Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

gyfnofrela ja jak popije malinowego karmi to mam tyle pokarmu ze mi mało cyce nie strzelą hehe w sumie jak karmi niech pije karmi ;) I jeszcze zapytac chcialam czy uzywacie plynu do plukania do ubranek dzieciaczków czy nie? Bo ja tylko proszek alb o tylko plyn do prania a do płukania nie kupuję, a widzialam ostatnio w promocji gdzies i sie zastanawialam. A i jeszcze czy pierzecie oddzielnie ubranka czy razem ze swoimi, bo ostatnio sie przerazilam jak koelzanka mi mowi (ma synka 1,5 m-ca starszego od mojej) ze ona ze swoimi i meza rzeczami pierze??!! Milej nocki , moja bąbelina kima sobie już od 20.30 ja zaraz odesse sobie mleczka na sobote bo na wesele idziemy.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagusiak-- czym odciagasz mleko? laktatorem recznym czy elektrycznym? ja piore rzeczy malego oddzielnie i tylko w proszku, ale chce kupic jakis plyn, bo uprane rzeczy sa jakies takie twarde. ktoras pytala o lozeczko turystyczne. ja mam capella. maly spi w nim caly czas, bo nie mamy drewnianego i spisuje sie super!!! moj wiercipietas w drewnianym niejednego guza by pewnie sobie nabil, bo obraca sie wokol wlasnej osi. nie raz po nocy znalazlam go lezacego do gory nogami. moja spacerowkA jest bardzo podobna. tez klade kocyk pod pupe malego. montuje przodem do mnie i jest ok.a na gondole nie moge patrzec, bo przypominaja mi sie wrzaski malego. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtaje :) dagusiak ja piore ubranka małego oddzielnie i mam płyn do płukania z racji tego że piore w proszku lovela kupiłam też taki płyn loveli ale moja siostra ma global i mówi że też jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniec leniuchowania;) Ja też używam proszku i płynu do płukania lovela od samego początku, ubranka są delikatniejsze. Dziewczyny Wam też strasznie wypadały włosy przy karmieniu piersią? Mam z tym ogromny problem, rano cała poduszka jest w moich włosach, mały też ciągle ma jakiegoś na ubranku albo w rączce, ostatnio nawet na buźce miał. Biorę witaminy, staram się dobrze dożywiać, nawet obcięłam włosy (myślałam że to troszkę pomoże) niestety nic nie skutkuje. A może to nie od tego że karmię...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie usiadłam po to żeby się troszkę pochwalić i zapomniałam, zmieniłam temat;) Wczoraj przyszła zamówiona butelka Tommee Tippee, i już w nocy ją wypróbowałam. 100 ml z niej zniknęło :) :) :) :) :) Może to nie tak dużo ale jak na początek to już coś:) :) :) Ale jestem szczęśliwa, oczywiście nie obyło się bez plucia ale tylko troszkę. A już myślałam że do drugiego roku życia będę musiała karmić mojego dzidziucha cycem;) gryfnofrela dzięki za podpowiedź w sprawie smoczka, mam nadzieję że małemu się nie odwidzi;) Stosujecie już kaszki do mleka? np. takie z Bobowity ryżowe albo mleczno-ryżowe??? Ja wczoraj kupiłam ale jeszcze nie dałam Smykowi... Nie wiem czy to dobry pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martuśka
na wypadajace włosy nic nie poradzisz,. To hormony. To właśnie po 3msc od porodu tak sie dzieje. Jesli w ciązy nie wypadały ci wlosy,to teraz w tak krotkim czasie wypadną ci wlosy za te 9mscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka z rańca guten w morde gryfno:P:P:P:;) wii to masz taką sama spacerówkę jak my, i my już jeżdzimy nią od 1,5mca ze wzgl na urlop gondolka do samolotu by nie przeszłą ani do auta:):) a teraz to już chyba wogóle:) my pierzemy od samego początku razem z naszymi, rzeczami ciuszki Floriana starszego też tak prałam i używam do płukania płynu lenor białego i persil płyn do prania sensitive:) Florian ma handrę bo gó... w poprzek stanęło i nie chce wyjsc robi ale plastelinę po kulce:) jak na jego możliwości to za mało:( chyba to hipp mleczko mu nie pasi ono jest kleikiem chyba zaklepywane bo widac po ściankach jak spływa, taka kaszka ryżowa, i zastanawiam się czy nie podybac po inne, chociaż dostaje tylko 2 butle po 140ml myślicie