Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Gość lenkaa*
no właśnie w temacie wózka - ostatnio się zastanawiałam i musze przyznać że mam dylemat. Słuchajcie rodzimy w maju, więc gondolka jak najbardziej na pierwsze miesiące - maleństwo będzie leżało i częste letnie spacerki, ale w sumie do zimy nie będzie już tak daleko i maluchy będą jeszcze - wydaje mi się - za małe na takie zupełnie odkryte spacerówki parasolki w zimie kiedy temperatura daje w kość. Więc poszukuję wózka z duużą gondolą - bo pewnie w zimowe spacerki siię przyda a dzidzia juz będzie spora no i żeby był lekki bo ja mieszkam na 2 piętrze bez windy i jakoś kichowato widzę to taszczenie. macie namiary na taki wózek o jakim napisałam? ja zupełnie nie orientuje się w tym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedroneczka--> ja już dwa tygodnie temu musiałam nabyć kilka sztuk staników :( Ja i bez ciąży, mam czym oddychać, a teraz to już mnie przeraża sama myśl o tym że za dwa miesiace jedyne biustonosze na mnie pasujące bede kupować na rynku na stoisku ze spadochronami :( Lenkaa* no właśnie taka większa gondolka wydaje się być fajnym pomysłem, ale jestem praktycznie pewna że moja pociecha bedzie...wielka! :P wiec cienko to widze. No i fajnie że mamy piszą żeby nie kupować wielofunkcyjnych, nie ma to jak doświadczenie :D No i jeśli kupowac większą gondolę, trzeba sprawdzić żeby miała regulowaną wysokość pod plecki, bo jak dzieciaczek podrośnie na pewno nie bedzie chciał leżeć plackiem, tlyko podglądać co dzieje sie na zewnątrz :D Lenkaa* zaczernij się może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D ja też mam czym oddychać :O ale to jest bardzo uciążliwe i tym bardziej teraz jak one sie tak powiększyły, któraś z was pisała że śpi w stanikach sportowych bo inaczej się nie da - robię tak samo !!! a mój ukochany tylko wzdycha do niebios że może je tylko oglądać a nie może dotknąć bo wie że mnie to boli :P Czy jak kupowałyście sobie wieksze staniki bierzecie tez nieco wieksze w obwodzie - na dlaszy etap ciąży czy tylko miseczki wieksze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania-bialystok - to mysle, ze z biustem mamy pododnie... tutaj w UK jest duzo tych 'rosnacych' stanikow i byc moze cos takiego sobie kupie - takie bardziej sportowe. Ale chcialam sie wstrzymac z zakupem czegokolwiek (dla mnie ciazowego) do badan w 12 tygodniu -po prostu jakos sie boje wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania-białystok zaskoczyłaś mnie tą podnoszoną gondolą - to coś takiego istnieje??? nie słyszałam nawet, kurcze chyba będę musiała poszperać po necie. Co do biustonoszy to mi niewiele urosły piersi - na razie daję radę ze starymi stanikami - w zasadzie tylko się ładnie zaokrągliły, ale pewnie wszystko przede mną.... Najważniejsze że nie bolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi tam biust w ogole nie rosnie ale wiecie co nie kupujcie biustonoszy ktore sa wieksze w obwodzie od obecnych kupujcie tylko wieksza miseczke,mi 2 po porodzie zrobily sie takie fajne cycki:-) ja mam male 75A a mialam kurcze 75 C,takie duze ekstra ale jak przedtalam karmic to znow mam 75 A:-( ja czuje ze mi tez brzuch rosnie i to widze az szok ze tak szybko,wiem jedno ze tym razem nie dopuszcze do tego abym znow przytyla 23 kg,przesadzilam wtedy z jedzeniem:-) a co do podnoszonej gondoli to nie ma czegos takiego gondola to jest wyjmowane takie nosidelko i nie maregulowanej pozycji:-) http://www.allegro.pl/item752974234_3w1_wozek_mariner_gondola_spacerowka_fotelik.html to jest wlasnie wozek wilofunkcyjny i jest tam godnola i nawet fajny tezn wozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale najbardziej podoba mi sie ten wozek ' http://www.allegro.pl/item752753710_bonus_2009_coneco_v3_gondola_spacerowka_folia.html