Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Krisana, gratuluje - i spadku wagi, i nowego lokatora w brzuszku :) Lec do apteki po kwas foliowy. JAk chcesz to wpadnij tez na blog mojej kolezanki, ktora wlasnie popelnila ciazowa recydywe, ale pojdziecie prawie leb w leb, ze sie tak wyraze: www.dzieciowo.pl Jest tam nawet "asystent ciazowy" - aplikacja do sciagniecia na komorke. Co do .rar to tez myslalam, ze zzipowane, ale jakos cos sie nie umiem do nich dobrac... :( Oki, koncze, bo Maksio sie po mnie wspina i ku uciesze meza wlasnie sciaga mi spodnie z dresu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, Borowka, zmobilizowalas mnie, probuje jeszcze raz! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, mam pelno winrarow na kompie to czemu zaden nie skojarzyl ze ksiazka zzipowana...? Ale otwarlam :D Z tym, ze nie mam czasu czytac... :D Skonczylam dzis opowiadania Kinga, czasem fajne, czasem nie. Najwazniejsze ze kupione w charity za 50p :) Dziewczyny, a jakie mleko polecalybyscie dla Maksia? Za niedlugo stuknie mu poltorej roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam pytanie. Przez ile czasu po wyleczeniu osoba zarażona rotawirusem zaraża innych i ile czasu wirusy moga przetrwać na przedmiotach? szukam i nie moge znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam lutowo :D Borowka, nie mam pojecia, ale tak na zdrowy rozum to wirusy na rzeczach przetrwaja dlugo. A co do osoby to wystarczy higiena osobista i ogolna (mycie rak, szorowanie kibelka itd.). Gorzej jak sie z nia mieszka. Ciekawe, moze lekarz by ci powiedzial? Jak sie dowiesz to napisz :D Maksio wczoraj po raz pierwszy mnie POCALOWAL. Bez zadnych dodatkowych efektow w postaci lizania, wycierania sobie o mnie nosa i innych tego typu spraw. Podszedl i mnie cmoknal w policzek z 10 razy. To ci rozwoj dopiero... :D To co, kawa i reszta zakalca? Zartuje, ciasto wyszlo spoko tylko za malo slodkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morning :) ale pikno pogoda!w domu tak slonecznie ze az zolto! :D m od dzis tydzien urlopu czyli: -nie musze wstawac rano do szkoly -robic obiadow -sprzatac -pamietac zeby nakarmic koty ;P -wychodzic 8 razy do sklepu bo czegos zapomnialam -nie moge zbyt duzo czasu spedzac na kompie :D herbsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednym slowem ma to swoje zady i walety :D Ma ktos e-booka z trylogia Pratcheta o Nomach? Przeczytalabym wreszcie... :P Acha, kolezanka szuka dla dziecka "Szostej klepki" Musierowicz na wczoraj :) podeslijcie jak macie please!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi na to ze oboje heheh.ale jak lubi to robic to ja nie bede przeszkadzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc kobitki :) u nas zimnica :O temperatura dopiero teraz osiągnęła 0 * C wiecie tak sobie pomyślałam po tych naszych rozmowach o nocnym karmieniu,że Hania to już roczniak i że może by znowu spróbować ją odstawiać od nocnego jedzenia,i tak przed wczoraj w nocy nie dostała jeść i płakała 40 minut :O wczoraj w nocy się obudziła i dałam jej letniej wody się napić,wypiła trochę,popłakała 10 minut i zasnęła,zobaczymy co będzie dziś w nocy ............może tym razem się uda ok lece na zakupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks tez sie drze: "Am, AAAAAAAAAAAAAMMM" na cala chalupe. Jakby glodem przymieral. Budzil sie dzis 3 razy, ale jakos taki zaspany, ze normalnie sie przytulil i dalej spal, no i jak zasypial to mu sie przypominalo o tym cycu... Ja jestem zdania, ze jak tylko mozna, to trzeba dziecko pomalu