Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

frugo napisze rodzince że was nie ma w wielkanoc w domu:P oj tez to przerabialam pare razy w najmniej oczekiwanym momencia ktos przyjezdzał a ja nigdy nie potrafilam odmowic i problemy były:/ ewag moja mama miala takie pomysly z dosładzaniem ale nie słuchałam jej bo to nie jest dobre,tez miala szalone pomysły i dziecko mi przegrzewała bo jest male i jemu jest zimno i potówki mialo i tez skonczylo sie awantura dzien przed wylotem bo juz za długo bylismy wszyscy razem i mielismy sie po dziurki w nosie i nie zgodzilabym sie na zamieszkanie ani z rodzicami ani z tesciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewuszki za namiary ksiazkowe!!! 👄 Kochane jestescie!!! A z e-bookami to masakra, moze jak maz pojdzie do pracy...? Bo teraz to ciezko sie dopchac do kompa! Ale temat poruszylyscie... Ja sie ciesze, ze tesciowa 2000km ode mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j tesciowa mam ze 4 km dalej jeszcze gorsza hetera niz moja mama :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedawno teściowa pokazała mi ksiazkę o zywieniu dzieci i niemowlat z czasow kiedy to mój maż byl an etapie wprowadzania pokarmow stalych. I co widzę?w prawie każdym przepisie cukier, cukier cukier, i sól. Nawet w zupach, przecierach warzywnych.I nie ma co sie dziwic ze naszym mamusiom trudno jest wyperswadowac ze to jest złe. Kiedys tak zalecano no i karmiono. Ciekawa jestem jakie nasze corki beda mialy spojrzenie na nasze organic food bez soli i cukru kiedy to one beda na etapie co my teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skuuls ja bym tak zrobiła bez mrugnięcia okiem gdyby to nie chodziło o moich rodziców no i o tą wspaniałą niespodziankę dla wnuczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tesciowa za to wrecz przeciwnie-nie istnieje, mieszka 2 godz drogi od nas, ale zachowuje sie jakby mieszkala na koncu swiata.Wysylamy sobie kartki urodzinowe i widujemy sie srednio 3 razy w roku w porywach , ostatnio widzielismy sie az 2 godz na Swietach,podrzucila prezenty i sie zmyla , i na tym koncza sie nasze stosunki.A moze ja poprostu mam idealna tesciowa i tego nie doceniam :) Bes, to widze, ze mamy te same ramy czasowe :) tylko musimy dograc kiedy i gdzie sie widzimy, i czy wypuszczamy sie z dziecmi czy damy szanse tatuskom nacieszyc sie pociechami :) moj email: msoton@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytujaca wydaje mi sie ze masz idealna tesciowa:)moja to nawet kartek nie wysyła;/ frugo faktyczie dziewczynki na pewno sie ucieszą jak dziadkowie przyjada,moja córka to na widok babci na skype wariuje ze szczescia a co mowic jak juz przyjezdza,pełne szaleństwo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lomea ja gotowałam z tej strony i znajoma i dzieciaki wcinały,smakowało im:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek Ale temat mamusie tatusie itd.ja mam tak jak frugo nie zniose ich widoku...chyba,ze na skype:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny :) goeiemorgen onyxy :) wczoraj okradli naszych sasiadow o 11 rano :O cos mi sie wydaje ze mieszkamy w najbardziej okradanej dzielnicy tego okropnego miasta.bozeeeee jak ja bym chciala stad wyjechac... opcje:Kanada, Holandia, Czechy.Kazdy z krajow ma swoje plusy, poki co to chyba czechy sa na 1 miejscu.ale jak to u nas zazwyczaj bywa-duzo planow, malo realizacji :( a tesciowke mam super, nie zamienilabym jej na zadna inna! w sporach malzenskich jest zawsze po mojej stronie (czyli po slusznej heheh), bardzo nam pomaga jak moze choc sama ma niewiele, nie wtraca sie i wogole jest kochana. gorzej z mama ;) ooo skunks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny piekny deszczowy dzien :) Czuje, ze pozaluje,ze nie poszlam na play group, Amelka pewnie sobie to odbije na mnie :) Staram sie ograniczyc spozycie kawy do 2 dziennie , takze juz wyczerpalam limit na dzisiaj :) Pytanie z rana do mam troche juz podrosnietych maluchow-zastanawiam sie czy zrezygnowac z mleka follow up i przejscia na krowie (Amelia ma juz 1,5 roczku) Ostatnio slyszalam w tv,ze mleko w proszku jest drogie i zawiera zbyt duzo cukru Ja osobiscie