Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Witam nowe kwietnióweczki. Ja też nie zawsze czuję ruchy maleństwa, a jest to moja druga ciąża i 21 tc. W ciągu dnia z reguły nie mam czasu na poleżenie i obserwacje ruchów maleństwa. Zaś wieczorem mały daje o sobie znać i to dość wyrażnie. Mam dzisiaj usg połówkowe i zobaczymy czy potwierdzi się płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie dziewczyny troszkę uspokoiłyście z tymi ruchami :) widzicie jak dobrze że do Was trafiłam, Na wszystkich opisać ciąż piszą : od 16 tygodnia mozesz wyczuwać ruchy dziecka, a ja tu w 20 i takie jakieś delikatne..ale myśle, ze jak w końcu da o sobie znak to od razu poważnie :) i napewno będę wiedziała że to ona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...👄 witam nowe Panie ! 👋 ja od dzi s na zwolnienieu :):):) i bawie się w leniwca ;) lekarz mi wczoraj mówił, że jak się ma troszke sadełka i jak jest to pierwsza ciąża to ruchy można czuć później... bo ja też już się zaczełam niepokić !!! no i nie mam kompa w domu jeszcze i pisze od Mamy.. siedze już u Niej w sumie 3 h bo robiłam jej kompa... a no i dziś lekacja o szkołach rodzenia Kiedy należy się zapisać? Powinnaś pójść mniej więcej w 28- 32 tygodniu ciąży. Natomiast zarezerwować miejsce w upatrzonej szkole możesz, a nawet powinnaś dużo wcześniej. Szkoła rodzenia obejmuje cykl spotkań, na których są: Część teoretyczna: - krótkie wykłady -często ich tematyka znana jest dużo wcześniej. Dotyczy zwykle zagadnień porodu, narodzin dziecka i połogu oraz karmienia piersią. Część praktyczna: Przyszli rodzice uczą się na lalce: - W jaki sposób pielęgnować dziecko; - Jak je kąpać; - W jaki sposób zmienić pieluszkę i ubrać dziecko; - Techniki noszenia noworodka. W szkole rodzenia również jest część relaksacyjna oraz ćwiczenia. W trakcie uczestniczenia w szkole rodzenia przy szpitalu masz okazję zobaczyć salę porodową. Oprócz tych wszystkich niezbędnych informacji takich jak: - Zapoznanie się z położną, która opowie jak przebiega poród, podpowie jak przejść go aktywnie; - Zostaniesz nauczona sposobu oddychania w czasie porodu; - Lekarz neonatolog opowie Ci o skali Apgar, o adaptacji noworodka do warunków zewnętrznych, a także szczepieniach; - Dowiesz się również jak ciąża, poród i połóg wpływa na Twoją psychikę i Twojego partnera; - Dowiesz się, jakie ćwiczenia możesz wykonywać na tym etapie ciąży; - Będziesz mogła również zadać pytania i otrzymać od razu odpowiedź. W niektórych szkołach rodzenia również odbywają się krótkie pokazy filmów. Obecność na zajęciach oprócz zdobycia bogatej wiedzy daje szansę poznania innych przyszłych rodziców. Natomiast należy pamiętać, że nie tylko dzięki szkole rodzenia możesz uzyskać wyżej wymienione informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kwietniowe mamusie!!! Dołanczam sie do was .....jest to moja druga ciąża (pierwszy syneczek 4 latka)ja takze mam 32 lata i po czterech latach starań o drugie dziecko juz straciłam nadzieje .....a tu niespodzianka!!!!WAKACYJNA za pierwszym razem takze czekałam tylko nieco dłuzej bo 6 lat:-( CIEKAWE CO TYM RAZEM SIE URODZI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się cieszę, że nas tak dużo:) odnośnie ruchów to ja czuję od tygodnia, są delikatne ale odczuwalne, szczególnie wieczorem!! to juz prawie 21 tydzień:) Piszcie laski dużo bo ja jestem na L4 i mam dużo czasu... chociaż powinnam sie skupic na pisaniu pracy mgr i przygotować powoli do sesji:) u mnie to już ostatni rok studiów, ale myślę, że jakos się obronię w czerwcu i dziekanka nie będzie potrzebna. A i studiuje zaocznie wiec spox. A jak to jest u Was? Napiszcie co porabiacie praca, studia... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, ale mnie zdziwko chapło (pozytywnie) jak zobaczyłam co sie tu dziś wyprawia:) Witam serdecznie nowe brzuszki:) już straciłam rachubę ile się was dopisało, ale to fajowo im więcej tym lepiej:):):) Nawet alena się odezwała-superowo!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabatini ja piszę i czytam z pracy jest to fajny przerywnik :) mam tylko nadzieję, że nikt nie sprawdzi ile dziennie takich przerywników robię :) Na razie pracuje, jek będzie za miesiac nie wiem, więc powoli przekazuje swoje obowiązki, żeby jak zajdzie potrzeba ze spokojnym sumieniem pójść na L4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka77
