Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

mama25 tak,sama go robiłam,jak i całego torta.Wyszło jak wyszło,ale miałam cały dom ludzi ciągle ktoś mnie dendował :) Chrzciliśmy w Anglii,ale w Polskim kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
dziewczyny.. olenka gdzie robiliscie chrzciny tu czy w polsce lub jacys wasi znajomi, bo my tu w katolickim kosciele przez angieslkiego ksiedza, ale podejrzanie nic nie wymagał tak jak w polskim kosciele u nas w miescie, zadnych zaswiadczen, spowiedzi itd, od chrzestnych wymagal tylko bny poprostu byc na chrzcie i na takim 30minutowym spotkaniu na 2 tyg przed chrztem i to wszystko, jak to bylo u was? czy taki chcest bedzie potem "wazny" jak nasz synek do koni bedzie szedl? jak uwazacie, bo wzielam juz metryke chrztu ale nawet tu pieczatek nie jaka a wiecie jaka w poslsce biurokracja :( co myslicie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Frugo,czyli twoja Ola juz jest po angielskiej zerówce?Czego oni własciwie ucza w tej zerówce?czy dzieciaki ucza sie czytac i pisac czy tylko sam alfabet i na tym koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
frugo, wow takiego torta umiesz zrobic :) ja poszlam na latwizne (czego bardzo zaluje) i kupilam angieslkiego fruyi cake bialego polukrowanego, niedobry byl ze hej, nikt sie slowem nie odezwal na jego temat hehe, moj napis plus jego smak mowil sam za siebie :( my u angieslikiego ksiedza chrzcilismy i tak jak wyzej pisalam jakos dziwnie nic nie wymagal od nas.. a polski ksiadz od Was? chcial swistki od spowiedzi, akt slubu koscielengo itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babencje, juz jestem :) kupa zalatwiania z tym salonem, pozwolenia, licencje itp. no ale pomysl jest swietny i strasznie sie napalilismy :) w dodatku pisalam wczoraj do mojego kuzyna z Kanady ze szkoda ze jest tak daleko bo by nam sie przydal (ma niesamowity talent plastyczny!) a on...ze na ta chwile celem jego zycia jest projektowanie tatuazy + robienie ich!!! i w dodatku ma bilet do uk na 3 wrzesnia i nie wie co dalej!!!!!! taki zbieg okolicznosci moze oznaczac tylko cos dobrego :D aaaa ale jestem podjarana huhuhuuuuuuu :D :D :D Oleniga chyba nie odpisalam o tym rozcienczaniu, przepraszam :O rozcienczalam przez jakis czas ale w sumie nie widzialam efektow.a teraz czasem je w nocy a czasem przesypia, wiec sama juz nie wiem.ale tak czy tak w nocy dostaje tylko krowie mliko. iiiiii przyszla dzis moja peruka i jestem mega zadowolona.moze wystaczy jak powiem ze wyszlam na chwile przed dom i od razu zaczepila mnie babka wolajac jakie mam gorgeous wlosy!!! od razu rzechwycila linka na ebayu i poszla kupowac heheh widze ze piszecie o szkolach-moja Nadia (7) zacznie teraz 4 rok (wliczajac reception), bardzo lubi szkole, ma mase kolezanek a po angielsku juz tak smiga ze... jak przyszla nowa nauczycielka to powiedziala ze przez pierwszy tydzien nie wiedziala ze nadia nie jest brytyjka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ochrzcilismy w Polsce ale wydaje mi sie ze to nie bedzie miało zadnego znaczenia czy tu czy w Polsce wazne ze dziecko zostanie ochrzczone,mozesz wziac od razu kika egzemplarzy aktu chrztu bo na pewno sie przydadza czy to do kmomunii czy nawet do slubu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola umie pisać proste słowa,swoje imię,liczy do 20,alfabet przerabiali bardzo fajnie,każda literka osobno,metodą skojarzeń,cały rok dostawali co tydzień inną książeczkę do domu którą mieli się nauczyć czytać (wszystko na zasadzie skojarzeń) po tygodniu Pani w szkole sprawdzała czy dziecko potrafi ją przeczytać i dostawała kolejną.Uczyli się pisać cyfry od 0 do 10 i w zasadzie na szybko to chyba tyle.Jak masz jakieś pytania to pisz,odp później bo teraz chyba w końcu do sklepu pojadę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