uwazalam,ze w proszku jest lepsze bo wzbogacone we wszystko co potrzeba maluchom do wzrostu ,co biorac pod uwage wybiorcze jedzenie mojego dziecka daje mi komfort psychiczny Jaki macie poglad na ta sprawe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem kobitki :) znowu weekend i znowu remontu ciąg dalszy :O już się nie chce Anecia u mnie to nie jest tak,że nie znoszę ich widoku,tylko jak byłam np 2 lata temu to ciągłe pretensje a bo nie zadzwonisz,a bo nie odwiedzisz,pojechałam pozałatwiać swoje sprawy a telefon ciągle mi dzwonił i ciągłe wyrzuty,bo jesteś a nie odwiedzisz itd Nie miałam czasu na swoje sprawy i ciągle gdzie bym nie zaszła to te same pytania ,a co,a jak,a za ile :O Jak ja mam jechac na urlop,stracić w cholerę kasy i tylko się wk.....iać to wolę jechać latem np do Landudnna wynająć sobie pokój w jakimś B&B i wygrzewać du..pę w piachu przez dwa tygodnie w spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Lenny wlasnie wczoraj skonczyl 1,5 roku :) no i tez mamy problem wybiorczego jedzenia.glownie zywi sie mlekiem, kaszkami, ziemniakami i zoltym serem.inne rzeczy czasem mi sie uda wcisnac a czasem nie.tez sie troche martwie czy dostaje wszystko. podaje mu codziennie witaminy WellKid z vitabioticu, a mleko krowie wprowadzilam juz daaawno.nie ma z tym zadnego problemu.formule dostaje jak wstanie, popoludniu i na kolacje + jedna w nocy (ale rozrzedzona) w miedzyczasie usiluje mu podawac wszystko inne z roznym skutkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie frugo ja to mialam jak w maju prawie 2lata temu bylam.moj ojciec myslal,ze ciagle u nich bede siedziec i raz dzwoni kiedy bedziemy a ja ze nie bedziemy dzisiaj a ten ja tu obiad dla was gotuje... i jeb... sluchawka. teza wole gdzies jechac na prawdziwe wakacje i lezec odpoczywac wydac tyle samo kasy bo teraz bilety zamowic dla nasze 5tki to bym juz musiala poki taniej.zreszta my jak cus to autem bardziej.ale mi sie tam nie spieszy. moja tesciowa po roku wdowienstwa sie zareczyla( w grudniu)i do mojego meza zobacz synku to twoj nowy tatus...psycholka z niej wogole nie mam checi z nia i reszta sie widziec za czesto ja pije kawcie:) sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli tak już mam z tym gadaniem :O czasem pomaga,ale czasem można sobie zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo lepiej mowic co sie mysli niz gadac za plecami;) a ze nieraz prawda boli...trudno takie zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo :) anecia moja mama ma to samo.jak ostatnio lecialam sama po Nadie to cos zle zrozumiala-mialam samolot o 8 rano a ona myslala ze wtedy laduje.jak tylko wlaczylam telefon to od razu wsciekle telefony ze gdzie jestem, pewnie najpierw pojechalam do tesciow, jak tak moge , to ona jest moja matka (!!!) etc a najlepsze jest to ze teraz kupila sobie swojego laptopa i zalozyla skypa i prawie codziennie dzwoni :O :O :O na szczescie bez krzywych akcji :) przewaznie gadam z nia chwile i wolam Nadie ;) w sumie ona nie jest taka zla, ale bardzo latwo wpada w panike i wscieklosc.zawsze najbardziej ja wkurzal moj spokoj i cynizm :D in your face !!! :D :D ale pomijajac ta 'drobna przypadlosc' jest naprawde bardzo fajna babka, wyglada jak moja starsza siostra heheh tzn nie jest podobna z twarzy (tylko czorne brwi i wystajace zeby, ale ja chociaz nosilam aparat :P), ale ubiera sie dosc mlodziezowo, jest szczupla.no i botox ;) mala dygresja: wlasnie przed sekunda byla u mnie babka z policji, okazalo sie ze wczoraj okradli 2 domy.najpierw staruszka na wozku(ktos gadal z nim przy drzwiach, ze niby jest z jakiejs firmy wodociagowej, a inny wszedl na gore i go okradl).wyszli i zrobili to samo u rodziny z malym dzieckiem obok.nie mam pytan... okradli tez inny dom niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli moja tesciowa jest mala i gruba a zachowuje sie jak nastolatka,szczupla zatrzymnala sie na pewnym etapie...rozwoju heh nie potrafi okazac uczuc,albo po prostu nie kocha nikogo takie mam wrazenie.moja mama cale uczucia przelewa na wnuki na raczkach y nosila ciagle a daniela traktuje jakby z 5lat mial a nie 11 wk...mnie to nie cierpie tego lolli to nieciekawie macie na ulicy uwazajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trele_Morele