że to to czy obiadki:O, ale zjada ich po troszku i co drugi dzień to by już go zatrzymały?????? eno w mordę jeża (biedny jeż ktoś musi oberwac:P) wracaliśmy z przedszkola na sygnale 8st, zimno, wcisłam swoje dziecię w rajtki i kurteczkę, ale nie był zgrzany więc to chyba tak kupa nie że mu za ciepło było, FLorian zacznij gadac to będę wiedziec o co bieda:P:P:P teraz tak piszę, a starszy taka gaduła że się wyłączam i go nie słucham:P a ten krzyczy do mnie mamoooo i coś tam pyta po raz tysięczny:D:D:D:D:D wasze bąki też tak wierzgają rapytami że skarpety ściągnięte?????? nawet teraz z rajtek z sunął smyk:D:D:D i zajęło się to sobą przez chwilę, boż cwaniak nie da się odłoży ja wiem że dzieci trzeba piesci i pieścimy bawimy choroby sierocej na pewnno nie będzie miec:P:P:P:P:P ale bez przesady żebyu chociaż z pół h poleżało to a nie 15min tu 15min tam i łeeeee nudzę się, a OLiś w przedszkolu i nie ma kty zagadac kocura(właśnie zaczął monolog:D:D:D:) łagrrrrrr:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joł z rana :) Daro przeziębiony ;( Wrrr... zwalam wszystko na pogodę , bo była paskudna, a że ja w domu nie usiedzę, to zabierałam młodego do galerii (no co wy...oczywiście, ze handlowej :P). Wiem, że powinnam siebie obwiniać, ale jako wyrodna matka nie widze swoich wad, więc zwalam na aurę :P Młody dostał witamine c w kropelkach, która jest paskudna i smakuje jak ta w tabletkach rozgryziona, bleeeehhhhh. Oprocz tego wapno w syropie o smaku bananowym. Tym specyfikiem Daro zachwycony i ja zachecona reakcja dziś mu zapodam banana ze sloika. jablko szału nie zrobiło. Kupa przyszla wczoraj okrutnie smierdząca. Uh! Foteliki. No ja sie przyznam bez bicia, ze wożę Darasa tylko w foteliku na spacerki. on zadowolony, ja zadowolonam bo on zadowolony. Kumpela, która wróciła z Anglii triwrdzi, że tam co druga matka tak dziecko wozi i nikt larum nie podnosi. hmmm... W sumie nie wiem, nie byłam, ale dla mnie sie samopoczucie Darasa liczy najbardziej, a że on w gondoli ryk, a w foteliku banan, to sprawa dla mnie fotelik jest oczywistąoczywistoscią ;) Oczywiscie. Włochy mi tez lecą. niedługo bede miała zakola jak Nergal normalnie. yh. Podobno tak ma byc, bo wylatuja te, które nie wyleciały podczas ciązy. Ale mam jedna ciekawostkę. Od czasu porodu włosy rosną mi tylko pod jedna pacha :P pod drugą tak jakoś niemrawo i dwa na krzyż... Miałam cos jeszcze napisać...zaraz sprawdzę i dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie z rana! dzis znow wstalam pierwszy raz do malego o 6.30. zasnal o 21.30 wiec super! tylko dlaczego on nie placze po przebudzeniu, ze jest glodny? lezy, macha raczkami i nozkami i tylko szelest lozeczka mnie budzi. ja tez sie czyms pochwale. Sebus od wczoraj sam przewraca sie z pleckow na brzuszek :)))ma jeszcze problem z wyciagnieciem reki, ale mam jest z niego bardzo dumna :) no i mamy wrzesien. moj synek dzis konczy 4 miesiace. a zracji tego, ze jestem pedagogiem zlapalam dola, bo zaczelam intensywnie myslec o powrocie do pracy. dwa miesiace, ktore mi zostaly zleca tak szybko :( juz mi smutno, ze zostawie synka. dobrze chociaz, ze z babciami. ale i tak wiem, ze ominie mnie wiele pieknych chwil, ktor beda dane babciom. wolalabym, aby malym zajmowala sie tylko moja mama, ale coz, tesciowa tez sie pcha. jej nie ufam i nie lubie jej, bo boje sie, ze rozpiesci malego. na dodatek strasznie sie piesci, gdy do niego mowi. tak znieksztalca slowa, ze szok. jej slowa: a cio to, a to to, piosiek (zamiast spioszek). normalnie zalamka, jak bedzie tak dalej do niego mowic. poza tym nie ma kondycji fizycnej (wazy ponad 100 kg),nie wiem, jak ona da sobie rade. moja mam jest 7 lat od niej starsza, ale malutka, chudziutka i zwinna. cale zycie trzeba robic cos wbrew sobie, bo ktos inny sie obrazi, bo tak n ie wypada. ale nerw mnie ruszyl. koncze, ide sie ogarnac, poki malutki kima. musze jeszcze napisac podanie do dyrekcji o przedluzenie macierzynskiego o 2 tyg. wiecie moze jak to ma wygladac? