Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Gość Mama 25 pogada rózwnież
mam też pytanie do Was. Otóz synek ma 7 miesięcy, za 1.5miesiąca lecimy do Polski na tydzień i chiałam sie zapytać na co moge go zaszczepic na to na co tu a wngliii nie szczepia? jum mnie glowa boli od prob tlumaczenia tych wszystkich nazw szczpionek, moze ktoras z Was ma to juz za soba lub ma okreslony plan dzialania? bede bardzo wdzieczna. chce ten tydzien jak najlepiej wykorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez planujemy powrot - w przyszlym roku, juz jestesmy tutaj ponad 3 lata ... budujemy dom w Polsce ... jedyne czego sie obawiamy to - praca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo 25- w PL od 9 miesiaca mozesz zaszczepic na ospe,jesli nie byl szczepiony na gruzlice to tez i na zoltaczke. Odezwe sie pozniej bo lece malego nakarmic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
grugo uśmiechnełam sie jak Twoj nik przeczytalam bo ten napój frugo mie sie przypoimniał.. jej kiedy to było.. moj ulugiony to był o samku kiwi, a moze w posce dalej frugo jest? dosc zadko jestem teraz w Polsce wiec juz rachube stracilam. Tez sie o prace obawiam, ale wole byc w polsce wsrod znajomych rodziny niz tu posrod.. no lwasciwie kogo? jedyne bliskie osoby to maz i syek tak naprawde. Dzieki za podpowiedzi co do szczepionek, moze jesszcze jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli poszla sprawy pozalatwiac i jeszcze nie wróciła. Dzieki dziewczyny, pocieszyłyście mnie trochę, juz myslalm , że te moje wystawione rzeczy sa za malo atrakcyjne albo żle opisane.czykli musze nauczyc sie cierpliwości. oby. Bo puki co to sie4daze i sprawdzam. I mysle co by tu jeszcze upchnąć. Niedobrze...cholernie tanio mozna kupic ubrania , a tych to wiadomo nigdy za dużo. przez co bede musiala sprzataczkę zatrudnic, i niańkę...ojojoj Onyks o jakich opisach mowisz? przecież sa tak jak byly. czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
przepraszam mialo byc frugo ofkors a nie jakies gudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello 🖐️ A u nas nawet ładna pogoda,co prawda czasem sonko za chmury sie schowa a wtedy zimno powieje brrrrr narazie mała spi i czekmy az sie obudzi a potem na spacerek zmykamy Mama25 w Anglii nie szczepia na gruzlice i zółtaczke typu b(chociaz u nas w szpitalu na drugi dzien po porodzie poprosiłam o szczepionke na gruzlice no i mała zaszczepili) a w czwartek własnie idziemy na szczepienie na zóltaczke,mam wykupic recepte ze szcepionka i płacimy 40 funtów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A napisalaś "gudo"?i takl przeczytałam frugo hi hi. A wiecie co miąż oznajmil dzisiaj przez telefon?że moja podróż do Polski w październiku bedzie tylko w jedną str!ale sobie wymyślił. no , mowie wam, co tydzień inna decyzja! Też zamierzamy wrocić do Polski zanim Moja starsz pojdzei do szkoły. Z tym , ze ona ma już 3 latka... Pewnie powod tego mamy ten sam, co? Mamo 25? te angielskie dzieciaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga wyczytałam ze budujecie dom w Polsce,a na jakim jestescie etapie? My bierzemy sie twardo za odkadanie funciaków i tez chcemy ruszyc z budowa od wiosny Ale do Polski to dopiero zamierzamy wrócic za 2-3 lata ,chcielibysmy aby starsza córcia do szkoły polskiej poszła no ichcielibysmy juz na swoi zamieszkac .....ale to sa tylko takie plany,jeju aby chociaz z ta budowa ruszyc myslimy sobie to by moze potem dalej poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
oleńka a teraz jak maly ma 7m to na gruzlice moge tu zaszczepic, ile kosztuje czy za freeko jest? a ta na zoltaczke t 3 dawko tak jak doroslego? twoja mala ma 8miesiecy tak? w polsce dodatkowo na cos szczepilac? a jak z pneumokokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'miąż' - czytaj: mąż, oczywiście Nie no, spadam, bo tego prania nigdy nie rozwieszę.sprzataczka potrzebna jak nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
boróweczko dokładnie powod ten sam, nie wyobrażam sobie by moje dziecko miało chodzić do jednej klasy z mahomedem terrowystą :( zarobimy ile sie da i wracamy bo nic tu po nas. u mnie tez pranie w pralce, wylaczylam ja godzine temu bo maly usnal jak wstanie bede musiala znow na plukanie ustawic, mam nadzieje ze nie zapomne tak jako ostanio przez 2 dni chyba pranie mi skisło :O a twoj mlodszy szkrabek ile ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mama25 w Polsce jeste tak ze zaraz po urodzeniu szczepia na gruzlice no i moja tez dostała te szczepionke na drugi dzien po porodzie i nie wiem dokładnie jak to jest z tymszczepieniem czy jest jaas granica do ilu miesiecy mozna zaszczepic czy nie,jak chcesz to poszukam zaraz na necie moze cos sie doczyta