Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

eee Frogus jak Ty mas ztyle wolengo, to czemu nie.... ja jakoś nie mam czasu ...8 h w pracy, potem jakis obiadek, a to nauka jazdy (jutro zdaję teorię)...a to kurs tańca, a to basen, a to ktoś przyjdzie, a to trzeba posprzatać to pranie wstawić, to coś fajnego w TV wyczaję, a to jedziemy do teściowej... a to tak z kimś trzeba się spotkać (mam w tym spore zaległości) i tak dzien za dniem tydzień za tygodniem.... a książki owszem lubię, ale nie poradniki....bo mnie nudzą. Czytam teraz Dom nad rozlewiskiem - ale żebybyła to porywająca książka to nie powiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Matrioszka ja przeczytałam Ciężarówką przez 9 miesięcy - fajna i śmieszka książka A teraz mam ochotę coś o dzidziach ;) jak się już urodzą kwiatek]Biało Czarna pewnie nie doczytałaś, ale jestem na L4 (wcześniejszym niż myślałam) i zapowiada się, że będę już tak gnić w domku do porodu :o Więc czytam wszystko co mi wleci w rękę ;) Jak zrobię wszystko domku - tzn nie wszystko bo muszę się oszczędzać, ale to co mogę mam jeszcze mnóstwo czasu. Więc siedzę w necie, kupuję na allegro, uczę się nowych słówek z ang i czytam książki ... a jestem dopiero 2 tyg na L4 co ja będę robić przez pozostały czas? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
Hej dziewczyny:-). Ja też czytam "W oczekiwaniu na dziecko" i jestem z tej ksiazki naprawdę zadowolona, ponieważ oprócz wielu teoretycznych informacji jest też dużo pytań i odpowiedzi przyszłych mamuś, takich z życia wziętych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNKI!!!! MAM PYTANKO ILE PRZYTYŁYSCIE BO JA JESTEM W 19 TYG.C.I MAM JUZ 5,5KG.WIĘCEJ .JESTEM PRZERAZONA CO BEDZIE DO KOŃCA CIĄZY!!!Z PIERWSZYM DZIECKIEM PRZYTYŁAM 17 KG.A TERAZ PEWNIE ZE 30HIHI ALE APETYCIK MAM WIELKI SZCZEGÓLNIE NA SŁODKOSCI:-)POZDROWIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlosaga nie martw się ja w 20 tygodniu byłam 5,6 kg do przodu, ale moja lekarka mówi ze to bardzo dobry przyrost wagi, ani za duzo ani za mało :) więc się nie przejmuje, ważne jak się czujesz :) a teraz jem wszystko, bo boje się, że próba cukrzycowa moze mi wypaśc źle, więc jakbym musiała sie przerzucic na diete, to teraz daje sobienan razie wolne :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
ja przytylam 3,5kg narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się przy was nie odzywam bo przytylam az 9kg!!!! a to 21tc I to chyba naprawde tylko na brzuchu i w piersiach!! Ale brzuch mam taki ze az sie wszyscy pytaja czy na pewno mam jedno dziecko a nie blizniaki hihi Bylam u lekarza i dostalam antybiotyk na moje zapalenie pecherza. Ale z dzidziusiem wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Dzisiaj byłam na usg połówkowym i już wiem że będzie chłopczyk!!!Cieszę się bardzo bo mam już córeczkę więc będzie parka:)Najważniejsze że zdrowy,wiem że nie jest malutki bo waży 617 g,lekarz stwierdził że będzie duży ale dla mnie to nic nowego bo moja córka też była duża ,ważyła 4035 i urodziłam ją 8 dni przed terminem także chyba będzie powtórka:)Jestem już w 22 tyg i 2 dni i przytyłam dużo więcej niż wy,jestem trochę wkurzona bo nie objadam się ale widać taki mój urok bo w pierwszej ciąży też dużo przytyłam,będe się odchudzać po ciąży,trudno...najważniejsze są zdrowe dzieci:)Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdańsk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298 ...29......13.07.............20.04.......RACIBÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04...Warszawa...CHŁOPIEC Joanna25........25......19.07.............25.04. ......Toruń Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa dorota1804.....26......11.07........18.04..........Kosza lin Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa..DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........23.04.........Ch orzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Justynka nie