Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Hej Dawno mnie nie bylo, ale jestem naprawde wykonczona, moja mala nie wogole nie chce jesc, wmuszamy jej na sile, ostatnio bylismy u pediatry kazala nam karmic co godzine, wiec jest masakra... wszystko byloby fajnie gdyby ona chociaz chciala jesc, a tak siedze z nia chyba z pol godziny zanim zje ze 20ml, no a za nastepne pol znowu musze ja karmic. Jestem wykonczona, zazdroszcze wszystkim dziewczyna ktore moga normalnie karmic piersia ( ja nie mialam pokarmu) i ktorych dzieciaki normalnie jedza, nam powiedzieli ze jak bedzie tak dalej to skonczy sie na szpitalu i kroplowce ;( jestem zalamana i codziennie placze... myslalam ze to bedzie wygladac inaczej. Na dodatek kazali zrobic juz 2 razy badanie moczu bo jest podejrzenie jakiejs infekcji. Ogolnie porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia trzymaj się dzielnie:):):) duuużo sił:):)🌼 Seventy też trzymamy kciukaski:):):) Gitanita oj TY już dzierżysz maleństwo w rękach;) Izabela bardzo mi miło👄;) a propo wagi to napiszę, że w poniedziałek usg u mojego gin na wizycie kontrolnej pokazało wagę niecałe 3400:)G, w środę w dniu porodu usg szpitalne pokazało 3530g:);), a Florianek urodził się 3730g duży,:):):):):) szkoda że nie było jeszcze trzeciego;):D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia teraz doczytałam dokładniej jedz do szpitala i ciśnij i wszystkie badania, to jest nienormalne, co piszesz zdrowy noworodek chce jesc!!!!, a nie że straszą szpitalem????, my z pierwszym synem z każdą pierdółą bylismy w szpitalu, bo pytań tysiac a odpowiedzi z nikad, więc jej szukaliśmy, 🌼dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia przeciez to karmienie co godzine to jakas pomyłka Czy ty jestes w stanie jesc co godzine, czy pól?? nawet napic sie jest ciezko z taka czestotliwością :0 Dziecko tez człowiek musi strawic nawet te 20 ml, a tu ledwo zje juz jest karmione od nowa... moze spróbuj zrobic jej ze 2 godziny przerwy zeby zgłodniała troche , no i zmien pediatre :] trzymaj sie cieplutko :) a tak poza tym to jak zawsze gratulacje dla tych co juz rozpakowały sie gitanita powodzenia gryfnofrela czekamy az sie pojawisz z dokładną relacją w swoim niepowtarzalnym stylu :) u mnie oczywiscie bez zmian, teraz to nawet nie chce juz zmian, tylko doczekac do niedzieli w stanie obecnym. A w poniedziałek zaczynam ostro działac, bo przeciez słonica nie jestem ;) choc... hmmm te 15 kg które przytyłam sprawia ze troche słoniowato sie czuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przepraszam ze wcinam sie w tak zacne grono jeszcze "ciezarówek'. Mam do sprzedania kołyskę dla dziecka i ubranka po moim synku 0-3mies.Wiekszosc mało uzywanych i w bardzo dobrym stanie.Tanio!!! fotki moge przesłac na maila. Zainteresowane mamusie prosze o wiadomosc na poczte. elaebela@wp.pl Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gitanita i Seventy-trzymam kciuki! Ja zaraz jadę do kliniki na kontrolną wizytę,ale tak jak pisałam na razie totalna cisza,absolutnie nic się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLcia prawda co pisze selkunia, spróbuj co 2h mój jak się ostatnio zamulał piersią co h w rezultacie miał gazy i też marudził, skończyło