Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

helou :) onyx masakra z placa :O frugo to spoczko ze Hania ma juz za soba check i wsio ok, na wadze tez zacznie przybierac :) oby nie dogonila lesia to wszystko bedzie git :D nie mam weny zeby pisac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli, to pisz bez weny :P Frugo, ja chetnie oddam pare kilo Maksa, wagowo mi wskoczyl miedzy 50 a 75 centyl :( a wzrostem spadl pod 50 :( moze zle mierzylam, a wazony byl w pampersie... ale reke mi obrywa jak go musze podniesc. Tez dostalas taka ogroooomna tubke z pasta? Wolalabym wiecej ksiazeczek... ;) Jakos jestem na granicy zalamki. Moze @ idzie czy co... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra to bydzie bez weny :P ja tez nienajlepiej psychicznie ale to nie od wczoraj ani przedwczoraj.ide jutro do lekarza, moze da jakies prochy na chec do zycia :O ogolnie to walczymy z pchlami, zebami i odparzonymi tylkami (sztuk-1), studio stoi bo przylazl environmental health officer i sobie zazyczyl umyalki tam gdzie nie trzeba wiec kolejny tydzien zwloki :O a w domu ciezko sie ruszyc bo wszedzie jakies krzesla do tatuazu, tusze i inne gadzety.ehhhh.... aga uk jaka fryzurka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx tak :D tej pasty to jej do 5 urodzin starczy :) a książek mamy chyba z 5,więc wcale nie tak mało i rymowanki jeszcze i bonik na nowe książeczki z cansylu :) tak w ogóle to w szoku byłam,że dziecią takie prezenciki dają,dla Oli w pl nigdy nic nie dostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli już nie długo wszystko będzie na swoim miejscu i będziecie szczęśliwymi posiadaczami studia :) wiem jak to jest,u mnie z cierpliwością też kiepsko :O i mam prośbę napisz jutro co Ci szaman doradził i czy coś przepisał,sama mam ochotę się wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helinka 033
mam pytanie otusz chodzi o to ze szwagierka mieszka w londynie od roku i tam pracuje wyjechała tam sama zostawiając tu 3 dzieci oczywiscie żyje z mężem w seperacji i nadodatek płaci na dzieci alimenty wczoraj przyleciała do polski pozałatwiać sprawy no i powiedziała że chce od dzieci zabrac akty urodzenia do angli i będzie tam pobierac na nie jakies świadczenia chyba rodzinne ale ja jej powiedziałam ze nie moze tak zrobic przeciez dzieci sa w polsce tu chodza do szkoły i tu maja ubezpieczenie i tu moje PYTANIE??? czy tak się da żeby tam pobierala na dzieci pieniadze skoro one sa w polsce prosze o odpowiedz bo jutro sie z nią zobacze i chętnie jej tą glupote wyperswaduje przeciez to przestepstwo jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helinka, niestety, ja sie za bardzo nie znam na tych pobieraniach, my tu jestesmy razem z dzieckiem i nie wiem, czy sie naleza jakies pieniadze, jesli dziecko mieszkaloby gdzies indziej. Lolli, ja tez dostalam dwie ksiazeczki. Jak chcesz, moge ci przyslac pol pasty, odcisne do woreczka :) Pol szczoteczki to cie chyba nie urzadza...? A wlasnie, Maks jadl nektarynke i chyba jakies wlokienko utkwilo mu miedzy zabkami. Przy myciu nie usunelam, a w ogole nie dal mi nawet porzadnie popatrzec. Macie jakies pomysly? Bo ze nie da mi dlubac wykalaczka to pewne. Ja tez chyba pojde do szamana po prochy jak juz skoncze karmic. Albo sie w koncu przeprowadze do jakiegos normalnego kraju ze sloncem i palmami i praca :D A. Lolli, i jak z ta operacja? Moja kolezanka rzucila meza i wyglada rewelacyjnie. Nie to, zeby cie podpuszczac... :P Ale powaznie, znalam ja jako przechudzona, przesolariowana dlugowlosa blondynke, a teraz jest suuuuper zrobiona, krotka fryzurka, przefarbowana na koniak, slicznie jej, troche ksztaltow, miodzio normalnie. Zainspirowala mnie, bo ja tez myslalam, ze se implanty wszczepila, ale powiedziala, ze robi pompki. Coz... Ja umiem pol pompki, tzn. opieram sie na rekach i lece w dol. W gore juz nie umiem. Ale efekty... Normalnie jak silikon. Na wyglad oczywiscie. Pomacac to sie wstydzilam zapytac czy mozna, hehe. Moze mi sie uda. Moje cwiczenia na brzuszek nie dzialaja, robie ich codziennie 300 i nic :( To chyba przyczyna zlego samopoczucia, ta falda zamiast brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli-zdjecia nawet nie mialam czasu mu zrobic, jutro moze :-) Za to mam jego pukle w kopercie z data i nazwa zakladu :D To podobno na szczescie-pierwsze strzyzenie. Jako ze pierwsze to rowniez na koszt zakladu :) Onyx-na schudniecie i ujedrnienie sylwetki proponuje....brak prawa jazdy i koniecznosc