Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

te podkłady ceratkowe to tanie i dobre sa rossmanowskie "babydream" A co pielęgnacji to ja od poczatku będę stosować płyn do kąpania oilatum, niezaleznie czy dziecko bedzie mialo skore atopowa czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Joanna - i to jest cenna informacja :D Przewijak mamy w planach zakupić :) Koszt nieduży w hurtowni kosztuje ok 50 zł Nasz ma byc taki kładziony na łóżeczko ;) baldachim to dla mnie rzecz zbędna....za to wydaje mi się, że ochraniach do ł óżeczka taki na szczebelki to MUSI być! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza ja kiedyś widziałam gdzieś taka za 500 zł tylko ze ona była nie pamiętam do ilu kg, ale nie za dużo. Nie wiem o jakiej ty mówisz, ale ta co ja widziałam to za dlugo by nie posłużyła. Jest dużo fajnych rzeczy ale nie ma co przesadzać bo później tylko dom zagracony. Ja juz sie boje co to bedzie przy drugim dziecku, chodzi tu np o prezenty na różne okazje, bo ja sama to dużo nie kupuje a i tak już nie wiadomo gdzie to wszystko trzymać. W sumie z takich większych rzeczy to mam dwa wózki, leżaczek, samochodzik pchacz, samochód na akumulator, rowerek taki do pchania, bramka grająca, taczki...wszystko duże i zajmuje sporo miejsca. Jak bedzie córa to dojdą jeszcze wózki, lalki itp..strach sie bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rossmanowskich nie wiedziałam, że istnieją. Musze zajrzeć do Rossmana po ile są. Właśnie zastanawiam się nad ochraniaczem. Przy córci miałam, ale jakoś niedawno w TVN słyszałam, że też jest niebezpieczny, bo zaburza cyrkulację powietrza w lóżeczku...I bądź tu babo mądra. Na razie jestem nastawiona na zalożenie ochraniacza. W IKEI są długie, na całe łóżeczko - tylko niestety nie wiem na jakie wymiary łóżeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna - oh! strach się bać!!!! moje mieszkjanie tylko dwupokojowe..... z czego jeden pokój generalnie jest zajęty przez szafy. nasze łóżko i łóżeczko :O i w związku z tym raczej nie będziemy kupować huśtawki (takiej stojącej - bo z czasem może taką wieszana we framudze się zamontuje) czy takiego specjalnego fotelika do karmienia (chyba, że okaże się naprawde potzrebny to znajdzie się dla niego miejsce ;) ) ...i innych fajnych pierdółek bez których można się obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna właśnie u córki w pokoju stoi wózek dla lalek, milion lalek leży pluszaków i kuchnia miniTefal, dwa pudła z zabawkami itp. na podłodze coraz mniej miejsca... Na hustawkę miejsce mam w dużym pokoju. Ta co oglądałam to chyba do 9-11 kg. Poprzednia podobnie miała. Dużo z niej mała korzystała - lubiła się huśtać. Cena mnie przeraża. Zweryfikuję moje upodobania, żeby kupić max do 400 zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Dziewczyny, co myślicie o ochraniaczach na łóżeczko, mi się wydawały niezbędne, dopóki nie przeczytałam w książce - kilka ogólnych informacji o pościeli dla niemowlaków: "Kołderka może odciąć dziecku dopływ powietrza i doprowadzić do uduszenia. To samo dotyczy poduszek i osłonek na łóżeczko" I sama nie wiem co myśleć na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało-czarna fotelik do karmienia przydaje się też do zatrzymania dziecka w jednym miejscu dlużej niż minutę ;) Dasz coś do jedzenia, czy bawienia i możesz coś w tym czasie zrobić bez oczu dookoła głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frogus, dlatego warto mieć zamiast zwykłej poduszki taką w kształcie trójkąta - bezpieczny sen się nazywa, a zamiast kocyka spiworek dostosowany do wzrostu dziecka. Ostatnio kupiłam 0-6 mcy za 4,90 i 6-12 mcy za 5,00 na allegro - uzywane, ale w idealnym stanie. Jeszcze są takie wałeczki dla niemowląt utrzymujące je w pozycji na boku podczas snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
