Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

przykro mi frugo ale to przecież pierwsza trójka wię na pewno już niedugo, wiem też co to znaczy być samemu, mąz w pracy a ja dzieci i ściany, ja gybym zrobiła test na depresje to pewnie wszuystko wyszłoby na tak, bedzie dobrze zobaczysz mama eli niezła sumka za te testy a w polsce są przecież duuuuuuuużo taniej, miejmy nadzieję Ze wszystko wyjaśnią , tylko żeby nie okazało się że za wczeście jeszcze na test czasem do 3 roku każa czekać, ja nic nie wiem o opiece do takich małych dzieci, na wiosnę zamierzam poszukać pracy bo ile można siedzieć, no i fakt swoje pieniadze nieby jestemy rodziną wszystko wspólne a brakuje swojego grosza, nie wiem jak mamy które cały czas siedzą w domu a mąż zarabia czy im to tak naprawdę sie podoba, pozdrawiam was i lece do miasta jakiś prezencik kupic bo jutro jadę obejrzeć malutkiego synka maksa mojej koleżanki do której niezapowiedzianie z polski przyleciała teściowa na 2 miesiące malowanie skonczone prawie. kolor wyszedł nie zaciekawy niestety, pozdrawiam was p.s ja sie też chyba wybiore sprawdzić moją depresje i cały czas mam zalezgłą cytologię ale kiedy iść z dziećmi jak mąż w pracy tylko, pozdrawiam was, oby ten weekend był trochę lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae jako mama siedzaca w domu...nie podoba sie! chce Adasia wyslac do przedszkola na przyszly rok szkolny,a tak to szukam na popoludnie czegos do sparzatania na opiekunke mnie narazie nie stac bo zanim taxy zwroca!to prawda minimum 16h trzeba pracowac a max jakos 32h zeby taxy zwrocily za przedszkole/opiekunke itp.tu byla praca,ale 15h tygodniowo dzwonil mi i pytal w taxach czy o zwrot moge sie starac,ale pow.ze nie bo 16 minimum,a to praca od ok.6rano,a maz na 6 tez idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia-maksymalnie 30+ godzin(czyli mozesz pracowac nawet 39 godzin), tylko ze oni tez wezma pod uwage dochod, im wyzszy dochod tym nizsze dofinansowanie,najwyzsze dofinansowanie to 80% ponoszonych kosztow opieki nad dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny też mam nadzieję,że jakoś to będzie i że dostaniemy coś w miarę szybko. Słuchajcie,zamówiłam ten dylon z ebay i dziś przyszedł i dostałam kupon rabatowy :) przy zakupie kolejnej rzeczy u nich odliczą mi 10% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia,ale w Twoim przypadku to od 3 r.z. masz juz 12.5 godziny bezplatnych godzin w przedszkolu. Poczytaj dokladnie jak to jest,ale widze ze od 1 stycznia/1 kwietnia/1 wrzesnia po ukonczeniu przez dziecko 3 lat masz prawo do takich godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu dziecko idzie do przedszkola nastepnego dnia jak konczy 3 latka na 2,5 h dziennie to jest bezplatnie za reszte mozna zaplacic i tak moja znajoma w szkole katolickiej placila 10 f za dzien i dziecko siedzialo caly dzien a druga placila cok ok2-2,50f za dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tu pelny etat- £7 za godz- czyli ok 900 maz tez zarabia ok 1100 na reke- wiec nie wiem czy nie uznadza ze za duzo zarabiamy a pieniedzy jakos nie widac zeby zbywalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag to wasze pierwsze dziecko? jezeli tak to ciezko okreslic czy dostaniecie dofinansowanie ale chyba raczej nie bo to dla rodzin o niskich dochodach chyba trzeba miec dochod roczny za 2008-2009rok do 17tys na dwoje bo oni biora dochod za zeszly rok podatkowy i wtedy przyznaja dofinansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zaj... powiem- te 17 to moj maz ma na kontrakcie czyli mam rozumiec ze child tax credit i sure start tezm mi sie nie bedzie nalezalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag-poszukaj na stronie HM Revenue&Customs kalkulator WTC-mozesz tam obliczyc czy sie bedzie nalezalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugoooooo, dawaj namiary na ten odplamiacz ekspresowy z kuponikiem, please!