Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Gryfnofrela jeszcze nie wiem, bo ten prof. Edward Wylęgała wraca 9 sierpnia z urlopu i wtedy będę dzwonić i umawiać się na wizytę, a podobno terminy są długie...on jest najlepszym specjalistą od rogówki w Polsce, a pracuje w tym Szpitalu Kolejowym w Katowicach, buziole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Czytam Was codziennie,ale rzadko cos pisze.Teraz na tablicy jest temat bioderek...Nie jestem w Polsce i nie wiem jak tam jest w tymi bioderkami.Ola to moja pierworodna wiec tez nie bardzo orietuje sie jak jest w Brukseli.Czy wy wszystkie chodzicie z dziecmi na usg bioderek? To obowiazkowe czy pediatra daje skierowanie? Chodze tutaj do pediatry,bada za kazdym razem dokladnie,ale o bioderkach nic nie mowi.... podpowiedzcie jak to jest. Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam zaleconej wizyty, jedyne co to przez to ze moja mala urodzila sie z waga ponizej 2 i pol kilo mialam wyznaczone 3 wizyty u okulisty i teraz w czwartek wizyte w poradni neonatologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała usg bioderek miała robione w szpitalu. Potem podczas pierwszej wizyty u lekarza dostałam skierowanie na ponowne usg (wszystko było ok ale ze względu na to, że u dziewczynek częściej pojawiają się problem lekarka kieruje na usg). Byłam prywatnie, wyszło ok ale lekarz powiedział mi, że dobrze będzie jeśli przyjdę z małą jak skończy 3mies. to ma już być ostatnie usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć cześć cześć :) po dość długiej nieobecności melduje się na stanowisku! Troche pojeżdziliśmy z Dwidem po Polsce - początkowo Bieszczady a potem nad morze. Co prawda, nad morzem pogoda była bardziej barowa niż słoneczna ale i tak było fajnie. Widać klimaty nadmorskie Dawidowi służą, bo był mega spokojny i nawet jak najadłam się śliwek to nie miał kolki ! a ponoć po śliwkach kolka murowana. Ale wiadomo matka nidoinformowana i stwierdziłam że po śliwkach szybciej zrobi kupe :) ale plus tego jest taki ze od czasu zjedzenia sliwek, Dawid robi kupe przynajmniej raz dzennie (wczesniej mial przestoje kilkudniowe i śmierdzące bąki). minusem podróży jest nastepny dzien, bo Młody jest strasznie poprzestawiany i na nowo musi oglądać sciany :) co do usg bioderek to tez mamy wizyte na 18.08 ale jak to pediatra stwierdzila - tak standardowo daje skierowanie wszystkim, wiec widac ze nie wszystkie dzieciaczki musza miec to usg. Dzis idziemy na pierwsze szczepienie - troche z opoznieniem, bo mlody ma 2,5 m-ca, ale lepiej pozno niz wcale :p wreszcie mam staly dostep do neta, zaleglosci czytaniowe nadrobione i troche czasu dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do roxi200
Moglabys napisac w jaki sposob uczysz spac coreczke w dzien? Z gory dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Ale Wam dziewczyny zazdroszcze tych wypadów nad morze czy w góry.. ja uziemiona w tej chacie, troche mi chwilami psycha siada bo jednak spacery to nie wszystko, chciałabym sie wyrwac z tego miejskiego zgielku no ale na razie to niemozliwe, maz w nowej robocie, samochod ma dwuosobowy :O a moj stoi w warsztacie i sporo jeszcze w nim do zrobienia :O no coz moze pod koniec sierpnia cos wyjdzie... Kasiah ja mialam skierowanie na usg bioderek juz ze szpitala bo Kuba lezal pierwszy dzien po porodzie jak taka żaba rozlozony i bylo podejrzenie nadmiernego odwodzenia bioderek ale oczywiscie na nastepny dzien mu przeszlo i na usg wszystko OK, choc w szpitalu powiedzieli ze to skierowanie tez kazdy dostaje od pediatry, a mi dali zebym poszla jak najszybciej to wyjasnic, wiec sama w koncu nie wiem czy kazdy dostaje czy nie... ale jak juz bylam na tym usg to zawsze zalecaja