się drzemianiem u mamy na brzuchu na brzuszku,i masowaniem brzusia:) na drzemiaka:) byle by dwie właśnie h brzusio odpoczął, wtedy zjadł wiecej bo się przegłodził, i zasnął na dłużej, powodzenia:):) u nas kolejny dzień z rzędu wieje , że masakra nawet nie wystawiam nosa na okno, pogoda do du.... w zeszłym roku było już tak pięknie, a tu jak nie wieje to leje, wrrr, dobrze że mąż jeszcze sie przespaceruje ze starszakiem bo byś,my tu poszaleli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo dziewczęta:) ja tylk0 na chwilkę wskakuje i donoszę, że 02 kwietnia, o 18.00 urodziłam siłami natury syna, Tymona G. ważył 3100 i mierzy całe 51cm:) od wczoraj jesteśmy w domu i mamy niezły sajgon:D nie mam czasu na napisanie o porodzie a jest o czym pisać:D musze jakoś to wszystko ogarnąć, bo póki co, snujemy się po domu jak lunatycy (od niedzieli śpię 3-5 godzin przerwanego snu - też kiedyś napiszę dlaczego..) powiem tylko tyle, że poród bolesny, połóg jak do tej pory niemniej. jestem poszyta, wielki come back pana władysława - tym razem z kolegami i teraz dają mi nieźle w dupę - dosłownie:D:D a najbardziej to mi chyba dokuczają hormony, bo jestem jakby z innej planety - ryczę i chichram się przez łzy na zmianę ale co najważniejsze, jestem mega zakochana w małym!!!!!!!!!! jest kurczę taki słodzik, że siedzimy z D. i się patrzymy na niego jak sroka w pięć groszy, a dla nas to jak milion dolarów:) nie wiem, która z was urodziła, która jeszcze nie, bo nie mam teraz czasu by was poczytać, choć tęsknię troszkę za tym, nie ukrywam:) postaram się jakoś jeszcze w tym tygodniu coś skrobnąć i dać jakąś fotensję na nk:D to se kukniecie, jakiego fajnego syna z mężem ukulaliśmy hehe pozdrawiam was dziewczęta trzymając kciuki za powodzenie we wszystkim!!!!!!!!!!!!! to byłam ja, gryfnofrela, gryfno matula:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*wielkie gratulacje gryfnofrela, tęskniłyśmy za Tobą:), a ja już uzupełniem tabelkę i możesz sobie zobaczyć, które już urodziły: KWIETNIOWE/MAJOWE MAMUSIE: Martuśka83....07.04.2010.. Gubin....26....synek........? . ................? magdalunka...10.04.2010...Toruń....39....Jurek......... ? ........(35t2d) misia1990.....13.04.2010...Bielsko...19....Antoś....... 2800g....(37t6d) Oluuusia.......16.04.2010...Cz-owa...27....Lenka.......28 50g...........? aganiok79.....19.04.2010...Gdynia...30....Aleksandra..375 0g.......(39) baaja........22.04.2010...Przemyśl.24...Krzysztof..2730g/52cm(36t5d) OlciaCK........23.04.2010...Kielce....23.....Julia....... .ok.2400g........? Pralinka34....23.04.2010...ok.W-wy...35...Borys...2320g/49cm(24t6d) Estera0904...26.04.2010...Hrubieszów...17...Amelia......3020g/52cm.. Bergamotka81.27.04.2010...Kraków...28...Kacper....3650g........(40t) Broneczka25...28.04.2010...Gdynia...27....Jaś.....3300g/55cm...(39t) kirsten2.........28.04.2010...de........29....Florian..37 20g/52cm.......? Anda76..........30.04.2010.Dąbrowa G..33.KINGA...3150g/56cm...(39t) Zuziaa1987.....01.05.2010...Szczytno..23...Lenka...3200g/ 52cm...... niezapominajka1101..02.05.2010..CA..30..córka...3100g/51cm...(36t) gryfnofrela......02.05.2010...Katowice..26.Tymon...3100g/51cm..