Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

Gość Hawa2000
Witam was dziewczyny, jestem tu pierwszy raz. Jestem w 5 tyg ciazy (w niedziele robilam test). naisze teraz co mi sie przydarzylo: kilka minut po zrobieniu testu, bardzo chcialo mi sie kichac, ale nie kichnelam, jakby zatrzymalam. dzis po poludniu siedzialam sama w domu i czytalam gazete, z tylu podeszla do mnie blisko tesciowa i odezwala sie, tak sie wystraszylam ze az podskoczylam do sufitu, cala sie trzeslam. boje sie czy to nie zaszkodzi dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hawa2000 - kichanie na pweno nie zaszkodzi dziecku! Przestraszenie się też raczej nie... Ja w 3 miesiącu ciąży przeszłam nagłą śmierć ojca a mojemu maleństwu na szczęście nic się nie stało. Drżałam o nie wtedy strasznie, bo przeżyłam wielki szok i ból. Jednak jeżeli coś cię niepokoi - idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko ja mam 52 kg w tej chwili, ale mam tylko 158cm. W sumie figurę też mam ok, tylko mam jeszcze lekkie boczki nad pośladkami i trochę wystający brzuch:( Spodnie w biodrach są ok. Gorzej w pasie... Mała a gdzie Ciebie wcięło????? Jak dieta????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Majka juz spi :) M też mam z głowy :) jakiś mecz leci i zapatrzony w tv normalnie hipnoza:) Annolia tak mi się wydaje że 60 km:) ja jestem z Gliwic :) samochodem jakąś godzinę:)a Ty w jakim kierunku? Beatko 400 zł!!! wow drogo coś:(daj znac co okulista powiedział Ania zamień się na włosy co:) ja mam do pasa cholernie grube i takie troszkę kręcone włosy:)zawsze chciałam miec bardzo jasny blond albo właśnie bardzo ciemne i proste a mam jakiś mysi :( niestety moje niepodatne są na prostownice:( co do kolczyków mówicie czekac:( szkoda ale może faktycznie teraz jest jeszcze mała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mam pytanko czego się wystrzegać a co jest zalecane w czasie ciąży chodzi mi zarówno o różne diety jak i różne czynności. wiem że w necie jest pełno artykułów na ten temat ale wolę was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki :-) tala a ja bym z przebiciem uszu nie czekała ja mojej córci przebiłam jak miała 16 miesiecy i ani nie zauwazyła jak to sie stało ze ma cos na uszach. U okulisty tragedia jestem slepa jak niewiem co. Wiec jak bym chciała okulaty to bym nosiła -14 a ze powiedziała mi okulistka ze bez sensy okulary w moim przypadku bo po to sie je nosi zeby wzrok zkorygawac a w moim przypadku to nie mozliwe i mam sie dobrze czuc i dobrze widziec wiec mam nosic szkła kontaktowe na prawe oko -13 a na lewe -12 do tego w lewym oku zwyrodnienia sa caraz wieksze :-( oj kiepsko widze moja przyszłosc chyba z biała laska:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis przede wszystkim zdrowo sie odzywiaj czasem zrób jakis wyskok na cos niezdrowego bo jak jes zachcianka to jest silniejsze. A jak z badaniami u Ciebie porobiłas juz wszystkie?????????????????? Jak M cieszy sie ile on ma lat i czy ma prace???????????? Przepraszam ze pytam ale byłam dokladnie tak jak Ty w 1 ciazy. Dla pocieszenia napisze ze mama sie ucieszyła ze bedzie babcia :-) a taty nie mam wiec problem odpadł a było by ze mna krucho :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie zaraz szlag trafi od 7 czekam za Arturek sie wysika do woreczka bo chce mu zrobic badania lekarka kazała a on nawet nie mysli sie wysikac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo!!!!!!!!!!!!!!!!! wyłaźcie z tych nor bo Was zaleje!!!!!!!!! przeciez już godzina 