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA... no własnie pranie:) Ja też piorę wszystko razem tylko w loveli:) Tak poradziła połozna, bo w końcu jak młodego noszę z moim chłopem na zmiane, to tez ma kontakt z naszymi ubraniami. szczególnie teraz jak we wszystko morde obśliniona wyciera:) Yh daro tak jak Florek po 15 minut góra wyrabia w jednym miejscu. a dzis mam zonka, bo wyprałam mate i jedna rzecz ni odpadła do zajecia juniora. Yh. Muszę sie teraz wykazać pomysłowoscią... Ha! dzis bym do pracy wracała, gdyby nie Daras :) A tak, mogę jeszcze 3 miesiące się byczyc ! uhuh! Gorzej, ze własnie przeczytałam, ze w przyszłym roku wakacje dopiero 1 lipca...yyyy.... bez sensu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez leca wlosy!!! to straszne. dobrze, ze zawsze mialam geste i grube to moze nie wylysieje. ale sa doslownie wszedzie! a ze sa dlugie, to bardzo widoczne np na podlodze, co meza strasznie wkurza. moj tez wierzga nogami i gubi skarpety. raz o maly wlos zgubilibysmy na spacerze. o, moja mam do nas jedzie. super! pewnie obiadek na dzisiaj wiezie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi! Toć my dwie belferki :) Ja to podanie juz złożyłam, ale mi w kadrach dali taki gotowy wzór tylko daty wpisałam. musisz zapytać w sekretariacie swoim jak jest u Ciebie. I dlaczego tak szybko do pracy wracasz? Daras urodził sie 3 maja, a ja wracam dopiero 1 grudnia. 20 tyg macierzynskiego + 2 tyg. dodatkowe + 8 tygodni za wakacje (tu tez potrzebne bylo podanie) + 2 dni opieki za ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojoneczka--- mi powiedziano, ze za wakacje jest 6 tygodni, a nie 8. na to nie musze skladac podania. o te 2 tyg. mam napisac sama. macierzynski konczy mi sie 17 wrzesnia. do tego 2 tyg + 6 tyg. za wakacje. dlaczego Ty masz 8 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo elo z rana zaintrygowałyście mnie tym fotelikiem i zadzwoniłam wczoraj do mojego pediatry i położnej zapytać jak to z tym jest i generalnie nie wiedzieli w czym problem.Foteliki są przystosowane do wozenia dzieci,gdyby można było trzymać je tam tylko określoną ilość czasu nie przechodziłyby atestów a producent musiałby zaznaczyć,że np.co dwie godziny przerwa.To samo dotyczy bujaczków.Słowa mojego lekarza "Wy w tej polsce jesteście przewrażliwieni,jak widzę w upał dziecko w czapce to już wiem,ze z polski":)Ja tam małą wożę zamiennie z gondolą,ona woli fotelik,bo więcej widzi,no i nie jest na leżąco.75% wózków w ire nie ma wersji z gondolą,tylko używa się fotelika a potem spacerówki.No,ale kazda z nas dokona swojego wyboru,ja w każdym razie nie demonizowałabym fotelika.No chyba,że mówimy o innej wersji fotelika,-bo jak miałabym taki jak np.graco,to też bym nie woziła,ja mówię o typowym z wózków 3w1,gdzie dziecko siedzi jak w bujaczku. Co do prania ja piorę osobno w plynie do prania fairy,płynu do płukania już nie używam. Sterylizujecie jeszcze butelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi! Hmmm... tak mi w kadrach powiedzieli, no i wyliczyli. Macierzyński mi sie kończy 19 wrzesnia no i potem te wszystkie "dodatki". ja tez myslałam, ze za wakacje jest 6 tygodni, a oni do mnie, ze 8 :P No to sie nie kłóciłam hihi. A jeśli chodzi o 1 lipca, to jeszcze nic chyba do końca nie jest pewne, ale rozporządzenie mówi, że rok szkolny kończy sie w pierwszy piatek po 18 czerwca. W tym roku ten piątek wypada zaraz po Bozym Ciele jest więc ustawowo wolny, a kolejny jest dopiero 1 lipca. nie wiem jak to rozwiązą, ale w najgorszym przypadku pracujemy własnie do 1 lipca bu :( O! Widzicie! Foteliki nie takie straszne :) A z tymi czapkami to prawda. nasze mamy chyba najczęsciej powtarzaja tekst "Ubierz mu czapeczkę, bo mu uszy przewieje", a na dworze 30 stopni w cieniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale drukujecie:P Florian ululany jupi ciekawe na jak długo?:) kojoneczka Floprian tyż usmarany my w ten wiart i deszcz śmigaliśmy do przedszkola ze starsszym nie powiem że nie przyjdzie