Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

nie mogę spać tak mnie ten kaszel męczy :( ania--->ja tez dopiero co się wyleczyłam z infekcji pochwy i czuję że znowu się coś mnie czepia ....podobno niektóre kobiety tak mają od początku do końca ciąży ...:( maleństwo ma dokładnie 1,16 cm i lekarka mi powiedziała że rozwija się prawidłowo tylko później o tydzień zaszłam niż na początku myślała. Myślę że może Ty wczesniej zaszłaś ,ale wiesz jak to jest termin się cały czas zmienia ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezapominjaka1101
witajcie, wspolczuje Wam chorowitki, mnie jak dotad omijaja zarazy..moze dlatego ze ostatnio moim ulubionym napojem jest cieple mleko z miodem i maslem :) pije tramki, sprobuj nauralnych antybiotykow na swoje przeziebienie jak czosnek czy miod, a na gardlo niezawodna woda z sola. zielone szkielko, na poczatku bylo trudno przelknac siemie, poniewaz po zalaniu woda ma konsytsencje galarety ale jakos sie przelamalam i bede kontynuowala to,co zaczelam, poniewaz widze rezultaty. Olciack, chyba to Ty wspominalas cos o fitness. Ja jestem jak najbardziej za i nie zamierzam rezygnowac w czasie ciazy. Oczywiscie nie sa wskazane zadne "skakance", ale rowerki, bieznia, plywanie jak najbardziej, poprawia to samopoczucie, zmniejsa bole kregoslupa a przede wszystkim pomaga szybko wrocic do formy sprzed ciazy TO LUBIE :) Ja mam zestaw cwiczen opracowany przez trenera i zaakceptowany przez lekarza, a ktory to bedzie zmieniany w kazdym trymestrze.Mozna tez sprobowac pilates, body ball czy joge. Mysle ze fajne sa tez zajecia z innymi ciezarowkami,mozna poplotkowac, wymienic sie doswiadczeniami, po prostu pogadac z kims, kto Cie zrozumie... Zaczelam juz uzywac oliwki na moje obolale ( co doprowadza mnie do szalu) wciaz powiekszajace sie piersi. I nie powiem, taki masazyk dziala uspokajajaco....hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki, ja byłam wczoraj u mojego ginekologa, niestety, w 9 tyg, mój zarodek jest nadal mini, prawdopodobnie ciąża obumarła:( dzis jadę na lepszy sprzęt i do innego lekarza na konsultację, ale mój gin nie dawał mi złudnych nadziei. Zresztą sama widziałam:( Czeka mnie łyżeczkowanie. Niech któraś przy okazji wyrzuci mnie z tabelki, bo ja nie mam teraz głowy do czegokolwiek. Nocki nie przespałam , a dziś pewnie też będę do niczego😭 dbajcie o siebie ciężarówki i swoje fasolki, rzućcie definitywnie palenie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MInka-kochana nawet nie wiem co mam teraz ci powiedziec,nawet nie wyobrazam sobie co ty czujesz,a ja glupia i palilam fajki,! trymaj sie cieplutko i daj znac co tam po wizycie,ja w piatek na 16 mam do gina jejciu oby bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wlaśnie wrociłam od lekarza i to grypa ,dostałam antybiotyk Bioparox i oscillococcinum ale to akurat jest homoepatyczny lek. manika---> może Twoj lekarz ma kiepskiej jakości sprzęt i dlatego nie widać u mnie ciąża też jest mała w porównaniu do ani białystok" trzymam kciuki aby wszystko było dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manika74--> miejmy nadzieję ze to jednak sprzęt nawalił, trzymam kciuki, a Ty trzymaj się ciepło... A ja po dzisiejszej wizycie u lekarza znowu na zwolnieniu (łącznie 2 tyg.) zapalenie dróg oddechowych ani myśli ustąpić :( Czuję sie okij (nie licząc kaszlu) ale zmiany sa i to spore :( Zadzwoniłam więc do szefa, poinformować go o zwolnieniu i tak mnie wkurzył pajac jeden....Od razu "o, to już pewnie te zwolnieni się pociągnie dłużej, trzeba kogoś na zastępstwo szukać itd itd" :( Gnój! Tłumacze jak dla dziecka, ze nie jestem na zwolnieniu z powodu ciaży, tylko ze wzg na zapalenie oskrzeli, a on dalej swoje....jakby tylko ciężarne chorowały...koszmar jakiś, wiem ze niedługo każe mi iść na zwolnienie :( Po pierwsze nie chce, po drugie watpię zeby jakiś lekarz wypisał zwolnienie zdrowej osobie :( Ot i polityka prorodzinna w morde! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pije trampki--> grypa? Spoko...ale świństw teraz w powietrzu lata :( Juz wolę żeby mróz był , może trochę by te gadztwa wymroził :( Zdrówka życze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, Manika - przykro mi jesli stalo sie najgorsze. Trzymaj sie kochana. Ktoras pisala o fitnessie w ciazy. Ja bylam bardzo aktywna przed i nawet biegalam polmaratony, a teraz mam zagrozona ciaze i mam nic nie robic :( Nie skasowalam jeszcze silowni, skasuje po 12 tygodniu jesli wszystko bedzie ok z dzidzia. Pozniej zamierzam sie zapisac na basenik i joge dla kobiet w ciazy. No oczywiscie po ciazy mam ambitny plan wrocenia do biegania, nawet zazyczylam sobie od meza bieznie do domu, gdyz na poczatku pewnie nie bedzie jak wychodzic, ale cos sie obawiam, ze ten ambitny plan moze sie szybko zmienic.... Odnosnie konfliktu - pisala dziewczyna, ze musi isc do GP, wiec zakladam, ze mieszkasz w UK. Ja tez UK. Moja sasiadka z biura z pracy - Angielka tez miala i jak najbardziej sie nia opiekowali, wiec ruszaj do lekarza! To jest powazna sprawa. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioparox przyjmuje "pije trampki" na grype, a na moje oskrzela mam Duomox, an infekcję dopochwowo Nystatyna VP. Normalnie full wypas :P Co do konfliktu, bądz dobrej myśli ;) Moja mama ma Rh-, ojciec Rh+ i mają trzy zdrowe córy każda z Rh+ :D Będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na opakowaniu Bioparoxu jest napisane ze jest bezpieczny jezeli jest to na prawde konieczne także troche mi lżej dziewczyny ja juz bym z chęcią kupowała jakieś ciuszki ale boję się zapeszyć ,chociaż jakoś nigdy nie wierzyłam w zabobony to teraz zaczełam się przejmować:D w ogóle dzisiaj w nocy miałam jakies koszmary że krwawiłam i nie mogłam się dostać do gina :( ale dobrze że to tylko sen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pije trampki->ja tez bym juz poszalala po sklepach;) ale boje sie nie wycelowac w kolor;) teraz tak strasznie chcialabym coreczke,ale najwazniejsze,zeby bylo zdrowe. :) a co do tych roznych chorob to tez nie najlepiej sie czuje,katar,zimno mi i smarkam z krwia :( koniecznie musze isc do lekarza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania-białystok tak ja dostaje dodatkową dawkę jakiegoś specjalngo kwasu foliowego,na ulotce pisze ze nie dla ciężarnych a dla alkoholiczek :( boshee ale porównanie :( ale laekarz mi powiedział że rzucić rzucić fajnie sie gada,na następnej wizycie pewnie znou bedzie pytać :) ale na szczęscie zeszłam do 2 papierosów dziennie niekiedy zdarza mi sie ten trzeci :( ale jestem na dobrej drodze więc może zejde do zera :) Aniu ty zapytaj swojego lekarza. Manika ja też jestem dobrej myśli że wszystko bedzie w porządku, napisz jak bedziesz wiedziała,dla otuchy to ja znam taki przypadek co zarodek nie rosnął do 12 tygodnia ciąży przynajmniej tak lekarze twierdzili a okazało się ze jednak miliometry przybywały na jakimś specjalnym urządzeniu,kobieta dopstawala jakieś specjalne horm,ony przyspieszające wzrost zarodka,wiem tyle ze skończyło sie porodem w 36 tyg ciąży,dziecko urodziło sie zdrowe ak rybka i jak sie nie myle ok 2 kg.Musialabym poszperac w necie napewno gdzies tam pisze,ja Ci życze z całego serca takiego zakończenia a moze lepszego :) Pisz jak sie dowiesz!!!!! Grypsko w powietrzu,uważajcie na siebie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy dziewczynki myslcie dalej.... a ja szaleje,no moze nie doslownie ale kupuje ubranka i rzeczy niezbedne dla malucha,co mi sie podoba, w kolorach neutralnych oczywiscie i nie wierze w zadne przesady. Nie bede pozniej z brzuchem pod nos robila zakupow... A w ogole to spac nie moge, jestem jakas rozdrazniona, moze to przez to ze nie moge znalezc smaku. Probuje wszytskiego, starajac sie znalezc przyjemnosc w jedzenieu i nic. Stanelam dzisiaj rano na wadze myslac ze troche mnie przybylo a tu niespodzianka, schudlam pol kilograma,.. manika, przykro mi z nadzieja ze wszystko bedzie ok.Trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dolączam do grona chorowitek :( Jakby jeszcze bylo mało, to doszedl mi okropny katar i ogólne oslabienie, biorę