kontrole i juz jedna mialam i jeszcze po 3 miesiacu ide.. Nika witaj po przerwie :) jestem w szoku ze Twoj synek na cycku robi tak rzadko kupe, tez zazdroszcze w sumie bo moj robi co karmienie a dzis w nocy nawet przez sen walnal tak glosno ze ja usypialam i sie wybudzilam :D a on nie :D przez to zuzywamy tyle pieluch ze chwilowo testuje te z Lidla i stosuje wymiennie z pampersami... musze przyznac ze sa naprawde dobre i tak jak pamersy trójki mi juz pare razy przeciekaly bokami to te ani razu takze polecam :) Tease no robia sie falbanki na udach to chyba normalne :) mozna je chrupac :D Kirsten fajnie ze chrzest sie udał :D Roxi lacze sie w bólu pisania pracy :D Zieloneszkielko moj tez dziwnie spokojny zawsze na przewijaku wyraznie mu pasuje to miejsce a obok ma karuzele to sobie tez na nia patrzy i gada do niej i moze czasem walnac ręką jakiegos zwierzaka na niej :) Gryfnofrela super ze asymetria wyleczona!! :) odnosnie odbijania jeszcze to ja mialam rzeznie z odbijaniem, bo jak nie odbilam w nocy to sie budzil wczesniej i stękal bo chcial odbic i tak w kolko, tez mi lapy dretwialy i w koncu BINGO bo eknelam sobie jeszcze raz ten film Zawitkowskiego "co nieco o rozwoju dziecka" i on tam pokazuje 3 pozycje do odbicia i ta trzecia przez kolano dziala u mnie prawie za kazdym razem, dziecko przewiesza sie raczkami przez jedno udo a drugim przytrzymuje sie tylek co by sie nie osunelo no i czeka sie na bekniecie, najczesciej szybko nadchodzi tak u mnie góra do 2 minut, to pozycja przez ramie nie byla u mnie tak skuteczna.. o tu znalazlam opis w necie: Noworodek na udach Ułóż dziecko brzuszkiem na swoim udzie, tak by jego ramionka i piersi były uniesione, a rączki nieco opadały w dół. Unieś udo. Pupę malucha podeprzyj drugim udem lub ręką (możesz ją wesprzeć na kolanie). Jego nóżki będą zwisać swobodnie. Delikatnie poklepuj mu pupkę świetnie będzie się przy tym bawił, jednocześnie pozbywając się powietrza. Możesz też delikatnie przetaczać dziecko po swoim kolanie to z kolei super masaż brzuszka. Drugi wariant masażu: maluch leży na twoich kolanach, a ty powolutku unosisz na zmianę jedno i drugie udo. To zdecydowanie poprawi perystaltykę jelit. Izi fajnie ze na badaniach OK, buziaki dla Pati! Kojoneczka Daro gardzi cycem, a Kuba gardzi butla, co 2 dni jezdzimy na basen a ja w stresie bo mama ma ostatnio z nim ostre przeprawy bo wyje z pol godziny zanim sie przyssie do butli... za to jest uzalezniony od cyca, nie moge go karmic w pozycji lezacej bo tylko jak siedze potrafi sam z siebie przerwac karmienie a jak lezymy to jest koniec... traktuje cyca jak smoczek, nie daj bog wyleci mu z buzi to panika, wiec mimo tego ze mnie muli nad ranem, siadam i go karmie bo na leząco moze tak ciumkać w nieskonczonosc, a wieczorem juz mysle ze zasnal a ten sie budzi za chwile i chce znow cyca, smokiem go nie oszukasz, w ogole juz gardzi smokiem i go nie tyka :) on kurna nawet potrafi juz patrzec na cycki i wyciagac jezyk jak zbok jakis jak np go przewijam :D aha zapomnialam dodac ze on nawet gada do cyca, normalnie przerywa karmienie, smieje sie do cyca i mu grucha ehhhh maz sie smieje ze wie co dobre i bedzie obracal panienki.. ja mu dam!!!! :D dobra spadam co by sie troche ogarnac poki spi :D buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuu cicho wszędzie, głucho wszedzie... co to będzie? :-P helllloooo co taka cisza? kobietki dajemy czadu! :-D u nas wstał kolejny piekny sierpniowy dzień. Jak na razie jestem w formie, bo Młody po wczorajszych szczepieniach ładnie przespał noc i mamusia sie wyspala :) szczepienie bylo ok (5w1), nastawialam sie na gorsze rzeczy, a moja pociecha to mega odważniak - jak byl zastrzyk to sie skrzywil, potem widac bylo ze cos