Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

Gość bez obaw ja kończyłam
szkołę 20 kilka lat temu :-), na moim roku najmłodsza osoba ma 35 lat, najstarsza 65 :-) Powodzenia - bo warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajania
Rozumiem, że właśnie uczysz się na tym kierunku?W jakiej szkole? wszystkie informacje są dla mnie bardzo cenne.Czy nauka odbywa się w trybie dziennym?W jakich godzinach-ja mam małe dziecko i wszystko muszę dokładnie zaplanować.Chciałabym zacząć od września następnego roku, bo Mała idzie wtedy do przedszkola.Dziękuję za słowa wsparcia i zachęty-to dla mnie bardzo ważne, gdyż jestem pełna obaw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajania
Jeśli ktoś nadal dysponuje notatkami to również bardzo proszę!!! ajania@autograf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudusia_1989
witam mam prośbe jeśli ktos ma notaki z kierunku opiekun medyczny przeslijcie mi proszę/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja skończyłam pierwszy semestr opiekuna medycznego, mam teraz przerwę i po feriach zaczynam drugi. Zastanawiam się tylko czy w tym zawodzie znajdę prace, bo w moim mieście generalnie ciężko z pracą. Kierunek mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia za
Witam ja zaczynam nauke na kierunku opiekuna medycznego od marca 2011 / po 20 + latach po maturze / i tez sie boję . Mam prośbe o notatki na maila i coś więcej na temat możliwości podjęcia pracy . Jestem z Bielska Bialaj . Pozdrawiam i czekam na kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia za
prosze o kontakt osobe o nicku poziomga 123 . Mój prawidłowy adres magdaza@autograf.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia za
chyba : poziomqa123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam chciała bym jakieś notatki na temat opiekun medyczny czy ktos może mi przesłać . podaje e-mail wioletka44445@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba zartujecie....
opiekun medyczny to to czym w UK jest healthcare assistant... przynajmniej zakres obowiazkow ten sam. Ale ciezko mi uwierzyc ze w polsce sa z tego studia? Sama pracuje jako HCA w szpitalu w uk ( raczej z koniecznosci niz wyboru) i oczwiscie sa odpowiednie treningi, NVQ itp ale zeby zaraz studia? Zeby wiedziec jakie pampersy zalozyc, jak zmienic cewnik, zmierzyc tetno i mase innych prostych czynnosci? Moze zyje w nieswiadomosci - jezeli tak to prosze uswiadomcie mnie - co w tym zawodzie jest tak ciezkiego ze usprawiedliwialoby koniecznosc konczenia studiow (czy nawet studium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zaczynam od marca naukę na opiekuna medycznego, więc chciałam zapytać czy potem łatwo będzie znalecć prace. I prosze o notatki jak ktoś może mi przesłać < Pozdrawiam>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO no chyba zartujecie
Jesli dobrze zrozumialam, to na opiekuna medycznego nie jest licencjat, tylko studium policealne, w ktorym można uczyc sie nie majac matury. Skoro jest studium na opiekunke dziecieca, to i na opiekuna medycznego moze byc. :) A przeciez matki rodza dzieci i bez ukonczonego studium i naturalnie wiedza, jak sie nimi zajmowac. Szkola jest po to, zeby ugruntowac wiedze i poszerzyc i profesjonalne wiadomosci, jesli ktos ma chec zeby sie tego uczyc, to co Ci w tym przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba zartujecie....