rrutinoscrobin,magnez,wit b6, metafolin i luteinę, takze też mam niezly zestaw.... Leczę sie też babcinymi sposobami, mam nadzieję, że niedlugo przejdzie mi to przeziębienie. A propos polityki prorodzinnej, to u mnie w firmie podobnie, niestety, już zakladaja,ze ze zwolnienia nie wrócę i od 13 przychodzi jakaś nowa osoba..........ehhh nie ma to jak polskie realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nic nie kupiłam (poczekam do badań prenatalnych w 12-tym tyg) ale na Allegro mam już kilku upatrzonych sprzedawców :P Wypisane kilka modeli wózków, trochę czytam u chustach do noszenia dzieci :D Ale jak wyzdrowieję na bank coś kupię. Najbardziej mi sie podobają tkaie malutkie buciki dziecięce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja buciki juz mam ,dostałam od rodzinki :D teraz tydzień zwolnienia i jak wrócę do pracy to kierowniczka będzie obrażona i nie miła ,ale mam ja gdzieś i tak mam zamiar popracowac gdzieś do połowy grudnia i żegnaj stara żmijko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem wlasnie po wizycie i usg, widzialam mojego 10mm malucha i slyszalam bicie serduszka, nie moglam uwierzyc, az mi sie laz w oku zakrecila/// :) Wszystko jest w porzadku, dostalam skierowanie na jakies badania typu HPV, HIV, CVS i inne, poza tym bede szczepiona przeciw H1N1 za kilka tygodni Wpisuje sie rowniez do tabelki nick...............data porodu...........miasto...........wiek roxi200...........01.05.2010............J-bie ...............27 Oluuusia..........02.05.2010............Częstochowa..... 27 *campini*.........05.05.2010............Wrocław......... ...24 misia1990........05.05.2010.............Bielsko......... .....19 kirsten2...........06.05.2010.............de............ .....29 ania-białystok..07.05.2010.............Białystok........ ..25 OlciaCk...........07.05.2010............Kielce.......... ....23 Natalya123.......07.05.2010...........Piła.............. ....24 iwona26............08.05.2010..........Elblag........... ......26 Justysia125.......09.05.2010...........Goręczyno........ ..25 biedroneczka...10.05.2010.............UK................ ....30 manika74.........10.05.2010............Szczecin......... ....35 natka900.........11.05.2010............Tarnowskie Góry...23 Estera0904........12.05.2010.........Hrubieszów......... ..16 pije trampki......13.05.2010.........Wrocław.......... .....24 zieloneszkiełko...13.05.2010........Kraków.............. ..24 Margott83.......16.05.2010............Warszawa.......... 26 Tease27..........16.05.2010.............UK.............. ......27 maggdunieq.....18.05.2010.............Poznań............ .29 wiola83 19.05.2010............Irlandia.............26 niezapominajka1101..19.05.2010.......CA..................30 imbirka85........17.05.2010............Lublin........... ....24 Danielita..........22.05.2010.........Gniezno........... ......23 seventy88.......23.05.2010.............Kielce........... .. 21 Nina1980.........23.05.2010............Kielce........... ...29 paulus3d.........24.05.2010............UK............... ...26 kasia1911.......26.05.2010............Białystok......... ..23 Dagus83..........26.05.2010............Tychy............ ..26 madziulek81.....29.05.2010............Szkocja........... ..28 karzien...........29.05.2010............Wałbrzych....... ...29 avon76...........28.05.2010............Szczecin............. 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, to ja zmieniam swoją datę porodu, zgodnie z ostatnim usg nick...............data porodu...........miasto...........wiek roxi200...........01.05.2010............J-bie ...............27 Oluuusia..........02.05.2010............Częstochowa..... 27 *campini*.........05.05.2010............Wrocław......... ...24 misia1990........05.05.2010.............Bielsko......... .....19 kirsten2...........06.05.2010.............de............ .....29 Margott83.......16.05.2010............Warszawa.......... 26 ania-białystok..07.05.2010.............Białystok........ ..25 OlciaCk...........07.05.2010............Kielce.......... ....23 Natalya123.......07.05.2010...........Piła.............. ....24 iwona26............08.05.2010..........Elblag........... ......26 Justysia125.......09.05.2010...........Goręczyno........ ..25 biedroneczka...10.05.2010.............UK................ ....30 manika74.........10.05.2010............Szczecin......... ....35 natka900.........11.05.2010............Tarnowskie Góry...23 Estera0904........12.05.2010.........Hrubieszów......... ..16 pije trampki......13.05.2010.........Wrocław.......... .....24 zieloneszkiełko...13.05.2010........Kraków.............. ..24 Tease27..........16.05.2010.............UK.............. ......27 maggdunieq.....18.05.2010.............Poznań............ .29 wiola83 19.05.2010............Irlandia.............26 niezapominajka1101..19.05.2010.......CA................. .30 imbirka85........17.05.2010............Lublin........... ....24 Danielita..........22.05.2010.........Gniezno........... ......23 seventy88.......23.05.2010.............Kielce........... .. 21 Nina1980.........23.05.2010............Kielce........... ...29 paulus3d.........24.05.2010............UK............... ...26 kasia1911.......26.05.2010............Białystok......... ..23 Dagus83..........26.05.2010............Tychy............ ..26 madziulek81.....29.05.2010............Szkocja........... ..28 karzien...........29.05.2010............Wałbrzych....... ...29 avon76...........28.05.2010............Szczecin............. 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zmieniłam :) Już poprawiam nick...............data porodu...........miasto...........wiek roxi200...........01.05.2010............J-bie ...............27 Oluuusia..........02.05.2010............Częstochowa..... 27 *campini*.........05.05.2010............Wrocław......... ...24 misia1990........05.05.2010.............Bielsko......... .....19 kirsten2...........06.05.2010.............de............ .....29 Margott83.........06.05.2010............Warszawa.......... 26 ania-białystok..07.05.2010.............Białystok........ ..25 OlciaCk...........07.05.2010............Kielce.......... ....23 Natalya123.......07.05.2010...........Piła.............. ....24 iwona26............08.05.2010..........Elblag........... ......26 Justysia125.......09.05.2010...........Goręczyno........ ..25 biedroneczka...10.05.2010.............UK................ ....30 manika74.........10.05.2010............Szczecin......... ....35 natka900.........11.05.2010............Tarnowskie Góry...23 Estera0904........12.05.2010.........Hrubieszów......... ..16 pije trampki......13.05.2010.........Wrocław.......... .....24 zieloneszkiełko...13.05.2010........Kraków.............. ..24 Tease27..........16.05.2010.............UK.............. ......27 maggdunieq.....18.05.2010.............Poznań............ .29 wiola83 19.05.2010............Irlandia.............26 niezapominajka1101..19.05.2010.......CA................. .30 imbirka85........17.05.2010............Lublin........... ....24 Danielita..........22.05.2010.........Gniezno........... ......23 seventy88.......23.05.2010.............Kielce........... .. 21 Nina1980.........23.05.2010............Kielce........... ...29 paulus3d.........24.05.2010............UK............... ...26 kasia1911.......26.05.2010............Białystok......... ..23 Dagus83..........26.05.2010............Tychy............ ..26 madziulek81.....29.05.2010............Szkocja........... ..28 karzien...........29.05.2010............Wałbrzych....... ...29 avon76...........28.05.2010............Szczecin............. 