Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Hej mamuśki, u mnie sajgon Pola płacze non stop. Nie mam jak napisać nic więcej. Powiedzcie pliss gdzie kupiłyście ten Sab Simplex i czy działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes, dzieki :-) wczorajszy sexik ok, choc na poczatku troche boli, normalnie czuje sie jak dziewica. A właśnie położna polecała te witaminki w ampułkach a Ty piszesz ze jakies nie halo i ze na łyżeczce bedziesz próbowac... my od poczatku lecimy z łyżeczką, bo jak raz zaaplikowalam bezposrednio do buzi to mi sie Młody zakrztusił. Ale z łyżeczka jest ok. Kojoneczka, na zdrowie :) wyrośnie chłop jak dąb! Wi, ja czekam ze smazonym, bo u mnie 2 razy byly kolki wlasnie po smazonym (a np. po grilu bylo ok). Lepiej zjedz jajo na twardo. Co do mleka to moze uda Ci sie odciągnac troche? Ja mam zamrozoną jedna butelke tak na czarna godzine - oczywiscie nie sciagnelam calej butelki na raz tylko zajelo mi to kilka dni, ale teraz jakby co to jest. Ale myśle że jak dokarmisz modyfikowanym to tez bedzie ok. Zreszta najwazniejsze zeby dzidzius byl najedzony, bo Polak głodny - Polak zły :) Co do chrzcin, to planujemy najpierw obiad + ciacho + kawa w restauracji, a potem gril + sałatki + zimna płyta + alkohol w ogrodzie. Alkohol musi być, bo trza wypić za zdrówko Dawida :-) szkoda ze mamusia bedzie abstynentka :( ale juz mam sprytnego plana zeby odstawić Młodego koło świąt, tak by na sylwestra sobie wypić :-P eh chyba nigdy nie mialam takiej dlugiej abstynencji. Maniocha wyrazy współczucia. Zawsze mam stresa jak moj Młody płacze a ja nie wiem z jakiego powodu. Co do leku to nie pomoge, bo nie wiem. aaaaa Wi, a nie możesz przebudzic Maluszka przed Twoim wyjsciem i go dokarmic a potem szybko zalatwic swoje sprawy? Czasem tak robie i jest ok, bo wiem ze mam minimum 2h luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane, * agnes ja podaję witaminę D i C na łyżeczce w trakcie jedzenia i jest ok:), więc może spróbuj tak, żeby za bardzo się nie stresować:) * gratulacje kojoneczka, fajnie,że Daro nareszcie chwycił butlę:):):) * wi82 my planujemy obiad, kawę, ciasto, a później zakąski, zimna płyta itp. oraz wódeczka-tak jak u Niki, w końcu za zdrówko małej trzeba wypić...:):):) * maniocha współczuję...:( * Nika i Kojoneczka gratki z powodu sexiku :):):) * a ja dziś zadzwoniłam do lekarki w sprawie tego wzroku ("zamglone spojrzenie"-pisałam Wam wcześniej), powiedziała,że przez telefon nic nie pomoże i kazała przyjechać, bo dziś jest po południu od 13 do 18 w przychodni, mąż się trochę zwolni i pojedziemy...powiem Wam,że schizuję bardzo, dziś już z tego powodu ryczałam,że coś może być nie tak...:(:(:( w sumie dobrze,że pojedziemy to od razu zobaczy też jej "pryszczatą" buźkę i może wreszcie powie czy to trądzik, skaza, potówki czy jeszcze coś innego...dzisiaj też będzie nasza pierwsza jazda w foteliku samochodem:), bo tak to wszędzie poruszałyśmy się wózkiem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej baby!!! nie mogę z tych much:D:D:D:D:D wracam do żywych, Włodzimierz jest upierdliwy jescze ale nie nachalny:O, boż normalnie nie spac dzień, noc i wczoraj też nic, nawet apetytu nie miałam, tak mnie trzepało, wogóle psycha mi wczoraj klękła na amen, najpierw u lekarza się poryczałam że zdycham z bólu a tu nic nie wolno bo karmię i lekarstwa przenikają do pokarmu a skutki nie są znane, potem poryczałam się waptece żenada ale jak jestem tak wyczerpana to właśnie ryczę:O:O:O, i baba powiedziała że lepiej odstawic niż karmic, i zdychac a młody już duży, to ja zaryczana do siasiadki ktora musiała odstawic swoja córe (miała okropne biegunki po pokarmie, w rezultacie dziury w dupie , tak odparzona( i histeria:O bo muszę odstawic zeby kupic sobie normalne lekartswo na Włodka, żenada nie:O:O:O????? , na koniec dzwoniłam do mamusi, i ta radzi że świat się nie zawali, w rezultacie poleciałam do dr po południu jeszcze raz i mówię o swojej decyzji, a ona że nie trzeba, bo to co mi dała to jest najsilniejsze, i mogę karmic, odrobina?????? kortyzolu