Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Dobra rada ze szkoły rodzenia, żeby zmniejszyć krwawienie przy porodzie i po: Arnica montana 15 CH od 38 tygodnia ciąży 2 razy dziennie po 5 granulek do porodu. Po 9 CH do 14 dni. Zabrać do szpitala. To jest preparat homeopatyczny w granulkach 15 CH i 9 CH to jest dawka. Polecam, naprawdę warto. Ja przy porodzie córki miałam minimalny upływ krwi, niecałe 250 ml, a babka z mojej sali miała przetaczną krew, bo straciła jej ponad 1 litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś - ja ostatnio swojego zapytałam jak duże jest moje dziecko, to też nie zmierzył....podał mi jedynie orientacyjną wagę Wstałam niedawno ;) spoko tak się wysypiać ;) za oknem mróz brrrr A jutro niestety do pracy :O Wizyta u gin w poniedziałek :) znów wezmę zwolnienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś mi też wczoraj lekarz powiedział, ze nie da sie zmierzyć małej. bo się po prostu nie mieści :) Wczoraj bylismy na USG 4D, ale troszkę jestem zdegustowana, jakoś sobie wyobrazałam że będzie wszystko bardziej widoczne, a mała przycisneła buzie do łożyska i tyle ją widziałam :( mam zdjęcia ręki, nogi itp... ale buzia?? No cóż...ale z dzieckiem wszystko ok :) główka, brzuszek, wszystkie narządy, płeć się nie zmienia, jest bardzo widoczna :):):) Mała sie obróciła, siedzi teraz głową do góry - miedzy moimi żebrami i kopie mnie w pęcherz. ma już 910 gram :) Pozdrawiam Was dzieczyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
nie było problemu z mierzeniem ani waga. gorszy problem byl ze zdrobieniem zdjecia 4d bo buzki nie chcial pokazac calej i mam kawalek buzki z profilu nosek oczka w 4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, musze sie pochwalic ze wpadlam troche w szal zakupow i mam dla malenstwa juz prawie wzystko:) brakuje mi tylko termomentru, przewijaka, kosmetykow do kapania i pare innych drobiazgow. Ciuszko na razie poukladalam w komodzie, wypiore i wyprasuje pozniej zeby sie w miedzyczasie nie zakurzylo za bardzo. Moze to i troche wczesnie, ale moja kosc łonowa nie pozwala mi juz śmigac po sklepach jak wczesniej a boję się że będzie coraz gorzej. A nasze maleństwo weszło w faze największej aktywnosci i teraz kopniaczki są juz wyrażnie odczuwalne z zewnątrz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzusie. Po wczorajszej wizycie,nie najlepiej jestem dziś nastrojona. Niestety jutro o 9.00 rano ląduje w szpitalu :( Z powodu tego wysokiego cukru, jak gin zobaczył wynik162 to go zamurowało i od razu skierował mnie do szpitala, jak tylko to usłyszałam to się zdenerwowałam i ciśnienie też mi podskoczyło u niego 166/95. No i po tym już w ogóle nie mogłam wymigać się od szpitala. Boże ciekawe co mnie tam czeka :(( Łudziłam się że może do porodu uniknę tego wstrętnego miejsca, ale się przeliczyłam;( Moja córcia na usg miała wszystko w nosie i słodko sobie spała,u niej wszystko ok zdrowa i rośnie jak na drożdżach, waży 808g a długosci lekarz też nie był w stanie zmierzyć bo jest już za duża. trzymajcie za mnie kciuki. pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu trzymaj sie i nie przejmuj, porobią Ci kilka badań i wypuszczą do domku. Ja jutro ide badać glukoze i boje się, ze też będzie wysoko.. przytyłam juz 12 kg wiec moze cos nie jest tak... Ale oprócz brzucha wygladam w miarę normalnie wiec nie wiem gdzie to się podzialo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poszukałam zisiaj w necie , bo się przestarszyłam, ze jestem juz 9 i pół kg do przodu i znalazłam taką tabelkę ... chyba trochę abstrakcyjną - jak sądzicie ? przynajmniej na mnie nie działa, bo wg niej