8 prawie. Co ty robić mały nie sika a zaraz bedzie za późno z eby zrobić badania bo do 9 robią a jeszcze trzeba dojechac i co najgorsze zaparkowac. Na dodatek musze iść do lekarki po recepte na mleko bo mu sie kończy a póxniej do pracy buuuu jak mi sie nic nie chce w taką pogode. Od wczoraj nie przestało lać ani na minute jak tak dalej bedzie to beda powodzie. Daje małemu jeszcze 5 minut jak sie nie wysika t nie jade na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, kurcze to faktycznie masz nie wesoło z tymi oczami. A jakiegoś zabiegu nie da się zrobić? Tala, to prawie że sąsiadkami jesteśmy!;) Ja mam 10 km do Tarn. Gór :) Moniś ja w ciąży żyłam normalnie jak przed. Jedynie nie dżwigałam nic ciężkiego, nie piłam nic z alkoholem i nie brałam żadnych leków (poza witaminami i kwasem foliowym). Jadłam wszystko na co miałam ochotę. Kawę też piłam, ale 1 na dzień i bardzo słabiutką z mlekiem. A jak się ogólnie czujesz? Napisz nam coś o sobie więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki. Ja chcialam sie dzis wyspac,to Sebek nie chcial nad ranem juz zasnac i nie spie od 6:20...oczy mam na zapalki,a jeszcze dzis spac pojde pewnie kolo 24...ehhh do tego M zabral fotelik bo byl w aucie,a opiekunka potrzebuje..bo musi po meza jechac..nie wiem co wymysli.... Wczoraj udalo mi sie wszystko poprasowac..ponad godzine stalam przy desce,ale jest zrobione Beata kurcze to niedobrze...a czemu Ci sie ta wada poglebia?Nie mozna nic zrobic,zeby to zatrzymac?Moze jakis zabieg? Tala ja tez mam bardzo grube wlosy i prostownice musze rozgrzewac do 200st,zeby dzialala i prostuje pasemko po pasemku...slecze kolo 30min przed lustrem. Teraz to ja mam czarne klaki,zciemnialy mi jak mama pierwszy raz mi je obciela-chyba po komunii. Mam problem jakbym chciala jakos upiac wlosy-jedynie kitka i to z bardzo mocna gumka.Moja fryzjerka zawsze scina mi z grubosci,bo tak normalnie to zadna gumka ich nie utrzyma,bo moge zalozyc tylko na raz. Mala cholero gdzie Ty jestes,co??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tu jest problem bo chciała bym operacje zrobić ale sie nie kwalifikuje bo wada nie moze sie pogarszac przynajmniej 2 lata a u mnie to coraz szybciej sie pogłębia i mało to okulistka mi odradza bo mówi ze kase wydam na operacje a da sie skorygować wzrok do -4 a za kilka lat znów bedą takie jak w tej chwili :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski ;) wczoraj pod wieczor wrocilismy od tesciowej...wybralismy sie do niej w niedziele po obiedzie...szwagierka malej nie widziala od grudnia :D wiec ja wybawila za wszystkie czasy razem z tesciowa :) a teraz mi wlazi na glowe bo tam jej na wszystko pozwalaly...ale miala radoche jak widziala kury...gonila je a one jej uciekaly hehe jedna nawet sie postawila na nia ale tesciowa ja odgonila...kazalam jej aby do koguta nie podchodzila bo ja podziobie jeszcze bo moja kumpele z podstawowki kogut podziubal jak byla malutka i ma duza blizne na poliku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki wyslalam na nasza poczte kilka fotek brzusia :) zaraz was poczytam tylko musze kawe wypic,bo padne ...cisnienie niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas prezydent juz ogłosił alerm powodziowy jak jechałam autem to patrzyłam na rzeki i już nie ciekawie wygladają ale mam nadzieje ze nic sie nie podzieje. Najgorsze jest to ze coraz mocniej leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem dziewczyny :D Annolia moja dieta super,wczoraj nie wytrzymałam i zważyłam się-2 