Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

bardzo proszę kogoś o notatki z opiekuna medycznego.Zapisałam się z opóźnieniem i nie mam żadnych notatek a w sobotę mam już jakieś zaliczenia z przepisów w szpitalu.Jeszcze raz bardzo proszę pomóżcie!!!!!!!!! mój e-mail:e.howard@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djhwhfriw
ja teraz chodze na taki kierunek :) jest fajnie poki co:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani jestem z WROCŁAWIA mam problem z praktyką zawodową wszędzie w szpitalach chcą pieniące ! szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
Do orzeszek: że jak niby za odbycie praktyki zawodowej w szpitalu chcą pieniądze?! albo źle usłyszałeś, albo robisz z nas ciuli, ponieważ po pierwsze: praktyka zawodowa jest w trakcie zajęć szkolnych i mieści się w semestrze nauki, po drugie: w żadnym państwowym szpitalu, z którym szkoła podpisała umowę, o takowych praktykach, nie ma mowy o pobieraniu opłat za zdobywanie wiedzy. więc lepiej nie rób z nas baranów, bo póki jest ustawa o szkolnictwie wyższym, to nie będzie tak, no chyba, że szukasz szpitala na własną rękę, to co innego. Do innych opiekunek/ów od stycznia w zycie wchodzi uzupełnienie do ustawy o niektórych zawodach medycznych, w której to opiekun medyczny został uwzględniony jako zawód i można normalnie się zatrudniać na to stanowisko, ile płacić będa nie wiem na razie, ale jak się dowiem to napiszę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam zamiar pójść właśnie na ten kierunek czytałam że ktoś proponuje notatki bardzo proszę jeśli można na mejla kasiula7271@poczta.onet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarynnnna
sonja Niestety to fakt, u mnie w szpitalu 17zł za dzien to ok 800zł za praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
ale nie można brać pieniędzy za praktyki, to jest prawnie zabronione, ja jestem akurat po opiekunie medycznym i nie musiałam płacić, szkoda, że was tak traktują po macoszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwwwwwkkkkaa
Powiedz mi czy miałam praktyki w 2 etapach? tzn 5-6tyg samemu szukałas a kolejne 4tyg przez szkole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
tak, najpierw miałam ze szkoły, a potem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukajaca23wrock
czy jest może ktoś jeszcze na tym forum?? i posiada notatki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yahoo39
Witam Również proszę o notatki z kierunku OM na yahoo39@interia.pl Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilidiana
Witam , PROSZE BARDZO o notatki z kierunku opiekun medyczny ... -------- mail : ilidiana@wp.pl ---------------- Bede bardzo wdzieczna :) Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunka z Lubina 24
Hej Ja pół roku temu skończyłam Opiekuna i miałam 2 praktyki, każda po 120 godzin bezpłatnie. Jestem z Lubina, woj. dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 23
Jestem z zawodu opiekunem medycznym zdałam egzamin państwowy na tym kierunku z całej grupy uczących zdały tylko 2 było bardzo ciężko poziom jest wysoki. Takie osoby jak my są potrzebne w szpitalach domach opieki ośrodkach rehabilitacyjnych. Ja zdałam w lipcu tamtego roku pracy jest w tym zawodzie dużo bo jest on nowy a jest mało ludzi którzy chcą wykonywać takie czynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 23
polecam książkę specjalnie wydana dla opiekunów medycznych koszt ok. 50 zł jest tam wszystko co jest potrzebne w zakresie nauczania a także na egzamin zawodowy i aby ukończyć taka szkole i zdać egzamin to potrzebna jest wiedza praktyczna bo teoria z praktyka w tym zawodzie ma niewiele do czynienia no chyba że profesjonalne ścielenie łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj basiu basiu jak ty pier....