(39t) * Olcia dla mnie też trochę dziwne z tym karmieniem, więc też chyba poradziłabym się jakiegoś innego pediatry lub specjalisty, albo posłuchaj dziewczyn * a ja mam jeszcze pytanie do tych karmiących piersią, co Wy dziewczynki w ogóle jecie i pijecie?, a czego absolutnie nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, widze, ze duzo sie dzieje na majowkowym topiku! gratuluje wszystkim nowym mamom! ja tez juz nia jestem. urodzilam przez cc 1 maja o 21.45. stres i nerwy OGROMNE. ale maluszek jest cudowny!!! taki slodziak, ze szok. rodzina zakochana. nadal mam problem z poruszaniem sie. szwy ciagna i boli podbrzusze przy chodzeniu i siadaniu. dobrze, ze moja mama bardzo nam p0omaga. bez niej nie dalabym rady ze wszystkim przy tym bolu. dziewczyny, czy mozna wybudzac maluszka na karmienie gdy dlugo spi? moj spi juz 4 godz. czy to normalne? mamy problem z kapiela, maluszek strasznie placze, caly sie spina i ogolnie jeden wielki rozgardiasz. co robic, by maly polubil kapiel? jaki jest stan Waszych piersi? moje robia sie twarde, brodawki bola. smaruje je mascia bepanthen. ale odczuwam duzy bol, gdy maluszek zaczyna jesc, choc chwyta ladnie. czy tez macie takie objawy? mam tyle niewiadomych w glowie. az czasem plakac mi sie chce. z bezradnosci poprostu. tak malo jeszcze iwem o tym, jak zajmowac sie moim dzieckiem. nie chce mu zrobic przypadkiem krzywdy. pozdrawiam Wszystkie majowki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się melduje rozpakowana dokładnie w terminie - 3.05.2010 Darek ważył 3750 g (taki mały kartofel) i miał 56 cm :) Poród u mnie niestety masakra. Krótko pisząc 16 godzin walki o rozwarcie szyjki, która mimo mega skurczów pozostawała zamknięta. Rozciąganie jej ręcznie (bez komentarza...ała...), oksytocyna w litrach, krew wszędzie w litrach, ból, o którym wiem, że na pewno nie zapomnę (mimo tego co piszą wszystkie książki i poradniki), rozcięcie krocza, pęknięcie kroocza (bo rozcięcie jak widać to za mało :P), wyciskanie dziecka łokciem przed ginekologa i ogólnie cały oddział postawiony na nogi. Wizja cc juz była, ale się rozmyślili, bo "cos ruszyło". Ogólnie mówiąc u mnie RZEŹNIA. Najważniejesze jest to, ze już mnie jako tako poskładali do kupy i jestem w domku z młodym, który niczym student wychodzi z założenia, że w dzień się śpi, bo zycie nocne jest o wiele ciekawsze :P Proszę o dołączenie do tabelki mamusiek!!! Niedługo wrzuce coś na nk, bo póki co wygladam jak zombie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kumpela nie budzi dzidzi jak śpi:) to znaczy że sobie dobrze pojadla i szczesciara z ciebie ;) jeśli niebudzona bedzie dobrze ssala i przybierala na wadze nie zrobisz jej krzywdy na pewno :) 3majcie sie wszstkie, a ja ciagle czekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryfnofrela i kojoneczka-witamy w roli świeżo upieczonych mamusiek:) Ja po wizycie,ale to była żenada a nie wizyta-o skanie oczywiście mogę pomarzyć,moje wyniki krwi sprzed 2 tygodni zgubili,więc dziś powtarzali,żeby mieć w reazie porodu pojęcie czy mogę epidural ehhhhhhhh zła jestem jak diabli a malutkiej chyba dobrze u mamusi,bo dalej nic się nie dzieje,choć w sumie jeszcze mamy trochę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* no to gratulacje dla kolejnych majowych mamusiek: kojeneczki i wi82!!! (wi82 nie widzę Ciebie w naszej tabelce oczekujących mamusiek, więc jeśli chcesz,żebym Ciebie wpisała to podaj mi skąd jesteś, ile masz lat, imię,wagę, wzrost i tydzień w którym urodził się dzidziuś) KWIETNIOWE/MAJOWE MAMUSIE: Martuśka83....07.04.2010.. Gubin....26....synek........? . ................? magdalunka...10.04.2010...Toruń....39....Jurek......... ? ........