jest nie tak, troche postekal, pomarudzil, poplakal ale wszystko trwalo gora 2 minuty!!! a a jak glupia bylam zestresowana, zasychalo mi w ustach i czulam sie jak przed egzaminem. potem maz poszedl z nim na spacer a ja pojechalam na zakupy (potem jak sie dowiedzialam to w czasie spaceru moj bidulek plakal, tyle ze jak dzwonilam to akurat robil sobie przerwy w placzu, wiec dowiedzialam sie po fakcie). Ogolnie jest ok, Młody spi a ja mam czas na prysznic i posprzatanie w mieszkanku bo jest lekki burdelllosik :) buziol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uh! Ja też dziś wyspana, bo Daro wstał na szamanie tylko raz o 4!!! Normalnie szał! Mojemu dziecku takie akcje zdarzaja się bardzoooo rzadko, więc matka w cięzkiej ekscytacji :) Teraz czekam na kupę. Wczoraj była zielona :( Nie panikuję, bo możliwe, że się młody dopiero przestawia na NANa, a poza tym w NANie jest dodatkowe żelazo. Tak sobie powtarzam, żeby się nie martwić za bardzo :( A i po Bebiko mi nie ulewał, a teraz mu się zdarza. bu.bu.bu... Ostatnio mam tez wkręt, ze młody ząbkuje. To, że sie ślini i wkłada łapy do buzi, to norma, ale u niego faktycznie widać dwie białe krechy w dziąsłach, tuz pod skóra już! No i moze dlatego taki marudny i cycem gardzi, a smokiem od butelki sie bawi zamiast wciągać. Hmmm... A tak poza tym. Wczoraj byłam w szpitalu u kumpeli, 12 dni po terminie i czeka na wywołanie. Ech. Chciała, żebym jej opowiedziała swój poród, co też uczyniłam i uśmiałyśmy się przy tym okrutnie. Teraz dopiero z perspektywy czasu pewne rzeczy wydają się po prostu komiczne. Ja podczas mega bolesnych skurczy próbowałam każdej pozycji. Wyladowałam nawet na kolanach na podłodze. Chłopa objęłam w kostkach i dupsko wystawiłam zupełnie nieswiadomie w strone drzwi. Dobra połozna chciała mi to dupsko kocykiem jakimś zakryc co by kina nie robić, a ja po prostu nie mogłam znieśc niczyjego dotyku i jak tylko ten koc poczułam, to wydarłam się na cały oddział: "Co ty robisz? Spierdaaaaaaaaaaaaalaaaaaj!!!!!!" I w taki oto sposób pipka moja przez kolejne pół godziny stała otworem (dosłownie i w przenosni) przed wszystkimi z oddziału, kórzy przewinęli się przez salę. Hihi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny !!!!!!!!!!! Melduję się po dłuższej nieobecności :):) Mały jak narazie ok waży już 6600 a dopiero 12 skończy 3 miechy. Jest teraz na bebiko i nareszcie mu to mleko pasuje wali ładne kupki i nie narzeka. Rozowjowo też super głowkę ładnie podnosi jak leży na brzuszku a ostatnio nawet udało mu się kilka razy gibnąć z brzuszka na plecki,zabawki łapie cały czas i bawi się nimi na okrągło. W nocy też ładnie śpi zasypia ok 21 i spi do ok 2-3. Co do męża to dalej sajgon,gorzej niż źle. Doszło już do tego że wstyd mi wyjść z małym na spacer bo zrobił ze mnie kobiete która nawet nie wie z kim ma dziecko bo podejrzewa każdego swojego kolege :(:( 25 Sierpnia mam rozprawe o alimenty i złożyłam dodatkowow o rozdzielność majątkową żebym nie musiała spłacać jego długów. Byłam u bardzo fajnego adwokata i on mi doradził w wielu kwestiach. Oprócz tego jestem załamana bo 15 mam chrzciny boję się że nie pojawi się w kościele a nasz ksiądz jest trochę walnięty. Poza tym dzisiaj się dobiłam już całkowicie bo odmówiła mi chrzestna praktycznie na tydzień przed chrzcinami (miała być jego bratowa) :(:( Super że z Pati lepiej !!!!!!!!!!!!!!!!1 Cały czas trzymam za maleńką kciuki !!!!!!!!!!! Buźki laski lece nadrabiać zaległości w czytaniu postów :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :D kojoneczka--słyszałam że dzieciaki po mleku NAN robią zielone kupy ,mój ma tak samo po nutramigen ,dosyć że zielone to jeszcze wyglądają jak plastelina za bardzo nie mam na nic czasu przez