martw się wagą, różnie to bywa przecież u każdej osoby. Ja się cieszę, że na razie tylko 4kg bo przed ciążą miałam już jakieś 5/6kg nadwagi, więc bardzo się bałam, że bardzo przytyję, choć być może jeszcze to przede mną ;) Ale zauważyłam też że siedzenie w domku "sprzyja" jedzeniu więc muszę bardziej uważać hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrina gratuluje synka-super ze bedzie parka zobaczysz jakfajnie miec synka:-)a ja takze bym do parki chciała lecz córcie!!!!ale jeszcze na 100% nie wiadomo co bedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina gratuluje synka:) u mnie też będzie chłopczyk i też chyba będzie duży bo jest większy o tydzień a w poniedziałek na wizycie w 23 tygodniu ważył 630 gram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI a patrzyłyscie w chiński kalendarz płci:-)bo ja sprawdzałam i mi wychodzi dziewczynka huraaaa!!!!i w innych wróżbach takze a to ciekawe bo w 16 tyg.mój gin.powiedział że na 80% facet ale to moja druga ciaza wiec mam przeczucia na dziewczynke ponieważ jest to zupełnie inna ciaza niz poprzednia(dużo gorsz a)a jak u was z przeczuciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna25-Toruń twój lekarz ma rację że nadciśnienie jest niebezpieczne. Ja w poprzedniej ciąży leżałam od 9 tyg. do końca ciąży w szpitalu - koszmar!!! Miałam stan przedrzucawkowy w 21 tyg. i ciśnienie doszło do 180/160 !! Teraz też mam nadcisnienie, od początku i chciałam spytac czy utrzymujesz dietę wysokobiałkową, nie tyjesz za bardzo i czy bierzesz depogyt ? Pytam się bo mi to pomogło na tyle żeby lekarz pozwolił mi leżeć w domu. Nie wyobrażam sobie żebym zostawiła męża i córkę samych. Bardzo Ci współczuje Joanna25 .Trzeba być dobrej myśli bo nerwy powodują wzrost ciśnienia :D Wy kobietki mówicie że jesteście dziwne bo nie latacie za ciuszkami dla dzidzi a na mnie babka w przychodni patrzyła dziś jak na ufo bo powiedziałam jej ze nie chce porodu rodzinnego :) Ludzi maja mnie za wyrodna matkę bo " nie chce pozwolić na budowanie więzi ojca z dzieckiem poprzez przecięcie pępowiny " A gdzie moje odczucia w tym wszystkim się liczą ??? Czy ja jestem inna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadiDadi - ja już jeden poród rodzinny mam za sobą. Mnie to odpowiadało, ale poród trzeba przejść w jak najbardziej nam odpowiadającym warunkach. Ja się czułam z mężem dobrze i chcę, żeby znowu był przy mnie. Nie każdej kobiecie to odpowiada. Ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam za wsparcie i ciepłe słowa!!! Już mi lepiej :) No nie wiem czy z tym nadciśnieniem to będzie taka prosta sprawa jak piszecie, ponieważ ja choruję na ciśnienie od 18stego roku życia i przed ciąża brałam tabletki które świetnie regulowały mi ciśnienie,ale gdy tylko zaszłam w ciążę gin przepisał mi "Dopegyt" i biorę go do teraz 3 razy dziennie i nie wiele mi pomaga, ciśnienie skacze raz 150/100 za 2h mam 130/90 a wieczorem jeszcze inne. Do tego od 3 tyg mam ucisk w klatce piersiowej tak po 2h po wzięciu dopegytu,mówiłam we wtorek o tym gin to skierował mnie do internisty u którego dziś byłam i pani doktor powiedziała mi że ona odpowiedzialności za mnie w czasie ciązy to się nie podejmie,za duże ryzyko.od tego jest moj lekarz prowadzący ciąze :/ wyobrażacie sobie to są jakieś kpiny!!! No i jestem w kropce!!! I jak tu się nie denerwować;) Ale już to zlewam,po dzisiejszej wizycie uświadomiłam sobie ze szkoda nerwów na tych kretynów,tylko szkoda moich pieniędzy które idą tak naprawdę w błoto!!!My biedni polacy,ostatni grosz z nas zedrą bez żadnych skrupułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*LadiDadi- nie jesteś dziwna jeżeli chodzi o poród rodzinny, ja sama sobie nie wyobrażam, że miałabym przecinać pępowinę a co dopiero mój M. Co do porodu rodzinnego jesteśmy zgodni ;) Wymyśliliśmy tylko, że będziemy mieć poród "półrodzinny" hihhi tzn mój M. będzie ze mną do czasu właściwego porodu, aby pomóc pójść mi do toalety