A czy ja napisalam ze mi przeszkadza? Po prostu strata czasu w mojej opinii. To ze takie studium jest wcale nie znaczy ze jest ono pozyteczne? Tutaj tez maja NVQ ze sprzatania a jak wytrzec kurz kazdy wie a czego nie wie to sie douczy. Moze wyraze sie tak: jezeli kogos faktycznie interesuje pomoc innym, opieka itp to czemu nie isc na studia pielegniarskie, ratownictwo czy cos co faktycznie wymaga edukacji w tym kierunku? I jeszcze raz zaznacze - nie przeszkadza mi nic :P po prostu zastanawia mnie dlaczego ludzie decydowaliby sie na pojscie na taki kierunek skoro jest on troche takim 'picem na wode'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze nie maja mozliwosci isc
na studia np. z ratownictwa, bo nie maja matury? A chca pracowac w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mężczyźni
w tym zawodzie? Czy jest to jakiś pomysł na pracę dla młodego chłopaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia za
Czy ktoś kończy OM i szukałjuz pracy ? Czy wogóle jest praca po tym .? Jezeli ktos taki jest to prosze o opinie o pracy OM i zarobkach . Pozdrawiam magdaza@autograf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko moze byc ze znalezieniem pracy jako opiekun medyczny...chyba ze w domach opieki u nas i za granica..w szpitalach teraz roznie bywa.. nie wiem moze dawniej na oiomach bylo to stanowisko teraz wiem ze sa ratownicy i pielegniarki..ale popytaj :) bo tak u nas jest -pogotowie ,sor-ratownicy i pielgniarki,2 salowe lekarze dyzurni.Na oiomie to samo..ostatnio nie spotkala osoby zatrudnionej jako opiekun w szpitalu. a moze pielegniarstwo zamiast opiekuna?wiecej sie nauczysz a i zakres obowiazkow bedzie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokr
Witam Rozumiem że opiekun medyczny to strata czasu i że niema po tym kierunku pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez od marca wybieram sie na ten kierunek , mam znajoma ktora pracuje w domu opieki i nie narzeka a zorobki to cos ok . 1500 plus od czasu do casu jakas premia , pracuje w systemie zmianowym i ze znalezieniem pracy nie miala problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki502
Witam! Bardzo proszę o przesłanie materiałów i prac . Mam do napisania na już pracę ,, Etyka pracy opiekuna medycznego,, i nie ukrywam , że mam z tym problem. Wszyscy którzy mogą mi pomóc to proszę o to. Pozdrawiam i z góry dziękuję Kiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki502
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Adres to piramidka502wp.pl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun
może niektórych to zdziwi ale ja uczę się na opiekuna medycznego chociaż mam już blisko do 50 -tki. Pracuję więc nie musiałam się dokształcać ale po prostu miałam taką potrzebę , owszem mam praktyki w szpitalu na różnych oddziałach i rzeczywiście jest się na posyłki ,ale jak się zobaczy uśmiech i usłyszy dobre słowo od pacjenta to zapomina się o tym że kręgosłup boli .Zaznaczam ze większe problemy są z rodziną pacjentów niż z nimi samymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia za
witam rozpoczęłam szkołe w lutym i jestem zadowolona . Potrzebuję inf. na temat @ zaplanuj opieke nad osobą nieprzytomną @ - taką mam prace do napisania na zaliczenie. Jeżeli ktoś pisał coś podobnego , to proszę o kontakt magdaza@autograf.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekun
Witam Piszecie że łatwo o pracę Opiekuna Medycznego w innych miastach, niestety w moim mieście jest problem by przyjeli twierdzą że jest komplet pracowników. Ja chodzę co tydzień w sprawie pracy i zawsze słysze że miejsca nie ma. Odwiedzam pracujących ludzi na oddziale i nie wyrabiają się z pracą na 30 pacjentów jest 2 opiekunów a 90% ludzi leżących, a pracy przy jednym jest masa zwłaszcza przy toalecie porannej. Skończyłam w tym roku szkołę Opiekun Medyczny i teraz się zastanawiam czy był sens się uczyć. Pozdrawiam wszystkich Opiekunów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, odezwijcie się jak Wam ułożyło się z pracą. Czy warto kończyć ten kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, bardzo proszę o przesłanie tych notatek gdyż za niedługo zaczynam naukę na tym kierunku:) kbolekk@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
Witam, jestem po szkole policealnej Opiekun Medyczny. Z pracą jest ciężko, gdyż nie ma w ustawie o zawodach medycznych wzmiany o opiekunie medycznym, teraz mają wprowadzić uzupełnienie o to, czy jak to się tam nazywa i pracuje się jako sanitariuszka. Generalnie praca jest ok, zakres obowiązków jest pomiędzy salową a pielęgniarką, ciężko jak wszędzie. To jest idealna praca dla chłopaków, gdyż trzeba dźwigać chorych do zmieniania pozycji, a wiadomo jedna dziewczyna nie da rady zmienić pozycję pacjentowi ważącemu 100kg. Pozdrawiam niezłomne przyszłe i obecne Opiekunki Medyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta9.04
Proszę osoby o notatki do zawodu Opiekun Medyczny. Mój e-mail: aneta9.04@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo proszę kogoś o notatki z kierunku OM ,ponieważ zapisałam się do szkoły z opóźnieniem.Z góry ślicznie dziękuje za okazaną pomoc i pozdrawiam wszystkich któym udało się ukończyć ten kierunek. mój meil:e.howard@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×