(35t2d) misia1990.....13.04.2010...Bielsko...19....Antoś....... 2800g....(37t6d) Oluuusia.......16.04.2010...Cz-owa...27....Lenka.......28 50g...........? aganiok79.....19.04.2010...Gdynia...30....Aleksandra..375 0g.......(39) baaja........22.04.2010...Przemyśl.24...Krzysztof..2730g/52cm(36t5d) OlciaCK........23.04.2010...Kielce....23.....Julia....... .ok.2400g........? Pralinka34....23.04.2010...ok.W-wy...35...Borys...2320g/49cm(24t6d) Estera0904...26.04.2010...Hrubieszów...17...Amelia......3020g/52cm.. Bergamotka81.27.04.2010...Kraków...28...Kacper....3650g........(40t) Broneczka25...28.04.2010...Gdynia...27....Jaś.....3300g/55cm...(39t) kirsten2.........28.04.2010...de........29....Florian..37 20g/52cm.......? Anda76..........30.04.2010.Dąbrowa G..33.KINGA...3150g/56cm...(39t) Zuziaa1987.....01.05.2010...Szczytno..23...Lenka...3200g/ 52cm...... wi82..............01.05.2010....................................................... niezapominajka1101..02.05.2010..CA..30..córka...3100g/51cm...(36t) gryfnofrela......02.05.2010...Katowice..26.Tymon...3100g/51cm..(39t) Kojoneczka.....03.05.2010...Zielona G...28.Darek...3750g/56cm..(39t) * wi82 co wybudzania małego: jeśli śpi, to niech śpi:), widocznie dobrze mu i nie jest głodny, moje kumpele raczej karmiły na żądanie, czasem zdarzało im się, że wieczorem po kąpieli jak ich dzidzia zjadła to obudziła się dopiero o 5 i wtedy karmiły. Co do reszty kąpieli i piersi to Ci nie poradzę, bo ja jeszcze nierozpakowana:) i niedoświadczona * kurcze kojoneczka Twój opis porodu nie napawa mnie optymizmem:(, nadal się boję...:( *chciałam zapytać czy przeszłam już "chrzest bojowy":) i mogłabym dołączyć do nk???jeśli tak to dajcie znać do kogo napisać w sprawie ewentualnego hasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla kolejnych szczęśliwie rozpakowanych ! 🌼 teraz to już chyba tak będzie że prawie co dzień któraś z nas się "rozsypie";) mnie też przeraził opis kojoneczki ale w sumie czego się spodziewać nie od dziś wiadomo że poród nie należy do przyjemnych rzeczy i jakoś to przeżyjemy 😭 moje nie kapki coś zaczynają delikatnie kapać i zaczynam się rozglądać za laktatorem bo wcześniej jakoś byłam przekonana że nie będę miała pokarmu a teraz przyszło mi do głowy że może jednak coś z tego będzie ...;) dziewczyny nie pamiętam czy wcześniej pytałam o krem przeciw odparzeniom, kupiłam z nivea ale nie wiem czy to dobry wybór ...