Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Mysza hustawka w sumie jest fajniejsza, tylko ze posłużyc moze krótko jesli dziecko bedzie duże(bo takie sie zdarzają). Leżaczek bardziej praktyczny za to jest. Decyzja nalezy do ciebie. Ja juz napewno nic innego kupowac nie bede bo i tak dom cały zagracony jest:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym chciała jeszcze swieta przeczekac, za tydzien w piatek mam wyjmowany krazek i juz zapowiedziałam wszystkim ze od tego 26 do świąt to sie nie rusze..no chyba ze mnie przyciśnie i bede musiała na porodówke sie udać:) też wtedy w 37 bede tygodniu. Nawet sobie obliczyłam ostatnio ze jakbym urodziła 4 kwietnia to dokładnie w takim czasie jak sie Kubusiek urodził. A ja jeszcze imienia nie mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mysle ze moze się zdarzyć pierwszego kwietnia:) i zadowoloona bym była. 38 tydzień by był, swieta co prawda pod zupełnie innym znakiem niż zwykle, ale jakim słodkim:) byle do końca miesiąca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej! :-) U mnie 37 tc. :-) Jestem ciekawa jak długo jeszcze wytrzymam. Mam bóle jak na miesiączke, plecy mnie też na dole bolą, mam uczucie gorąca. Termin mam na 10 kwietnia. Teraz już mogę urodzić, ale chciałabym jeszcze troche wytrzymać, tak z 2 tygodnie. :-) Ja myślałam nad zakupem leżaczka, z tego co pamiętam przy siostrach był bardzo praktyczny. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja wole po swietach bo zostało mi jeszcze parę spraw do pozałatwiania :o http://www.allegro.pl/item949484259_fisher_price_hustawka_lezaczek_z_projektorem_s_k.html Ja jeździłam teraz za ta hustawka , niestety same sprzedawczynie nam ją odradzały ze wzgledu na reklamacje jakie mają ale ta która Mysza wkleiła też fajna niestety macie racje do 9 kg to bardzo mało :/ Zostane przy tym leżaczku bujaczku i będe stopa małego bujać -hehe fajny pomysl:D Kupiłąm herbatkę z Hippa na laktację i wiecie co mój mały ma już po niej od 30 min czkawke :D Idę smazyć naleśniki z białym serem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Jestem po wizycie u gina. Szyjka się nie skraca jest długa i twarda więc jestem spokojna. Na te mleczne upławy powiedział że to normalne,że organizm sam się oczyszcza. Mała zdrowa i duża, już wiem dlaczego ostatnio tak ciężko mi się zrobiło. Od ostatniej wizyty przybrała aż 800g a w chwili obecnej waży 2,400g :)) Ja natomiast schudłam 0,5kg. Natomiast słabo wyszedł mi wynik morfologii, dokładnie chodzi o płytki krwi, mam poniżej normy120 a norma od 130do440 gin dał mi skierowanie na powtórzenie badań i zobaczymy może się poprawi.Jak nie to szpital mnie czeka:( A może któraś z was wie od czego zależy poziom płytek we krwi i jak go podnieść???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojecia co na płytki krwi ,ja ostatnio tez miałam upławy to podmywałam się w Tantum Rosa i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten projektor na tej huśtawce wcale nie daje takiego super efektu jak na zdjęciu. Przy karuzeli z FP jet dokładnie ten sam projektor i fakt faktem ładnie wygląda ale jak jest ciemno i ładnie odbija wzór na suficie i na scianie u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