w 26 tygodniu powinnam byc jakieś 5 kg do przodu, a ja jestem prawie dwa razy tyle..rozumiem, ze to waga orientacyjna, no ale bez przesady ! :):):) Waga w ciąży - idealny przyrost* 13 - 15 tydzień 3 x 250g = 750g 16 - 18 tydzień 3 x 300g = 900g 19 - 22 tydzień 4 x 350g = 1400g 23 - 24 tydzień 2 x 400g = 800g 25 - 26 tydzień 2 x 450g = 900g 27 - 38 tydzień 12 x 500g = 6000g 39 tydzień 1 x 250g = 250g całościowy przyrost 11000g * - wg Będziemy Rodzicami Barbary Nees-Deleval czy któras z Was ma podobne zdanie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie przyrost wagi się zgadza. Jestem w 26 tygodniu i przytyłam 5 kg. Jeżeli Wasza waga wyjściowa była niska, ok 60 kg i poniżej, to możecie przytyć więcej niż normy książkowe - niestety. Moja waga wyjściowa była dość pokaźna 67,5 kg, więc dużo nie przybrałam - na razie. W pierwszej ciąży startowałam z niską wagą i przytyłam wtedy ok. 20 kg -mniestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Mysza to by się zgadzalo, ja przed ciąża miałam 59 teraz 68 i poł. i tak jak Justyna nie mam pojęcia gdzie to poszło :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia będzie dobrze, oby szybko cię wypuścili:) To prawda ze jeśli sie rozpoczyna z niska waga to zazwyczaj przytyje sie więcej, Ja zaczynałam mając niecałe 49 kg a teraz też już 10 KG!!! więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki sorka ze nie jestem z wami codziennie ale czas i myśli mi zaprzata choroba ojca :-(nerwy iwogóle co bedzie dalej ale powiem wam ze dzieisja na 17 mam wizyte u ginia jestem ciekawa co u mojej małej myszki jak wróce to napisze to juz u mnie 25 tydzień +2 dni a wage tez wam podam jak wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka - ja przed porodem nie widziałam, zeby gdzieś te 20 kg było. Wyglądałam ładnie i wogole. Po porodzie, po jakimś czasie zobaczyłam. Piersi, plecy, brzuch(tego akurat nie dało się niezauważyć), ręce, uda. ..Wszędzie po trochu i dlatego nie rzucało się tak w oczy na początku, bo człowiek tył w ciąży po trochu się przyzwyczaił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boli mnie brzuch jak na okres...mam nadzieje, że to nie jest nic złego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po wizycie mała bo juz wiadomo ze to ona waży ok 850 gram a ja waze 69,6 czyli przytyłam 800-900 gram :-)ale mam radoche ciesze się ze z mała wszystko ok,łożysko na przedniej ścianie zawsze miałam na tylniej no i czas na nastepna wizyte bedzie za 4 tygodnia mam miec krew i mocz zrobione przepisał mi czopiki bo mnie czasem tak mocno boli krzyz lub korzonki niewiem co dokładnie ale krzycze momentami z bólu nazwe jakby co to podam potem bo zapomniałąm cos na D... no a z tata ???mam nadzieje ze bedzie dobrze czekamy na poniedziałek na operacje i 3 doby opo co powie lekarz do potem papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Dawno sie nie odzywałam. Ale u mnie nie wesoło. Z dzidzką narazie wszystko ok, ale nie wiem jak zniesie mój stres. Boję się że przez to wszystko urodzę za szybko. mój kochany mąż jest w szpitalu, niby po rutynowej operacji, ale jego stan nie jest stabilny. W dodatku muszę liczyć sama na siebie. Szpital 50 km od domu a ja nie mieszczę się za kółkiem. Normalnie rozpacz - samochód jest nie ma kierowcy. Poza tym bardzo boli mnie krocze. Nie moge się przewrócić z boku na bok, troche mniej boli przy chodzeniu. Cos okropnego. Wizytę mam dopiero w środę i dotego czasu muszę jakoś wytrzymać. Czy któras z Was miała może coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, agus: ja od 2 tyg mam ból krocza, a dokładnie kości łonowej. Cięzko się