odstawiac juz od 6 miesiaca do 9. Nawet to mialam ladnie rozpisane... :D Praktyksa poszla swoja droga, heh. Powinnam sie nie przejmowac przeprowadzkami i choroba, tylko odstawiac. Teraz ciezko, za kumate moje malenstwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx- sprawdz maila- wyslalam ci ta musierowicz- jakby co mam cala jezycjade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Ewa, wyslalam kolezance :) 👄 Jej corka to ma jako lekture, w ksiegarni mieli i bedzie na wiosne, a w bibliotece sa 2 egzemplarze. Hm... Cala jezycjada... Hm... Moze sie zglosze...? Jakos kurde nie mam na razie nastroju, ale Musierowicz to Musierowicz... Hm... Wolalabym przeczytac jeszcze raz jej korespondencje z Baranczakiem albo limeryki :D Usmialam sie po pachy jak to czytalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo sa genialne teksty Lema - ukladal je jako dyktanda dla siostrzenca czy bratanka, nie pamietam. Juz pare razy zasadzalam sie na nie na Allegro i nic. Ale jeszcze kiedys je dorwe :D Smiech to zdrowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczny- ma ten implant od 4 dni ale dzis go nagle zaczelam czuc- i jakby mi zawadzal? siniak w tym miejscu jest i tez swedzi- to normalne? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny- wiecie jak wyglada grafik mlodego? wstaje ok 7- na cycu do 9 - potek kweka o 10 zaczyna wyc- i tak z przerwami do 12 o 12 idziemy na spacer- do 4 wzgledny spokoj bo spi wracamy- budzi sie ok o 5- zje- porozglada sie- i kweka kweka i ryczy z przerwa na kapiel o 8 tak do 11.30 az zmeczony idzie spac o 3 pobudka na jedzenie- potem budzi sie ok 5-6 i kweka do 7 i tak codziennie- spi kweka i ryczy- inne opcje nie wystepuja czemu on jest taki non stop nieszczesliwy? bo prawde mowiac mam dosc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) ewag dzieci nie komunikuja sie inaczej zazwyczaj do konca trzeciego miesiaca. pozniej nastepuje (zazwyczaj) przelom. u Eli nastapil niemalze z dnia na dzien :D. najwazniejsze Ewcia to przetrwac tepierwsze trzy miesiace. a zawsze tak bylo, czy jest moze gorzej? jesli jest gorzej to warto zasiegnac porady lekarza lub jakiejs dobrej HV. pisalyscie o buggy board. dla mnie bomba! kupilam w sobote i nie wiem jak sie bez niej do tej pory obchodzilam :). kupilam taka: http://shop.ebay.co.uk/items/__buggy+board+litaf_W0QQ_dmdZ2?rvr_id=&crlp=556211680_228459_228460&UA=WXF%3F&GUID=8bc181a91260a0e2047659f6ffbedb2a&agid=341229940&MT_ID=10&keyword=buggy+board+litaf&ff4=228459_228460 . kupilam na ebay, uzywana, za 19,50 + 10 funciszy przesylka. Elka ja uwielbia a ja poruszam sie dwukrotnie szybciej. w ogole nie przeszkadza mi w pchaniu wozka. ma tez siedzisko, wiec gdy dziecko sie zmeczy, mozna je posadzic. jest dobrze amortyzowana i ma skretne kolka. jak na razie same zalety. pewnie w trakcie uzytkowania pojawia sie tez i wady, ale dotychczas takowych brak. borowka pociesze Cie ze u nas tez niezle pizga. normalnie marzne a spod syberii (czyt. Bialegostoku) jestem :D:D:D a tak wogole to chyba przechodze kryzys wieku sredniego i zamiast okularow zaczelam nosic soczewki. na razie jest ciezko a ile sie naklne rano :O. czego sie jednak nie robi by mlodziej wygladac :). stara a glupia normalnie jestem. jutro mam rwanie zeba madrosci :O. nie musze pisac ze juz dzis mam sraczke :O do rania 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoEli - ja chyba tez takowych kryzys przechodze, jednakze okulary to dla mnie jak drugi makijaz, przewaznie zreszta jedyny :D Ciagle slysze jak to mi w nich do twarzy (chyba ze to tylko