któraś o pełni wspomniała... podobno jak jest pełnia to i na porodówce jest pełno....ciekawe czy się sprawdzi....ja mam termin na 30.03 to w okolicy pełni hehehhee dziś byłam na KTG, kolejne mam za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, moze takie głupie pytanie : czy picie melissy jest całkowicie ok w ciąży? zeby zasypiać serwuje ją teraz sobie, i mam nadzieje ze malutkiej nie szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ,ze jest bezpieczne picie melisy bo jest nawet w składzie herbatki Hippa na pobudzenie laktacji . Betatka -własnie mam ta karuzele nad łóżeczko z FP i masz rację ładnie wygląda jak jest zupełnie ciemno ( zero jakiejkolwiek lampki w pokoju) Mi z wyglądu strasznie spodobała się ta hustawka no ale co z tego jak jest niepraktyczna a bujaczek będzie wykorzystany przynajmniej do 3 lat ....no i różnica w cenie. Zasiałam dziś rzeżuchę ,śmierdzi w całej kuchni :Pale podobno bardzo wskazana w ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna - dlaczego do szpitala? Proszę napisz, bo ja dziś odebrałam wyniki badań i mam płytki 117 przy normie 140-450, a do gina idę dopiero w poniedziałek i się martwię krzepliwością. U mnie na pewno jest spadek, bo i tak wczesniej mialam na granicy normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziom płytek krwi ma na celu zapewnić krzepliwość krwi. Ale nie wiem jak go podnieść. Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam niestety. Coraz bardziej się denerwuję, bo boję się krwotoku przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Wyprałam i powiesiłam już jedną pralke ciuszków i jeszcze jedną wstawiłam. :-D W styczniu miałam straszne krwotoki z nosa i zaczęłam brać rutinacea i krwotoki minęły. Z tego co wiem witamina C i wapno zwiększa krzepliwość krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
czytam wasze wpisy codziennie ... maly czasami daje czadu wieczorkiem ksiaze aleksander nie moze lezec z kupka w panpersie bo krzyczy i jest strasznym glodomorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski widze ze narazie stan czarówek jest taki sam oczywiście nie licząć szczęsliwej mamusi której gratuluje z całego serca... mam do was prośbe jakby któraś mogła mi npisac jakie badanie robicie przed porodem... napewno gdzies juz o tym bylo pisane ale tyle jest tych stron że po kilku zaczeły mnie oczy boleć... byłabym bardzo wdzieczna bo mi gin mnie wnerwia lekko ale nie bede juz na finiszu go zmieniac... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loczek mnie mój gin tak samo wkurza termin mam na 30 marca ale nie mam żadnych badań już robić,dla mnie to dziwne no ale chyba wie co robi ostatnio miałam tylko badanie moczu i było w porządku więc może nie ma potrzeby ale swoją drogą ciekawa jestem czy mnie choć na jedno ktg wyśle bo jak nie to mu chyba coś powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry z samego rana:) Pogoda za oknem brzydka, ale od dziś ma być wiosennie więc czekam na słońce i ciepło:) Oczywiście gratulacje dla Malutkiej i duuuuużo zdrówka dla Aleksandra!!! Ja byłam w sobotę na wizycie. Szczęśliwie maluszek obrócił się i leży główkowo. Bardzo się cieszę bo już miałam wizję cięcia. Waży 2175g. Trochę mnie w pewnym momencie zaniepokoił lekarz bo termin mu wyszedł z pomiarów na 4 maja i zapytał czy już była tak rozbieżność w terminie - 8 dni. Takiej nie było, ale pomierzył jeszcze raz i wyszło na 1 maja (miesiąc temu termin wychodził na 30 kwietnia), pomierzył poza tym przepływy i ostatecznie stwierdził że wszystko jest ok, ale jeśli w następnym usg ta różnica będzie sie pogłębiać to trzeba będzie sie dokładniej przyjrzeć. Teraz idę na wizyte w poniedziałek, ale już gdzie indziej, bo zdecydowałam sie rodzić w prywatnej klinice i