Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość crazymarta

Czyszczenie uszu .

Polecane posty

Gość crazymarta

Jakie macie sprawdzone metody czyszczenia uszu ?? Czy są one bezpieczne i zdrowe ?? czekam na wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie czekaj tylko sobie poczyta
na forum "szumy uszne itd." do czego moga doprowadzić samowolne czyszczenie uszu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest specjalny
spray do czyszczenia wosowiny vax-coś tam sie nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymarti
Bezpieczniejsze jest napewno stosowanie płynów typu Acerumen .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crazymarta
Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź na temat acerumenu ?? Ponieważ pierwsze słyszę o takim produkcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu zarejestrujcie się do laryngologa ,bo na pewno będzie wam potrebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymarti
Jak dla mnie jest to najbezpieczniejsza forma czyszczenia uszu. Ponieważ patyczkiem nie usuwasz całej woskowiny a jedynie upychasz ją do środka... Odkąd używam A cerumen nie muszę się już stresować czyszczeniem uszu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymarti
Wlewam połowę zawartości plastikowej ampułki do każdego ucha. Odczekuję aż preparat zacznie działąc :) Następnie wypłukuje ucho wodą i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crazymarta
A czy jest jakaś pozycja w której należy wkraplać do ucha Acerumen np na leżąco ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymarti
Ja zawsze wpuszczałem je tak aby po prostu nie wypłynęły z uszu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crazymarta
A czy A-cerumen mogą używać również dzieci czy produkt jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla dorosłych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymarti
Nie słyszałem żeby były jakieś przeciwwskazania :) Bynajmniej w przypadku mojego dziecka ( 7 lat ) mogę podawać mu kropelki. Ale radziłbym Ci iść na konsultację do lekarza zanim podasz jakikolwiek preparat dziecku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oświecenie i rada
każde wprowadzanie do ucha jakiejś chemii jest w jakimś stopniu szkodliwe i rozleniwiające układ immunologiczny, zatem najwłaściwsze jest dosyć częste mycie uszu, np. po rekreacyjnym wysiłku fizycznym pod prysznicem wg zasad: 1.namydlić uszy 2.dłoń przyłożyć do ucha i kręcić małżowiną aż mydliny rozpuszczę ew. woskowinę i jakiś tam brud 3.przyłożyć słuchawkę prysznica i ciepłą wodą wypłukać każde ucho ciepłą i chłodniejszą wodą w celu hartowania 4.wstrząsnąć głową i uszy czyste i odetkane!!!!! 5.pałeczką do do uszu delikatnie wybrać resztki wody i ew. woskowiny; zero śladu woskowiny lub nieznaczny ślad świadczą o czystości. Jeśli na pałeczce będzie dużo woskowiny, to mycie powtórzyć. 6.suszarką nawiewną i letnim strumieniem powietrza dosuszyć uszy. Jak żyć żeby żyć, znajdziesz w t. "4warunki determinujące zdrowie" na www.vademecum.zdrowia.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki za porady
:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spotkałam
laryngologa, który stwierdził, że uszu nie należy myć, tylko czyścić zakraplając jakimś płynem!!! Kretynizm?! To tak samo jakby duupy nie myć tylko podcierać papierem!!!!!! Po kilku dniach duupa czrwona jak u goniącej się lochy. Jeśli idzie o suszenie suszarką, to pisze jak krowie na rowie, że nie suszenie tylko dosuszenie i to letnim strumieniem powietrza. Spróbuj, za przeproszeniem, ciele dębowe, z takimi niedosuszonymi uszami wsiąść na rower w chłodny dzień i przejechać się parę kilometrów, zapalenie ucha środkowego i zatok gotowe!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sęk w głupocie
I jeszcze mam pytanko czy bierzesz pod uwagę to że Twoim sposobem raczej nie wypłuczesz całej woskowiny z ucha ...?? ================================================ Wypłukać całkowicie woskowinę z ucha może tylko laryggolog strzykawką laryngologiczną. Sęk w tym by systematycznym i właściwym myciem nie dopuścić do zgromadzenia się nadmiernej ilości woskowiny , otępiającej słuch. Idiotą jest ten, kto całymi latami nie myje uszu, stosując jakieś tam krople przeciwwoskowinowe i jak już jest prawie głuchyod czopów woskowinowych idzie dopiero do laryngologa na płukanie uszu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o kosztach
płynu przeciwwoskowinowego, stratach czasowych, rozleniwianiu układu immunologicznego nikt jakoś nie pisze. Najłatwiej pójść na łatwiznę i zamiast właściwego mycia zakraplać uszy raz/rok jakimiś drogimi kroplami. Coś takiego, to gorzej niż dziecinada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys w jakims programie medycznym słyszałam jak laryngolog mówił, że najlepsze środki to woda i mydło, i nie są wskazane patyczki, ale ja i tak ich używam czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Crazymarta
sorki za to "Cielę dębowe", jakoś mi się wyrwało. Na przeprosiny masz kilkanaście 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdjnfjdkr
ja czyszcze patyczkami, robie to codziennie na mokro i nie wydaje mi sie, ze je wpycham do srodka, bo z dnia na dzien to nie mialabym chyba co wpychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crazymarta
Widzę że moje pytanie wywołało duże poruszenie :) Rozumiem że normalne mycie uszu to podstawa. Może źle zrozumieliście moje pytanie. Ja chcę używać A-cerumen jako uzupełnienie higieny ucha ( prócz codziennego mycia ).... Nie uważacie że to dobry pomysł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Crazymarta
Moja droga, szkoda czasu i pieniędzy, a przede wszystkim niepotrzebnego wprowadzania, niestety, szkodliwej chemii. Za mądre wyjście z sytuacji masz 👄 i 🌼 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejkaizosia maciejka235tl
ja czyszczę uszy mojej 6 letniej córeczce, właśnie kroplami. Zbiera jej się nadmiar woskowiny, bo przeszła w ubiegłym roku solidną infekcję i ma od tego czasu problem z uszami. Laryngolog przepisał właśnie a-cerumen. Krople nie tylko rozpuszczają nadmiar woskowiny, ale zapobiegają jej odkładaniu, także moim zdaniem warto na nie wydać parę groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A cerumenu nie powinni stosować ci którzy mieli albo mają perforacje błony bębenkowej. To tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crazymarta
A tak w ogóle to czy ktoś z was zna cenę A-cerumenu ??? Czy ten produkt jest ogólnodostępny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka235
to jest produkt dostępny w aptekach. Krople stosuję u swojej 6 letniej córki. Kosztuje około 13 zł. Jeśli masz problem z nadmiernym gromadzeniem woskowiny to polecam - skutecznie czyści uszy z zalegającej woskowiny i zapobiega je odkładaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crazymarta
Tak sobie pomyślałam że z chęcią bym wypróbowała A-cerumen aczkolwiek nie chce kupować od razu całego opakowania. Czy wiecie czy można dostać może jakieś próbki tego specyfiku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka235
Podpytaj w aptece. Często jest tak, że apteki dysponują próbkami kosmetyków i preparatów bezreceptowych. U mnie wszyscy domownicy stosują a-cerumen. Jest skuteczny w usuwaniu nadmiaru woskowiny i bezpieczny dla dzici. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×