z grzecznosci :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja z zapytaniem...jak wyglada przebie ciazy w uk od a do z....bo ja jestem w 5tyg...zadzwonilam do gp i wizyte mam za 2 tyg... od tej daty ile sie czeka na usg i jak to wyglada robia jakies badania krwi czy jak?czy lepiej isci do polskiego ?pomozcie prosze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drugie podejście...ten internet doprowadza mnie do szału... mamo E;i jeszcze troche to tylko dotkniesz paluszkiem a soczewka bedzie na właściwym miejscu:) A ta zima to ja tak sobie mysle ze ona tak na zachete, chyba komuś chodzi o to, ze co mnie nie zabije to wzmocni... Krisana tutaj nie jest tak strasznie, musisz wiedziec co ci sie należy i pilnowac tego jakby coś szlo w innym kierunku, ale do polskiego lekarza nie ma potrzeby sie wybierać. To jest normalne ze do gp idziesz w ok 6 tyg, on potwierdza ciążę, robi wywiad, daje ci wybor miejsca w ktorym chcesz rodzić, moż epobrac krew,a jeśli nie on to polożna to zrobi na spotkaniu, ktore bedziesz miala jakies 2 tyg po gp.Drugi raz krew pobieraja ok 27 tc. Usg masz 2 razy standardowo - w 10-12 tc a potem ok 20. duzo tez zalezy od szpitala pod ktorego opieka jesteś. Dobrze piszę, dziewczyny? troche czasu monęło o dciąży...za szybko to życie ucieka...Poczytaj trochę, dużo o tym pisałyśmy, co dziewczyny?Zajrzyj na topik kafeterii ciężarne w anglii - jak bylysmy oczekujące urzedowałyśmy też tam. No i pytaj śmialo - podzielimy sie doświadczeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewag - kochana, uszy do gory! Wiem jakie to moze byc wykanczajace... Mi sie akurat trafil spokojny egzemplarz, ale bylam baby sitter i wiem, jakie to stresujace. Ciezko powiedziec, czemu dziecko wyje, pewnie liste znacz na pamiec. Kolka, za cieplo, za zimno, mokro, glodne, brzuszek boli, zeby ida, zmeczone, niedospane itd. Tak jak Mamaeli pisze, to ich jedyny jezyk, tzn. niemowlat. A... Pewnie nie jest ci do czytania, ale jak mialabys okazje to zerknij na "Jezyk niemowlat". Dziewczyny, help, podajcie jakies konkretniejsze namiary bo nie mam. Moze postaraj sie poobserwowac dziecko - czy zawsze placze np. po karmieniu albo ze zmeczenia. To jedyna droga, placze sie tez roznia miedzy soba. Kiedys Maksa rozbolal brzuch i krzyk byl wtedy ostry, wlasnie krzyk. I wicie sie, wyrywanie, prezenie. A jak byl zmeczony to takie bardziej labiedzenie, marudzenie, przytulanie sie. Czy masz czas na odpoczynek? To pozwoliloby ci troszke nabrac dystansu, zlapac drugi oddech. Nie mowie o nierealnych marzeniach typu "wyspac sie na zapas" :D Co do stekania nad ranem, to Maks tez to przechodzil, szczerze mowiac nie wiedzialam, co sie dzieje, a to po prostu jelita. Po piatym miesiacu samo przeszlo, uklad pokarmowy podobno sie tak wyksztalca. Nie byl to placz, tylko taki stekanie z lekkim pojekiwaniem. I tak nie pozwalalo mi to spac :( Krisana, widze, ze Borowka mnie uprzedzila :D To samo mialam napisac - USG ok. 13 i 22 tygodnia, jesli nic sie nie bedzie dzialo to nie robia wiecej (jakos mi nie brakowalo powiem szczerze). Badan dowcipnych tez nie mialam, tylko raz, kiedy tego zazadalam. Mysle ze dobrze, bo zle sie po nich czuje. Link do topiku, na ktorym jest wiecej ciezarnych (polecamy, jako ze to nasz stary topik, Lollli nas stamtad odlamala, hehe): http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3886933&start=12390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Oj tak tak mamoEli buggie jest the best!!!i wlasnie nie przeszkadza w prowadzeniu chociaz kazdy mysli,ze tak mnie sie pytaly