przygotowania do ślubu, stresa mam strasznego ,też się tak denerwowałyście przed ślubem? do tego dopadła mnie rwa kulszowa aż wylądowałam na pogotowiu bo się schyliłam i już się nie mogłam wyprostować hehe ,fajnie będzie na weselu ,ja powykręcana a mój M ze zwichniętą nogą :D Rośnie mi mały kolosik mały ma 2 miesiące i tydzień a waży już 6,5 kg wdał się w tatuśka bo z niego też kawał chłopa ale co najlepsze przesypia mi całe noce od 20-21 do 6 rano:D:D:D no chyba że w nocy płacze że jest głodny a my go nie słyszymy chciałam się was zapytać jakich pieluch używacie 2 czy 3? bo wydaję mi się że 3 będą jeszcze za duże... seventy--szkoda że przed ślubem nie podpisaliście intercyzy ,ja tak zrobiłam,wolałam się ubezpieczyć bo mój M ma własną działalność gospodarczą i spooooooooooory kredyt którego ja nie mam zamiaru spłacać jak jemu coś nie pójdzie...;) pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeej, mało ostatnio mam czasu na pisanie, Lenka w dzień nie za długo lubi pospać, ostatnio woli się bawić z mamą niż spać:) kasiah- my dostaliśmy skierowanie od pani pediatry- na rutynową kontrolę bioderek, jest wszystko ok, ale i tak musimy iść. seventy- ale jaki gościu z tego twojego męża, by się wstydził idiota jeden tak was oczerniać przed ludźmi, szkoda, że musisz przez to teraz przechodzić, ale mam nadzieję, że dasz sobie radę i szybko sobie na nowo życie ułożysz bez tego pacana. A co do chrzestnej to rzeczywiście trochę problem masz. Masz już kogoś innego w zamian? A co u nas... Byliśmy dziś na kontroli i szczepieniu, malusia waży 5890g, 3 miesiące skończyła 1. 08. Szczepiliśmy ponownie refundowanymi, bezpłatnie- Lenka była bardzo dzielna, tylko troszkę popłakała. Śmiałyśmy się z pielęgniarką z mojego Ł. bo zapomniałam wziąć Lence zabawki dla odwrócenia uwagi od igły i wyjęłam swój czerwony portfel, żeby przykuł jej uwagę. Podałam mu go,żeby jej pokazywał, a ja ją trzymałam. To Ł. z przejęcia wstał, stanął w kącie wziął mój portfel i sam zaczął go oglądać zamiast machać nim malutkiej przed oczami:) Klusia nadal nie lubi leżeć na brzuszku, ale kiedy uda mi się ją jednak położyć to ładnie wysoko trzyma główkę, rozgląda się na boki . Ogólnie jest bardzo ciekawska. Zaczęła się interesować swoimi rączkami i nóżkami, zapięciem od bujaczka, karuzelką, smoczkiem. Dużo się śmieje, płacze tylko kiedy jest głodna, kiedy jest jej za gorąco/ niewygodnie, kiedy ma mokrą pieluszkę. A propos pieluszek- spróbowałam ostatnio Pampers Sleep & Play, w sumie z uwagi na to, że są tańsze (ok. 38zł). I ogólnie to są fajne, tylko nie mają rozciągliwych boczków ale dobrze się trzymają i nic nie ucieka. tylko jedno mnie zastanawia- kiedy zaczęłam ich używać Lenka dostała takich na pupie krosteczek-wyglądały jak białe wągry, i nie wiem, czy to początki odparzenia czy jak. Ale zaczęłam jej częściej wietrzyć pupsko, więcej smarować kremem i znikło, dalej używam SLeep & Play i teraz jest już ok. Używa ich może któraś z was? A poza tym strasznie łysieję, włosy mi lecą pomimo, że biorę witaminy. Dziewczyny karmiące piersią- dostałyście już pierwszy po porodzie okres? Bo ja czekam i nic. agnes- skorzystam z tych wskazówek co do odbijania na udzie. Dobra, lecę do Kruszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pijetrampki- rzeczywiście kolos! 