szybkiego marszu z wozkiem i 2 torbami (jedna Franka a druga moja z ksiazkami) z domu do przedszkola (20 minut) i ok.25 minut z przedszkola do collegu(tym razem juz z jedna torba) :o Normalnie nogi to mi....wchodza :D Za to Franek - dzis juz rano sie nie krzywil jak go przekazalam w rece przedszkolanki a w ogole jakis taki rozgadany w domu sie zrobil jeszcze bardziej niz byl. Chyba mu sluzy. Natomiast posilki to chyba dlugo jeszcze bedzie mial z domu bo dzisiaj mialam okazje zobaczyc spizarke w przedszkolu-akurat musialam gdzies pilnie za potrzeba skoczyc i po drodze mi sie w oczy rzucila. Same puszki Smart Price Asda. Nie ma to jak zarabiac na dzieciach.Tego syfu to ja bym do ust nie wziela a co dopiero dziecku dac :o A mi beda wpierac, ze nie dodaja soli ani cukru do potraw. Ale nie biora pod uwage ile soli jest w takich "specyalach" z najnizszej polki. Tamto drugie przedszkole podobno slynie ze wspanialej i zdrowej kuchni,ale na razie postanowilam ze do roku bedzie tutaj bo jest mala grupa wiekowa i to lepiej dla takiego maluszka. Nikt widze nie odpowiedzial na moje pytanie dotyczace Parental Leave :o Ale juz umowilam sie z moja HR na rano wiec bede wiedziec czym to sie je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helinka-mysle, ze jesli nie pobiera na te dzieci rodzinnego w PL a pracuje legalnie tutaj to pewnie szanse jakies ma na swiadczenia rodzinne,ale to juz zalezy od roznych czynnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo-a w jaki sposob dostajesz bony na ksiazeczki? My mamy 8 months check pod koniec miesiaca to pewnie tez jakies prezenty beda tylko sie rozczaruje jak nie dostaniemy pasty do zebow :D Nawiasem mowiac poprosilam znajomych zeby mi paste elmex dla dzieci przywiezli i przywiezli....od 7-12 lat :D Nie sprecyzowalam dla jakich dzieci a akurat innej w sklepie nie widzieli :) To taka "przydzialowa" nawet moze sie przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Uk, sorki, ze ci nie odpisalam na pytanie, ale po prostu sie nie orientuje. Wiem, ze przepisy sie zmienily, cos tam mi sie obilo o uszy, a raczej oczy, bo bylo w polskiej prasie, ale nie znam szczegolow. Schudnac nie musze, musze sie pozbyc rozciagnietej skory z brzucha. :( :( :( :( :( :( Za to jak juz przestane karmic i cyce mi zmaleja to zaczne biegac. Uwielbiam ten stan rauszu po bieganiu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, Aga zapomnialam - jestem zszokowana tymi puszkami z asdy. JAk pracowalam tu w zlobku i przedszkolu, to przychodzily kucharki i gotowaly wszystko swieze. A na przekaski byly swieze owoce i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja dostałam dziś bon,był on w tej torbie z książkami które dostałyśmy na tym 8 monts check.Na bonie jest nazwa naszego cansylu no i w kopercie był list,że właśnie cansyl za sponsorował maluchą książeczki i należy je odebrać w naszej "księgarni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co...a moze ja za szybko wnioski wyciagam. Moze te puszki to sa dla personelu na lunch???? Wspolczuje jednakowoz :P W poniedzialek po prostu zapytam kierowniczki skad biora zywnosc :P No troche tych puszek tam bylo... Ludze sie, ze moze jednak to one jedza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx, tutaj tez jest kucharka i wlasnie dlatego nie wiem co o tym myslec. Moze te puszki sluza jako polprodukty-np. sausages, beans, itd...( co i tak nie napawa mnie optymizmem). Ostatecznie koniec jezyka za przewodnika. Zapytam u zrodla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo-ja dzis dostalam jak wczesniej wspomnialam zawiadomienie o tym badaniu,ale zdziwilo mnie ze nie w przychodni tylko w Baby Clinic, gdzie chodze go wazyc. I to HV bedzie go ogladac. U Ciebie tez tak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle to muszę Wam napisać jaki miałam dziś ciężki dzień :O rano standard,ola do szkoły potem na check z Hanią,ledwie wróciłam telefon ze szkoły,że mam przyjechać odebrać Olę :O to no jadę i panika co sie stało.Wchodzę do szkoły,a Ola już siedzi przyszykowana i czeka na mnie,zapłakana i zapuchnięta:O jak się okazało rozbolał ją ząbek i w ciągu 2 godzin cała zapuchła :( no to biorę ją i do dentysty,nie ma miejsc mamy wrócić po lunchu,no to sobie myślę,bez sensu jechać do domu,poszłyśmy do baru na zimną mineralną.Po lunchu obiecali,że nas przyjmą i przyjeli,no ale troche sobie poczekałyśmy :O jak wróciłam do domu o 3;30 to marzyłam tylko o tym,żeby iść spać.............. teraz mi