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryfnofrela, Wi, Kojoneczka buziaki Kochane!! :D Wszystkie jak widac macie ciezkie przezycia za soba ale było warto :D Gratulacje :) Olcia trzymaj sie.. nie wiem co Ci powiedziec nie mialam nigdy dzieciaczka, ale z tego co sie nasluchalam i naczytalam ostatnio to faktycznie dziwne to co godzine.. Kirsten ma chyba racje moze powinnas jechac do szpitala zeby wyjasnic watpliwosci.. Wi podobno nie wybudzac dzieciaczka na karmienie tak slyszalam, co do kapieli nie wiem w jaki sposob sprawdzacie temperature, ostatnio ten zaklinacz dzieci z DDTVN mowil ze sposob na łokiec sie nie sprawdza bo woda jest za zimna, dziecko woli cieplejsza i tez jak mocno reaguje na zetknecie z woda probowac go wkladac owinietego w reczniczek lub pieluszke.. Izi duzo jest w necie na temat co mozna a nie mozna jesc w trakcie karmienia, mam zamiar spisac sobie taka liste cała, ale wiadomo ze maluszki moga tez indywidualnie reagowac, generalnie na pewno unikac ostrego, wzdymajacych potraw, itp. ale w sumie nie ma jakis super restrykcyjnych ograniczen. Co do nk napisz do mnie na maila, generalnie zasada tak jak Gryfnofrela pisala, trzeba podac na maila namiary swoje na nk i wtedy dostaje sie zaproszenie :) Pije trampki ja mam sudokrem i alantan zobacze co tam bedzie sie sprawdzalo na ewentualne odparzenia :) sudokrem podobno bardzo dobry, generalnie wszystkie doswiadczone kumpele polecaly :) U mnie juz nawet nudno pisac, ze bez zmian ino wlosy wrocily do normy choc musialam je mocno podciac :O no trudno wlosy nie zeby odrosna kiedys :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grynofrela nie mogę z Twoich opisów:D:D:D:D też się poryczałam, aż mąż się pytał czy to ten baby blues:D:D:D:D Kojoneczka babo chybabym pozabijała z kopyta podczas partych za to co Ci zrobili, nie umiem sobie nawet wyobrazic co czułas, nie dopomyślenia, fajnie już masz studenta:D:D:D Wii moja połozna była wczoraj u nas i mówiła żeby nie wybudzac, bo to tak jakby Ciebie ktoś budził i kazał Ci jeśc, nasz młody przedostatniej nocy sobie zrobił pauze na 5h, opróżnił bar mleczny i poszedł spac zaś na 4h, i ja już taka wycykana, że dziecko będzie niedożywione i apatyczne itd, wiecie tysiąc myśli, budziłam, a ta akurat przyszła i mówiła że nie, prawda starszego też nie budziłam i zaczął mi szybko przesypiac całe noce, gdzie koleżanka radą swojej wybudzała i potem jeszcze długo karmiła w nocy co 3h:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa propo kąpieli są specjalne termonetry, na ktorych jest zaznaczona temperatura kąpieli, 37st, wogóle nie dłużej jak ponad 5min , i temperatura pomieszczenia 24st, do kąpania, bo tak to pediatra w szpitalu powiedział że do spania 18-19, jak jest możliwe, dziewczyny notujcie sobie pory karmien dzieciaczków, wtedy mniej wiecej w dłuższym czasie będziecie wiedziały kiedy są aktywne, i jak sobie zaplanowac dzień,:):):) IZI dopisz mnie do tabelki że to był 39tc,:) dziękuje, i że mam 30lat:P:P:P ja jem wszystko prócz typowych wzdymających jak kapusta, groszek, kalafior, brokuły, smażonego na razie też nie, tylko duszone mięcho, może kotleciki za jakieś dwa tygodnie, posmakuję, cytrusów unikam, kwaśnych , nie wiem co jeszcze , tak jem normalnie,słodycze:):), mleko, itd, jem żrem , bo po każdym karmieniu, mam głoda i suchara:D:D:D:D a już mi ubyło tydzień po porodzie a pochwalę się:P:P:P 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broneczka25, Anda76, Zuziaa1987, Niezapominajka1101, Gryfnofrela, Wi82, Kojoneczka wielkie wielkie gratulacje i uściski Witajcie medluję się w dwupaku nie odzywałam się, bo musiałam dojść do