2 m-ce i 6,5 kg! Co do rozmiaru pieluszek to my już od dawna używamy 3, bo 2 są za małe, od razu uciekało nam górą to, co było w pieluszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po długiej nieobecności! My byliśmy na usg bioderek i na kontrole musimy iśc jak mały skończy pół roku. Szczepienie mamy na razie przełożone bo mały się trochę pochorował i miał fatalne wyniki krwi. Dziś odbiorę wyniki i okaże się co dalej z jego leczeniem i szczepieniem. po tej chorobie maly jest słabszy nie trzyma juz tak ładnie głowy jak wczesniej i zrobił sie jakby leniwy. Dużo sie uśmiecha, bawi się łapkami a łozeczko to go chyba parzy w dupcie ;) co go tam włoze to sie drze na szczescie w nocy nie mam z nim problemu ostatnio przespał 8h. jego ulubione miejsce to w foteliku na stole w kuchni duzo widzi i ciagle cos sie dzieje ;) A w starszego braciszka jest wpatrzony jak w obrazek ;) Chrzciny zaplanowane mamy na sobotę 28. Przyjęcie robimy w domu i będzie ok 21 osób i 6 dzieci w wieku od 8 do 2lat jakos musimy się pomieścić na naszej niewielkiej przestrzeni. Macie może jakieś pomysły co można by zrobić do jedzenia (oczywiście by się nie narobić;) a by było smaczne i ładnie wyglądało - czekam na propozycje ;)) Mszę mamy na 18 więc robienie obiadu odpada. Zamierzam rozdzielić trochę przygotowania po rodzinie, siostra zrobi torta, szwagierka ciasto lub sałatkę tesciowa i mama też pewnie pomogą - bedzie mi troche łatwiej ;) Tylko nie mam sie w co ubrac ;( nie chce mis ie kupowac ciucha na raz ;( wage mam juz sprzed ciązy (a nawet mniejsza) ale w biuscie jestem zdecydowanie szersza i stare ciuchy sa za ciasne a jak se cos kupie to potem bedzie za duze zreszta ja nie cierpie kupowac ciuchów ;( zmykam obiad gotowac bo slubny wróci zaraz z pracy miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do okresu to po pierwszym porodzie okres dostałam dopiero jak przestałam karmic - mały miał 8 miesięcy jaka oszczedność na podpaskach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziaa ja nadal karmie piersia i okresu nie mam.Biore tabletki,wiec moze dlatego? Nie wiem...grunt,ze nie mam,chociaz ten problem z glowy. Dzieki za informacje o tych bioderkach.Na nastepnej wizycie zapytam jak to tutaj jest.Czy moze ja sama mam poprosic o to skierowanie...? To dziwny kraj i dziwni ludzie tutaj mieszkaja. Mam tylko nadzieje,ze z jej bioderkami jest wszystko wporzadku. Cholera,a wizyte mam dopiero 17-go!!! Chyba,ze wczesniej pojde,bo chyba zadzwoni zeby sie umowic na pobranie krwi od malutkiej,zeby sprawdzic co jest z tymi uczuleniami.Pediatra powiedziala mi,ze jak Ola skonczy 3 miesiace to bedzie mogla jej pobrac krew na to badanie.Bo nawet po odstawieniu przeze mnie nabialu i jajek wyskakuja jej czasem jakies krosteczki i czasem robia sie ranki,jak nie za uszkami,to pod paszka lub na szyi...Boje sie,ze to moze byc uczulenie na kotka,bo jednego mamy w domu... Seventy trzymaj sie,bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, załatwiliśmy już salę na chrzciny:), facet bierze 70zł od osoby(obiad z 2 dań + 2 dania ciepłe + zimna płyta + lody + napoje), my jeszcze musimy kupić tort, ciasto, owoce i alkohol (będzie też 1 butelka z naszego wesela:), bo podobno jest taka tradycja, że powinno się 1-2 buteleczki zostawić), ogólnie ze wszystkim w 2000zł powinnyśmy się zamknąć. Zaproszenia zamówiłam właśnie na allegro, wklejam Wam linka, może któraś będzie zainteresowana:) http://allegro.pl/item1163227511_zaproszenia_na_chrzest_roczek_urodziny_ze_zdj.html Oglądałam również ubranka na allegro, ale nic mi się nie podoba:(, bo nie lubię tych falbaniastych sukieneczek:), wolałabym coś prostszego i skromniejszego... Co do zielonych kupek po mleku Nan, trochę mnie pocieszyłyście, bo moja już od ponad miesiąca robi takie, ale to wszystko zaczęło się od pobytu w szpitalu, kiedy na początku zapomniałam się i do mleka dodałam nieprzegotowaną wodę żywiec, potem myślałam, że od narkoz, leków czy kropli...pediatra przepisała taki probiotyk, ale po nim też nie pomogło, zrobiłam badanie na kał, ale żadnych bakterii na szczęście nie wykazało... więc już sama nie wiem, bo mała od początku jest na