olensko no masz racje, wzielam juz 3 hihhi ksiadz sie dziwnie patrzyl :) iler z\abkow ma ola, bo moj bohater 1 tylko a ma 7 mies juz, stoi przy meblach, sam sie wdrapuje ale z opuszczaniem gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co za zlośliwośc losu. czlowik sie spieszy jak nie wiem co a tu 3 raz musze posta wyslac , tego samego! frugo, ebay mi podpowiada by kupic i wydrukowac postage label - coz to takiego?! robilas to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od nas w Polsce ksiadz nie wymagał zadnych papirków sprawdził tylko czy slub był zaawrty w tej samej parafii i tyle no kase zainkasował i Bóg zapłac:) Pewnie gdyby slub był w innej parafii niz dziecko chrzi sie moze i by wymagał jakis zaswiadczen.. Olenka wstała to idu ja nakarmic i na plac zabaw bo mi Ania nedługo po scianach zacznie chodzic z nudów:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borówka nigdy tego nie drukowałam,zawsze sama adresuje koperty i idę je na wyslać na pocztę.a ten label to po prostu kartka z danymi i opłatą pocztową mam nadzieję,że rozumiesz o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 25 lubię piec,więc piekę :) ten był skromniutki Od nas też ksiądz nic nic ni wymagał,spytal tylko czy mamy ślub kościelny i gdzie go zawieraliśmy i czy chrzestni przez nas wybrani są osobami wierzącymi. Lolli fajnie że zostajecie bo zawsze mi sie marzyło Cię poznać,a że od dawna marzy mi się też tatuaż to może marzenia mi się w końcu spełnią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie borowka print postage label to gotowa naklejka na paczke z adresem a placisz jak za oplate pocztowa. w sensie juz masz oplate i potem juz tylko wysylasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
frugo, nie musisz tego drukowac z paypala, poprostu spisz adres z : order detalis gdzie masz wyslac czyli shipping adress. paypal daje taka moziowsc zeby odrazu zaplacic za znaczek i wydrukowac etykietke ze zaplacono i wtedy na poczte biegac nie trzeba tylko wrzucasz do skrzynki, to jest dobre jak znasz wage swojej przesylki bo tam trzeba ppodac, rozmiary wage, jaka klasa chcesz wyslac, jak nie chcesz sie w to bawic, to recznie wypisz i idz na pocztyliona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
frugo w uk w polskim kosciele, tzn, katolickim ale angielskcy ksieza czy katolicki ale polscy ksieza? bedziesz maiala pieczatke na metryce chcrztu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 25 pogada rózwnież
bo tu a nglii nie ma czegos takiego jak pieczatka, nawet dyplomy z colegu mam bez pieczatek i tez mysle ze w polsce nie przejda bo wygladaja jakbym sama sobie na kopmpie wydrukowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo to mnie frugo milo polechtalas hihihi milutko zapraszam, jak tylko ruszymy (planujemy wrzesien)to napewno sie o tym dowiecie.a ze studio bedzie przyjazne dzieciom bo bede tam siedziec pol dnia z lesiem (kojce, zabawki trele morele), to oczywiscie wpadaj z dziewczynkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszło! teraz tylko czekac na feedback, pozytywny, oczywiście. to nawet spore ulatwienie z tymi postal labels. to na zwyklym papierze sie drukuje? bardzo motam, sie z wyceną kosztu przesylki wiec jeszcze nie moge z tego korzystać Frugo, powiedz mi jeszcze ze sama walkowalaś lukier to się załamię.Ja tort przykrylam marcepanem, bbarwilam go , i wtedy sie zaczęło!nie moglam go rozwalkować , a jak juz to zrobiolam to nie moglam odkleic od stolnicy. Pieknie ci wyszedł a z Zuzi przedszkolem waham sie ze wg na świńska grypę.może dla niektorych to jest śmiesznie ale mam swoje powody. A co szczep to mam też mętlik w glowie konkretny, tak jak Ty , Olenka. Ale jak przyjdzie co do czego to jestem na NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas pięknie od rana, więc dopiero wróciliśmy. Chłopaki poszły spać (co ja mam dziś z Maksem! Dzień Bez Spania ogłosił, ale w końcu mój upór zwyciężył!) Lolli, dawaj koniecznie linka do peruk, dziś całą poduszkę miałam we włosach :( Stawiam na braki w żelazie. Niedobrze... Nareszcie można popisać trochę o ebayu. Opisy - chodzi mi o to, że dawniej można było przeczytać np. "cześć, jestem Jack, a to jest Alfred - ulubiona huśtawka mojej wnuczki Georgii. Spędzała na niej mnóstwo czasu. Huśtawka prawie nieużywana, mint condition" itd. ;) A teraz tylko tabelka. Ale tematy poruszacie - powrót do Polski, budowa, szczepienia, angielska edukacja... To trzeba by nowe topiki pozakładać... :D Acha, Lolli, fajnie że masz męża z powrotem pod pantoflem ;) A z tym studiem tatuażu to fajny pomysł. Mi by się bardziej przydał renomowany zakład fryzjerski, albo zgoła klinika chirurgiczna. Może się rozwiniecie później w tym kierunku...? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze warzywa kupowałam w supermarkecie, bo tu nie ma innej opcji. I zawsze były - no, takie "inne niżw Polsce", ale się przyzwyczaiłam. Aż tu przedwczoraj kupiłam marchewkę. Dodałam do zupy, dodałam do surówki i miałam po niej straszną zgagę. Dziś rano (dwa dni po zakupie!!!) znowu jej potrzebowałam do gotowania i... połowa była pod postacią żelu!!! Normalnie aż mi się niedobrze zrobiło! Nie to, że zgniła, ale po prostu zamieniła się w - klej? żel? galaretę? Śmierdzi jak diabli! Też tak miałyście? Co to w ogóle jest!!!??? Czym mam karmić dziecko??? Ja tu nie chcę mieszkać... uuuu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx ja mam taka peruke i powiem ze jest swietnie wykonana i bardzo dobrej jakosci.i cena! http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220456042295&ssPageName=STRK:MEWNX:IT a gdzie ta marchewe kupilas?mi tez sie kiedys zrobil ze po marchwii z marketu ale nie pamietam jakiego.przypuszczam ze tesco :O a co do rozwiniecia salonu to ja bym chciala w chirurgie plastyczna heheh, oczywiscie to sie nie stanie ale jak bym poszalala!fiu fiuuuu :P aaaa i o jakie tabelki chodzi???ja nie mam zadnych tabelek, pisze wszystko o Alfredzie itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to mam problem....Jak tutaj nadgonic 2 topiki :D Onyx, to nie tylko twoje takie doswiadczenia z marchewka ostatnimi czasy. Ja przejechalam sie ostatnio kilka razy, nawet organiczna byla jakas dziwna. Teraz sie pocieszam bo ta, ktora kupilam przed chwila ma naklejke "new season" wiec moze tamta po prostu byla ostatnia stara marchewka. Jak ugotuje to podziele sie wrazeniami,ale wyglada o wiele lepiej niz te z ostatnich tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie rozumiem, w peruce jest o Alfredzie... :( ??? Będę to rozgryzać wieczorem. A marchewka z ASDY - już widzę pomidory lecące w stronę monitora i SŁUSZNIE...;) o, Maks wstał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bylo mnie pol dnia,a tu juz tyle popisane,,, Chyba za Wami nie nadaze i chyba bede tylko podczytywac :( W zyciu nie dam rady Was nadgonic,jak tu trza do pracy isc,zakupy zrobic,obiad ugotowac ... itd itp :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było mnie bo wygoniłam wreszcie lenia i pojechałam do sklepu,a później gotowałam obiadek. Mama 25 mamy niedaleko polską parafię,polskich księży i pieczątki na metryce chrztu :) Lolli obawiam się,że ściągnę do Ciebie na cały weekend bo jak tylko obwieściłam mojemu M że wybieram się do Ciebie zrobić sobie tatuaż to stwierdził,że on też jedzie po imiona swoich trzech dziewczyn,jak spytałam czy przeszłych to stwierdził,że obecnych :D więc mu pozwoliłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego nie panimaju za cholere - teraz sa alfredy... ??? what toooo helllll is going onnnnnnnnn... truman show czy co...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi, frugo, dobre o tych dziewczynach... tylko przypilnuj zeby imiona sie zgadzaly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx będę pilnować :D ale tak sobie myślę,że nie odważył by się,w końcu do Lolli mamy kawałek,a na nogach to z ...... 3 dni :P więc pewnie będzie wolał wracać autkiem ze mną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja :) Jestem mama Laury 9 lat I OLivki 9 mscy :) dzis niestety padam i nie mma sil by napisac cos wiecej ,zostalo 9 dni i wracam do anglii :p mieszkam w Cheltenham :) Hrabstwo-Gloucestershire pozdrawiam witam nowe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×