trzeba tam być na wizycie min na miesiąc przed terminem. Polecił mi tego lekarza do którego idę właśnie mój gin, który do tej pory prowadził ciążę więc jak ktoś inny zerknie na maluszka to też może i dobrze, chociaż mojego dotychczasowego darzyłam też ogromnym zaufaniem. A z badań to jeszcze mam do wykonania posiew w kierunku paciorkowca. Co do huśtawek to ja mam fisher price deluxe 3w1. Zostawiłam ją po Kubusiu bo planowalismy dwójkę więc wiedziałam że jeszcze się przyda, ale zadowolona byłam z niej średnio. Teraz kupiłabym chyba sam leżaczek-bujaczek z jakimiś wibracjami. Ale skoro mam tą to nie będę wydawać pieniędzy na dodatkowe akcesoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki a wy juz tu o porodach myslicie? ja jeszcze nie mam termin na 27 kwietnia moze dlatego i biore pod uwage przenoszenie jak wiecie z poprezdnia 2 wiec jestem spokojna ale pakuje torbe juz powoli mam reczniki i koszulki porannik sie pierze jkosmetyczjka prawie zapełniona wkładki włoze skarpetki kupie laczki ok a ja wam sie pochawale co dostałąm od siory i szwagra: kocyk posciele,przescieradełko z falbanką i ślivczna kołyske coneco simplicity 4w1 http://www.allegro.pl/item932561427_hit_kolyska_coneco_simplicity_2009_wys_0zl.html jestem zadowolona jak niewiem bo nie zagrace sobie pokoju narazie łózeczkiem a kołyska jest stabilna i dosc wysoka wiec mi kuba nie wywali małej :-) ma mi ją przywisc w dzien mojego wyjscie ze szpitala a wiec jeszcze mniech stoi u niej niech tesciowa widzi jaka mam siostre :-P😠 hihi na złość jej a znajac ja to powie po co ci to?bez sensu ach brak mi słów a co do badan to wiem ze mnie wyskle teraz 7 kwietnia na kre i mocz na 100% bo tak miałą szwagierka ze przed porodem ja wysłąl na te podstawowe lece wstawic obiadek bo potem kumpla ma przyjechac wiec się zagadamy a obadu nie bedzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się boję porodu... Byłam w szpitalu w zeszłym tygodniu miałam skurcze i najpierw je powstrzymywali... A potem doładnie pomierzyli dzieciaczka na USG i wyszło, że jest 2 tyg. starszy, niż widnieje na karcie... I dlatego stwierdzili, że mam rodzić... Chodzę ze skurczami drugi tydzień i ... Nic sie nie dzieje... Okropnie się boje, choć to mój trzeci raz... Ale ja jeszcze nie zdążyłam zapomnieć, jak to BOLI (rodziłam rok temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytacie o badania. Ja ostatnio miałam mocz, morfologie, przeciwciała, hbs(wirus zapalenia wątroby) i usr(coś z infekcją kiłową, wykluczenie choroby wenerycznej). To były ostatnie juz badania. Nie dostałam na paciorkowca a wiem ze teraz duzo lekarzy daje-mój nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na paciorkowca dostałam na szczęście nie mam tego diabelstwa:-) A w czym wybieracie dzieciaczki ze szpitala? chodzi mi o fotelik,nosidełko czy normalnie w rożku i kocyku? Bo ja się dowiedziałam że nie chca zabardzo wypuścić ze szpitala jak się nie ma fotelika samochodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz zalecił standardowo morf,mocz,hbs ,wr. Zadnych na paciorkowca nie zalecił .Mam pytanie z innej beczki ,wiecie juz jakie witaminy bedziecie stosowac przy karmieniu piersią ,moze cos polecicie . U mnie pogoda sliczna wziełam się za pranie sprzątanie i ide na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja myśle ze w foteliku bałabym sie przewozić małego bez zabezpieczenia, mówią ze fotelik nie za dobry dla kręgosłupa (moja mama :) ) ale u nas w brzusiu dzieciatka sa przeciez