mu nie zaszkodzi, i w sumie nahisteryzowałam jak psychiczna:O, schudłam 2 kg, z nerwów bo jednak jak sie samemu dokarmia i decyduje o odstawieniu to jest co innego jak gdy jest mus:O, a nocy tak super wygodnie i rano jest dac cyca niż latac po butle:P, Wii jak dasz flaszkę z okazji wyjscia to nic nikomu nie będzie jedynie Ty spokojnie załatwisz swoje sprawy, bez pośpiechu:):):) młody mi też nie zawsze odbija, ale poznaję w nocy po tym jak zaczyna się prężyc wiec biorę go za chwilę jeszcze raz i cos tam puknie, a tu parę opisów na cwiczenia plecków Cwiczenia korekcyjne kregoslupa /wzmacniające Pozycja wyjsciowa : lezenie na plecach, nogi zgiete w stawach biodrowych i kolanowych 1.rece wzdluz tulowia : naprzemienne dociaganie kolana do czola 2.rece splecione na karku : naprzemienne dociaganie lokciem do kolana( lewy lokiec- prawe kolano ;prawy lokiec ;lewe kolano) 3.rece splecione na karku : jednoczesne laczenie dwoch kolan i lokci 4.rece wzdluz tulowia : unoszenie bioder do gory (napinamy posladki, sciagamy lopatki) 5.rece wzdluz tulowia : biodra unosimy do gory I zataczamy kola biodrami w lewo I prawo 6.rece wzdluz tulowia : naprzemienne skrety glowy w lewo, kolana w prawo 7.rece wzdluz tulowia: przyciagamy brode do mostka 8.rece wzdluz tulowia: przycoiagamy kolana do klatki piersiowej pozycja wyjsciowa: lezenie na boku ( dolna reka pod glowa gorna do przodu) 1.unoszenie gornej nogi ( proste kolano) do gory 2.dociaganie gornego kolana do klatki piersiowej 3.dociaganie obu kolan do klatni kiersiowej 4.odchylenie obu kolan do tylu (stopy razem) + to samo na drugim boku ;-) pozycja wysciowa: lezenie na brzuchu 1.rece splecione pod broda: naprzemienne unoszenie nogi w gore (kolano proste) 2.rece w przod: jednoczesne unoszenie w gore lewej reki i prawej nogi (potem na odwrot) 3.rece w przod: naprzemienne unoszenie w gore rak (lokiec prosty) 4.rece splecione na posladkach : unoszenie tulowia w gore (lokcie w tyl , glowa patrzy prosto) 5.rece splecione na posladkach : unoszenie rak w gore (lokcie proste) 6.rece splecione na karku: unoszenie tulowia w gore (lokcie w tyl, glowa patrzy prosto) pozycja wyjsciowa: klek podparty 1.naprzemienne dociaganie kolana do czola 2.naprzemienne dociaganie kolana do klatki piersiowej i wyrzut prostej nogi w tyl (glowa patrzy do gory) 3.sklony klatki piersiowej do podlogi (dlonie do srodka) 4.krazenie bioder- dotykamy posladkami piet (w obie strony) 5.naprzemienne unoszenie rak w przod (glowa patrzy za reka) 6.naprzemienne jednoczesne unoszenie w gore lewej reki I prawej nogi (potem na odwrot) 7.wyginanie glowy w dol, kregoslupa w gore (tzw: koci grzbiet) ; barki I glowa stoja w miescu 8.said na pietach, glowa do podlogi ;rozciagamy kregoslup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izi Florian kończy 2 mięchy ale jeszcze zezuje, wodzi wzrokiem za nami, rozglada sie i reaguje na nas, widzę jak zwężają lub rozszerzają mu się zrenice, i do cwiczeń jeżeli ktoraś ma hantelki kilogramowe , od męża lub znajomych:), to można przyklęknąc lewe kolana na kanapie, i lewa wyprostowana ręką się podpierac druga noga stoi wyprostowana na podłodze, i prawa ręką podnosimy ciężarek z dołu do góry, kilkanaście razy, powoli, tak żeby napinac mięśnie, a nie żeby się zmachac:):):), tyle samo powtorzeń na drugą strone ciała następne cwiczenie z ciężarkami, to siedzisz prosto na krześle i obie rece z dołu do góry, tak bardziej jakby za sobą, podnosimy i opuszczamy , pół łukiem, chodzi o to że nie prosto raz dwa, tylkotak żeby pracowały mięśnie, barków, i naprawdę ja miałam 6 spotkań po 20min, i do tej pory:D:D:D:D tfu tfu nie mogłam nic powiedziec, plecki mocne że swojego 15kg staszaka nie raz nosiłam i nic:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wi82 trzymajcie się całym sercem jestem z wami Nika co do mleka piszesz, że masz zamrożone ale, że odciągałaś kilka dni pogadaj ze swoim pediatrą ale z tego co się orientuję pokarmu ściągniętego nie za jednym razem nie wolno mieszać a my dzisiaj z Zuzią byłyśmy w urzędzie gminy odebrać pesel