siebie ostatnio 2 tragiczne informacje mnie przybiły: zmarła moja niespełna 26-letnia koleżanka z pracy zostawiając 9-miesięczną córeńkę i męża i dodatkowo koleżanki koleżanka urodziła w piątek chłopczyka w 8 miesiącu i synuś zmarł jeszcze do teraz nie mogę zrozumieć tego co się stało Ale jak czytam wasze opisy o porodach to podtrzymuje mnie na duchu i pozwala myśleć o tym, że jest dobro na tym świecie więc piszcie kochane jak najwięcej Miałam wczoraj robione KTG 3 razy mnie podłączali i odłączali, bo mojej gin nie podobało się jak było wykonywane i w końcu się wściekła i kazał mi dzisiaj przyjechać do siebie do gabinetu w swojej prywatnej klinice ale powiedziała, że przyjmie mnie na NFZ więc byłaqm dzisiaj KTG zrobili wyszło bardzo dobrze i nawet odnotowali już skurcze kazali mi się spakować i już być w pogotowiu Dzisiaj w nocy na papierze zaobserwowałam no właśnie nie wiem czy to był czop czy nie wyglądało to tak jak ok. 2,5 cm skrzep gęstych upławów w brązowawym kolorze ale nie wiem czy to był czop czy może po prostu zabarwione upławy, bo wczoraj miałam badanie u mojej gin Szyjka jeszcze trzyma ale już się skróciła No i od wczoraj jestem na zwolnieniu Termin na 25 maja ale chciałabym urodzić koło 15 maja tylko, że ja to mogę sobie chcieć Waga + 4,1 kg i mam nadzieję, że 5 kg nie przekroczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*kirsten już wprowadziłam drobne poprawki:) KWIETNIOWE/MAJOWE MAMUSIE: Martuśka83....07.04.2010.. Gubin....26....synek........? . ................? magdalunka...10.04.2010...Toruń....39....Jurek......... ? ........(35t2d) misia1990.....13.04.2010...Bielsko...19....Antoś....... 2800g....(37t6d) Oluuusia.......16.04.2010...Cz-owa...27....Lenka.......28 50g...........? aganiok79.....19.04.2010...Gdynia...30....Aleksandra..375 0g.......(39) baaja........22.04.2010...Przemyśl.24...Krzysztof..2730g/52cm(36t5d) OlciaCK........23.04.2010...Kielce....23.....Julia....... .ok.2400g........? Pralinka34....23.04.2010...ok.W-wy...35...Borys...2320g/49cm(24t6d) Estera0904...26.04.2010...Hrubieszów...17...Amelia......3020g/52cm.. Bergamotka81.27.04.2010...Kraków...28...Kacper....3650g........(40t) Broneczka25...28.04.2010...Gdynia...27....Jaś.....3300g/55cm...(39t) kirsten2.........28.04.2010...de.......30....Florian..3720g/52cm...(39t) Anda76..........30.04.2010.Dąbrowa G..33.KINGA...3150g/56cm...(39t) Zuziaa1987.....01.05.2010...Szczytno..23...Lenka...3200g/ 52cm...... wi82..............01.05.2010....................................................... niezapominajka1101..02.05.2010..CA..30..córka...3100g/51cm...(36t) gryfnofrela......02.05.2010...Katowice..26.Tymon...3100g/51cm..(39t) Kojoneczka.....03.05.2010...Zielona G...28.Darek...3750g/56cm..(39t) * Dodka współczuje bardzo:(, ale nie martw się, trzeba myśleć pozytywnie, wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja tylko przelotem Kwiatuszki dla Mamusiek nowo rozpakowanych - ogromne gratulacje i zdrowia zdrowia zdrowia 🌻 Gryfnofrela - zajebiście widzę u Was ale to pewnie początkowy rozgardiasz ;) Olcia - trzymam kciuki za to by się szybko poukładało, bądź dobrej myśli kojoneczka - poród widzę nie halo, ale za to jaka sowita nagroda ;) wi82 - NIE SMARUJ BRODAWEK