bo deszcz pada, starszy się usmarkach , łojciec (mąż:P) to się wogóle pochorował pierwszy tydzień po ulropowym lenistwie:O więc i Floriana też dopadło gile motyle i flegma, napisz mi proszę ile tego wapnia dajesz Darasowi i wit C bo ja taka przezorna Polka sobie nakupiłam i nie chcę się bawic w lekarza :) a niemcy takich rzeczy nie przepisują wręcz nie uznają wiwas ire ma takie samo podjeście do dzieci, porodu i ciąży jak holandia, i wbrytania:) osobiście bałabym się rodzic w domu a ze szpitala wywalają zaraz po porodzie, chyba że się coś stanie tfu to wtedy następnym razem rodzisz w szpitalu i pozostajesz dłużej pod lekarską opieką, to jest hilandia, i tam też wentyl , w hartowaniu te dzieci cały rok z gilami do pasa ciekają, ale mróz wiart a oni na rowerach śmigają i zdrowi jak holenderskie konie:P:P:D:D:D dziewczyny współczuję tych wczesnych powrotów, byłoby mi strasznie smutno zostawiac dzieciaki takie malutkie, i jak jeszcze nie ma się komu zostawic, jak np moi rodzice jeszcze pracują to już w ogóle miałabym dylematy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) A ja kolejną belferką jestem (pedagog + germanistka) hehe Mi też powiedzieli, że wakacje liczy się jako 6 tygodni ale, jako że ja od ferii zimowych na l4byłam to do tego doliczaja mi jeszcze 2 tyg za ferie i do pracy wracam tak jak kojoneczka:) (Marysia 6 maja się urodziła). No i musze się pochwalić:) Mojej Marysi pojawiły się dwa ząbki. dwie jedyneczki dolne. Jedna już się przebiła, druga lada dzień będzie:) a marudna przy tym, że szok, cały czas na rączkach by chciała. Powiedzcie mi (bo jutro zamierzam w końcu podać coś poza mlekiem) najpierw podałyście maluszkom jakieś zupki czy jabłuszka. Bo coś słyszałam, że deserki lepiej w następnej kolejności bo potem dzieci nie chcą warzyw. Ok spadam bo Marysia całe 5 min na leżaczku sama poleżała i juz się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloł... Kurde taka jakas zblazowana jestem przez ta pogode ze nawet mi sie nie chce pisac ostatnio.. stwierdzam ze za duzo czasu mi zajmuje pisanie na kafe bo jednego posta plodze z przerwami caly dzien, a musze konczyc prace wiec staram sie ograniczac :) Z Mlodym juz lepiej po tych szczepieniach, odzyskal humor, mniej gaworzy ale mi sie wydaje ze to dlatego ze skupia sie na swoich wlasciwosciach motorycznych tzn zaczyna robic rozne wygibasy dziwne, no i oczywiscie nie mowi bo wiekszosc czasu ma piastki w buzi :O a te fafoły miedzy paluchami nie wiem skad on bierze ino latam i mu je wyskubuje a za chwile to samo :) no i robi mniej kup, ale dzis juz byly dwie, wiec moze wraca do normy :) a poza tym to sie maly terrorysta zrobil, wieczorem domaga sie ogladania ksiazeczek, tak go przyzwyczailam wiec marudzi marudzi, nic nie dziala dopiero jak mu ksiazeczke pokaze to jest OK, odloze ksiazeczke to zaczyna wyc i tak w kolko :D bujak nadal zlewa cieplym moczem, na macie polezy ale tylko rano i to tez z 15 miut :D woze go na spacery w gondoli ale czesto tez siedzi w foteliku jak na zakupy a tam tez z 3 godziny potrafie urzedowac :D i chyba mu w nim dobrze, w koncu w gorszej pozycji byl w brzuchu.. aha dziewczyny ktore macie fotelik Maxi Cosi, tam jest taka wkladka dla malego dziecka, kiedy to sie wyciaga?? wiecie cos na ten temat?? Karina co do firm ciuszkow to ja jakos najwiecej chyba takiej bielizny mothercare kupuje, bo maja fajne promocje np w pakiecie 3 fajne pajace za 45zl, naprawde dobra bawełna, ostatnio sporo tego kupilam bo byla wyprzedaż, takze pajace mam tak do 12 miesiecy :) ahaa kumpela dala mi przepisy jak zrobic weki, moze Ci podesle w paczce heheheh :) co do lapania fazy na sen w dzien jak przeczekam moment to Mlody potrafi wpasc w szal i nic nie jest w stanie go uspokoic nawet cyc, jedyna pozycja ktora wtedy dziala to w pionie na ramieniu i lapa odpada :D co do zasypiania to tez mam problem czasem mecze sie do 2 zeby zasnac, po nocnych karmieniach tez tak od razu nie zasypiam za to rano spalabym na stojaco, jak mnie