juz dwie znajome polki o to,i dwie poluja na car boot na buggie,ale tam ciezko mnioe sie udalo,ale to jeszcze w ciazy bylam i od tamtej pory w sum ie nie widzialam tego Arvena bylam w niedziele na car bocie i byly podwojne wozki jeden ten co z przodu iz tylu siedza dzieci za 15f a drugi ten cojedno obok drugiego ale nie wiem za ile,kiedys byl za 20f a najdrozszy jaki tam widzialam byl za 40dyszki wiec jak za darmo!ale gdyby cus to polecam buggie jak mam co nie siedzi tylko stoi,ale tez siada i nozki daje na to metalowe pod wozkiem:) boroweczka fajnie,ze piszesz ,,tutaj,,:D a jak z tym CHB wiesz,ze mozesz dostawac bo twoj malz pracuje nadal w WB?! lolli n ie stresuj mnie z tym implantem!!!ja sie martwie wlasnie,ze po roku cos sie zacznie dziac! ewag to normalne,ze swedzi mnie tez swedzialo,pozniej tez moze cie swedziec to naciecie:) ok kawusia?herbsa?lolli ty sie ,,urlopujesz,,wiec chyba tu z anecia popiszesz?onyx a ty jak tam ebooki masz to czytasz:( ja czekam na koniec licytacji moich ksiazek jeszcze 1 dzien:p I nie piszcie o starosci co??? ja zeba madrosci mam wyrywanego 17lutego w swoja osiemnastke !!!mamoEli napisz jak samopoczucie po tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie czytam. Kompa mam glupio ustawionego, musze sie wspinac na palce zeby cos zobaczyc :) Mysle nad przestawieniem ale to musi poczekac. Na razie wybieramy sie zobaczyc ceny rowerow z dostawka dla dzieci, bo park pieszo troche daleko, a maz bedzie bral autko. To rower by sie przydal... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babka z chb powiedziala ze prawdopodobnie bede musiala oddac nadplate, teraz czekam na decyzję, a o tym ze dziewczynom dalej sie nalezy jesli maz u was pracuje nic nie wspomniala. mysle, ze to on powinien teraz aplikować, zeby mogly dosać.powinnam do nich zadzwonbic. a tak wogule to dziwna sprawa, nie spodziewalam sie. jak pamietacie, jesli musicie uaktualnic dane w tax office nie trzeba juz dzwonic do chb. więc maz dzwonil przed naszym wyjazdem do pl do tax credit, zeby ich powiadomić o wyjeździe ale chb office nie wzielo tego pod uwage i dalej mi przesylali pieniadze.Tylko i wylacznie osoba skladajaca papiery jest upoważniona do informowania. tylko ze nie wiedzialam o tym wczesniej, teraz oddawanie mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to jest chore borowka!powinni ci powiedziec,ze nadal im sie nalezy ten chb!tyle ludzi pobiera,ta babcia chowa wnuka w pl,a rodzice w anglii na niego dostaja,a ty masz oddac?!niech maz tam zadzwoni i powiadomi,ze on nadal w anglii pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moj adas idzie w czwartek do przedszkola i mam mu dac buty na zmiane moga byc te czarne takie na rzepke?,moj daniel je ma na zmiane na gimnastyke,adas tez tam ma miec gimnastyke.czy mam dodatkowo kupic jeszcze inne?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka, mnie tez czeka oddawanie :( A co gorsza, kazali mi dzwonic do kazdego oddzialu oddzielnie (stad chyba nazwa - oddzial. Nie moga przeslac informacji, hehe). No i nie moge sie dodzwonic do IR do dzialu self-employed. Probowalam o kazdej porze, wydalam juz 15 euro :( W BBC mowili o ksiazce: "Fifty Dangerous Things (You Should Let Your Children Do)". Hehe, baujac na wspomnieniech z dziecinstwa moglabym napisac: 5000 niebezpieznych rzeczy, ktorych rodzice ci zabraniaja a sami robili :D :D :D No, ale bylam jedyna dziewczynka na podworku. Oprocz moich siostr, ale one byly mazgaje. I chodzily w spodnicach. Dziwne jakies :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×