Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

cześć dziewczynki :) u nas płaczliwie :O Hania ząbkuje pełną parą,idą jej cztery zęby u góry,ma przy tym katar i biegunkę,więc nie jest fajnie :( poza tym mamy nowy tydzień i czekam z utęsknieniem na telefon w sprawie domu,mogli by już zadzwonić bo się wykończę nerwowo :O przez cały tamten tydzień,wypiłam słoik kawy :O Anecia ja pamiętam Monikę2,ale nie zaglądałam na forum przez weekend,dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam Monikę i Czarka oczywiście. Kamila B głowa do góry,będzie dobrze :) a z twoją prośbą to zwróć się do męża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aga nie wiedzialam ze osobne szczepionki to taki łakomy kasek dla prywatnych klinik, ciekawe jaka cena? spytam sie o to hv zobacze co mi powie, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalony :) melduje sie po nikczemnym, ponad tygodniowym milczeniu. widze ze jesienne doly dopadly i Was. bylam dzis u lekarza, poniewaz antybiotyk z poprzedniego tygodnia pomogl mi jak umarlemu kadzidlo (dostalam nastepny). przy okazji dostalam tez skierowanie do szpitala na 6 roznych testow krwi. czuje sie fatalnie... jakby ktos wypompowal ze mnie cala energie. potrafie siedziecna kanapie "off line" przez kilka minut gapiac sie gdzies przed siebie. na dodatek mam co robic w tym i nastepnym tygodniu :O onyx nie ma to jak in(s)tratna propozycji pracy ;) tak w ogole to nie wiem czy taka kpina jest zgodna z prawem. z tego co wiem to najnizsza stawka jest powyzej piatki na godzine. zgroza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a! zapomnialam:) mi udalo sie odstawic Ele w byc moze malo humanitarny sposob ale za to skuteczny. postawilam na zniechecanie i powiedzmy ze dodalam smaku ukochanym cycom ;). odstawianie trwalo 4 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki :) u nas pogoda okropna :( leje ,wieje nic tylko z łóżka nie wychodzić Hania dała w nocy taki koncert,że teraz jestem królową pand :O Teraz szybka kawka i do szkoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoeli, dawaj szczegoly smaku! jesli chodzi o czosnek to nie dziala, jem i nic bede pozniej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamy o smaku cycuchów to słyszałam że mamy nacierają cytryną sutki ,i to odstrasza głodomory, u mnie w nocy koncert dawał ale ten starszy mamaeli mam nadzieję że to jakieś chwilowe wyczerpanie organizmu i wszystko wróci do normy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny lolli a juz myslalam ze Cie poratuje, ale mam hustawke ogrodowa ktora si enie widzi mojej corci, pobujala sie doslownie 5 razy jej sie wszystko nudzi szybko u nas pogoda okropna jest dzis padalo ale zimno nie jest w sumie dziewczyny odstawiajace od cycucha wspolczuje i trzymam kciuki ... buiziaczki uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morning, ja ino na chwile :) onyx: 'Poprzez dekady świeżo upieczone brytyjskie matki narzekały na to, że nie są brane poważnie w miejscu pracy. Ponadto, kobiety na stanowiskach menadżerskich pragnące pracować na pół etatu po urodzeniu dziecka często marnują swój talent i kwalifikacje, ponieważ są w stanie znaleźć zatrudnienie tylko poniżej swoich umiejętności. Prawie połowa z kobiet-profesjonalistek zaniża swoje kwalifikacje i pracuje w miejscach, gdzie reszta pracowników nie ma nawet A-levels (matura), marnując 3 lata spędzone na studiowaniu i doświadczeniu w pracy, jak donoszą profesorowie z Uniwersytetu Oxford i East Anglia. Sześć milionów kobiet w Wielkiej Brytanii pracuje na pół etatu i w miejscach, które są poniżej ich kwalifikacji tylko dlatego, że lepiej płatne prace często nie akceptują pracujących matek.' u nas od wczoraj tattoo