czy coś podać, a potem niech spada, ja nie chcę żeby mnie widział podczas porodu, spoconą, krzyczącą itp. On sam bardziej się boi, samego faktu porodu i bólu mojego ... więc się oboje zgadzamy, choć zaskoczył mnie ostatnio mówić, że gdyby bardzo mi zależało to on zostanie, ale mi na tym nie zależy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało-czarna POWODZENIA na teorii!!!! też w marcu to przechodziłam, i wiem jaki to stres:) ale teraz jaki wypasik,wsiadam w auto i jadę;) Co do wagi to ja przytyłam już 8kg jak słoniowa mama się czuję a gdzie do końca :o Katrina-gratuluję synusia:) szczerze zazdroszczę;) musze uzupełnić tabelkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Joanna - do internisty Cię wysłał? a może byś poszła do kardiologa? Ja z uwagi na skoki ciśnienia od bardzo niskiego do podwyższonego zostałam właśnie skierowana przez gin :) Ale główka do góry na pewno wszystko będzie dobrze 😍 Co do internistów to ja jestem anty nastawiona po moich ostatnich chorobach, 1wszy lekarz dał mi antybiotyk, który mi ie pomógł, podczas kontroli u innego lekarza internisty dostała kolejny antybiotyk (tamten wcześniejszy miałam przerwać) i dobrze, ze wtedy trafiłam do szpitala z tą szyjką bo lekrz mnie przyjmujący stwierdził, że mi już antybiotyk nie jest potrzebny i mam go nie przyjmować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna25 ja tez musiałam zmienic lekarza prowadzącego bo moja pani doktor która prowadziła pierwszą ciążę odmówiła współpracy stwierdzajac, że sobie nie poradzi i tak jak wtedy połozy mnie do szpitala. A tej do której chodzę teraz się udało mnie "wyprowadzić". Ale rzeczywiście jak chorujesz przewlekle na nadciśnienie to jest problem :( Trzymaj się kochana, matki polki z nadciśnieniem są z Tobą :D frogus_80 dokładnie !!! Cholera, jesteś pierwszą osoba która mnie rozumie :) My tez tak chcemy "półrodzinny" ( świetne określenie haha ). Będę się czuła bezpiecznie bo będę wiedziała że jest obok, będzie pomagał. Zresztą prawdopodobnie ta ciąża też skończy się cesarka bo dziecko od samego początku jest bardzo duże ( ok. 5-6 cm większe niż przecietnie dzieci na tym etapie ciąży. A pomyłki nie ma bo nasze maleństwo zaplanowane jest z ołówkiem w reku haha) Wiem jak partner jest potrzebny po porodzie, przy opiece i napewno tak tez nawiąże kontakt z dzieckiem, niekoniecznie zaglądają mi miedzy nogi podczas porodu :) Dzięki frogus_80 ze jesteś !!! :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisałam do tabelki moją córunie:) ja zmykam na kolacje, kąpiel i spać. miłego wieczoru brzusie:) paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdańsk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIBÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04...Warszawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kraków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZIEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warszawa dorota1804.....26......11.07........18.04..........Kosza lin Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa..DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........23.04.........Chorzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*LadiDadi - :) ha ha ha świetnie powiedziane ha ha ha też nie chcę, żeby mi zaglądał WTEDY między nogi ha ha ha ha kiedy indziej niech se zagląda ;) wiem wiem okropna jestem :P ależ mnie rozbawiłaś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Froguś LadiDadi, a wyobraźcie sobie jak ludzie na mnie patrzą jak mówię, że chce mieć cesarskie cięcie... Ja jestem przerażona porodem naturalnym, bólem itp itd, jestem bardzo mało odporana na ból, potrafiłam zemdleć przy wizycie u dentysty... wiec poród naturalny to dla mnie byłaby jakaś olbrzymia trauma. Ja sama już teraz nie mogę o tym mysleć, bo się boje a co dopiero będzie za kilka tygodni, miesięcy :( czy Wy też myślicie, że jestem nienormalna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×