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z Was wie czy można i jak zamówić kuriera przez internet ?? potrzebuję wysłać w poniedziałek paczkę,a nie mam czasu poszperać w necie Hania ząbkuje :O pół nocy wyła,nie chciała formuły tylko cyca,ma biegunkę i gorączkę :O myślicie,że mogę jej podać na noc ten czopek uspokajający (zapomniałam nazwy,a nie mogę się ruszyć bo tulam :) Hanie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lollliiiiiiii, wracaj do nas! Prosimy o nowe zdjecia kotkow! Nie wiem jak dziewczynom, ale mi dobrze robi patrzenie na male zwierzaki, KTORE NIE CHCA NIC ODE MNIE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx zamówiła z tej strony którą Ty podałaś :D http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110433359263&ssPageName=STRK:MEWNX:IT Ewag ja miałam podobnie,ale porozmawiałam z Panem w reveniu i on kazał mi złożyć papiery,a po tygodniu zadzwonić i zgłosić,że to są zarobki za zeszły rok,a że teraz nasz dochód będzie dużo mniejszy bo ja nie będę 'normalnie' pracować całego roku i nasz dochód zmniejsz się mniej więcej o tyle ... no i dodatkowo dochodzi nowy członek rodziny wzieli to pod uwagę i przyznali nam taxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia, dzieki za nazwe szczepionki, u nas tez byl menitorix. Nic mi tym razem nie wpisali do ksiazeczki oprocz daty i podpisu lekarza. przy pierwszych szczepieniach mam nawet serie i date waznosci szczepionki! jade po poludniu zorientowac sie, jaka sytuacja w mojej starej przychodni, troche to daleko i moga nas nie zarejestrowac... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, normalnie mam skleroze! Kiedys byla mowa o krowim mleku dla dzieci. W tesco znalazlam The oryginal gold top, baaardzo tluste, kosztuje funta za litr. Do kawy sie chyba nie nadaje, ja dzis z braku laku se wlalam i mi sie slizga w zoladku. Jak stalo w lodowce, to sie utworzyl na nim gruby kozuch smietany. W asdzie nie znalazlam nic takiego, ale moze rzadko chodze albo zle szukam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj w styczniou skonczy 3 latka i od kwietnia mogl by isc za darmo,na 15h tygodniowo,ale miejsc nie ma!musze dac aplikacje i moze we wrzesniu pojdzie,albo na liste oczekujacych. mi mowili,ze max 30h jakos zapytam jeszcze raz. moj ma 800f miesiecznie,malutko bardzo chce zmienic po kryzysie zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorowa pora :) Anecia mi tez powiedziano ze nie ma miejsc od kwietnia i Ela poszla od wrzesnia. podejzewam jednak, ze gdybym napisala list do dyrekcji z prosba o przyjecie ze wzgledu na bariere jezykowa, to miejsce by sie znalazlo (wywnioskowalam tak z rozmowy z pania sekretarka). odpuscilam sobie jednak bo... zrobilo mi sie szkoda, ze to juz :). ide spac bo nie jestem pewna gramatyki w swoim poscie :D chcialam jeszcze dodac, ze kupilam sobie ten szary sweterek (sukienke) z Next, ktory Wam 'linkowalam' niedawno (ten z guzikami z tylu). wyglada rewelacyjnie! szczegolnie do kozaczkow ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna jest, mamoeli. a ja prezentu z mojego linka jeszcze nie mam :D tez juz ide spac. dobranoc wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Mam pytanie do Was, co ubieracie chłopcom pod spodnie jesienią i zimą? Czekam na rady od Was bo zimno się robi strasznie za oknem a ja się głowię co mu ubrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Eli dobry [pomysl z ta bariera!!!moj Adas jak idziemy kolo tego przedszkola to zawsze pyta ,,tu bede chodzil??,,ja ze ,,tak,,a on,,juz isc???jak widzi dzieci ze tam sie bawia to chce strasznie do nich isc na play groupy sie bardzo cieszy.super,ze sobie to kupilas!ja bylam z next jak byla wyprz.weekendowa ale wyszlam z jeansami dla siebie tylko bo co oczywiscie dzieciom pokupowalam!w sumie byly letnie w wiekszosci,ale amelci za 2 f bluzeczki z dlugim kupilam:) onyx bidulko czekasz na prezencik swoj wymarzony,nie martw sie pewnie nie dlugo bedziesz miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flippa ja ubieram rajtuzy nakupowalam jak byl jeszcze woodworth czy jak to sie pisze takie szare i granatowe,albo takie spodnie z podszewka mam dla niego 3pary poszukaj tu pelno jest takich spodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiem o co mialam spytac pisalyscie o mleku,a ten co wozi samochodem takim smiesznym mleko w butelkach?probowalyscie?nas kiedys pytal tzn.meza glupola ktory podziekowal!!!ja bym chciala tylko nie wiem czy ono dobre,pamietam w pl te butelkowe mleka,smietany mniaaaaaam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie w przerwie miedzy hipciem a krecikiem :D anecia nie probowalam tego mleka. jak ci sie uda to daj znac czy dobre. wczoraj bylam w morrisonie i nie mieli zadnych takich lepszych. filippa, jak bylam w polsce w lecie to nie bylo jeszcze rajstop. wiem ze tu problem. ostatnio kupilam spodnie z flanelowa podszewka w tesco. fajne, maz wybieral :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesto go widze jak jezdzi z tym mlekiem glupio mi go zaczepic bo zazwyczaj jest juz w samochodzie.od tego tyg.bede czatowac na niego:D u nas cbeebies leci w tv.amelcia na szczescie jeszcze nie zaglada na bajki zabawiam ja zawsze czym innym teraz np.je ;) glodomor maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×