mania, chlopaki sami sie tatuuja :) ale przynajmniej sie wyspalam, wstalam o magicznej godzinie 10:16 :D :P mamo Eli no nareszcie, myslalm ze Cie czarna dziura wsysla :P Alantoina zaraz mail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny piszcie coś bo ja zaraz zwariuję :O znowu pilnuje telefonu z kawą w ręce :O coś mi mówi,że nic z tego nie wyjdzie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo 3mam kciuki!!! ❤️ 👄 🌼 👄 ❤️ brak trzeciej i czwartej reki do pisania bede wieczorkiem poczytaj smieszne w necie, frugo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie kochane :) prawie trafilas Madzia ;). posypywalam delikatnie sutki kwaskiem cytrynowym (oprocz nocy). pozniej podam kilka 'tipow'. lece po zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ja też trzymam kciuki i jak wchodze na kafeterium to często myśle czy już napisalaś że się udało , ale w końcu masz ogromne szanse a jak nawet nie teraz to już niedługo u nas nawet bandu nie przyznają, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a propos rzucania karmienia, byl jeden dzien , ha. Chcialam juz wlasciwie konsekwentnie zakonczyc, ale maly sie pochorowal nie chce jesc to dalam mu cyca, moze jeszcze kilka dni. Lolli, co do placebo, ja przeczytalam ulotke deprimu i juz poczulam sie ciutke lepiej, ale poczekam jeszcze z tydzien. U lekarza bylismy i oczywiscie paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju dziewczyny jesteście kochane,że tak o mnie myślicie :) strasznie bym chciała napisać,że się udało,ale nadal czekam na wieści i to jest dla mnie najgorsze,to czekanie.Jak złożyliśmy tą formę to sobie po prostu żyliśmy i czasami marzyliśmy jak to kiedyś będzie fajnie na swoim,ale teraz jak już zadzwonili i dali nam nadzieję to ja sie po prostu skręcam :O mam chyba obsesję na punkcie tej wyprowadzki i o niczym innym nie myślę,a to czekanie mnie wykańcza. No sie znowu wyżaliłam . I jeszcze pytanko Magda albo mi się zdaje,albo Ty kiedyś pisałaś,że miałaś wózek luna z M&P jeśli tak to napisz proszę kilka zdań na jego temat. Chcę zmienić wózek :) ale musi być lekki i mały po złożeniu,no i musi sie dobrze prowadzić i być wygodny dla dziecka.Myslałam o nunie z m&p,ale sama już nie wiem,luna też mi się podoba (wizualnie) ale słyszałam,że jest taka rozchwiana,więc mam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo, tak miałam krótko lule ale nie zdążyłam jej wypróbować bo kupiłam jak mały był jeszcze w brzuchu i sie okazało że nie miał regulowanego podnóżka-to była starsza wersja -a było to niezbędne wówczas do tej gondolki więc szybko odsprzedałam i więcej go nie kupiłam , chociaż prowadzi się go super, jest dość lekki, ma szerokie siedzisko ale nie składa sie jak parasolka i dlatego najmniejszy nie jest po złożeniu, ale za to szybko sprawnie się składa, też gdzieś słyszałam że przewracają sie do tyłu ale w praktyce tego nie wiem, mój maclaren jest tak lekki że wystarczy że powiesze 2 reklamówki na nim i wyciAgnę małego, to wózek leci do tyłu, nie ma idealnych wózków , coś za coś,ale chętnie bym powoziła w lunie , ale zosttaniemy już przy naszym, pozdrawiam resztę mam i miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja tak hurtem, bo ledwo zyje Mamoeli, minimum placy nie stosuje sie przy zatrudnianiu m. in. osob samozatrudnionych. Jak myslicie, jak czesto w takich ukladach pracownicy nie dostaja umowy, tylko sa zmuszani do zakladania wlasnej dzialalnosci? Odstawianie - chce pomalu odstawiac, ale juz jestem w takim stanie, ze i kwasku nie wykluczam... ;) Moze poradzicie: czy to normalne, ze dziecko sie budzi pare razy w nocy i placze? Nawet jak go przytulam? Normalnie juz bym chciala przespac chociaz jedna noc bez pobudek :( Temperatury nie ma, w dzien sie dzis normalnie bawil, tylko malo spal, bo troche ponad godzinke i to ok. 15.00. Dziasla w normie, zabki jakby przestaly sie wyrzynac, choc slinotok jest i lapka w buzi laduje czesto. Kurde, co to moze byc? Wasze tez tak maja??? Oki, ide spac. Moze jutro zerkne, piszcie duzymi literami bo pewnie oczy bede miala na zapalki. Buziaki i kolorowych snow! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, uscislenie: on nie placze, tylko ryczy! Raz przedtem wydawal takie dzwieki, kiedy go brzuszek bolal pewnego dnia. Sorki za styl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, mam chwile to napisze o tym jak okrutna bylam matka, i potraktowalam pierworodna kwaskiem cytrynowym. na moja Ele nie dzialaly ksiazkowe metody, prosby grozby, rozgraniczanie posilkow od kladzenia spac, czosnek (nawet go lubila),sol itd. pewnego dnia moj maz wpadl na pomysl by sprobowac kwasku. Ela miala 17 miesiecy wiec tlumaczylismy jej ze cycusie sie zepsuly i takie tam ... posypalam piersi pierwszy raz i moje dziecko z wyrazem zdumienia na twarzyczce wyplulo cyca i przygladalo mu sie ciekawoscia co jest grane. pozniej, za kazdym razem gdy sie do mnie dostawiala wymykalam sie do kuchni celem 'uszlachetnienia posilku'. staralam sie byc kosekwentna. udalo sie po 3 czy 4 dniach, ale nie powiem ze tak calkiem bez cierpienia :). po pierwsze primo mialam wyrzuty sumienia i chwile zwatpienia, a po drugie primo kwasek wzeral mi sie w cycki (ktore juz i tak bolaly od nadmiaru pokarmu). zaczelam metoda prob i bledow szukac Kubie odpowiedniego mleka poniewaz zawiedli mnie szamani z NHS i kaza czekac do konca listopada na appointment (pediatra alergolog). co prawda za tydzien jedziemy do prywatnego szpitala w Hemel, ale pomyslalam sobie ze zanim dojdzie do testow to juz calkiem nie bede miala czym karmic swego malca. pokarm mi zanika przez ta chorobe, nie jestem juz w stanie sciagnac wiecej niz 50ml mleka a czyms go maz musi karmic w niedziele, gdy ja jestem w pracy. musze sie tez pochwalic, ze moja dzielna corka dala dzis sobie zaleczyc zeba bez zadnych problemow :). bylam pod takim wrazeniem, ze kupilam jej po wizycie nastepna czesc 'swiniolandu' (czyt. klase swinki Peppy), naklejki, spinki i prawie dalam sie namowic na badziewny kubeczek ze slomka :D lece spac, zajze jutro. papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Eli...jesteś naprawdę okrutna :) kwasek cytrynowy!!! udało mi sie odstawić Zuzie bez problemu ,tak myślę dzisiaj jest drugi dzień jak nie wisi na cycu :)po prostu dostaje butle mleka przed spaniem tak ok.20 ,potem budzi sie ok.2 daje tez butle i nad ranem tak ok.6.Nie wiem czy dobrze robie ,ale wydaje mi sie im później sie odstawia tym gorzej tnz.ze Zuzia sie nie budzi w nocy, chciała bym tez raz przespać cała noc może kiedyś sie doczekam :( onyx...to normalne Zuzia tez tak ma wydaje mi sie że to zęby,przez cały tydzień sie budziła z rykiem ,nie można było jej uspokoić myślałam ,ze chce cyca,a to nie dzisiaj tzn.wczoraj wyrznął jej sie ząbek i śpi spokojnie nawet jeszcze nie zakwiliła wydaje mi sie że to musiała być przyczyna ryku w nocy dobra idę spać dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tradycyjnie szybka kawka przed szkołą,no i chyba Was dobiję tym co napiszę,ale muszę się pochwalić :) bo przespałam dziś pierwszą noc od ośmiu miesięcy :D :D :D moje dziecko zjadło na kolacyjkę około 19 kaszkę mannę z owockiem,obudziła się około 22 żeby się napić i potem dopiero o 5;11 jak to zobaczyłam to własnym oczom nie mogłam uwierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks idzie spac okolo 20.00, wczoraj o 21.00. Budzil sie z rykiem o 23.00, 2.00, pozniej nie pamietam, ale jakies dwie pobudki byly, a o 5.00 na cyca. Wstal 6.30. Rewelacja oprocz tych rykow pomiedzy... :( Nie moglam znalezc tego odplamiacza ktory zachwalalyscie. Czy vanish albo cos bardziej dostepnego jest dobre? Kosztuje to cholerstwo sporo,a ja mam zaprane plamy. Czy warto kupowac? Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamoeli jak zalatwilas badania na alergie? moja przychodnia jest okropna, Zuza ma alergie na prawie wszystko i miala testy robione bez nakluwania w pl i mowia ze testy sa niewiarygodne a ja mowie ze kiedy nie daje jej mleka krowiego to jest ok a jak go dam to ona zaczyna sie drapac i wychodza liszaje to ona do mnie przyjdz za 3 mce bo moze przejdzie i ze mam ja smarowac 4 razy dziennie jakims kremem na sucha skore, szlag mnie trafil, 4 razy dziennie1!!! wystarczy ze nie dam jej mleka krowiego a ona mi tu bredzi o kremie myslalam tylk oze moze da sie jakos ta alergie wyleczyc czy cos no i dostac mleko na recepte ;) kolezanka dostala bez mrugniecia okiem ehh przepisze sie do innej przychodni bo od nich nie mialam pomocy prawie zadnej wiem ze tu lecza inaczej ale z ta alergia to przesada, ona wciska mi ze ona ma tylko sucha skorke :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx nie pomogę Ci z tymi odplamiaczami,ale jak juz kiedyś coś kupisz i wypróbujesz to daj znać,bo tez mam kilka plamek :) Dziewczyny a co z borówką ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx, co do odplamiacza to zapomnialam powiedziec, ze zniknal mi ostatnio ze sklepow wiec zamowilam z .....ebay ;) Pewnie mi nie uwierzycie,ale dostalam skierowanie do ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina-to fakt-tutaj przychodnia przychodni nierowna, a lekarze rowniez (zreszta w PL tak samo). Bylam zapisana do innej przychodni kiedy nie mieszkalam jeszcze tutaj i nie wspominam tego zbyt dobrze. Roznica jest taka, ze tam byl jeden lekarz prowadzacy cala praktyke a tutaj mam spolke 6 lekarzy. Ale tamten gosc byl tak niekompetentny-wrecz mialam wrazenie ze chce mnie wyprawic na tamten swiat-sporo przeszlam i dlugo sie po nim leczylam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamy, jeżeli by kogoś interesowała ta szczepionka na 13 miesiąć MMR jest dostępna w osobnych dawkach prywatnie i koszt jednej od 95 do 130 funtów a potrzebne są 3, ja jestem w kropce nie wiem co zrobić, czytałam trochę na angielskich forach co myślą angielskie mamy i zdania oczywiście podzielone, pisały również takie u których objay autyzmu zaczęly występować kilka dni po szczepince, nie wiem co zrobić, prywatnie też można zrobić szczepionka na grużlice, 60 funta i na żółtaczkę, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Teraz wystapi Chaos :D Aga UK, jak moglabys to podaj orientacyjna cene odplamiacza, moze tez zamowie :D Wlasnie, gdzie nasza Jagoda??? Sajgon byl dzis taki, ze zapomnialam Maksowi umyc zeby wieczorem :( My sie wlasnie zastanawiamy, czy nie daloby sie jakos tych szczepionek wziac osobno. Postaram sie jutro podzwonic do NHS i popytac, na pewno powiedza, ze nie, ale sprobuje. Powiem, ze Maks choruje po tych kombinowanych. Zobaczymy! Co do lekarza, to tez tu pytalam, czy nie ma jakiegos rankingu NHS lub innego. JA mam w okolicy okolo 15 gabinetow, bylam w jednym - brud i niemila rejestracja, wiec sie sdecydowalam tam nie rzenosic. Poszlam do drugiego - czysciutko (pozniej sie okazalo, ze ich zalalo i z koniecznosci odremontowali). Lekarz to kompletny - hm... nie bede sie wyrazac... No, inteligentny inaczej. No i chcemy sie przeniesc, ale mam te pozostale 13 przychodni tak na chybil-trafil sprawdzac??? Na razie spadam, bede pozniej. Moze domonologuje do nastepnej strony. Milo byloby jednak podialogowac... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×