przeszło i znowu marze o mieszkanku i o tym,żeby znowu zmienić wózek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo-no to mialas dzisiaj bieganine :o A jak Ola? Przyjeli Was? Co z zebem? Ja na razie nie mialam okazji sprawdzic poziomu opieki dentystycznej tutaj bo chyba ze 3 miesiace temu dzwonilam to w styczniu dadza mi znac kiedy wolne terminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,też byłyśmy w BC i oglądała ją HV,spytałam nawet czy potem pójdziemy do gp(tak było na 6 weeks) ale powiedziała,że tylko wtedy jeśli znajdzie jakieś nieprawidłowości.Ogólnie jestem bardzo zadowolona z dzisiejszych badań,sprawdziła wszystko,dokładnie,pytała o wiele rzeczy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,przyjeli.Ząbek został rozwiercony,wyczyszczony i zaleczony.Ona miała tego ząbka już kiedyś leczonego i jak się okazało zaczęło do niego dochodzić powietrze.Dostała antybiotyk i teraz ma się już lepiej,jeszcze tylko dzióbek troszkę spuchnięty. A wózek mi sie spodobał taki http://www.mamasandpapas.com/product-nuna-buggy-yellow/102901701/type-i/ jutro jadę obejrzeć :) i jak będzie taki fajny jak na zdjęciach to go kupię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziołchy!!! Ojjj jaka depresja cieszyc się życiem!!! Ja jutro jadę na szpital usunąć ósemkę!A czekam na to od maja!!!Boje się jak cholera!!! Witam nowe mamuśki piszcie często z nami!!! Ok idę kawę robić bo nie widzę na oczy!Ale jeden plus pamiętam żeby alt wcisnąć!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo wózek świetny!Pewnie leciutki i fajnie się prowadza,ale coś koła za małe,czy to tylko na zdjęciu???ja mam maclarena po Adasiu nie mogę zęża namówić na coś w jaśniejszych kolorach bo ten to czarno-popielaty bleeeeeeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny lolli jeszcze troche i wsio sie ulozy :) to jak to z ta hustawka? pytalam ostatnio ale nie odpisalas, rozumiem ze to przez temperature :( helinka wiem ze przepisy sie pozmienialy i zeby dzieci dostawaly jakies swiadczenia, tzn ich mama, to musza przebywac w UK, ale popisz jeszcze na innych forach zeby sie dowiedziec dokladnie np nawww. mojawyspa.co.uk z tego co wiem to ludzie mimo wsyzstko i tak pobieraja te zasilki swoja droga nigdy bym dzieci nie zostawila , nawet jakbym miala tynk jesc ze scian, brrr mam nadzieje ze nie bede miala takiej sytuacji. albo ida ze mna albo nigdzie sie nie wybieram ja po kawie,d zis musze na miasto sie wybrac, po ciastoline, dzieci sie pobawia :) w ogole to zrobilam zamowienie na nowe ciuszki , mam nadzieje ze nie wtopie z nimi, ze to bedzie dobra partia ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, bidoku, moze dzis sobie troche odpoczniesz? Aga UK - obejrzalam sie w lustrze dokladniej i chyba jednak przydaloby sie schudnac ze dwa kilo. Wypozyczysz mi Franka? :P Jestem po drugiej kawie i dalej nie widze na oczy. Maks mi zafundowal sajgon w nocy, spalam od 1.00 do 3.00, pozniej usilowalam go 2 godziny usypiac, zlamalam sie, nawet cyca mu podalam i nic. Wstalismy o 5.00 i musialam niezle wygladac, skoro moj maz po nocce zaproponowal, ze to on zostanie z Maksem a ja sie poloze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyź fajnie by było :) czego i tobie życzę ja wstawałam dziś 6 razy do beksy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cześc!! ja w trakcie kawy, ale naskrobałyście, lolii ty masz taka sama przerwę wiekową z dziećmi co ja, i jak zadowolona jestes z tej przerwy ja z perspektywy czasu widze że te 2 lata wcześniej moglibyśmy sie postarać bo teraz tamto samo w szkole a to samo w domu, dwa jedynaki i czasami sie gryzą, frugo fajny miałaś ten czek u nas nic nie sprawdzali , książki tez dali, w polskiej wersji miały byc tez ale hv jak zwykle zapomniała, aby pytali czy ok , i mowila hv o tym rogowaceniu mieszkowym bo kremy sa dosc drogie na to to po co z polski wozic albo tu za 12 funt kupowac, to wydrukowalam im to po angielsku a one pierwszy raz z tym sie spotkały i ma do gp iść, więc chyba pójdę, a wózeczek superowski, tez mysle o zmianie ale tylko mysle i tak juz zostanie,caly czas nie trafiłam na taki co by mi się podobał mnie tez depresja meczy i tez mysle o tabletkach ale zobaczymy, powiadacie ze pąpki na piersi są dobre tylko że ja ich nie umiem zrobić, macie dobry pomysł jak sie nauczyć robić pąpki żeby zrobił mi się suilikon? loli jeszcze troche i interes ruszy , przecież to tylko umywalka, pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×