Ja też jestem na L4 prawie od początku (mialam ciążę zagożoną) i też na ostatnim roku studiów wiec powinnam zabierać sie powoli za pisanie pracy ale licencjackiej.Nawet dobrze się złożyło z tą ciążą bo teraz szkoła nie koliduje z pracą i mam dużo czasu na naukę :) i tez mam nadzieje że w czerwcu się obronie...zresztą zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka77
ruchów dziecka nie czuję ale czekam na nie z niecierpliwością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka ruchami się nie przejmuj.Ja typowe ruchy których nie można pomylić z pracą jelit czy bulgotaniem poczułam w przeszłą sobote,a to był 21t1d.A też się naczytałam że dziewczyny tak wcześnie czują i nadenerwowałam się niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, witam wszystkie nowe i te na nowo uaktywnione:)) Dorota: mamy termin w tym samym dniu tj.18.04, ciekawe ktora pierwsza urodzi:) Moje ruchy też są jeszcze nieregularne i w sumie czuję je dopiero wieczorem jak się wyciszę, i to tez nie są na razie żadne ostre kopniaki tylko bulgotanie i wiercenie. Też macie tak, że budzicie się niewyspane? Bo ja mam z tym problem, zawsze spałam na brzuchu a teraz w dziwnych pozach boczno-brzusznych i po pzebudzeniu wszystko mnie boli jakbym maraton przeszla!!! Co do imion to Piotruś jest śliczne, ale u mnie też odpada bo mąż ma tak na imię. A z pisaniem pracy to ja też mam jedną zaległą, ze studiów podyplomowych i ciągle sobie obiecywałam ze napisze jak będę w ciązy. O mca jestem na L4 i przyznam się, że jakoś ciężko mi na razie myśleć o pisaniu tej pracy, może po nowym roku... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ja także jak w nocy sie przebudze to ciezko mi zanąć a czesto musze siusiu wiec połowa nocy nie przespana...u mnie 18 tydz.termin porodu 30 kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..a jesli chodzi o ruchy dziecka to ja pierwsze czułam w 14 tyg ale to chyba dlatego że jest to moja druga ciąża!!!! wieczorami jak leże to szczególnie czuje i to nie tylko przekrecanie ale i malenkie kopniaczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srokanaogonie
Co za bzdury!!! w 14tygodniu dziecko mierzy ok. 8cm. i waży ok.40 gram więc powiedz jakim cudem mogłaś czuć jego ruchy??Litości!!! Niedługo będziecie czuły ruchy zanim lekarz potwierdzi ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) No i już wiadome co będzie :) :) Dzieciaczekcałe badanie spał i nie chcial się obudzić :( i przez to nie mam nagrania, bo Pani doktor stwierdziła, że nie ma sensu, USG 4d również nie robiłam bo Pani doktor powiedziała, że najlepiej w 30tc wtedy widok jest zadowalający a teraz byłby nie za bardzo. Najwazniejsze, że dzidziuś został cały zbadany i wszystko jest w jak najlepszym porządku :) Bardzo mnie to cieszy :) Super, że tyle Nas się "zrobiło" :D Chyba jesteśmy tematem najbardziej obleganym :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję płeć maluszka :) Przewaga Chłopców :) paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04. ........Gdańsk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06....... ...06.04. .......Irlandia Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21........22......16.07...........14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC :) szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07.............25.04.......Biały stok mamuska298 ....29......13.07.............20.04.......RACIBÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04 .....Warszawa...CHŁOPIEC Joanna25........25......19.07.............25.04. ......Toruń Natusia88......21.......22.07.............29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa dorota1804.....26......11.07........18.04..........Kosza lin Matrioszka26.....26.....11.07......16.04..........Warsza wa....DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........23.04.........Ch orzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuska gratulacje chłopca :) jutro idę do lekarza i tak się zatanawiam, czy nie poprosić o L4, bo poprostu zasypiam w pracy :( zmęczenie materiału po postu Ile z Was Dzieczyny jeszcze pracuje? i jak Wam się pracuje? nie czujecie się zmęczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) jutro mam wizytę u lekarza mam nadzieje że bedzie wszystko dobrze bo po ostatnich wynikach badania moczu miałam liczne bakterie i śladowe ilości białka w moczu, brałam Furargin i pije dużo soku z żurawiny na przeczyszczenie dróg moczowych.Jeżeli chodzi o samopoczucie to jest różnie częste wstawanie w nocy i pozycja boczna do spania nie sprzyja wypoczęciu ... ogólnie czuje się dobrze tylko jak więcej pochodzę to czuje się zmęczona ... nie pracuje ale rozumiem te z Was które wybierają się na zwolnienie cały dzień na nogach morze wykończyć... Fajnie że jest nas coraz więcej :) widać tegoroczne wakacje są owocne :D :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