BEPHANTENEM!!!!! Ja to robiłam w szpiatlu i wyłam cały dzień potem aż poczytałam w książce o karmieniu piersią od laski z sali że: - smarowanie kremami powoduje iż trzeba to potem zmywać przed podaniem piersi a mycie piersi przed karmieniem powoduje mocne wysuszenie brodawek i zmywa naturalny natłuszczacz jaki wydzielają tzw guzki Montgomerego na brodawce, pisalo by po każdym karmieniu wycisnąć z brodawek parę kropel mleka i nim posmarować - u mnie po 2 dniach już zero bóli i sutki rewelacja. Mimo że zawsze lekko k/luje przy pierwszym pociągnięciu ale to normalne bo przetykają się kanaliki, także spróbuj !!!!!!! Co do kąpieli - nie kąp nigdy na głodniaka, ja mam zasadę że jak maluch najedzony to do kąpieli, nasz znosi ją ze stoickim spokojem. Woda powinna mieć nawet do 38 st, a pod dziecko na dno wanienki dawaj pieluszkę tetrową, malca wkładaj do wanienki bokiem, nóżką, potem rączką i boczek i plecki i reszta (uważając na pępek) - tak samo go wyciągaj!!! Ja swego Synka wybudzałam kilka razy na karmienie, w szpitalu kazali, ale rzadko to muszę robić bo on generalnie sam się budzi co 3-3,5h, ale w nocy jak pośpi ze 4h to się nie obrażam :P U mnie z nieciekawych newsów - nabawiłam się "przyjaciela" ech a miało być tak pięknie :( na razie biorę tylko czopki i korę dębu sobie parzę, a wy jak radzicie sobie z hemoroidem ??? Ile to g.... się goi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprosze tez dane do naszej klasy :) moj mail olgasorbian@gmail.com Co do karmienia to mi tez sie wydaje to strasznie dziwne, biedna nawet nie moze sie wyspac, w sumie u nas karmienie 24 h dobe :D Jutro idziemy na kontrole wagi, mam nadzieje ze bedzie dobrze. Dzisiaj zrobilismy badanie moczu, bo byc moze mala ma taki apetyt bo ma jakas infekcje, jesli tak to trzeba leczyc. No ale to wszystkiego dowiemy sie jutro, bylismy najpierw w szpitalu bo sie rpzestraszylusmy bo mala caly czas spala i nic nie jadla, zrobili jej badanie na cukier, wszystko ok, no i ogolnie wszystko co sie dalo, nie znalezli zadnej przyczyny dlaczego mala ma taki apetyt, czasem wydaje mi sie ze moze dlatego ze jest taka malutka. Chociaz tyle ze na wadze przybiera a nie spada, w dniu wypisu wazyla 2190, pozniej jak bylismy w szpitalu wazyla 2240, a teraz we wtorek u pediatry 2360, wiec chociaz tyle, zobaczymy jutro po tej kuracji ;p. Padam dziewczyny, mam nadzieje ze to wszytsko sie jakos ulozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla mamusiek i maluchow :) hey hey, to ja tez poprosze o dane na nk i maila na ktory mam wyslac swoje ddane ( moj mail 77viki@wp.pl ). he he napisze Wam Dziewczynki, ze czasem rece mi opadaja jak słysze mojego lubego, ktory dzis wymyslil, zeby jechac 500 km na weekend (wyjazd teoretycznie w piatkowa noc a w niedziele po sniadaniu wracamy), a jak powiedzialam ze tu bedziemy cos zalatwiac, to zapytal czy w takim razie moze sam wyjechac na przyszly weekend - 14, 15, 16.05 - a na pon 17.05 mam miec cc :-P "ale przeciez KochAnie wroce w niedziele, a Ty masz dopiero w pon cc" :-D normalnie brak słów. a dzidzius zapewne wezmie pod uwage to ze nie ma taty i musi zaczekac na planowany termin. tiaaaaa..... he he he aaaa i musze zaznaczyc ze moj luby to nie jakis nastolatek tylko