kg mniej przez 5 dni. Dla mnie to rewelacja,bo jak tak dalej pójdzie to moja zamierzona waga będzie szybciej niż podczas katowania się głodówkami.Nie czzuję tych 2 kg utraconych kg,ale czuję się zupełnie inaczej-lekko. Ewelko Ty też masz takie wrażenie?? Jem prawie samo białko,które w całości jest przyswajalne przez organizm,jem znikome ilości węglowodanów,więc prawie nic nie zalega w jelitach-stąd to uczucie lekkości :) Polecam tą dietę!!!! Same wiecie,że ja lubię jeść i żadna dieta,w której trzeba nie jeść nie jest poprostu dla mnie,więcej we mnie łasucha niż silnej motywacji,żeby z czegoś zrezygnować. Przy tej diecie jem najwięcej kefirów 0 %,serków wiejskich,jogurtów naturalnych,jajek,twarogu chudego,piersi kurczaka,ryb i mleka 0,5 %. Nawet sernik ostatnio robiłam,cała blacha wystarcza na 4 dni. Ja go jadłam trochę dłużej,bo jak można wpierdzielić całą blachę w 4 dni?? Także kochane,tu się je kiedy ma się ochotę,nawet o 22:00,byleby jakieś białko. Anka u nas remont,dlatego nie piszę,ale byłam ciekawa co u Was i musiałam wejść. Beatko gratuluję 1 ząbka,kto go znalazł? Pewnie Ty :D Chciejko,to się wystraszyłaś tymi plamieniami co? Moja dobra koleżanka ma termin na połowę sierpnia,ale już ją zabrali do szpitala,jest na patologii bo ma łożysko przodujące i króką szyjkę. Z kolei koleżanki eks ma dziewczynę,która również miała na połowę sierpnia i urodziła tydzień temu dziecko,mały jest w ciężkim stanie,ma niewydolność płuc. No to jednak prawda,że lepiej jak dzidziuś urodzi się w 7 miesiącu jak w 8. U nas strasznie deszczowo,w nocy biegłam ściągać pranie i chować wózki bo zaczęło lać i to dość mocno. M jest zły,bo miał dzisiaj znowu zalewać podłogi i będzie musiał stać w deszczu przy betoniarce. Ja muszę wybyć gdzieś z dzieciakami na cały dzień,żeby podeschło w domu. Ale mieliśmy przygodę,w sumie to najedliśmy się strachu jak cholera. mój fordzik nie chciał ruszyć.....Ale po kolei. Pojechaliśmy do wypożyczalni po przyczepkę,potem do kolegi po betoniarkę. Wyładowaliśmy ją koło domu i pojechaliśmy odwieść przyczepkę. Rano co jakiś czas zapalała się kontrolka hamulca,ale zignorowałam to,teraz juz wiem,że to nie zapala się bez powodu. Później kontrolka zgasła więc było ok. Ja chcę ruszać z placu przyczepek a tu bieg mi nie chce wskoczyć. M oczywiście zakładał najgorsze,że skrzynia padła,że laweta 300 zł ble ble ble. facet od przyczepek zgodził się żeby auto zostało na jego terenie tylko dlatego,że dochodziła 18:00 i nikt już nie przyjedzie z klientów. A my???? Autobusem do domu. Fajnie było,mały bez fotelika na rękach-to mu się podobało he he. Zadzwoniliśmy do faceta od automatycznych skrzyń,miał z nami na drugi dzień rano pojechać zobaczyć co tam nie gra. Całe szczęście,że nie sprzedałam naszej Beemki,bo tak znowu kombinbowanie by było skad pożyczyć auto,żeby dowieść faceta he he. Pojechaliśmy,facet wszedł pod kierownicę do bezpieczników,wymienił spalony od światła stop i wszystko grało. Facet wrócił naszym fordem do swojego warsztatu,a ja za nim beemką. Wiecie,że skasował nas 50 zł? Skubaniec. Nie dość,że zawiozłam go na miejsce,poświęcił dosłownie 5 minut na wymianę bezpiecznika,przejechał się spowrotem autem to jeszcze skasował 5 dych. To się nazywa bizness :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciejka ale TY slicznie wygladasz z brzuszkiem wogóle ładnie na buzi wygladasz a M tez niczego sobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kolejnego dnia:) a więc tak mój chłopak ma również 18 lat chodzimy do jednej klasy