chłopcy górą !!! Mowi sie ze wojna bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie od samego ranka. U mnie pogoda straszna i nic sie nie chce, a tu przede mna 8 godzin pracy. Uff, jak to wytrzymam? Wczoraj byłam na usg połówkowym. Maluszek rozwija sie prawidłowo i wszystko z nami w porzadku. No może oprócz tego że od początku przytyłam łącznie 4 kg, z czego w ostatnim miesiącu 2,5 kg. Ale mam nadzieję że podczas przygotowań świątecznych nie przytyę za dużo, tym bardziej że mój mąż złamał sobie nogę i jest do Wigilii uziemniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przepraszam, ale muszę się odnieść do wypowiedzi karlosaga ! Musze bo nie wytrzymam ... Kochana, nic się nie przejmuj tym że ktoś uważa że piszesz bzdury !! Ja też poczułam ruchy w ok.14 tygodnia, to też moja druga ciąża :) Faktem jest, że moje dziecko jest bardzo duże ( pierwszą córkę urodziłam w 36 tyg. ciąży z wagą 4300 kg - tendencja rodzinna ) i ja przed ciążą byłam dość szczupła. A pierwsze dziecko poczułam ok. 16 tyg ciąży, więc tez dosyć wcześnie ale dzidzia jeszcze większa i ja ważyłam 45 kg ( ehh, było się młodym i szczupłym haha) :) Pozdrawiam wszystkie kwietniowe mamusie i te które srokom wypadły spod ogona też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka26 Ty chyba też jesteś z W-wy. Zastanawiałaś sie może gdzie chcesz rodzić ? Masz jakiś szpital upatrzony ? Ja tęsknię za pracą jak diabli !!! Od początku ciąży jestem na zwolnieniu bo musze lezeć i już nie mogę bo do końca jeszcze tyle czasu. Więc ja Wam zazdroszczę że możecie wyjśc z domu :) Siedzę i maluję , jak tak dalej pójdzie to zacznę na allegro sprzedawać te swoje wypociny bo w domu nie będzie już na nie miejsca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota1804
Witam justyna80 faktyczne ten sam termin zobaczymy jak to będzie:) ja śpię od początku ciąży praktycznie cały czas przerywnikiem w spaniu jest 8 godzin pracy, w którj już ledwo daję radę tak po 4-5 godzinach najchętnie poszłabym do domu, coś mi się zdaję, że skoro ja najchętniej w ciąży bym tylko spała to dzidzia po urodzeniu będzie rozwrzeszczana:) Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny ! Dawno sie nie odzzwyałam miałam masę problemów i nerwow ;( pozatym wszystko wporzadku ,ciesze sie ze jest tu nas tak duzo ,a moja córcia cały czas mocno kopie ;) dzis zaczelam 19 tc pozdrawiam dzewczynki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dzieczyny, idę dzisiaj do lekarza, też mi wyszły jakieś bakterie w moczu, więc zobaczymy jak to będzie. Podpytam się o te ruchy, bo kończy się 20 tydzień, a tu jednak nic :( zaznaczam że jestem szczupła :( więc to raczej nie to :( LAdiDadi, rzeczywiśce jestem teraz z Warszawy, ale rodzić będe chyba w wielkopolsce w rodzinnym miesteczku, tam jest raptem kilka porodów tygodniowo, wiec nie ma tego zagrożenia, że odeślą, bo nie ma łóżka :) nasłuchałam się o szpitalach warszawskiech, naczytałam i chyba jednak ta decyzja będzie najrozsądniejsza. Zresztą w moim mieście mam rodziców, teściów itd, a w Warszawie sami z mężem jak dwa paluszki :) Pomoc rodziny w tych pierwszych dniach, zwłaszcza że to moja pierwsza ciąża a ja jestem przerażona ( do tej pory nigdy nie przewijałam żadnego dziecka!!! , więc sobie wyobraźcie) moze się okazać nieoceniona. na razie : miłego dnia dzieczyny, trzymajcie się ciepło choć na dworze pogoda, która nastraja na spanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