mleku Nan, a przez pierwsze 1,5 miesiąca kupy były koloru musztardowego... Kojoneczka dobry opis z tym porodem:):):)hihi Seventy współczuję z tym mężem, ale dasz radę, my kobiety jesteśmy tak skonstruowane, że niejedno przetrzymamy, ale ta bratowa też przegięła, że w ostatniej chwili odmówiła:( Pije trampki też się stresowałam przed ślubem, najgorzej to w kościele i pierwszy taniec, a potem było już SUPER....:) Kasiah21 my też dostaliśmy rutynowe skierowanie na usg bioderek... pozdrowionka dla innych mamusiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izi poszukaj sobie normalnie w sukienkach dla dzieci, ja tak zrobilam, bo mi tez sie nie podobaly te wszystkie falbaniaste, nie wiem jak mozna ubrac dziecko do chrztu ktore wyglada jakby szlo na swoj slub... Ja znalazlam bardzo skromne ubranko i bardzo mi sie spodobalo, dogadalam sie z babka i sprzedala mi za 8 zł :P http://allegro.pl/item1173445554_piekny_bialy_komplecik_sukienka_body_kapelusz.html co sadzicie? wysle pare linkow to moze cos ci sie spodoba :) http://allegro.pl/item1167761487_youngland_modna_sukienusia_na_okazje.html http://allegro.pl/item1173953923_sukienka_nowa_bcm_2_4_m_ce.html http://allegro.pl/item1163981833_basbet_sukienka_na_chrzest_68_jedwab_atlas_hit.html http://allegro.pl/item1173940938_sukieneczka_mothercare_do_chrztu_r_3_6_m_cy.html http://allegro.pl/item1170600992_sukienka_evil_z_kapelusikiem_3_6m_rozm_68.html http://allegro.pl/item1178532470_mini_mode_idealna_na_chrzest_62_68.html http://allegro.pl/item1172442472_nowa_biala_sukienka_chrzciny_lato_rozm_68_coolclub.html http://allegro.pl/item1176028169_sukieneczka_cheeroke.html http://allegro.pl/item1175831121_bombka_ecru_rozm_68.html http://allegro.pl/item1176175949_super_wizytowa_sukienka_george.html http://allegro.pl/item1176155875_marks_spencer_sukienka_elegancka_tiul_68.html http://allegro.pl/item1177428647_elegancka_sukienka_firmy_wojcik_rozm_68.html http://allegro.pl/item1174052450_urocza_sukieneczka_rekodzielo_biel_62_68.html http://allegro.pl/item1178281666_sukienka_dla_dziewczynki_rozmiar_68_mayoral.html http://allegro.pl/item1161956539_komplet_chrzest_rekodzielo_szydelkowe.html http://allegro.pl/item1163428236_biala_sukienka_62_na_chrzest_komplet_3elem_satyna.html http://allegro.pl/item1167257705_ubranko_do_chrztu_firmy_krasnal_68_wb005_chrzest.html http://allegro.pl/item1167602624_sukieneczka_i_sweterek_68_sweterki_malgosia.html http://allegro.pl/item1165791547_sukieneczka_dla_ksiezniczki.html http://allegro.pl/item1169874588_sukienka_sukieneczka_na_chrzest_chrzciny_tanio.html http://allegro.pl/item1161848090_nowy_komplecik_z_sukienka_dla_elegantki_62_68.html Nie wiem kochana jaki rozmiar ma Twoja niunia, bo tu dziewczyny pisza ze niektore ich szkraby nosza juz 74, moja caly czas 62, wiec nie wiem szukalam na 68 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Dawno już nie zaglądałam do was, ale mam nadzieję, że się poprawie. Mój Kubuś już waży 7 kilo więc już jest kawał bobasa a w sobotę mija mu 10 tygodni :-). Jak 2 tygodnie temu byłam na badaniach to lekarz myślał że jest o 2- 3 tygodnie starszy bo taki duży i silny chłopiec. Oczywiście miał dwie szczepionki, troszkę popłakał ale mu przeszło w miarę szybko jak zobaczył cyca mamy :-). A na koniec jak lekarz go badał to w ramach wdzięczności, Kubuś osikał lekarza ( a ja miałam ubaw) :-). Co do karmienia to ja cały czas małego karmie piersią raz na jakiś czas dam mu herbatkę i jest ok. Co do miesiączki to jeszcze jej nie mam ale to przez to że karmię piersią (oczywiście trzeba uważać bo to nie chroni przed ciążą). Gorąco was pozdrawiam i wasze małe pociechy. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, * karina normalnie uśmiałam się po pachy...niezłe masz te posty:):):) co do dzieci w starszym wieku to tak to jest, że nie pobawią się jeszcze z naszymi:), u mnie w paczce są roczniaki, które chodzą już, więc wszędzie chcą wejść, wszystkiego dotknąć...jak moja mała leży czy śpi w łóżeczku to najchętniej by do niej weszły...:) * olcia moja mała też nosi rozmiar 62, a sukieneczek szukam również w rozmiarze 68:) dzięki za wszystkie linki, parę już dodałam do obserwowanych:) * seta nie wiem jak mogłabym ci pomóc, może poszukaj na innych forach lub po prostu poradź się lekarza...może z czasem to minie nasza córunia wczoraj po spacerku o 18:30 wciągnęła butlę i zasnęła tak mocno, że spała do 4-tej...9 godzin bez jedzenia, nawet jej nie wykąpaliśmy, bo szkoda Nam jej było budzić... rytm dnia już ma je ok 4/5, 8/9, 12, 15, 18 i 21, więc 6 karmień w ciągu dnia wychodzi dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloł :) Nika ja tez mam takie jazdy ze szczepieniami.. 19 sierpnia nastepne a ja juz cyram, pewnie znow maz mnie wyrzuci do poczekalni :) Kojoneczka nie moge z tego opisu porodu bueueheuhu biedna połozna :D Seventy ten Twoj maz to jakis psychopata chyba :O dobrze ze niedlugo sprawa o alimenty i rozdzielnosc.. trzymaj sie kobito badz dzielna!! Pije trampki przed slubem to ja spac nie moglam, mialam wizje jak to bedzie, a wszycho poszlo super :D najlepszy dzien w moim zyciu, no i urodzenie Kuby :D no ale jednak wesele mniej bolalo ;) wspolczuje rwy kulszowe, pamietam to kurestwo z ciazy jeszcze :O co do pieluch to 3 bo 2 to juz mu kupa na plecy wychodzila i odduszaly sie na baleroniastych udkach, teraz stosuje 3 pampersy i te z lidla toujour czy jakos tak :) Zuzia ja tez szczepie refundowanymi, a powiedz mi czy procz tego dajesz np pneumokoki bo ja ciagle mysle intensywnie i czytam i nie moge sie zdecydowac, ja mam jakiegos swira na punkcie szczepien tzn boje sie ich jak diabli :O co do okresu to tez nie dostalam jeszcze i nie tesknie za nim :) Kasika jak tam zdrówko synka? Karina dobry post :D usmialam sie mimo ze pewnie nie bylo Tobie do smiechu, ale rozumiem wkurwę, bo po prostu jak mnie czasem nawiedza takie dzieci to ja cala chora jestem, juz bylo rzucanie sie na mate Kuby, bujaczek, wytaszczenie jego wszystkich schowanych zabawek, otwieranie piekarnika, plyty CD lataja... to jest wlasnie bezstresowe wychowanie :O szalu mozna dostac... tak naprawde to z dzieci toleruje teraz tylko takie male jak Kuba hehehe mowi sie ze to naprawde najlepszy okres z dzieckiem a jazda sie dopiero zacznie :D Dressmaker co ten Twoj Kuba je albo co Ty jesz? :D 7 kg :D mojego w sumie od miesiaca nie wazylam ale chyba nie wazy 7kg :) a tez jest na cycku i wydaje mi sie juz wielki jak na takiego cycowego dzieciaka :D Seta moze z brakiem chęci i podniecenia to nadal wina hormonow, w koncu niedawno skonczylas karmic, roznie to bywa w tym okresie dla kobiety, organizm pewnie wraca do siebie, moze jeszcze poczujesz sie jak dawniej a cwiczenia dadza skutek... Izi 9 godzin snu no niezle:) grzeczna Pati :D No troche pochwale mojego synka, choc sie boje bo co go chwale to mi sie pieprzy wszycho, ale juz od dobrych paru dni spi pięknie gdzies od 21 do 4-5, pozniej pobudka 7-8 i jeszcze pozniej obok mnie na brzuchu do ok 10 :D dzis nawet o 10:30 go budzilam bo jechalam do kumpeli:) on wyspany, ja wyspana :D a pozniej aktywny i znow zapada w drzemke na brzuchu ok 3 godziny :D no a pozniej juz 1 albo 2 krotkie drzemki do konca dnia :D z tym spaniem rano to chyba po mnie :) oby byl typem sowy ;) takze mozna pozyc :D choc z drugiej strony Młody w koncu nauczyl sie drzec :D ostatnio sie darl w nieboglosy jak zobaczyl czerwone gladiole w wazonie u mojej mamy (??????), dopiero wazon trzeba bylo