wkurwia ta bezsennosc, mysle ze mam juz jakis stres zwiazny z tym ze macierzynski sie zbliza powoli do konca ale sama nie wiem :D Dziewczyny jakie macie spiworki bo ja mam taki ze jakos nie wyobrazam go wyciagac i wkladac w nocy do tego spiworka, na bank jak bym wkladala takiego uspionego to by sie wybudzil :O Niezapominajka ja sobie odciagam tylko wieczorem kolo ponocy - caly cycek ten z ktorego karmilam na dobranoc i czesciowo ten co bedzie podany jako nastepny (musze troche zostawic bo nigdy nie wiem czy Chrupek nie obudzi sie np zaraz :) ), ale ostatnie dni nie robilam tego i jakos cycki sie do tego dostosowaly, teraz znow troche zapasow chce zrobic, wiec od 2 dni odciagam i znow jakos wiecej mleka, takze rosnie popyt to i podaz :) Martuska mozliwe ze sie nie najada jak tak czesto sie budzi.. byla u mnie kumpela i jej corka ma 8 miechow, ona karmi cyckiem no i Mloda jej sie budzi prawie co godzine, to jest masakra jakas, a ona sie uparla na cycek i nie chce jej dac modyfikowanego, przeciez to jest meka i dla niej i dla malej na pewno tez, bo glodna i nie spi jednym ciagiem, takze jak mnie to spotka to na pewno zapodam butle bez sentymentow bo wole spac niz co godzine cycka wyciagac :) Wi mi tez sie szybko w dzien najada, az czasem sie dziwie ze tak krotko, dluzej je w nocy i rano... Gryfno to masakra z ta coreczka znajomych, ze tak stracila na wadze.. a polozna z waga ich nie odwiedzala?? wszycho przez ta propagande karmienia cycem, niektore matki karmia na sile a widac ze to nie sluzy ani dzieciom ani mamom, widac na przykladzie mojej i Twojej kumpeli... An88 nie lam sie :) Wiwas heheh mnie tez rozczulala reklama z owieczka co wiecej ja chcialam miec tę owieczkę !!!! :D Soldi zolnierz i taka beksa hehehe ;) Karina, Gryfno juz Was widze tej nocy z komorkami, aparatami, lampkami na korytarzu w polmroku jak przewijacie hehehehe ja bym pewnie usmarowala sie chrupkowym gównem wiec zapalam lampke nocna :) Kojo moj w tym bujaku FP z reguly ma wkurwe albo depresje :D choc wczoraj zaczal wysoko giry podnosic i tracac te zabawki nogami ???? ale slonia jakos nie chce ogladac ;) biedny Daro z tym kaszlem :( poza tym hehe jak napisalas o tej galerii handlowej to od razu mi sie humor poprawil, uwielbiam ten skecz Stuhr, a jeszcze uwielbiam jak jest telefon faceta :D siedzimy sobie tak, nudaaaa :D Dagusiak widze ze regularne zakrapiane imprezki :D ja bym sprobowala tak gdyby nie to że moj znow ma faze bojkotu butli :O Kirsten, Gryfnofrela co do niemieckiego heheh to uczylam sie 7 lat ale jakbym miala cos powiedziec to normalnie jakby mi kolek w ryjoku utknal :D za to slowka znam kurna takie, ze czasem po angielsku musialabym sie zastanowic jak to powiedziec, ale mialam nawiedzona babke od niemieckiego i sie uczylismy calych czytanek, wiec slowka mi ciagle we lbie siedza, pamietam jak bylam na nartach w Austrii i sie wznioslam na wyzyny mojego niemieckiego bo musialam kupic krople do oczu i kurna pamietalam jak sa pierdolone krople do oczu bo byla czytanka o lekarzu i lekach hehehe ale Kinderwagen brzmi groznie :D Co do Karmi to jestem uzalezniona od Karmi Classic prawie codziennie wciagam :D ahaa od dzis oficjalnie z mezem jestesmy na diecie, tzn moze nie diecie ale chcemy sie zdrowo odzywiac a nie tony slodyczy i innych takich, zobaczymy co z tego wyjdzie :D Co do prania to odkrylam zajebisty plyn do prania u mnie w samie pobliskim za 6 zł WIREK, pachnie zajebiscie i piore z reguly ciuszki Chrupa plus to co z naszych kolorystycznie mi akurat pasuje :D ale normalnie zapach cudowny jak maly niemowlaczek hehehe Wiwas dobry ten pediatra hehe w sumie ma racje ze troche jednak w Polsce jestesmy przewrazliwieni :) maz mi opowiadal ze w Ire maluszkow tak hartuja, normalnie chlod a one krotki rekaw, bez czapy :D Co do powrotu do pracy to wczoraj dowiedzialam sie ze w mojej firmie byly znow zwolnienia, zostala garstka osob, wiec kurde jak nie znajde roboty pewnie i tak nie bedzie do czego wracac, najgorsze ze ofert pracy