hej dziewczyny:-). U mnie sobie leci już 21 tydzień i po krótce opowiem co się dzieje:-) *byłam na USG połówkowym, na szczęście wszystko jest w porządku, maluszek prawidłowo się rozwija więc jest super:-). Co do płci to będzie CHŁOPIEC:-) i nie ma możliwości o pomyłce, bo Maluszek wyjątkowo okazale pokazywał co ma między nóżkami:-). Mój P. normalnie oszalał z radości. Ja miałam troszkę nadziei, że może będzie dziewczynka, ale i tak od początku byłam nastawiona na chłopca bo ponoć wskazywały na to wszystkie znaki na niebie i ziemi:-). Co do imion to dalej wybieramy, ale podobają nam się min. Aleksander, Karol, Fabian. *no i dowiedziałam się, czemu nie czuję jeszcze takich porządnych ruchów Naszego maluszka. Otóż łożysko jest na ścianie przedniej, więc amortyzuje wszystkie większe kopniaki:-) i czuję tylko takie bulgotanie. Ale za kilka dni ponoć nawet łożycko nie pomoże jak mały nabierze więcej sił:-) *ja na L4 chyba będę już do końca ciązy (jak już pisałam mam bardzo nieprzyjemną sytuację w pracy:-(), a w sumie od początku ciązy to byłam w pracy może z 6 tyg. Ale przynajmniej mój P. jest zadowolony, bo codziennie ma pyszny obiadek jak wraca z pracy:-). *i mieliśmy USG 4d. Wszystko mamy nagrane i powiem Wam, że fajnie było, a najlepsze ujęcie to jak nasz Smyk ziewnął i zamykając buzię wygladało jakby strzelił uśmiech od ucha do ucha. Normalnie rozbrajające:-) Pozdrowionka dla wszytkich "starych" i "nowych" mamuś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
No i zwiększa się przewaga mężczyzn:-) paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04. ........Gdańsk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06....... ...06.04. .......Irlandia Anabelka26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole...CHŁOPIEC under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21........22......16.07...........14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07.............25.04.......Biały stok mamuska298 ....29......13.07.............20.04.......RACIBÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04 .....Warszawa...CHŁOPIEC Joanna25........25......19.07.............25.04. ......Toruń Natusia88......21.......22.07.............29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa dorota1804.....26......11.07........18.04..........Kosza lin Matrioszka26.....26.....11.07......16.04..........Warsza wa....DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........23.04.........Ch orzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota1804 - z opowieści moich koleżanek wynika, że jak spały całą ciążę to i dziecko było spokojne, więc możez mieć nadzieję na przespane noce :P ja tam senna nie jestem, i prowadzę raczej aktywny tryb życia....no i tak sobie myślę, że jak dziecko takie się okaże, to pospać raczej nie da, tylko budzić będzie mamę w noc setki razy 😴 wtedy zrobię się śpiąca hehehe ja pracuję cały czas, i na zwolnienie się nie wybieram....no może bym chciała iść w okolicach Bożego Narodzenia, bo urlopu mi nie styknie żeby do Nowego Roku po świętach mieć wolne....i na ten czas zwolnienie to nie głupi pomysł ;) Taki mam niecny plan :P Wy tu o tych bakteriach w moczu :O ...a ja się dowiem o swoich wynikach dopiero 21 grudnia. Kawała czasu co? A infekcja to mi nie przechodzi :O Mimo smarowania tą maścią....nei pamiętam nazwy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka - ja przy Kubusiu zapierałam sie rękami i nogami przed oferowaną pomocą ze strony mojej mamy. . Też wcześniej nie miałam żadnego doświadczenia z dziecmi ale chodziłam do szkoły rodzenia i tam położne kładły nacisk na to że rodzice powinni sami a babcie tylko w odwiedziny. Niestety Kubuś urodził się nie do końca zdrowy - miał guza w okolicy podżuchwowej który musiał być w 11 dniu jego życia operowany. Jak wyszliśmy po porodzie ze szpitala miałam problem z karmieniem bo nie potrafił przystawić się do piersi, pokarmu miałam dużo, piersi były twarde , bolały, dziecko nie ssało, nie miałam laktatora i byliśmy zupełnie sami ponieważ nie mamy na miejscu żadnej rodziny. Mąż chciał pomóc ale też czuł sie bezradny. Na drugi dzień mama na moją prośbę przyjechała z drugiego końca Polski, koleżanka pożyczyła laktator, przychodziła położna środowiskowa, nauczyła jak ściągać pokarm, masować piersi, dziecko zaczęło jeść z piersi co prawda przez kapturki ale to już było coś. Jak miał 3 miesiące jadł już ładnie bezpośrednio z piersi. Mama gotowała, sprzątała, wstawała ze mną w nocy, pomogła opanować sytuację w tych najcięższych chwilach. Co do czynności związanych bezpośrednio z opieką nad dzieckiem tj przewijanie, kąpanie, ubieranie itp nie miałam problemów - to jakoś samo przyszło. Wiem że są dziewczyny które radzą sobie doskonale od początku i nie potrzebują pomocy, też myślałam że będę taka Zosia Samosia ale rzeczywistość mnie wtedy przerosła. Teraz już się tak nie będę zapierać mimo że mam duże doświadczenie dzieki temu co przeszłam z Kubusiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×