więc jak przestanę chodzić do szkoły to mimo wszystko będę na bieżąco. pracę ma na wakacje. Badań żadnych nie robiłam nawet u lekarza nie byłam;/ tak szczerze to trochę boję się iść. Zanim pójdę chciałabym najpierw porozmawiać z rodzicami o dziecku. wiem że będą bardzo zawiedzeni. Tata się nie będzie odzywał bo uważa ze dziecko bez ślubu to wstyd a ja nie mam zamiaru wychodzić teraz za mąż z resztą nawet jakbym chciała to nie mogę bo Mateusz ma tylko 18 lat a ślub przez sąd nie wchodzi w grę. Oboje moi rodzice tam pracują. Oni zawsze mieli wobec mnie wysokie wymagania bo byłam bardzo dobrą uczennica a teraz ciąża w klasie maturalnej;/ nawet nie będzie miał mi kto z dzieckiem siedzieć po urodzeniu więc jednym słowem lipa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała no wreszcie! Remontu nie zazdroszczę :( Ja bym jednak mimo wszystko nie wytrzymała na takiej diecie... Nie dałabym rady bez czegoś słodkiego od czasu do czasu :) Chciejko śliczniusi masz ten brzuszek! I gdzie Ty niby masz te rozstępy??? Ile teraz dzidzia waży? Wogóle fajnie wyglądacie razem. Widzę, że już pełna harmonia, co? Anka odsprzedaj mi trochę włosów! ;) Bo ja mam strasznie mało... Gdyby mi się nie kręciły, to byłaby tragedia... jeszcze teraz mi wypadają na potęgę :( Ewelko fajnie tak czasem oddać komuś dzieciaczka do popilnowania, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annolia hehe przynajmniej troche odpoczelam bo sie nia zajmowali ;) ale wymuszala u nich strasznie a one ulegaly a Wiki to pasowalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala ja tez tak mam ze czuje sie lekko ;) monis witaj ;) to szybko sie zaciazylas...oj to widze ciezka rozmowe z rodzicami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ić jak najszybciej do ginekologa powinnaś być bod stałą jego opieka i mieć regularnie badania. A może idz do gina i niech da Ci zdięcie maleństwa i daj je rodzicom no i powiesz ze beda mieli wnuka albo wnuczke. Pomimo to ze chłopak ma 18 lat nie musi być teraz zgody sądu na wasz ślub mozecie wziać konkordatowy ( ja tak miałam) Ale szczerze to odradzam brac w tym wieku slub za młodzi jesteście lepiej poczekać i być w 100% pewnym ze chcecie być razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WRESZCIE DOTARŁO ZDIECIE ARTURKA NA NASZA POCZTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niewiem dlaczego wcześniej nie dochodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobiety:) jaką ja miałam dziś noc!:( Maja trzy razy budziła się , normalnie koszmar:( nie mam pojęcia czy coś jej się śniło czy coś ją bolało:(ona biedna niewyspana i ja też:( witaj Moniś:) Beatko przykro mi że coraz gorzej z Twoim wzrokiem :( szkoda że jakoś laserowo tego nie mogą zrobić:( Mówisz Twoja córeczka miała 16 miesięcy jak jej zrobiłaś kolczyki :) powiedz mi nie szarpała ucha , nie próbowała dotykac? Annolia Tarn.Gór to faktycznie blisko:) Aniu ja też właśnie zawsze muszę używac mocnych gumek o spinkach już nie wspomnę :) mało jest takich które wytrzymują przy moich włosach:) Ewelka to ile już masz kg na minusie? Chciejka ślicznie wyglądasz w ciąży:) mała jak juz tak sie rozpędzasz z remontem to wpadnij do mnie :) mnie też czeka:( znowu siedzimy w domku :( pogoda do bani :( wczoraj wróciłam wcześniej ze spacerku ,dziś leje cały czas marne szanse że w ogóle wyjdziemy:( szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ślubu to i ja teraz nie chcę... jestem pewna że chcę być z nim ale ten ślub i tak by nic nie zmienił. a czuję się tak średnio