaje mi się, że odpowiedzcie mi na pytanie, bo juz macie jakieś doświadczenie w tym wszystkim. Hm... od czego by tutaj zacząć. Otórz 30 lipca kochałam się ze swoim partnerem bez zabezpieczenia, następnego dnia dostałam okres. Okres trwał 4 dni jak nigdy, zazwyczaj trwa 7 dni. Poszłam po ponad tygodniu do ginekologa na badania kontrolne, bo doskwierał mnie prawy jajnik po okresie. Dodam jeszcze że jestem 2 miesiące po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych. Ginekolog mi powiedział, że nawet jakbym była w ciązy to teraz nawet przez USG dopochwowe nic nie zobaczy i muszę się obserwować, a na jajniku który pobolewa jest pęcherzyk. No a 2 dni temu znowu się kochaliśmy bez zabezpieczenia i miałam dni płodne. Dodam też, że ciąglę pobolewa mnie ten prawy jajnik i mam bóle głowy. Powinnam zrobić test czy iśc odrazu na badanie krwi BHCG? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam. Justyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jusia ja bym najpierw zrobila test... jelsi wyjdzie negatw, to poczekalabym jeszcze z tydzien i powtroyzla test albo poszla na bete :) Wybor nalezy do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusia108
Ok dzięki bardzo za odpowiedz. Tak jak mówisz najpierw zrobie test a później się zobaczy. Pozdrawiam i powodzenia życze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika23
Hej dziewczyny:) Dawno mnie tu nie było i już widze jakie zmiany, mam nadzieje ze mnie pamiętacie:) Matakusia gratuluję córeczki, i ja też się pochwalę a mianowicie będę miała synusia:)) od razu tak ładnie nóżki rozszeszył i pokazał:) teraz jestem już w 18 tygodniu i wy też tak odczuwacie tą pogodę?/w poniedziałek tak źle się czułam wystraszyłam się strasznie. a piszcie jakie lekarz zalecił wam witaminy??? Ja biorę feminatal i słyszałam różne opinie na ich temat. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
Weronika gratuluje synka, ja biore ELEVIT, slyszalam ze sa to dobre witaminy dla kobiet w ciazy. A pogoda to strasznie na mnie wplywa, ja mam juz 28 tydzien wiec jest mi coraz ciezej a brzuszek mam juz dosyc spory, najgorsze jest to ze na poczatku ciazy kupilam sobie spodnie ciazowe, ktore teraz ledwo na mnie wchodza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika gratuluje synka :) Co do witamin to nic nie biore bo jak do tej pory mialam wzroowe wyniki badan, a witaminy jem naturalne przez owoce i warzywa :) Monia, ja tez kupilam spodnie ciazowe 3/4 na poczatku ciazy i mialam te teraz na sobie dwa dni temu - no i to byl ostatni raz kiedy je miala m na sobie :/ Juz sie w nie nie mieszcze... A gdzie tu do konca ciazy??? ło jejku... jeszcze prawie polowa, bo mam 21 tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no rosniemy szybo , az za szybko, bo ja kupilam sobie taka szara koszulke gdzies tydzien temu a teraz jest mi prawie do polowy brzucha, heheheheh :), jutro czeka mnie podroz 600km, jade do rodzicow na tydzien z mezem i to bedzie moja ostatnia wizyta, pozniej przyjade gdzies w styczniu z bobaskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
tak , bardzo daleko co? po urodzeniu bedziemy zmezem skazani wylacznie na siebie niestety, ale mam nadzieje ze damy sobie rade, troche sie tego boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jejku... to gdzies Ty sie wyprowadzila??? Tak daleko?? Ja bym umara ze strachu chyba!!! A tesciowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ja sie przeprowadzilam do Gorzowa wielkopolskiego, tesciowa i moi rodzice pochodza i mieszkaja w wojewodztwie swietokrzyskim, wiec tesciowa tez mam daleko. Najgorsze jest to ze mamy tak daleko a moja mama i tesciowa nie sa w stanie przyjechac do nas na dlugo, pracuja. Mam nadzieje ze damy sobie rade z maluszkiem, boje sie tego strasznie ale zobaczymy co bedzie. Dlatego nastepnym razem chcemy sie wybrac gdzies pod koniec stycznia , jak troszke podrosnie dzidzia, ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×