na ten temat.A co do szczepienia na zóltaczke to w czwartek idziemy i kurzcze nie dopytałam czy to bedzie jedna dawka czy trzy ale wydaje mi sie ze chyba 3 bo starsza córka w polsce własnie miała 3 dawki,w czwartek bede wiedziec co i jak to dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mlodsza ma 13 m-cy. zuzia os wrzesnia ma miejsce w przedszkolu ale jeszcze sie zastanawiam ,czy ja wyslac. dziewczyny , a co myslicie o szczepionkach przeiwko świńskiej grypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce na nic dodatkowo nie szczepiłam małej a Pneumokoki to tutaj w Anglii miała (tutaj jest darmowe to szcepienie )chyba w 8 tyg i miała i jesli sie nie myle to kolejna bedzie w 13 miesiacu Moja Ania od wrzesnia rosza do reception class i ciesze sie ze pójdzie wczesniej do szkoły i język pdłapie jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
bybym wdzieczna oeo, poiem izenajladniej jaksiedao nazwaas corczi gr bede miaa coreczke tz nazwe aia lub ola. siczne sa te imiona. mdli mnie juz od dawna na juli, wiktorie, amelki no i bym zapomniala o jakze oryginalnej oliwii . ola i ania proste, ladne zawsze modne i eleganckie. a jak dajesz cobie rade z dwojka? ania juz do przedszkola chodzi czy moze do zlobka juz wczesniej chodzila, jak jej idzie z angielskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
borówko nie wiem co z ta swinska grypa, szkoda mi tak ladowac tyle szczepionek, no a z drugiej strony potem pluc sobie w brode jak cos sie stanie...? 13mies i do przedszkola? chyba zlobka?tak, jak sie to tu odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
boze co ja tam nabazgralam w tym przedostatnim poscie :O tak to jest jak sie pisze i nie patrzy, baz co badz chodzilo mi ze cudne sa te dwa imiona ania i ola. a o chlopczyka bedziecie sie jeszcze starac? maz pewnie by bardzo pragnal synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dopisuje od nowa jednak...wiadomo jesli tutaj zacznie sie uczyc i potem bedziemy chcieli wrocic za kilka lat to obawiam sie ze nie dałaby sobie rady w polskiej szkole,poza tymten angielskipoziom jest odstraszajacy no i to ich bezstresowe wychowanie(rozpuszczone dzieciaki robia co chca wszystko im wolno kurcze bez przesady Borówka moja Ania chodziła do przedszkola jeden rok i była bardzo zadowolona,co prawda to były tylko 3 godzinki dziennie ale tak jak pisze Ania i ja byłysmy zadowolone.Podlapała troche język,bawił sie z dziecmi i codziennie przynosila swoja prace plastyczna d domku i byla taka duuuumna z siebie a ja z niej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starsza, Zuziam ma 3 latka :) a Ola 13 m-cy. Frugo na pocztku przygod z ebay mials zatrzymywane pieniadze przez paypal? wlasnie sprzedalam pierwszą rzecz( hura!) ale piszą , ze funds are being held

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogoniłam trochę lenia,nie daleko tak z 2 kroki od siebie :D więc puki jeszcze mi się chce to uciekam do sklepu po coś na obiad ...hmmmmmmmm tylko co ??? trzeba będzie wymyślić coś na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak boróweczko :O oni zatrzymują kasę,dostaniesz ją na swoje konto w chwili gdy otrzymasz feedback a czemu się zastanawiasz czy zatrzymać Zuzię w domu? moja Ola od września idzie do first year i jest bardzo zadowolona,ja zresztą też.Zna dużo piosenek,jeździ na wycieczki,przynosi do domu swoje rysunki no i świetnie dogaduje się z dzieciakami po angielsku,aż sama jestem w szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
fugo czy napis na torciku z chrzcin sama robilas? ja niestety tez i wyszlo tak ze... lepiej jakby woigole bez napisu był :) w anglii chrzciny byly, czy to angileeslki ksiadz, bo wmy tu chrzcilismy. sliczne coreczki, hania jaka strojnisia na tym zdjeciu z tortem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje mama25🌼 z imionami to było tak ze mój maz ma babcie Anne i moja babcia równiez Anna to tu nie było problemu co do dogadania sie a propo imienia:) Natomiast Aleksandra?Maz chciał miec Alexa no to ma :) jesli chodzi o to czy dajemy sobie rade nie jest tak zle starsza córka jest juz na tyle duuuza ze sama potrafi sie soba zajac kiedy ja np.karmie czy usypiam mała olenke chociaz czasem marudzi i dokucza i zachowuje sie gorzej niz małe dziecko tak jak pisałam wczesnie Ania chodziła do przedszkola przez rok po 3 godzinki dziennie a teraz idzie do zerowki angielskiej i nie moze sie juz doczekac,bo wiadomo jak to w domu troche nudnawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez cały czas sie zastanawiam nad ta swinska grypa przyznam sie wam ze sie troche naczytałam w necie otej szczepionce i mam mętlik w głowie kurcze i komu tu wierzyc....|/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×