Witam wszystkie mamy z Londynu :) Mam do zaoferowania Wam ... Siebie Może któraś z Was potrzebuje pomocy przy swoim maluszku ? Przy sprzątaniu ? Gotowaniu ? Mieszkam w Londynie , mam doświadczenie , referencje , poczucie humoru i mnóstwo pomysłów. Chciałabym w końcu robić to co naprawdę lubię :) Pozdrawiam Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ubieram trampy i ide :) jak lenny wstanie tylko. aaa wczoraj poszlam wieczorem do sklepu i jakas dziewczyna do mnie podbiega, lapie mnie za rece i mowi 'please, please tell me where you got your boots from!!!' eheheheh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia ale mnie rozbawilas opisem swoje esciówki,psycholka hehe dobre:) jesli chodzi o mleko to ja mam fajny artykuł o tym gdzies,jak znade to wrzuce,generalnie chodzi o to że do 3 roku powinnismy sie dawac dziecku modyfikowane a nie krowie gdyz jest lepsze:)loli to ile mililitrów pije dziennie formuły Lenox ?ja daje sma i na opaowaniu jest napisane że 360 ml dziennie wiec z racji tego daje Olivce dwa razy po 180 ml a zawsze dawałam 3 razy dziennie bo jadła wczesnie hippa,ale jak to przeczytałam to daje dwa,córka nie była zadowolona na poczatku,ale matka przepisowa chyba za bardzo jest i wprowadziła nowe zasady:P ja sie chciałam zapytac o ten imlpant bo dzisiaj była w gp i lekarka sama sie mnie zapytała czy bym nie chciała i wydrukowała mi informacje na ten temat i adresy gdzie to robią i dała mi tabletki które sa takie same jak micronor tylko ze jak sie spoznie z zażyciem to mam 12 godzin a nie 3 wiec moje pierwsze pytanie:czy jak sie bierze tabletki to trzeba je bracdo momenetu wszczepienia implantu a pozniej poczekac tydzien i bedzie to działać?ktos własnie pisał wczesniej że brał tabletki micronor a pozniej impant a i drugie pytanie bo powiedziałam męzowi o tym i stwierdził zebym tego nie robila bo jego znajoma w polsce sobie wszczepila implant i dzieci juz nie moze miec,to prawda?bo tez ktos pisal ze w polsce jest to niedostepne.Dzieki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko dla niemowląt Wyniki badań świadczą, że matki zbyt wcześnie włączają mleko krowie do diety niemowląt i małych dzieci. Tymczasem jest ono nieodpowiednie dla dzieci aż do trzeciego roku życia. Zawiera bowiem: - zbyt dużo białka i składników mineralnych, - wyłącznie tłuszcz zwierzęcy, który nie pokrywa zapotrzebowania dziecka na nienasycone kwasy tłuszczowe, - zbyt mało żelaza oraz witamin A, C, D i E. Dla niemowląt w pierwszych czterech miesiącach życia przeznaczone jest mleko modyfikowane początkowe, oznaczone symbolem 1. Jego bazą jest mleko krowie, natomiast frakcje: białkowa, węglowodanowa i tłuszczowa – zmieniono, podobnie jak zawartość składników mineralnych i witamin. Mleko to jest najbardziej zbliżone do składu pokarmu kobieceg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skład oraz wartość odżywcza zwykłego mleka krowiego nie odpowiadają w pełni potrzebom intensywnie rozwijającego się organizmu. Karmienie dziecka wyłącznie mlekiem krowim mogłoby doprowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu m.in. z powodu nieodpowiedniej ilości znajdującego się w nim białka (możliwe skutki to przede wszystkim nietolerancje i alergie pokarmowe oraz zaparcia). Mleko krowie ma zbyt małą zawartość laktozy, która ułatwia wchłanianie wapnia, magnezu i prawdopodobnie wchłanianie cynku. Laktoza stymuluje rozwój korzystnej mikroflory w przewodzie pokarmowym niemowlęcia. Jest również źródłem galaktozy, która z kolei odpowiada m.in. za prawidłową budowę mózgu. O tym, że mleko krowie nie może być traktowane jako podstawa żywienia niemowląt, świadczy również to, że w jego składzie przeważają głównie kwasy nasycone. Brak natomiast istotnych dla prawidłowego rozwoju nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT- linolowego, alfa- linolenowego). Poziom składników mineralnych w mleku krowim jest tak wysoki, że mogą one nadmiernie obciążać niedojrzałe jeszcze nerki dziecka. Mleko krowie ma także zbyt mała zawartość niektórych witamin, zwłaszcza A, E i C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×