po moim profilu malo.. ja jestem HRowiec rekrutacje, szkolenia, oceny i w tym chcialabym pracowac a tu pipa blada, nie ma ofert :( pewnie dlatego coraz czesciej mnie nerwy biora i nie moge spac.. jak dostane urlop to w domu posiedze do konca stycznia, ale co potem?? :O Kurna koncze te wypociny bo nawet nie wiem czy pisze z sensem, dzis mialam zjebana nocke, w sumie wstalam o 7:30 dla mnie to srodek nocy, ale sama sobie winna bo zapomnialam odbic chrupka o 4 rano jak sie obudzil, a widzialam ze lyka powietrze, ale jakas nieprzytomna bylam no to pozniej mialam jazdeczke co godzine, wiec odechcialo mi sie spac, a ten sobie o 9 poszedl spac i spi do teraz... fajnie ze chociaz jade do kosmetyczki za godzinke to mi te krzaki na ryjoku wydepiluje bo cos mi znow owlosienie bujniej rosnie hehe i z brwiami nie nadazam a na nogach to normalnie slysze jak rosna :D papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo:) kurde, ale aktywność:D ja na szybko, bo mały śpi ale chyba zaraz się obudzi.. od tygodnia prawie zmiana trybu nocnego - pobudki ok.1, 3, 5 a od 6-7 już totalnie wybudzony. piorę w jelpie a płyn mam loveli. tez za jakiś czas będę już prac razem z naczymi, choć jeszcze nie teraz. kocham ten zapach niemowlęcych proszków do prania i niech ten zapach trwaa!! ii trwwaaaaaaa!! mnie się macierzyński kończy 20września. dwa tyg dodatkowego plus zaległy urlop i dwa dni opieki - ale te sobie chyba zostawie na wszelki wypadek. w irl to faktycznie na luzie podchodzą do macierzyństwa i całej jej otoczki. dzieci bez skarpet i czapek w październiku, krótki rękaw gdy na dworze piździ - no ale oni tam są zahartowani tym klimatem wietrznym i nieznośnym, wiec im nie jest zimno.. w sumie, gdy dziecko od początku wychowuje się z podejściem zimnego chowu, to też się przystosuje i nie będzie mu pizgało:) gdy były te upały lipcowe, mały mój samo body, bez skarpet, bez czapki, a oczywiście naokoło- -nie jest mi za zimno? zawieje go - nosz kurde. totalnie bezwietrznie, w słońcu 45 stopni więc gdzie ma go zawiać? mały cały spocony, w wózku mokro a oni się pytają, czy nie jest mu za zimno... nie kapuję:) ja też tracę włosy. dużo włosów. zakole nergala mi nie grożą, bo dalej wyglądam w rozpuszczonych jak lion king hehe. agnes, kaj ześ jest?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha, już jesteś:D ja też mam bezsenność. wczoraj zasnęłam o 2 a o 6 juz mały oczy otwarte i śpiewa piosenki partyzanckie pod nosem. JA CHCĘ SPAĆ!! tak myślę, że moze powinnam se chlapnąć coś przed pójściem spać, moze pomoże:D kurde, mistrzunio śpi od 9. już się przewracał 3 razy, 2 razy zapłakał a jednak dalej ciągnie. gdybym wiedziała, że pośpi 2,5 to też bym się położyła. to do niego niepodobne, ze tyle śpi. hmmm idę sprawdzić czy wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde ale się rozpisałyście ciężko za Wami nadążyć mam pytanie jak wprowadzałyście mleko?? to znaczy ile dawek dawałyście na dzień?? mój mały chłop strasznie marudzi może przez pogode bo u Nas 2 dzień leje i zapowiada się na powódz i nawed człowiek na spacer nie ma jak wyjść :( kirsten2 może te problemy z kupą to od mleka niektóre mają wyższy poziom żelaza i wtedy zatwardzają mój znowu zrobił kupe z takimi czarnymi małymi niteczkami ja przerażona a to się okazało że po bananie heh ;) a co do włosów to u mnie nie wesoło jakoś nigdy nie miałam bujnej czupryny a ostatnio wciąż lecą mi włosy garściami myślałam o inneov gęstość włosów kiedyś brałam i nawed przy czesaniu jeden włosek mi z głowy nie wypadł ale znalazłam stare opakowaniu i du..a bo przy karmieniu niestety nie wolno brać więc musze łysieć w spokoju :( dodam że nic innego na mnie nie działa żadne inne super sposoby więc musze czekać może wszystkie mi nie wypadną ;) a i minus tej kuracji jest taki że troche kosztuje bo około 80 zł opakowanie a minimum powinno się wybrać 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już myślałam że nie usiądę śpi co się odwróciłam to pielucha na buzi, ja mu ściągam