basia 23 Jestem z zawodu opiekunem medycznym zdałam egzamin państwowy na tym kierunku z całej grupy uczących zdały tylko 2 było bardzo ciężko poziom jest wysoki. Takie osoby jak my są potrzebne w szpitalach domach opieki ośrodkach rehabilitacyjnych. Ja zdałam w lipcu tamtego roku pracy jest w tym zawodzie dużo bo jest on nowy a jest mało ludzi którzy chcą wykonywać takie czynności. Hehehe jasne, w moje szkole w ubiegłym roku z 33os zdały 31!! wiec wasza grupa to tumany były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja chodze na opiekuna medycznego od wrzesnia praktyki sa za darmo szkola nam zalatwia .Ogolnie jest ok ,pracuje w ZOL jako opiekun po kursie .Jesli ktos zdawal egzamin w styczniu 17 .2012 to poprosze o testy ,arkusze odpowiedzi sa na CKE.Pozdrawiam .Prosze o kontakt z opekunami.Musimy sie trzymac razem.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
basia 23 napisała: "Jestem z zawodu opiekunem medycznym zdałam egzamin państwowy na tym kierunku z całej grupy uczących zdały tylko 2 było bardzo ciężko poziom jest wysoki. Takie osoby jak my są potrzebne w szpitalach domach opieki ośrodkach rehabilitacyjnych. Ja zdałam w lipcu tamtego roku pracy jest w tym zawodzie dużo bo jest on nowy a jest mało ludzi którzy chcą wykonywać takie czynności." oraz "polecam książkę specjalnie wydana dla opiekunów medycznych koszt ok. 50 zł jest tam wszystko co jest potrzebne w zakresie nauczania a także na egzamin zawodowy i aby ukończyć taka szkole i zdać egzamin to potrzebna jest wiedza praktyczna bo teoria z praktyka w tym zawodzie ma niewiele do czynienia no chyba że profesjonalne ścielenie łóżka" z zawodu? ten zawód dopiero wszedł do kanonu zawodów medycznych z dniem 1 lutego 2012, w domach opieki potrzebują opiekunów osób starszych lub asystentów osób niepełnosprawnych, w ośrodkach rehabilitacyjnych chcą zaś fizjoterapeutów, powiadasz, że pracy jest dużo, a ludzi mało? zmień dilera albo bierz połowę, bo chrzanisz głupoty jak nie wiem. Ja jestem opiekunem od 5 lat, a medycznym od 3 i nie zaobserwowałam tego co Ty, podania leżą u Naczelnej po 1.5 roku, bo nie chcą przyjmować, bo nie ma pracy, więc co Ty próbujesz ludziom wciskać? A jak podajesz jakąś książkę, to może łaskawie tytuł bądź autora też, archaniołem nie jestem nie mam księgarni przed oczami. Zgadzam się do komentującego nade mną, że musiały być w Twojej grupie tumany, bo test był prosty, taki na myślenie...u mnie na 34 osoby oblała 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em8
jeśli ktoś byłby tak miły i wysłał mi notatki z OM byłabym bardzo wdzięczna :) szczepaniak_marta@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
Po to się zapisujecie, żeby samemu robić notatki, a nie żerować na cudzych. Skoro tak się Wam nie chce pisać, to po co marnować czas w jakiejś szkole? Przecież z cudzych notatek nie nauczycie się do egzaminu, bo to będzie obce i nie wiadomo co ta osoba pisząca miała na myśli. Litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em8
rzec jasna mam zamiar chodzić na zajęcia i robić notatki, ale wyszłam z założenia, że asekuracyjnie dobrze mieć jeszcze jakieś. w celu weryfikacji chociażby ;) miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
jeśli mam być szczera, to z jednej strony okej, ale z drugiej kaleczyć wzrok z powodu czyjegoś nieczytelnego pisma, nie brzmi przekonująco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse:)
Witajcie:) Skończyłam opiekuna medycznego w Krakowie. Przyznam ze kierunek bardzo mi sie spodobal aczkolwiek faktycznie brak ofert pracy dla opiekuna medycznego. Byla to szkola zaoczna, mialam wtedy 23 lata i bylam jedna z najmlodszych (srednia wieku ok 40lat), najstarsza pani miala dobrze po 60.. bylo sympatycznie:) Zajecia sa bardzo konkretne, nauczylam sie wiele o pielegnacji chorego. Mialam praktyki w szpitalu (na oddzialach internistycznym, rehabilitacji, ZOL i chyba na chirurgii,, ale juz nie pamietam_) i w DPS. Poszlam na ten kierunek zeby sie przekonac cze pielegniarstwo to jest to co mi sie podoba (wczsniej studiowalam cos zupelnie innego). Byl to strzal w dziesiatke! obecnie jestem na 1 roku pielegniarstwa (mam 25 lat) i kocham ten zawod chociaz wiem ze jest niedoceniany.. Zostalam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna do szpitala.. jeszcze nie wiem jakie stanowisko (dalam ogloszenie na gumtree i zostalam zaproszona bez podania szczegolow).. ale prawdopodbnie opiekun medyczny. trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