Joanna25 ja wlasnie wrocilam od lekarza i wiem ze napewno jesli przekroczy 140 to nie jest dobrze i powinnas isc do swojego gina z tym wynikiem da Ci napewno skierowanie do diabetologa, niestety to sie nazywa cukrzyca ciazowa i nie mozna tego bagatelizowac, ja jutro ide robic te wyniki na 75 glukozy poniewaz na 50 mialam 159, przeawijak hmmm... musze popatrzec na allegro moze rzeczywiscie to i dobra sprawa chociaz przy curce obeszam sie i bez tego ;) u mnie 26 tydz i nadal nie wiadomo czy meczyzna czy dziewczynka...tak chowa te swoje skarby miedzy nogami ze nie idzie zobaczyc ale jakos czuje ze to chlopczyk moze sie myle...teraz mam na 27.01.zobaczymy wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ochraniacze ja mam i bede używać bo na początku to jednak jak sie np otwiera drzwi to lekki przeciag jest i troche malucha zakryje a ja akurat łóżeczko na wprost drzwi miałam. Pozatym np smoczeka nie trzeba ciagle szukać wokół łóżeczka bo nie wypadnie. Ale takie dookoła łózeczka to chyba nie bardzo, bo powietrze wogóle nie dotrze. Ja mam tylko takie krótnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze jest tak pogadać....nawet by mi do głowy nie przyszło, że taki ochraniaczmoże blokowac dostępo powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo chwilkę mnie nie byo, a tyle ciekawych rzeczy napisałyście. my tez przewijak na pewno kupimy, bo schylanie się do przewijania nad lóżko strasznie niewygodne. I bardzo ważna rzecz lezaczek- bujaczek, mój mąż. może pracować z domu, pracuje głównie na komputerze i od swojego szefa usłyszał, ze taki bujaczek to rewelacyjna rzecz - można dwie rzeczy na raz robić, dzidzię bujasz stopą, a ręce wolne do pracy :):) i zamierzam go - w sensię męża, wykorzystywac do tego celu własnie :) O tych podkładkach niesłyszałam, ale musze poszukać w rossmanie i kupic. A spiworki i rozki do spania, mówiła mi znajoma, ze mozna dostac w ikea po rozsądnej cenie i w dobrym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze ze mozecie zajac sie przygotowaniami do przyjecia maluszka w dom... My od poniedzialku dopiero zaczynamy remont calego mieszkania cala organizcja wybor mebli i tej calej otoczki mnie juz na wstepie wykancza na szczescie ekipa remontowa jest szybka i solidna ale i tak mam wrazenie ze nie zdaza teraz zaczelam sie zastanawiac czy z tych nerwow maluszek nie bedzie pchal sie na swiat. Przygladalam sie waszej dyskusji na temat wozkow baldachimu. Co do wozkow torunska faktycznie kazda z nas musi wybrac indywidualnie do swoich potrzeb wiadomo ze kazda z nas bedzie chciala jak najlepiej dla pociech ale nawet te najdrozsze moga nie dawac satysfakcji natomiast co do baldachimu to tu naprawde warto sie zastanowic bo z mojej obserwacji wsrod rodziny i znajomych to jest on zbedny ze wzgledu na to ze nie ma duzego przeplywu powietrza a i przy wyciaganiu i wkladaniu dziecka do lozeczka stwarza problem zwlaszcza dla wysokich rodzicow mi sie wydaje ze to wydane na marne pieniadze. napiszcie jak mozecie jak czesto macie robione usg i badanie szyjki macicy aha i od ktorego tyg chodzi sie czesciej do gin? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba będzie jednak ta dziewucha bo gin ponownie taką opcje potwierdził:) Pora imie wybrać bo miałam tylko opcje na Filipa, ale nie ukrywam że się ciesze:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, jaka cisza dzisiaj po tej wyczerpującej wczorajszej dyskusji :):) ja sobie własnie dzisiaj uświadomiłam, ze mimo, że liczyłam na jakąś podwyżkę w tym roku mogę ją otzrymac dopiero jak wróce z urlopu macierzyńskiego, bo Zus wypłaca i tak i siak średnią z 12 miesięcy. Po tym jak sobie to uswiadomiłam poczułam takie zdegustowanie, że nie chciało mi się wstać do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ a ja dziś na urlopie ;) Miałam egzamin na prawko, ale niestety po raz drugi oblałam :O źle odpowiedziałam na pierwsze pytanie techniczne pomyliło mi się sprawdzenie płynu hamulcowego ze sprawdzeniem płynu silnikowego :( Ni co to.... do trzech razy sztuka ;) Mimo, że oblałam to mogłam dalej kontynuować egzamin i poradziłam sobie z łukiem (poprzednia wtopa) i z górką.....i reszta raczej OK tylko na parkowaniu bym zawaliła, i to przez głupie kierunkowskazy :O Podszkolę się trochę i pod koniec stycznia spróbuję zdać. A jak się nie uda, to już chyba po porodzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