a ten banan akuku:D:D:D:D i tak z 10 razy jak nie więcej, zasnął w gondoli ktora stoi na duże pufie bo tu gra telewizor:D:D:D:D jest jest jest:P:P:P kuuuuupa wielka lepianka na murzyńską chatę:P:P:P:D:D:D wycisnięta z wielkim trudem jak ja jego:D:D:DD: czyli Floriana wyciskałąm:D:D:D:D ale od razu rogal i agruuuuuu:D:D:d tyle smrodu tyle szczęścia:P:PD:D:D:D:D hehehee kinderwagen powiedziałąbym coś jeszcze :P:P ale mnie usuną z forum za szerzenie faszyzmu:P:P:P:D:D:D:D też się uczyłam w sumie 8lat niemca ale dopiero w praktyce wyszły te moje piąteczki:P:P:P;) i się zostało zmuszonym do bełkotania, często się myle ale dopiero po fakcie wiem gdzie:P cuż nikt nie jest idelany:D:D:D:D Gryfno fakt to straszne z tą córeczką znajomych, i że im nie płakała z głodu, normalnie dzieci znajomych ktore miały za mało pokarmu czy tzw chudy pokarm ryczały całymi dniami dopiero jak dostały słoik i się najadły to się dziecko uspokajało:):), przykre ale cóż zrobic, dac flachę, a może ona miałą zółtaczkę bo synek znajomych miał do mca i właśnie był senny i miał mały apetyt, co się wiązało ze słąbym przybieraniem ona też wciskałą żarcie, już od drugiej koleżanki słyszałąm że żółtaczka tak długo może trwac i nie byc widoczna gołyk okiem, wystarczy że biribulina jest troszkępodwyższona:):):) ostatnio leci se dioda katharzis- na vivie trzymam Floriana przodem do siebie na kolanach rozwaliłam telewizor i wyję mu w końcu niby śpiew?:P matki działa kojąco na dziecko, nie wybrałeś mnieee, i Florian łeeeeee😭 w ryk:D:D:D:D:D:D mama nie śpiewaj mi więcej:D:D:D:D:D:D wsyztsko tylko nie to:D:D:D:D:D an to mleczko jest chyba z kleikiem ryżowym bo widzę na ściankach, kupa była pomarańczowa i obiadki???? z czego jest ten Ineov, ja karmię i zużyłam kapsułki vichy i teraz se kupiłam w polsce szampon wzmacniający vichy, na promocji 2 w cenie tu jednego:):), i widzę że jest ciutkę lepiej, i włosy mi się takie konkretniejsze zrobiły, bo on jest z witaminami delikatny, do częstego mycia, ja też czupryną nie grzeszyłam nigdy, i zakola mam już prawie prawie jak mój mąż:P:P:P:P pocieszam się tylko że jak mi te długie wyjdą to zostanie mi tak meszek jak ma Florian :D:D:D:D:D:D bo widzę że mi rośnie nowa grzywka jupi:D:D:D:D:D roxi ja podawałam najpierw owocki ale to bardziej na kupę, a obiadki daję po pół słoiczka co drugi dzień:):) agnes coś wtym jest że dzieci albo rozwijają się szybciej motorycznie albo w gębie:D:D:D:D:D albo Cie zagada albo omiecie szafki:D:D:D:D:D u nas Florian dziś dociągnął do 5 ale mąż wstawał do pracy śpi się rozbudził zamieszaniem szalał głupawa do 6 ledwo zasnęłam i budzik bo do przedszkola trza dziecko odholowac i humorek bo budzą, a ja na ryj:O:( gryfno ja piorę znami tylko że sypiesz ten proszek dla małego:):):) pewnie niż idzie że Tymka powialiło:):):), FLorian na dzeszcz śpi jak suseł:):):) kojo daj znac jak dajesz witaminki, Oliśkowi pamiętam jak kiedyś bylismy w polsce gdyt miał 4mięchy to przepisała 3 razy po 10kropli do soczku ale on nawet tyle nie wypijał:):), ale szybciej doszedł do siebie:) ale jeste zrąbana ide se usiaśc:P:P:D:D:D bom zmęczona jedzeniem pisaniem i gówno robieniem:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio i znalazłąm swoje stare forum co by se przypomniec jaki był oliś toz to jak pamiętni czy dziennik z życia swojego dziecka:):):):) i ja obiadki Oliverkowi rozrzedzałam wodą bo tu niemieckie hippy są gęściejsze:O, i młody zapijał je jeszzcze soczkiem, i też miał zaparcie może to od i mleka bo pił te samo, muszę śprubowac inne i obiadek rozrzedzac i pił już mniej piersi i spał jak Tymoteusz raz dziennie góra dwa, a Florian cycuś mamusi:P:P:P śpi między posiłkami każdym, różnie od 15 min do 2,5-3h jak go zwali:):):) dobra zwalniam stronę :P:P:P:P:P bo nikt nie chce ze mną gadac a ja się obijam zupka z wczoraj, wieczorem drugie danie zrobiłam na dziś mąż w pracy, w chałupie syfu ni ma co by ogarnąc:P:P:P więc się byczę zaraz po starszego do przedszkola tylko hrabia wstanie i