rodzimy w maju wiec nasze maluszki w grudniu beda mialy 7 miesiecy i juz wlasnie bedzie taki czas ze beda chcialy siedziec a nie lezec wiec chyba taki typowi gleboki wozek to nie jest dobry pomysl,po 1 jest ciezki,a maluszek napewno bedzie wolal siedziec,moj teraz w ogole nie lezey i tak od lipca juz wiec mial wtedy 7 miesiecy ja juz teraz uczac sie na wlasnych bledach:-) wiem ze wozek to bardzo wazna sprawa ja mialam cos takiego nie taki ale wlasnie podobny http://www.allegro.pl/item758916200_nowosc_wozek_megan_kola_pompowane_z_lozyskam.html i nigdy w zyciu!! potem w marcu kupilam taki http://www.allegro.pl/item757123131_michelle_petit_7_5kg_okrycie_wysyl_gratis_2009.html i od razu malego do niego przelozylam,lezal najpierw no apotem zaczal siedzieca ten wozek gleboki stoi w piewnicy i napewno teraz nie bede go wyciagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka słów na temat wózków
Dziewczyny, jestem czerwcówką z tego roku i mogę podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie wózka. Wasze dzieci będą spore na jesień/zimę więc nie kupujcie małej gondoli na 74cm tylko największą dostępną- 80cm. Moja córcia już teraz ma 70cm i ledwo się mieści. Poza tym są w gondolach podnoszone oparcia, jest to taki stelaż pod materacykiem, od pozycji lezącej do prawie siedzącej, nie podnosi się cała gondola bo to logiczne ale jest regulacja także kasiu nie masz racji :) Poza tym polecam wózek który ma zwrotne przednie koła, sprawdzi się super na wąskich uliczkach, w sklepach itp A na leśnym terenie można koła zablokować no i wtedy sztywno się prowadzi. Tylko te przednie kółka nie mogą być zbyt małe. Mimo wszystko polecam wózek 3 funkcyjny bo jak okaże sie że dziecko wyrosło z gondolki to pozostaje duża spacerówka ze śpiworkiem, gdzie dziecko może siedzieć lub leżeć i nie zmarznie. Te lekkie wózki parasolki są za cienkie na nasze zimy, lepiej kupić taki wózek na następną wiosnę. W spacerówce ważne jest to by miała albo przekładaną rączkę albo możliwość zmiany kierunku jazdy przez przełożenie stelaża (przodem/tyłem do rodzica) Wózki 2funkcyjne mają niestety kiepskie foteliki samochodowe, więc jeśli chcecie dużo jeździć to lepiej kupić bez fotelika a dokupić porządniejszy dobrej firmy, do większości foteli można dokupić adaptery dzięki którym można wpiąć fotelik w stelaż od wózka. Stelaże najlepsze są aluminiowe- są lekkie i nie rdzewieją, koła pompowane najlepiej amortyzują. Kiedyś polecano wózki na paskach, obecnie od tego się odchodzi, są głównie wahacze lub amortyzatory. Dobrze zeby wozek skladal sie do malych rozmiarow, mial zdejmowane kola, zeby mozna bylo zmiescic w aucie bez problemow A jeśli chodzi o wagę to każda gondola to kilkanaście kg, jak nie ma windy to można wózek trzymać przypięty do barierki i nosic samo dziecko, mozna znosic dziecko w foteliku a wozek trzymac np w piwnicy lub w samochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa wozki z regulowanym dnem
w gondoli!!!!!!!! I nie kupujcie 3 kołowych, są niestabilne i nie można wjechać na podjazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka słów na temat wózków
też odradzam trzykołowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka słów na temat wózków
lenka, takie małe kółka z przodu są beznadziejne, nie można ich zablokować, nie utrzymują dobrej pozycji, jest problem na podjazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejcie link z tymi wozkami z regulowanan gondola bo ja nigdy takich nie wiedzialam owszem widzialam z regulowanym oparciem ale to nie jest regulacja zamontowana w gondoli tylko w stalezu wozka i mozna tak podniesc oparcie gondoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka słów(...) z co sądzisz o wózku ze strony do której wkleiłam link? Tam jest na stronie animacja pokazująca wszystkie funkcje wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka słów na temat wózków