hej dziewczynki my na dniach bedziemy odbierali wozek 3w1 no i nie bawem trzeba zamowic lozeczko dla dzidziusia bo z tego co mi wiadomo musi conajmniej stac msc zeby wywietrzal... chcielismy z mezem podjechac do superpfarm bo maja tam promocje ostatnio wypatrzylam pampersy rozm 2. w jumbopackach 2x94szt za 65 zl moglam wziasc je odrazu a terazto nie wiem czy jeszcze tam sa po tej samej cenie... zamowilam wczoraj na allegro majtki poporodowe..... wielokrotnego uzytku, ktore mozna prac w pralce bo sa tez takie jednorazowe ale odradzaja mamusie doświadczone,bo strasznie sie dra na tylku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście dziś cisza nastąpiła po tej wczorajszej dyskusji. Ja juz dziś byłam w odwiedzinach u koleżanki która właśnie ma rodzić, ma mieć drugiego chłopca. Lekarz jej powiedział że w ciągu tygodnia powinna już być po... A co do majtek to są takie jednorazowe własnie ale jak ja je miałam w szpitalu i zauważyły je pielęgniarki to od razu kazały mi je zdjąć bo podobno jakieś zakaźenie sie może wdać...najlepsze podobno zwykłe bawełniane są... Biało-czarna szkoda ale mówią ze do trzech razy sztuka, więc już powodzenia życze przy kolejnym podejsciu... Malutka cena na te pampersy super...ja wczoraj dla kuby kupiłam(bo niestety jeszcze robi w pampersa) paczke sztuk 62 za jedyne 54 zł. Masakra normalnie i przy jego sikaniu to moze na dwa dobre tygodnie wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
dzien doberek ja dzisiaj wstalam z przymusu o 7.30 i musialam zaniesc siuśki do badania..... zaraz ide spowrotem spac ;)jeste m strasznym śpiochem,,, poźniej przygotowanie obiadu i niestety musze nauczyc sie na egzamin ktory mam jutro i pojutrze 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie wiem, czy to było już gdzieś poruszone wcvześniej, jak tak to przeopraszam, ale że z opóźnieniem zaczynam, szykować wyprawkę dla mojej małej nie mam pojęcia czego ile kupować ? czy kafataniki są przydatne, czy body z długim rękawkiem wystarczą? Pomożecie?:):) I miłego dnia Wam wszystkim życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Matrioszka - jakiś czas temu Moluś wklejała z tej swojej internetowej szkoły rodzenia. Takie rzeczy też są w większości takich książeczek które dają w przychodni. Nie chce mi się przepisywać wszytskiego :O wybacz ;) ale jeśli chodzi o ubranka to: 4-5 bawełnianych body, 4-5 bawełnianych kaftaników, 2-4 body, 1-2 pajacyki, 4-5 bawełnianych koszulek, 2 czapeczki bawełniane, 1-2 sweterki, 1 spodenki, kilka ubranek dodatkowych związanych z porą roku - to wyprawka z jednej takiej książeczki :) wszędzie piszą, żeby 56 rozmiaru za dużo nie kupować lepiej rozm. 62, ponieważ dziecko szybko rośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kaftaniki będą przydatne musisz sama ocenić. U mnie nie sprawdziły się wcale, używałam tylko body, ale z tego co dziewczyny pisały wczesniej używały kaftaników, żeby kikut pepowiny sie wietrzył. Wydaje mi się,że to i tak nie ma sensu, bo dziecko będzie leżeć w rożku, pajacu albo pod kocykiem. Ja nie mam kaftaników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie poszłam dziś do pracy. Wczoraj taki katar mnie dopadł, ze normalnie z nosa mi kapało....w nocy jeszcze kaszel dołączył :O i zdecydowałam się iść do lekarza. Z resztą mój W. to od wczoraj do lekarza i na zwolnienie mnie wygania. To miłe że tak dba o mnie ;) Wczoraj oglądałam te wózki. I te GRACO - cały zestaw za 700 zł fajny, ale ciężki, masakrycznie ciężki. I w ogole nie zniszczony jakby nie używany. Ich dzicko ma dopiero półtora roku a oni już pozbywają się tego wózka....to mnie zastanawia. Pewnie był niewygodny i dlatego tak szybko się pozbywają. Na spacerówkę zdecydowanie za ciężki. A ten drugi wózek z komisu, co Wam pisałam że mojemu |W. tak się spodobał i że przede wszytskim leciutki - okazał się też firmy GRACO ;) Tylko to spacerówka + fotelik (bez bazy), musielibyśmy dokupować i bazę i nosidełko dla niemowlaka...po za tym ten fotelik trochę zniszczony. I dalej nie wiemy co wybrać. Czytaliśmy dużo opini o tych wózkach grako...i sporo ludzi narzeka na awarię kół :O i włąśnie cięzkość....a niektórzy piszą że lekki. Pewnie są dwa modele :O co tak samos ię nazywają :O dziwne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Biało czarna :) no włąśnie wszędzie piszą, tylko to sie różni, w niektórych piszą 8 body, w innych 2 - matko zaczynam być przerażona... ale nic to, dam radę :) jeszcze raz dzięki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy mojej córci najwięcej korzystalismy z body i pajaców. Koszulek też nie używalismy,żeby się nie podciągały i gołych plecków nie było. Pajace przydają się i bawełniane i welurowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×