cały cZas czuję sie zmeczona nie mam na nic siły i często mam takie skurcze na dole brzucha czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciejko jestem zaskoczona fotkami. Na zdjęciach ślubnych wyglądałaś zupełnie inaczej,wydawałaś się dużo młodsza,a tu z brzusiem poważna mamuśka :) To fajnie,że się Wam układa z M,mniej stresów w ciąży i malutka będzie spokojna :D Wolałabym remont w psotaci malowania ścian,kafelki itd,ale wylewanie posadzek to najgorsze co może być. Nie dość,że trzeba wynieść wszystko co stoi to jeszcze nie wchodzić do pomieszczenia przez dobre 2 dni. Kuchnię mam w pokoju,dywan syfiasty od chodzenia w butach(mimo położenia kartonów i gazet),mam dość już tego :( Witaj Moniś,Twoi rodzice są starej daty,jak w tych czasach można się przejmować czymś takim jak nieślubne dziecko???? Skoro pracują w sądzie to znają statystyki rozwodów. Ja też byłam w ciąży w wieku 18 lat,syna urodziłam mając 19 lat. Wziełam ślub bo tak wypadało. I po co??? Żeby po kilku latach się rozwieść !!! Czy Twoi rodzice chcą tego samego?? Lepiej pobyć ze sobą,a potem, myśleć o ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała mi auto tez coś szwankuje ale tu chyba coś powazniejszego :-( Kierunkowskazy działają jak im sie zachce a jak wcisne hamulec to juz nie działa tylko jakby sie zawiesza i nie mruga chyba gdzieś jakieś zwarcie jest tylko gdzie????????????? Remontu Ci nie zazdroszcz. U mnie dalej padkudna pogoda wieje jak niewiem co i zimno jest bo aż 11 stopni brrrrrrr jak tak dalej bedzie to sobie zapale w piecu :-D i bede miała ciepło hi hi. o spacerku to moge sobie tylko pomyśleć bo wyjsc sie nie do Arturek od kilku dni wcina chrupki kukurydziane te w czerwonym opakowaniu i je uwielbia az kwiczy jak je wcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tala moja córcia wiedziała ze ma cos w uszach ale dotkneła tylko zaraz po przebiciu później juz nie i nie płakała jak sie przemywało czy kreciło kolczykiem. Ja myśle ze mozesz spokojnie przebić małej uszka. Moja nawet nie płakała jak jej przekuła uszy kosmetyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś jeżeli odczuwasz jakieś bóle, to koniecznie idz do gina! Beata ma rację. Bardzo dobry sposób z tym zdjęciem USG. Pokażesz rodzicom i wystarczy tylko powiedzieć, że będą mieli wnuka. Na początku pewnie się wkurzą, ale jak ochłoną, to Ci napweno pomogą i będą wspierać. Tylko powiedz im wreszcie, bo to dla Ciebie tylko dodatkowy stres. Kuzynka M miała tak samo jak Ty. Wpadka w klasie maturalnej i też czekała do 4 miesiąca z poinformowaniem rodziców...Nie miała odwagi tego zrobić. Miała w planach studiować prawo, bo była świetną uczennicą. W końcu kiedyś jej tato zapytał: "a co ty tak przytyłaś ostatnio", a ona mu na to "bo ja w ciąży jestem, tato..." Tak Ci nie radzę sprawy załatwiać :D:D:D Na pocieszenie dodam, że ta kuzynka obecnie ma śliczniutką 2-letnią córeczkę, dziecko daje do żłobka, maturę zdała, chodzi na studia zaoczne i ma dobrze płatną pracę w banku. Rodzice jedynie jak mogli jej pomóc, to wspierać duchowo. Nie jest z ojcem dziecka, bo okazało się, że to kompletny lekkoduch, którego musiała utrzymywać, bo do pracy wyrywny zbytnio nie był... Dobrze że nie wzięli ślubu, bo pewnie teraz albo byliby ze sobą na siłę oboje nieszczęśliwi albo już po rozwodzie. A tak to ona nawet sama radzi sobie o wiele lepiej niż bezdzietne koleżanki. Po prostu ma dziewczyna więcej motywacji. Więc nic się nie martw, wszystko się ułoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×