facet po 30 :) he he he niby wszystko poukladane w glowie a czasem taki brak rozumku :-P ok-doki spadam spac, niestety neta nadal nie mam ale powinien byc juz we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla mamusiek i maluchow :) hey hey, to ja tez poprosze o dane na nk i maila na ktory mam wyslac swoje ddane ( moj mail 77viki@wp.pl ). he he napisze Wam Dziewczynki, ze czasem rece mi opadaja jak słysze mojego lubego, ktory dzis wymyslil, zeby jechac 500 km na weekend (wyjazd teoretycznie w piatkowa noc a w niedziele po sniadaniu wracamy), a jak powiedzialam ze tu bedziemy cos zalatwiac, to zapytal czy w takim razie moze sam wyjechac na przyszly weekend - 14, 15, 16.05 - a na pon 17.05 mam miec cc :-P "ale przeciez KochAnie wroce w niedziele, a Ty masz dopiero w pon cc" :-D normalnie brak słów. a dzidzius zapewne wezmie pod uwage to ze nie ma taty i musi zaczekac na planowany termin. tiaaaaa..... he he he aaaa i musze zaznaczyc ze moj luby to nie jakis nastolatek tylko facet po 30 :) he he he niby wszystko poukladane w glowie a czasem taki brak rozumku :-P ok-doki spadam spac, niestety neta nadal nie mam ale powinien byc juz we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za spam, ale cos sie zablokowalo a potem wyskoczyly dwa posty. dobrej nocki zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też poproszę o dane do naszej klasy i drobne objaśnienie w tej kwestii, bo jak przypuszczam omawiałyście ten temat jak byłam w szpitalu :) a teraz jakoś nie za bardzo mam czas szukać, gdzie o tym była mowa ;) mój mail bajabe01@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki i przyszłe mamuśki . jak tam u was ??/ Ja to cały czas jestem zmęczona . Mimo iż mała budzi się tylko 3 razy w nocy to i tak jestem po nocy zmeeeczona ;( Na moim blogu (adres w stopce) napisałam jak wygladał mój poród przez cesarskie cięcie więc jeśli ktoś chce może wejśc i sobie poczytac ;p Amelka jest kochana . W dzień prawie cały czas spi . ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki :) Co do dziewczyn co chca dostep do nk, jako ze dostapilam zaszczytu zastepowania Gryfnofreli :D to prosze wyslijcie do mnie na maila dane swojego konta na nk - tak jak wspominalam zasada jest taka wy podajecie swoje namiary na swoje konto, majówki zapraszaja do znajomych, pozniej dajemy dane konta co byscie mogly powstawiac swoje foteczki :) Po poludniu Wam poodpowiadam, bo teraz musze spadac zalatwic pare sprawek.. buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka słuchajcie czy ten słynny czop może odchodzić w kawałkach? czy raczej w całości? bo dzisiaj znowu coś dziwnego galaretowego miałam na papierze - cholerka idę się dokończyć pakować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodka pakuj się bo dziewczyny wspominały że odchodził im w kawałkach:D u mnie wieczorem fałszywy alarm ,takie skurcze mnie złapały że już chciałam budzić mojego M żeby jechać do szpitala ,jeszcze nie miałam aż tak bolesnych i długich ,zazwyczaj sekunda,dwie i po skurczu a wczoraj dłużej trzymały ....i częściej i w ogóle jak one bolały 😭 Jestem przerażona i nie wiem jak ja urodzę chyba nie dam rady przy takim bólu przeć ...😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×