Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zawsze szczery

po_rade

Polecane posty

Gość gitarra
tylko nie pies koty! koty zdecydowanie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarra
gitarro, co ma kasa do tego? ja nie czuję się profesjonalistka na tyle, zeby zakładać temat o udzielaniu przeze mnie porad ba! bałabym sie, ze w ten sposob kogos skrzywdze! różnica pomiędzy poradą zwykłą a "poradą psychologiczną" polega głównie na tym, ze psycholog NIGDY NIE POWIE CI CO MASZ ROBIĆ. a doradca udzielający porady- owszem. branie za cos pieniedzy wiaze się z pewna odpowiedzialnością. Tu o odpowiedzialności -na forumie o bzdetach- być nie może. Ktos pisze : jak sie powiesić? ludzie odpisują: jak najszybciej, nie marudź. czemu tam nie interweniujesz???? Byłoby to bardziej zasadne, niż występowanie w roli obrończyni potencjalnych ofiar tego topiku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loka..
wszak jeśli mam poprosic o radę psychologa, chciałabym wiedziec, czy jest psychologiem dyplomowanym Ja jako pomarancza dodam swoje 3 grosze:) Gdzie jest napisane (moze przeoczylam), ze autor jako psycholog chce udzielac rad? No i mysle, ze nalezy zastanowic sie nad definicja psychologa, doradcy, terapeuty- to do osob, ktore nie wnosza do tematu nic pozytywnego a maja problem ze zrozumieniem pojec. Kazdy kto tutaj prosi o rade ma wybor. Nie robi tego pod przymusem(chyba :)) Moze skorzystac z realnej,profesjonalnej porady,pomocy. Jezeli zglasza problem tutaj tzn., ze takiego dokonal wyboru. Wiec chyba nie nalezy tych ludzi krytykowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś tam.........
Padło pytanie 17:46 [zgłoś do usunięcia] mysle ze to interesuje kazdego ZS, a ja mam pytanie do Ciebie natury profesjonalnej: dlaczego uważasz się za osobę kompetentną i odpowiednią do udzielania porad? tylko proszę, nie pisz, że to pytanie zbyt osobiste: wszak jeśli mam poprosic o radę psychologa, chciałabym wiedziec, czy jest psychologiem dyplomowanym Jest odpowiedź w zastępstwie 17:52 [zgłoś do usunięcia] gitarra mysle ze to interesuje kazdego ZS, a ja mam pytanie do Ciebie natury profesjonalnej : dlaczego uważasz się za osobę kompetentną i odpowiednią do udzielania porad? tylko proszę, nie pisz, że to pytanie zbyt osobiste: wszak jeśli mam poprosic o radę psychologa, chciałabym wiedziec, czy jest psychologiem dyplomowanym problem sie sprowadza do pytania: czy szczery kasuje szmal za porady podając sie za profesjonaliste? odpowiedź : nie zatem pytanie jest bezzasadne. Potem dodatkowy komentarz, także gitarry. Pytanie jest zasadne, i kwestia pieniędzy nie ma żadnego znaczenia. Ma natomiast znaczenie prawo wykonywania zawodu psychologa, jest ono uregulowane ustawą i oprócz dyplomu jest uwarunkowane odbyciem dwuletniego stażu. Mimo, że autor nie przedstawił się jako psycholog, nietrudno byłoby przekonać obiektywnego czytelnika, że takie wrażenie usiłuje sprawić. Zapłatą za jego "porady" nie są pieniądze, ale prestiż, popularność, zainteresowanie kafeteriuszy a może i coś jeszcze, o czym nie wiemy. Uczciwy człowiek natychmiast udzieliłby jasnej odpowiedzi, czy jest, albo też nie jest psychologiem i czy ma prawo wykonywania tego zawodu. Udziela rad, czasem w bardzo trudnych, życiowych problemach, dlatego też osoby o takie rady proszące, powinny wiedzieć, kto rad udziela - osoba majaca prawo do udzielania porad psychologicznych, czy tylko czlowiek, który chce to robić, a formalnie psychologiem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś tam.........
No i mysle, ze nalezy zastanowic sie nad definicja psychologa, doradcy, terapeuty... Nie trzeba, to pojęcia, nazwy uregulowane przez prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarra
ktoś tam... masz prawniczy styl argumentacji :D hmmm ciekawi mnie czy dobrze przeczuwam Twoją profesję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loka..
Udziela rad, czasem w bardzo trudnych, życiowych problemach, dlatego też osoby o takie rady proszące, powinny wiedzieć, kto rad udziela - osoba majaca prawo do udzielania porad psychologicznych, czy tylko czlowiek, który chce to robić, a formalnie psychologiem nie jest. Nie zauwazylam, zeby jakas osoba proszaca o rade chciala wylegitymowac ZS. A co za tym idzie chyba nie zalezalo im na tym:) No i mysle, ze nalezy zastanowic sie nad definicja psychologa, doradcy, terapeuty... Nie trzeba, to pojęcia, nazwy uregulowane przez prawo :D Grunt to sie zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarra
Mimo, że autor nie przedstawił się jako psycholog, nietrudno byłoby przekonać obiektywnego czytelnika, że takie wrażenie usiłuje sprawić. hmmm a mi sie wydawało, że kogos odsyłał do psychologa, profesjonalnego właśnie.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loka..
Mimo, że autor nie przedstawił się jako psycholog, nietrudno byłoby przekonać obiektywnego czytelnika, że takie wrażenie usiłuje sprawić. Och te subiektywne wrazenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarra
w gruncie rzeczy to i tak jest dla mnie dość dziwne, że tego typu nalot pojawił sie dopiero po 2100-nym wpisie. ide sie napić wiśniówki, eh... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loka..
Dlaczego niektorzy ludzie nie wiedza co to znaczy "wybor" ? Czyzby znowu retoryczne pytanie:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna prawidlowosc kosmiczych wywodow to brak konkretow. moze ktos z kosmitow ma ochote polemizowac z ktorakolwiek rada udzielona tutaj przez wiadome osoby wliczajac oczywiscie mnie? zapraszam i powodzenia. dla ulatwienia prosze omijac standardowa rade - wizyta u psychologa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'mysle ze to interesuje kazdego' No właśnie nie każdego, bo mnie to na przykład kompletnie nie interesuje :) I jeszcze jedna, istotna uwaga: nikt nikogo nie zmusza do pytania o poradę na tym topiku, a tym bardziej do tego aby z tych rad przymusowo korzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarra
przepraszam , że nie na temat, ale.... aaaa mi sie spodobała stopka siostry ;) "Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę. Ale to właściwie niczego nie zmienia". fajne, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz wypowiem sie, bo odnosze wrazenie, ze sa czynione usilowania przenoszenia odpowiedzialnosci za swoje wybory na.... ZS. kazdy ma prawo zalozyc topik jaki chce. jesli znajda sie ludzi,ktorzy wola rady zs od profesjonalej porady psychologa, to nich nie przezucaja za swoj wybor odpowiedzialnosci na zs. loka nie wiedza co to wybor....bo nikt ich tego nie nauczyl a sami jeszcze do tego nie doszli :D zs dziekuje za poprawienie błędow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D wiedzialam , ze jak cos palne .... to moge na ciebie liczyc :D dzieki kazdy ma prawo odpowiadac na zadane pytanie... lub nie. to jego wybor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak samo jak wybor ...skoro mi nie odpowiada mentorski ton... to jaki mam wybor ? usiłowanie zmienic kogos bo mnie to nie pasuje jest ... proba manipulacji rzeczywistoscia. bo mi mala masz wplyw tylko na siebie ... i na nikogo poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Sami malo kulturalne podnoszenie topiku- to twoja mi mala subiektywna ocena zs - czemu sluzy unik ? ignorowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubie zs- ale nie jestem jego fanka. dostrzegam jego uniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×