podnieść, przewócic na drugi bok, bol przy chodzeniu i jeszce większy przy podnoszeniu nogi np przy wychodzeniu z wanny, ubieraniu skarpetek. Czytalam w necie ze to moze byc rozejscie spojenia lonowego i mierzy to ortopeda na usg. Ja jeszcze z tym u lekarza nie bylam bo w sumie za duzo by to nie pomogło, jedyne wyczytałam w necie ze po potwiedzeniu na usg ze rozejscie osiągnęlo iles tam mm to lekarz zaleca cesarke. Ale to informacje z internetu... ja mam lekarza za tydzien i mu o tym opowiem i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny dawno Was nie odwiedzałam a to dlatego ,e wpadłam w szał zakupów , w sumie to dla dzidzi mam już wszystko no oprócz łóżeczka ale te będzie na zamówienie ,byłam wczoraj na drugim usg 4d mały slodko ziewał :D i przecierał oczka chyba go obudziłismy ;) waży już 830 gram a mi prybyło 6 kg od poczatku ciązy ,zaczynam jutro 26 tyd więc chyba nie jest źle :) brałam ostatnio antybiotyk przepisany przez gina na drogi oddechowe ,miałam straszny kaszel :( ale wszzystko juzz wrócił do normy :) pozdrawiam mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w jakis taki dziwny nastrój wpadam, wszystko mnie denerwuje, mam dużo postanowień co do wychowywania synka ale nie wiem czy mi sie uda. Póki mam czas musze sie zabrac za oduczanie go od nałogów typu smoczek, pieluchy, butla ze sokiem, ale nie wiem jak mi to wyjdzie. Nie wiem czy przez to nastrój podły czy jakaś zimowa depresja mnie dopada... Goba, aguś współczuje problemów, wy to dopiero macie sie czym martwić...ale bedzie dobrze. Moluś jak tam twój ból brzucha, mam andzieje że wszystko ok? Dziewczyny moja koleażnka miała rozejście spojenia łonowego, z tego co mówiła to ból okrpny no i oczywiście ciecie robią bo normalnie w stanie urodzic by nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
musze powtorzyc glukoze tym razem nie 50g tylko 75g...... bleeeeee mam 141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, z takim wynikiem nie masz się co martwić, ja po 2 godzinach przy dawce 75 miałam 155 a po godzinie 175.Mieścisz się w normie kochana, więc nie ma co panikować.Ja juz od tygodnia jestem na diecie cukrzycowej i przyznam ze bardzo mi służy, do tego cwiczenia na które musiałam sie zapisać, od ponad tygodnia waga mi sie zatrzymała i w sumie teraz moge powiedziec że od początku ciąży przytyłam 12 kg.Chodzimy już o 2 tyg do szkoły rodzenia i jest super, naprawde polecam, wiele można się nauczyć a przy okazji potrenowac oddychanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Dziewczynki, dawno mnie nie było, ale zajęłam się troszku sprzątaniem kątów w domu i wyrzucaniem nieużywanych rzeczy, przemeblowywaniem sypialni i w końcu zabrałam się za zrobienie albumu ze zdjęciami, które kiedyś wywołałam w nadziei, że przygotuję sobie piękne albumy i takim o to sposobem wciągnął mnie scrapbooking ;) Wizytę u gin mam dopiero pod koniec stycznia, ale widzę, że muszę się oszczędzać, bo brzuszek jak za dużo porobię - tzn np wsadzę gary do zmywarki ,ściągnę i powieszę pranie więc nie za dużo - to boli. Muszę jeszcze bardziej dzielić przerwami siedząco-leżącymi te moje prace :) A ja jestem w 26 tyg i przytyłam już 10 kg - jak weszłam na wagę to się przeraziłam i teraz uważam co wsadzam do buzi .... Tutaj jest fajny kalkulator wagi w ciąży: http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ *Joasia - trzymaj się cieplutko i nie martw, wszystko będzie dobrze i na pewno szybko wyjdziesz :) Trzymam kciuki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja idę dziś na kolejną wizytę. Stanęłam przed chwilą na wagę i też jestem przerażona - do przodu 9 kg. W poprzedniej