zdjac ze stołu i był spokoj, drze sie tez jak jest przy cycku i nagle uslyszy jakis mocny hałas co go wyrwie z błogiego stanu, dzis bylo to kichnięcie mojego męża, oczywiscie takie ze sciany zadrzaly a mlody histeria ze nie szlo go uspokoic :D ale ogolnie jest wesoly, rozgadany, kochany i pachnacy :D i uwielbia jak mu pokazuje obrazki w ksiazeczkach i opowiadam, normalnie zapatrzony jak nie wiem :) chyba pojde go schrupac :D no nic czas sie myc i spac :) dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwile. Pytałam was, czy dostałyście już okres, bo ja jeszcze czekam....no więc od wczoraj już nie czekam, niestety dostałam ten cholerny okres, 3 m-ce i 5 dni po porodzie. Co dziwne, wcale mnie nie boli, a przed ciążą bolało bardzo, nieraz mdlałam, a teraz....nawet tabletki p/bólowej nie biorę. Mam nadzieję, że tak zostanie. agnes- ja nie szczepię na pneumokoki ani na rotawirusy, a to dlatego, że osobiście uważam, że moja niunia jest za mała na to. Napatrzyłam się jak mojej znajomej synek dwa tyg po szczepieniu na pneumokoki zachorował na zapalenie płuc właśnie od pneumokoków i przeleżał prawie 2 tyg w szpitalu na kroplówach i zastrzykach. Może to był odosobniony przypadek i u mojej by było wszystko ok. ale mam wybór i nie szczepię. Pomyślę nad tym, jak Lenka będzie miała pójść do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziweczyny czy wasze pociech tez zaczynaja podnosic glowki??? Bo moja Ola od wczoraj zaczela dzwigac glowke do gory...tylko troche,ale to poczatek.A ma dopiero 3 miesiace... Czy to nie za wczesnie??? Podobno po porodzie okresy sa mniej bolace...tak gdzies slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiah, moja tez podnosi glowke i to nie tylko, ona juz by siadac chciala i babka nas opierniczyla w przychodni zeby jej nie pozwalac siadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, muszę sie pochwalic nową zabawką dla naszej dzidzi, po obejrzeniu tego filmiku nie mogłam się oprzec i zaopatrzyliśmy się w takie coś, mała na razie obczaja o co chodzi..ale już niedługo będzie pewie brykać jak ten chłopczyk:) http://www.youtube.com/watch?v=WIPscgeF8N8&feature=fvw w ogóle to oglądam na youtube z zapałem ostatnio wyczyny 3 miesięcznych dzieciaczków i normalnie nie moge ze śmiechu czasem, jak już się potrafią śmiać niektóre szkraby to chyba mój ulubiony filmik..hihi http://www.youtube.com/watch?v=qfjFY5f-r_s Pozdrawiam mamusie..i zazdroszcze niektórym z was przespanych nocek, mój bąbel się budzi co najmniej 3 razy w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease to jest świetne!!! Gdzie mozna cos takiego kupic i wogole jak to sie nazywa??? Ja tutaj czegos takiego w sklepach nie widzialam. CHyba,ze slepa jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do TEASE
kobieto gdzieś ty wyczytała,że sie do tego 3mies dziecko wsadza?! Zabawka jest zalecana przez producenta od 6miesiąca, tylko nieodpowiedzialne matki wsadzają wcześniej do tego dziecko. Do ok 6mies kregosłup dziecka jest slabiutki. Nie zrozum mnie żle,tylko Dla zdrowia twojego dziecko i prawidłowego rozwoju wstrzymaj sie jeszcze chociaż te 2,3miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabawka może być użytkowana od momentu, kiedy dziecko trzyma mocno główkę( CYTUJĘ: The Jumperoo is suitable for children who can support their own head) i jest to sprawdzone przez setki rodziców, których opinie czytałam na forum- własnego dziecka bym nie skrzywdziła, dla pewności skonsultuję to jednak z położną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do TEASE
ok. Ja nie chcę być złośliwa:). Tylko nie chodzi też o główkę,bo i o słabiutki jeszcze kręgosłup. Ale zrób jak uważasz. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×