zje:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirsten, nikt nie chce z tobą gadać hehehe ja cię czytam ale nie odpisuję, bo rojber obudzony a dla niego 3 godziny snu w ciągu dnia to jak cała noc przespana, więc energia go roznosi:D szykujemy się na szczepienie. boję się. brrrr. a on biedny nie wie co go czeka i nieświadomie da sobie ubrać ładne spodenki, ładną bluzkę. gdyby tylko wiedział, że mama prowadzi go jak owieczki na rzeź... kryśka, pisz dalej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirsten2 a z czym były obiadki?? ale faktycznie słyszałam że kleik ryżowy też może zatwardzać a inneov jest z tauryną a i inneov właśnie jest z vichy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wi82 ja mam laktator tomme tippee ręczny i nim odciagam mleko.Zadowolona jestem z niego. A jesli chdozi o teściową to ja mam to co Ty...brrr... nie lubię jej też.Też sie pieści do małej jakby polskiego nie umiała. Np jak wkładam małej smoczka to mowi -"koj koj koj" ??!! WTF???? O co chodzi z tym "koj?"Z resztą jak ją bierze na ręce to jakoś tak ja trzyma że ma nogi na prosto zamiast szeroko. I ciagle jej zwracam uwage na to a ona swoje. Jak ja chce po swojemu wychowywac dziecko to ona swoje mądrości mi opowiada i próbuje mi narzucic swoje zdanie. Niech spada na szczaw. Ja na pewno nie zostawie dziecka z nią bo mi je skrzywi psychicznie...i tak wizyty raz na jakiś czas są dla mnie straszne a i Matylda zawsze płacze u teściów jak jesteśmy, bo ona nie noszona w domu a oni nia szarpią i rzucają we wszytskie strony. Martuśka mi tez włosy wypadają, ale teraz od niedawna zauwazyłam, wcześniej jakoś nie widziałam zeby az tyle. Mam krotkie wiec moze dlatego, a teraz widze non stop w wannie, na ubraniach na małej. Masakra...... A jeśli chodzi o butelkę, to jak odciagne czasme mleko to mała karmie butelką i mam aventu i tomme tippee i z tej aventowskiej nie za bardzo jestem zadowolona - tzn mala niekoniecznie ją akceptuje,woli ta tomme tippee. Matylda po raz drugi dała dizś koncert. Nie wiem o co jej chodizło ale chyba dlatego że nie zasnęła o odpowiedniej porze i juz zmeczona i wkurzona na maxa byla.Dajecie swoim cebion multi? Bo mi od 1szego miesiaca kazała neonatolog i tak daję jej ciagle i teraz tylko vitD a wcześniej jeszcze K. A i jeszcze zapytac chcialam co z mailem? Haslo chyba jest zmienione czy coś?Bo nie mogę wejśc. Buziakii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje malemu cebion od poczatku i devikap. nie dawalam wit. k. pytalam o nia pediatre dwa razy, to powiedzial, ze dziecko nie ma wybroczyn na skorze, krew nie leci to nie trzeba. wiec co mialam robic? mi ten reczny tomme tipee w ogole nie odciaga mleka. dlaczego? czuje jakby za slabo ssal. u mnie potrzebne mocne ssanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja chyba jestem złą matka,bo juz od bardzo....dawna swojego bąbla na spacerki woże w foteliku...a dlaczego niby nie mozna? Ludzie w dalekie podroze jezdza z dziecmi i sie nic nie dzieje,a ja nie moge na kilka minut na spacer wyskoczyc? Chyba gdyby bylo cos nie tak to by ich nie robili i to w dodatku wpinanych w wozki....!Nie wiem,mojej niuni nic sie w nim nie stalo. Jeszcze kilka dni i bede łysa... Wrocilam do pracy:-((((( Dobrze,ze w tym tygodniu pracuje tylko do poludnia,to Ole moge wczesniej do domu zabierac.Niech sie dziecko powoli przyzwyczaja...Jak ja zostawialam we wtorek na 3godziny to az mi sie lezki w oku zakrecily...ale jestem twarda i zadna nie poleciala.Dzisiaj juz bylo lepiej.Ale jak dzisiaj zaszlam po mała i ona nie spala,jak mnie zobaczyla to tak sie zaczela cieszyc,usmiech jej z buzki nie znikal.Wzielam ja na rece a ona zaczela mnie po twarzy dotykac,a przy tym tak sie usmiechala.Chyba byla zadowolona,ze mnie widzi???Nawet nie spojrzala na pania,ktora do niej mowila.... Nie wiedzialam,ze to bedzie takie przezycie zostawiac dziecko w żłobku z kims obcym...no,ale sie przyzwyczaimy.Jestesmy twarde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×