Droga nurse, no raczej, że jako opiekun, bo pielęgniarką jeszcze nie jesteś, więc nie mogą zatrudnić Ciebie na stanowisku, do którego nie masz kwalifikacji. Ja jestem opiekunem medycznym i fajnie mi z tym, ale jak bym miała iść dalej w kierunku medycznym, to na medycynę. Nie chcę, aby mnie ludzie upodlali i jak szmatę traktowali, co niestety, jako pielęgniarka uświadczysz. W pewnym sensie opiekun ma to samo, ale zawsze może powiedzieć, że nie jest pielęgniarką/-rzem i burza przenosi się na pielęgniarkę (często pacjenci mają pretensję do mnie o leki, ale to nie jest moja kompetencja, więc nie mogę im pomóc). A jeszcze jedno, jak już zostaniesz panią pielęgniarką, przenigdy nie patrz ludziom na ręce, czy robią to co powinni, oni znają swoje obowiązki i nic tak świetnie nie robi wrogów, jak właśnie wtrącanie się do czyjejś pracy. Pozdrawiam i trzymaj się! S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse:)
hej oczywiscie ze nie spodziewam sie zatrudnienia jako pielegniarka:) szczerze to zastanawiam sie czy chca mnie zatrudnic jako opiekun czy salowa?/ czy jakie dziwo?? bo zaproszenie na rozmowe otrzymalam ze szpitala ginekologiczno-polozniczego i raczej tam nie bedzie obloznie chorych do pielegnacji..:) jestem naprawde zaintrygowana! czy pracujesz w szpitalu? jak wygladala twoja rozmowa kwalifikacyjna? Przyznam ze jestem zadowolona z kierunku ktory wybralam, planuje zaraz po ukonczeniu studiow wyjechac do Wielkiej Brytanii wiec moze ominie mnie frustracja w polskim szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
Hej, no fakt, na ginekologii nie mają opiekunów, możemy gdybać, że może na kuchenkową? Moja rozmowa polegała na tym, że złożyłam podanie o zatrudnienie i czekałam na telefon, zadzwonili, że mnie przyjęli. Po 5ciu latach będziesz musiała wrócić, żeby odnowić dyplom. Mam koleżankę-pielęgniarkę w Londynie, jeżeli nie znasz języka to jest ciężko, bo dodatkowo musisz ich egzaminy zdać, aby być pielęgniarką. To co zdasz u nas gwarantuje pracę jako opiekunka. Ale to było 2 lata temu, więc mogło się zmienić. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi0
Witam! Podobnie jak większość tutaj też się uczę na opiekuna medycznego , zawód (od stycznia mogę to tak nazwać) bardzo mi się podoba , ponieważ lubię być potrzebna , ale od niedawna stwierdzam fakt , że coś z tym zawodem jest nie tak. Otóż , opiekun medyczny jak stwierdziły również moje koleżanki, to nic innego jak ,, dupo myjca'' - bez obrazy! Miałam praktyki w szpitalu ,pracowałam z sanitariuszami , ludźmi ,którzy byli po podstawówkach lub zawodówkach a mogli i umieli więcej niż ja np.usuwanie cewnika , robienie zastrzyków, itp. . Z tego wynika , że po cholerę się uczyć ,wystarczą kursy sanitariuszy i z większą skutecznością można znaleźć pracę ! Szkoła w której się uczę ciągle mnie zaskakuje(brak organizacji ) , najpierw miło być 210 godzin praktyk , a teraz mamy mieć je do końca szkoły . Bardzo proszę mnie oświecić ile każda/y z was miała godzin praktyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
Cześć, to nieźle, niestety muszę Cię zasmucić, gdyż żaden sanitariusz nie ma prawa robić zastrzyków, ani usuwać cewnika, te rzeczy robią pielęgniarki i lekarze. Ktoś złamał prawo, sprawdź w zakresie obowiązków. A to, że opiekun medyczny to dupo - myjka, to szczera prawda, nie wiem w co wierzyłaś, ale nikt tego nie robi prócz nas, to mamy w zakresie obowiązków. Co do szkoły radzę ją zmienić, im szybciej tym lepiej, bo potem może się okazać, że pracodawca nawet nie zainteresuje się potencjalnym pracownikiem z dyplomem byle jakiej szkoły, w jakim mieście się uczysz, jeżeli to nie tajemnica? Ja miałam 210 h praktyk, tyle ile powinno być. Mała rada na przyszłość: nie patrz na to co robią inni i jak, liczysz się Ty i Twoje podejście do obowiązków, bądź dla pacjentów jak matka/siostra, nie jak tyran, a to co robisz przyniesie ci satysfakcję. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi0
Dzięki Sonja7 za odpowiedź! Z chęcią napisała bym Ci w jakim mieście jest ta szkoła , ale niestety nie mogę ...rozumiesz. Nauczycielka nam tłumaczy dop. od tygodnia nie od początku roku szkolnego , że 210 h to praktyka zawodowa ,ale zostają jeszcze zajęcia praktyczne ,które też mamy odrobić w jakichś instytucjach i jest ich podobno 82h , nie licząc lekcji pracowni zabiegów higienicznych . Mnie już krew zalewa bo lubię znać zasady przed grą ,a jeśli ktoś je zmienia w trakcie to coś jest nie tak. Jeśli chodzi o sanitariuszy ,to też mi coś nie pasowało ale to już nie moja sprawa , ja jako dupo-myjca oddaję swoje serce i całą swoją wrażliwość w opiekowaniu się ludźmi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun
Witam Również proszę o notatki z kierunku OM email:roza160791@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×