ciązy tyle co teraz to ważyłam prawie przed porodem. Też chyba przestanę jeść słodycze i zacznę uważać na dietę tak jak mówi Frogus:) Mam nadzieję tylko że szybko po porodzie wróce do wagi sprzed ciąży. Po urodzeniu Kubusia już 1,5 tyg po porodzie wchodziłam w swoje spodnie ale wtedy przez problemy zdrowotne Kubusia miałam bardzo dużo stresów - więc teraz wolę dłużej wracać do formy niż denerwować się gdyby coś miałobyć coś nie tak. Oby Piotruś był zdrowy to będę powoli zrzucać nadmiar kilogramów. Czuję też po sobie że jest mi ciężej niż w ciązy z Kubusiem. Cóz urok kolejnej ciąży. Trzymajcie się ciepło w te mrozy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) byłam w pracy wczoraj i dziś...i to były bardzo pracowite dni. Złapałam się na tym, że jestem strasznie nerwowa w pracy, wszystko mnie denerwuje....a w szczególności sprawy terminowe. jestem już w 30 tc ;) od początku ciąży przybyło mi ok 9 kg....i wydaje mi się ten przyrost wagi OK. Właściwie nie przytyłam nigdzie indziej jak w brzuchu i piersiach :) Czytałam że przyrost wagi w całej ciąży 14 kg jest OK i tego się trzymam :P Wg tej tabelki z kalkulatora to tak trochę szybciej rosnę niż tam ujęte kg....ale nie biorę do głowy :) co do szkoły rodzenia to też chodzę ok 2 tyg. :) Póki co, 2 razy w tyg na ćwiczenia. Gimnastyka mało męcząca...ale sporo ćwiczymy oddychania i mięśni krocza ;) Fajnie jest, że można o różne rzeczy położnych się popytać...i pogadać sobie z babeczkami - ciężaróweczkami ;) W poniedziałek mam wizytę u gina :) Ciekawe co tam słychać u córuni...i czy w synka się nie zmieniła :P Moluś - jak tam? taki ból jak na okres nie jest zbyt dobry :O Mój gin na to zaleca nospę. Z resztą nie on jeden....w tej szkole rodzenia położne też polecały nospę na bóle brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki :) Mam takie pytanie bo właśnie kompletuje wyprawkę i brakuje mi parę pierdólek w sumie a chodzi mi własnie o termometr ,ten co polecają lekarze i farmaceuci w aptekach przykladany do czółka kosztuje 100 lub 100 pare złotych czy naprawde warto ? Jeżeli będzie wart tych pieniedzy to kupie ale widzialam również termometry do ucha za 30 pare zl jakie Wy kupicie ?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin....miasto......Płec paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04. ........Gdańsk Katrina0408.......31.......30.06....... ...06.04. .......Irlandia Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice martuska21........22......16.07...........14.04. ...Dąbrowa G/Koln szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07.............25.04.......Biały stok mamuska298 ....29......13.07.............20.04.......RACIBÓRZ bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04 .....Warszawa...CHŁOPIEC Joanna25........25......19.07.............25.04. ......Toruń Natusia88......21.......22.07.............29.04 .....Wrocław CHŁOPIEC frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa Musiałam uaktualnić tabelke , coreczce urosły jajka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia - nie kupuj żadnego no name'a (z tych najtańszych). Bardzo fajne są te, które trzyma sie przed czołem, ale nie przykłada do niego. Tylko nie wiem jk dobre,ale dla maluszka chcę taki kupić.Ja mam termometr do ucha firmy Microlife i plus jest taki,że pomiar temp. masz od razu,ale musisz zmierzyć i w jednym i w drugim uchu, termometr musi byc dobrze włożony, a u dziecka w jednym i w drugim uchu może pokazywać inną temp. u mijej córci tak jest. Np. w jednzm 37,9 a w drugim 38,5. Zawsze sugeruję się tą wyższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×