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja w sumie czuje sie juz coraz lepiej :) nawet dzisiaj udalo mi sie posprzatac, co do ubranek i takich rzeczy to narazie ogladam tylko na allegro, bo w sumie jeszcze duzo czasu, sama nic narazie nie kupuje, za to od znajomych zaczynam dostawac jakies rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka1101 mamy ten sam termin:) Co do mojego konfliktu to staram się nie nakręcać negatywnie-ponoć przy pierwszym dziecku nie jest to aż tak groźne.Mieszkam w Ire,wiec pierwsze co to zadzwoniłam do mojego GP,ale tak jak podejrzewałam powiedział,że mam czekać na termin wizyty u gina w szpitalu.Tydzien temu zanosłam list od GP i teraz czekam na wizytę a potrwa to ze 3-4 tyg.Niestety tak tu to działa i do tego czasu nikt mnie nie przyjmie.Strasznie mnie to dołuje:(Dla pocieszenia ja i moja siostra jesteśmy dziećmi z konfliktu,ale obie odziedziczyłyśmy rh- po mamie,wiec luz.Oby mój maluszek wział też minus po mnie i będzie po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwas moja mama ma grupe ujemną a my urodziliśmy sie z dodatnia, i nie trzebabyło nic przetaczac, tylko tyle że miałą pobierana krew czeto i gęsto na przeciwciała, a teraz są juz specjalne zastrzyki:), MAnika trzymaj sie dzielnie babeczko:)❤️❤️❤️❤️❤️:), ja tam teoretycznie wszytsko mam, ale wózek se wymienię a co, jak szalec to szalec:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, czy was tez boli brzuch jak na okres, czy tylko ze mna cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie czasami tak boli jak przed okresem, ale z tego co czytałam to normalne, macica sie rozciąga i stąd takie uczucie. Ale dla pewności zapytaj lekarza przy najbliższej wizycie. ;) wiwas83-nie martw się, moja mama "-" ma trzy córki "+" i nic złego się nie działo (żadnych poronień i ciąż zagrożonych) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu bialystok, czy moglabys zdradzc troszke o tych wozeczkach dla maluchow, bo szczerze mowiac w tej kwestii jestem zielona jak tabaka w rogu hehe :) Jestem na etapie wybierania lezako-bujaka dla malca-mysle ze oboje bedziemy zadowloneni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka....chętnie bym coś zdradziła ale na razie nie zbyt wiele wiem :D Miałam kupować wielofunkcyjny (gondola, spacerówka,fotelik samochodowy), ale....no właśnie trzeba wziąć pod uwagę ze taki wózek waży. Zresztą kazdy ma inne kryteria wyboru, kto mieszka w domku i ma wokół polne drogi musi patrzeć na koła, żeby się podczas spaceru nie zakopać,kiedy ma się poró itd. Ja mieszkam na IV p. bez windy :( więc musze wybrac w miarę lekki wózek bo z psem, wózkiem i dzieckiem przepukliny dostanę.Większośc osób pisze ze lepsze są wózki na gumowych kołach niż plastiki (plastiki i mae kółka, łatwo zakopują się w śniegu, błocie, piasku) ale my (majówki) z gondolek będziemy korzystać latem więc w zaspach się nie zakopiemy,a do pierwszego śniegu pewnie już dziecko do spacerówki przeniesiemy.... No i sama nie wiem czy kupić jakąś lekką gondolę nawet na plastikowych kółkach na lato, a potem na zimę cięższą,ale lepszą spacerówkę, czy porządny wózek wielofunkcyjny z którym bede miała biedę, nosząc go....na razie młynek :P Z tego co wyczytałam na innych forach wiem że: lepsze są wózki na gumowych najlepiej dmuchanych kołach ważnajest dobra amortyzacja (np na pasach skórzanych) cicho składana budka wózka(żeby malucha nie budzić treszczotem) na zimę głęboka gondola regulowana rączka możliwośc przekładania rączki z przodu i z tyłu Warto wybrać większą gondolę, zeby dziecko wraz ze swoim wzrostem i ekwipunkiem się mieściło (szkoda po trzech m-cach kupowac nową) fajnie jesli gondola ma pasy (można ją przymocować w samochodzie) fotelik samochodowy z pięcio punktowymi pasami bezpieczeństwa i jakimiś tam atestami, ale rzecz jasna nie pamiętam :P no i czy chcemy 3 czy 4-ro kołowy wózek (ja jestem jednak za tradycyjnymi 4-ro kołowymi) Jakie wózek ma hamulce (na przód czy na tył) Krócej mówiąc prawie jak kupno auta :P Ale to wszystko wyżej to teoria zaczerpnięta z różnych zródeł, mysle że nasze mamy mające już doświadczenie z pociechami poradzą nam zielonym :D No i poważnie zastanawiam się nad chustą :D Fajna rzecz na krótkie wyjścia (np do sklepu, czy spacer z psem) tylko nie wiem czemu kawałek materiału kosztuje nawet...299ZŁ!!! SZOK Ja to w ogóle w goracej wodzie kąpana, nawet listę rzeczy potrzebnych przed narodzinami dziecka już zrobiłam (mam teraz wolny czas) pewnie jeszcze tysiac razy poprawki na nią naniose :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO

×