Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

Gość sparklespazk
dziękuje za odpowiedź :) zostaje mi jeszcze ratownik medyczny, który jest zaocznie. Może ktoś z Was wie coś na temat takich studiów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonja7
Mhm, jeżeli chcesz robić ratownika to byle nie w Słupsku, bo tam nauczanie to czysta parodia. Plan zajęć dla zaocznych jest robiony tak, że na pierwszym roku zajęcia są w czwartek przed południem bądź w środę, a dzienni muszą chodzić i w soboty. Mam potwierdzenie z pierwszej ręki, co do obu trybów. Generalnie chodzi o myślenie, nie o kucie regułek z książek, bo to na nic się nie zda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun zdane na 100%
czy ktoś już po egzaminie praktycznym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinnka jd
Kto zdawał w tym roku praktyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegla
Ja zdaje jutro praktyczny i strasznie się boję.W krakowie było jak do tej pory ścielenie łóżka,mycie pacjenta ,zmiana bielizny osobistej,założenie opatrunku wysychającego itp Trzymajcie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdshufdsdgdg
I co miałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelka bez aureolki
Ponawiam pytanie, co bylo dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLKFLK
CO BYŁO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FHFFhfhghjg
Widze że większość nie pisze co było etc, ja mam egz jutro i też wam nie napisze :classic_cool: wredne babsztyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manna2254
Do Nurse :) I co, udało sie z pracą w szpitalu na ginekologii? Jestem bardzo ciekawa w jakim charakterze proponowali Ci pracę. Ja też zamierzam zrobić opiekuna medycznego i jak mi się spodoba, to następnie pielęgniarstwo :)) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) tydz.temu zdałam egzamin państwowy z opiekuna medycznego. Zadanie?Pani po udarze.Wykonaj toalete twarzy,klatki piersiowej oraz wykonaj opatrunek cieply. Zdałam go bardzo dobrze. Pracuje na dzień codzienny z ludzmi starszymi. Własnie szuakm czegoś dodatkowego gdyz tak jak pisaliscie mało się zarabia a wykonujemy cięzka prace. Opiekun medyczny wykonuje toaletę oraz zmienia pieluchomajtki i jest codzieenie w trudnych sytuacjach przy pacjencie. Ktos musi lubić tą prace.Ja ja kocham i zadne pieniądze nieoddadzą mi usmiechu słowa dziękuję i nieraz łzy kręcącej się w oku. Pierwszy pacjent z którym miałam do czynienia zmarl mi na rękach :( szok ale niapoddałam sie i dalej niosę pomoc innym. Także mam chęc isć dalej np.Ratownik medyczny albo pielęgniarstwo,ale niestety praca mi niepozwala a niema zaocznych zajęć na tych kierunkach.Albo jest prywatna szkoła na ul.Obozowej 3x w tyg.kosztuje 4tyś. Jęsli ktoś wie o syudiach zaocznych w tych kierunkach będę wdzięczna za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun zdane na 100%
madziuchna 04 skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara9393
Ej co ty pierdolisz ze zdałaś bardzo dobrze :classic_cool: nie mozesz tego wiedzieć bo: po1- wyniki są OSTATNIEGO sierpnia po2- oceniane są też plany działania (ocenia je kolejna komisja, tz biedroki z punktami komisji są tam odsyyłane) wiec nie kłam bo się osmieszasz :o a nawet ja ci się WYDAJE że zdałaś to pewna być nie mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że mi powiedziałaś bo bym niewiedziala :) jesteś prosta jak kij :) chyba wiem jak wykonałam zadanie :) uczysz się cały rok a nie 5min przed egzaminem.Po drugie lata pracy w tym kierunku :) ale z prostakami nie będę rozmawiała :D 10.01.2009r.pachnący dzień🌻 22.11.2010r.pachnący dzień🌻 GG:6970527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OoonaoO
a jak wyglada taki egzamin praktyczny? jesli sa np 3 czynnosci do wykonania to mozemy zaczac od ktorej chcemy czy bedzie to gdzies wczesniej napisane w jakiej kolejnosci? i jesli juz skonczymy jedna czynnosc to sprzatamy i idziemy przygotowac sprzet i przybory do nastepnej czy na wozku trzeba miec juz wszystko gotowe do tych 3 cwiczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuchnaaaa
Zgadzam się z dagmarą :) jak mozesz wiedzieć że zadanie wykonałaś "bardzo dobrze" ??? i pisanie że zdałaM" ty chyba tylko marzysz o byciu OM :) Nie ma żadnej gwarancji zdania na egzaminie praktycznym, gdy w sumie jest weryfikowany przez 2 komisie, uwazam że kłąmiesz i jednyne co z OM masz wspólnego to przeczytanie broszurki nt kierunku.Ja tez w tym roku zdawałam egzami i czekam na wyniki na koniec sierpnia. Wcale nie jest powiedziane że zadanie które wykonałaś zostało dobrze ocenione przez komisje, zwykła oszustka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goijgkjlhg
Ja też pracuje w zawodzie ( szpitalny zakład opiekunczy) i niestety nie da się tam pracować wg algorytmu uczonego w szkole. Trzeba rano umyć leżących i wraz z nimi i prześcielić 27łóżek w 2os w ciągu 2h :( Więc praca w zawodzie nie pomaga zdać egzaminu.. Egzamin jest oceniany na podstawie tych algorytmów, więc faktycznie nie mamy pewności zdania. I ocena planów działąnia też jest bardzo ważna, ja już czekam i się stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun zdane na 100%
madziuchna 04 a sprawdzałaś Teb edukacja, Żak , czy gdzieś blisko Ciebie nie ma siedziby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranna wrzosa magicznych pól
Przecież madziucha nie musi chodzić do szkoły, po co ona i tak WIE że zda wszelkie egzaminy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyifrehxunvg
Czekam na wyniki i się boje :( powiedzcie mi kiedy mają być tak dokładnie? i to mamy się w szkole dowiadywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowiadujesz się w szkole :) 31.08 dostaja z OKE wyniki... Nam kazali dowiadywac się od 3.09. Wiem ze zaliczyłam bo dobrze napisalam plan dzialania i wykonałam zadanie zgodnie z algorytmem :) A niemoge napisac skąd wiem na 100% sorki... Jak tylko będę miała wyniki napisze na ile procent zdałam... Pisemny też zaliczyłam mozna sprawdzić CKE są klucze odpowiedzi... Nauczyciele tez mowili nam że wiesz jak zrobisz zadanie czy ok.czy cos się pochrzani...czujesz to...najgorszy jest stres do opanowania...ale trzeba gadac do fantoma +wykonanie zadania i 75% napewno jest.Nawet jak zapomnisz wykonać jakiejś czynności można wrócić do niej w kązdej chwili do momentu podniesienia ręki ktora oznacza zakończenie zadania.Tak nam mówili nauczyciele. Kolega np.pod koniec zadania założył fartuch ochronny bo zapomnial wcześniej. Mieliście standaryzacje praktyczną i pisemna?Praktyki w szkole i w palcówkach? A co do w/w zgadzam się że nieda rady zrobić sie toalety wg.algorytmów i zasad pracując w placowkach związanych z tym zawodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animkowa załamana
Ja czuje ze nie zdam praktycznego!! Nie załozyłam pacjentowi szlafroka :o zapomniałam o nim, pozostałe 2os na egz założyły :( poza tym poszło mi ok, i cz pisemną wg klucza odp mam na 47/50 i 18/20 jestem załamana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animkowa załamana
Jak nie zdam tej cz. praktycznej to chyba popadne w depresje :( naprawde, martwie się nie wiem jak dotrwam do wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animkowa załamana
W planie wypisałam wszystko w 4p i w karcie Obserwacji i Indywidualnej pięlegnacji też, tylko ten szlafrok nie daje mi spokoju ... :( dla mnie ten dyplom jest bardzo ważny, a tu teraz się obawiam że nie zdam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona bezrobotna
Dziewczyny ja w tym roku zakończyłam szkołe w tym kierunku, chce podjąć prace w tym zawodzie. I teraz pytanie: czy ja mam roznosić swoje CV po szpitalach i DPS?? i gdzie mam je zostawiać? Może pytanie głupie, ale to będzie moja pierwsza praca w tym zawodzie, a ogłoszeń nigdzie nie ma :( jak mam to zrobić? normalnie pójść do tych DPS i tam powiedzieć że szukam pracu w tym zawodzie i zostawić CV?? Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona nadal bezrobotna
Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że roznosić
ja tak robiłam, a jeszcze dodatkowo dzwoniłam co jakiś czas, o wiadomo, że papierki giną pod stertą innych papierków ;-) Od początku roku pracuję i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×