pozwijane, teraz jest moda na husty itd. A przecież nie bedziemy wracac z maleństwem pół dnia ze szpitala. A po ilu dniach miałyscie wynik tego posiewu na paciorkowca??? Bo ja jak dzwoniłam to mówili ze 5 dni (ale kalendarzowych czy roboczych tego nie spytałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powiedzieli,że od 3 do 7 dni roboczych, w zalezności od tego, czy coś się zaczyna hodowac, czy tez nie. A koszt u mnie 50 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wynik na paciorkowca mogłam odebrać już po 5 dniach roboczych czyli zrobiłam we wtorek i w poniedziałek mogłam odebrać ale i tak się z tym nie śpieszyłam i odebrałam po 8 dniach,to zależy chyba jak prężnie laboratorium działa ja miałam robione w szpitalu w którym bede rodzić nawet mi ten wymaz mój gin tam zawiózł,przy okazji pozwiedziałam korytarze szpitala he he istny labirynt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej Brzusie, wczoraj byłam u gin. Pan doktor powiedział, że badania mam rewelacyjne, a w 36 tyg zdarza się często, że bywają nieciekawe. Szyjka się bardziej nie skróciła, macica trzyma. Ale mam leżeć "odłogiem" i się oszczędzać a za 2 tygodnia mam koleją wizytę i wtedy dostaniemy błogosławieństwo ;) i możemy już rodzić. Bo ja jestem w 36 tyg wg OM, ale wg USG jest to 35 tydzień, więc trzymamy się tego, w przypadku gdyby Mała chciała wyjść wcześniej na świat - a jak już pisałam bardzo nie chcemy aby po wsze była wcześniakiem, a po 2gie w wybranym przeze mnie szpitalu nie ma oddziału wcześniaków i musiałabym rodzić gdzie indziej, a tego bardzo nie chcemy ;) Także przez następne 2 tyg leżymy i nic nie robimy ;) A dziś przyjdzie mój wózek :D I postanowiłam, że po następnej wizycie przywieziemy do naszego mieszkania łóżeczko od moich rodziców. A dziś znowu Malutka w nocy szalała, długo nie mogłam zasnąć. Właśnie dzwoniła koleżanka jutro odwiedzi mnie ze swoją córą, i zapewne przywiezie obiecane pudło ciuszków - totalnie o tym zapomniałam - czyli będzie trzeba uruchomić pralkę!! ;) *Natusia - moja koleżanka ma taką karuzelkę i sobie bardzo chwaliła, ja miałam nawet taką kupić, ale dostaję od siostry Mężusia leżaczek bujaczek także zrezygnowałam z zakupu karuzelki, bo to już za dużo tego dobrego i gdzież bym podziała te rzeczy, a karuzelka dość dużo miejsca zajmuje. :) *Betatka - współczuję dentysty!! Mi się zdaje, że powinnam pójść, ale pójdę po porodzie bo dentysta to jedyne co mnie przeraża ( porodu się nie boję a dentysty bardzo) i obawiam się, że gdybym usiadła na fotelu to pewnie ze stresu bym urodziła :P *Justyś - a czemuż Ty tak kraczesz, że urodzisz wcześniej :P Termin masz na 18.04 (o ile dobrze pamiętam) i przecież lepiej, żeby dzidzie posiedziały jeszcze w naszych brzuszkach *Mysza - a ja bym chciała święta spędzić z rodzinką a nie porodówce, bo uwielbiam święta :D Co do badan ostatnio miałam mocz, morfologia, antygen hbs czy jakos tak i posiew na paciorkowca al na tego ostatniego wyniki mam dostać za tydzień Umieram z głodu trzeba zjeść śniadanko a nie mam nic w lodówce :P. Trzeba delikatnie męża obudzić, aby poszedł na zakupy - a śpi bo wczoraj pracował do bardzo późna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza13 to w pieron kasy u Ciebie za to wołają,ja zapłaciłam 5 zł :-) w szpitalu a gdybym robiła prywatnie to 15zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas robią w Gdańsku tylko w Invicta - tylko prywatnie i dlatego sobie tak pozwalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×