lenka, wózek super tylko te małe kółeczka mogą być problemem przy podjazdach i na terenie leśnym, na polnych drogach będą się skręcać na boki i blokować, do miasta super, na inne tereny zupełnie nieprzydatne. Kasia, na tej animacji lenki nawet widac jak to wygląda, w gondoli pod materacykiem jest zamontowany mechanizm który pozwala podnosić oparcie, jak znajdę jeszcze lepiej zobrazowane to wkleję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak ja wiem o co chodzi,myslalam ze chodzi o cos takiego ze w gondoli jest wmontowany mechanizm regulacji oparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muza30
Witam :) Dostałam zaproszenie bo niby mam termin na maj 2010, ale wg moich wyliczeń mój termin przypada na 1 czerwca 2010 ;) No ale w niektorych wyliczeniach wypada na oststniego maja :) wiec moge sie dołaczyc? U mnie samopoczcie ok. Tzn strasznie mam zimne rece, stopy i nos :( ponoc takie krążenie w ciązy. Spac mi sie chce na maksa a do lekarza ide w przyszlym tygodniu na potwierdzenie ciązy :) Jestem w 6 tygodniu ciązy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muza30
Mąz tez u mnie ubolewa ze na biust moze tylko patrzec a dotykac nie bo bolą :( Nie spie jeszcze w staniku, a powinnam? Mysle zeby przejsc sie do Triumpha po jakis stanik ciążowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja śpię w staniku bo mam duże piersi a w ciąży jeszcze bardziej mi urosły i tak mi jest wygodniej, bo nie ma obawy że jak sie przewracam na drugi bok że jedna pierś mi gdzieś zostanie w mało bezpiecznym miejscu :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muza30
Ja przed ciążą miałam 85C Teraz pewnie bedzie 85D... pomału widze ze wychodza z tych stanikow co nosilam do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha!Dzwoniłam dziś znowu do mojego GP wyżebrać wcześniejszą wizytę u gina i w końcu dowiedziałam się,dlaczego tak inna jest tu opieka.Otóż w Irlandii ciąży się nie podtrzymuje-wyznają zasadę selekcji naturalnej,takze żaden duphaston,żadna luteina/Wprost mi powiedział,że w przypadku krawienia to owszem przyjmą mnie do szpitala-na łyżeczkowanie wyłącznie,bo jak plód jest silny to sobie poradzi a jak nie to widać tak chciała matka natura.Jestem w szoku po prostu i modlę sie,żebym nigdy nie znalazła się w takiej sytuacji:(no masakra Na szczęście żadnych plamień ani nic,brzuch też mnie pobolewa jak na miesiączkę niekiedy,ale ponoć to normalne póki ból nie jest silny i nie ma żadnych plamień. Stanik już mam większy z E na F i w obwodzie też z 65 na 70 poszło.Brzuszek już mam-taki a la wzdecie raczej,ale w jeansach juz mi było niewygodnie,zwłaszcza siedząc wiec w domu chodzę w dresach już.I jakby apetyt mi wraca,tylko mięso mi wciąż śmierdzi i nie wchodzi jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muza30
Niezły numer z ta selekcja naturalna. Nie słyszałam jeszcze tego. Kopara mi opadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej,tak napisałam jakby sie coś złego u mnie działo tfu!tfu! na szczęście nie,tylko byłam ciągle zaskoczona dlaczego nikt mnie nie chce zbadać przed upływem 12go tygodnia. Co do wózków jak zobaczyłam że mclaren kosztuje e800 to na pewno bedzie sie trzeba dobrze zastanowić,bo nie chciałabym wywalić tyle kasy a za pół roku kupić nowy. Imbirka,Manika-bardzo mi przykro,miałam nadzieję,że żadna z nas nigdy nie napisze,że straciła dziecko.Ściskam mocno i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania bialystok mozesz zdradzic swoja liste rzeczy potrzebnych, bo ja zielona jestem i ułatwiłoby mi to zakupki. Z góry dzięki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×