i złożyć papiery o becikowe - nastałyśmy się prawie z godzinkę ale na całe szczęście Zuzia była grzeczna a teraz czekamy na tatulka i w końcu weekend więc odpocznę sobie :-) miłego weekendu kochane - życzę dużo wypoczynku, snu oraz słońca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znów ja, my po wizycie u pediatry...potwierdziła moje obawy, powiedziała, że spojrzenie jest takie "błędne":(, ale najlepiej skonsultować to z okulistą, przejęła się i zaczęła Nam szukać numeru do takiej okulistki od noworodków. W jednej przychodni okazało się, że ta okulistka przyjmuje we wtorki, ale od poniedziałku idzie na urlop i jej nie będzie, ale podjechaliśmy do drugiej i akurat jutro przyjmuje, a ktoś się wypisał i może Nas przyjąć prywatnie na 10:30..., więc mieliśmy wielkiego fuksa.A ja rozryczałam się po wyjściu od pediatry, że moje dziecko może nie widzieć:(:(:( chyba zeświruję jutro do tej 10:30...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izii Kochana trzymam kciuki, żeby z Twoją Maleńką wszystko było ok. Czekamy niecierpliwie na wyniki wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirsten kochana jestes z ta rozpiska cwiczen :D musze sobie to ladnie spisac i musze zaczac cwiczyc bo ciezko z tymi plecami :O dziekuje.. buziak!! Wi ja juz jadlam pare rzeczy lekko podsmazone na oleju czy masle, ale bez panierki i wszycho ok, jajeczniczke tez planuje, oczywiscie nie jakos mocno przysmazona.. co do mleka, sprobuj odciagnac, ja jak musze gdzies skoczyc zostawiam odciagnieta butle w lodowce :) Kojoneczka fajnie ze wyszlo z butla :d dobry tekst z tym termosem hehehe ja jeszcze nie wiem jak u mnie z ta ciasnota, juz nie moge sie doczekac ;) Na chrzcinach planuje wodeczke oczywiscie przeciez trzeba opis zdrowie maluszka :D Nika fajnie ze sie udalo to co sie udalo ;) dzis juz witaminki aplikowalam lyzeczka i git :D ja tez planuje na Sylwka juz wypic.. dluga droga hehehe Izi trzymam kciuki zeby bylo z Malutka ok, daj znac jutro... dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes nie ma sprawy👄 Izi trzymamy też kciukasy, mocno,🌼 ja smażone jem już dawno, próby zaczęłam od sztuki naleśnika:D:D potem były 4 placki ziemniaczane:D:D:D zapite koprem:):), i jak to przeszło, kotlecik, normalny, rybka, groszku też już parę sztuk zjadłam:D:D:D:D, dziś próbowałam arbuza:):) zobaczym:):):) kojoneczka dobrze że flaszeczka ruszyła:):):) Grynofrela dasz rade 👄 dla reszty🌼 manicha trzym się dzielnie:):) karina jeszcze dzwignie głowkę dopiero ma mc, mój dopiero teraz nie narzeka, muszę wrzucic wam zdjęcia na fotosika albo do ktorej miałam się zgłosic z tą NK , dziś męzu pstrykał foty Florianowi na brzuchu:):):), nawet raz mu się przekręcił:):), wiecej nie chciał:D:D:D Dodka będzie dobrze, trzymam kciuki!!!🌼 WII teraz doczyłałam ale się nacieprieliście, a dziwisz się młodemu, musisz poczekac aż się wyciszy, on ma jeszcze traumę po szpitalu, dlatego boi się sam zasnąc, miłego wieczorku woooow mogę siedziec:D:D:D:D kuzwa ale frajda, bo nawet leżec się nie dało:O:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze raz ja;):P a najlepsze na ból plecków są w drogeriach takie drewniane zabawki do masażu, i my kupilismy takie a;la autko z czterema ''kolczastymi'' kółkami, i gdy mąż tym mi pojeżdzi po obolałych miejscach mówię wam orgazm;):P:D, co prawda potem mam plecy czerwone jak po linczu, ale jestem jak nowo narodzona:):):):):),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agns-- ile udaje Ci sie sciagnac mleka za jednym razem z obu piersi? kiedy to robisz? po karmieniu sciagasz to, co zostalo? czy miedzy karmieniami? izi-- trzymam za Was kciuki! badz dzielna! ja znow niewyspana. mlody budzil sie w nocy co 2 godz, czy powinien juz dluzej spac? chcialam mu pare razy zapodac smoczek, ale nie chce, wypluwa, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki! Izi mam nadzieję, że wszystko ok!!!! My z Darasem dziś sami, bo chłop na kawalerskim (którymś z kolei ostatnio wrrr). No, ale dajemy radę. Młody śpi u mnie na kolanach i boję się ruszyć, a siedzę jakoś tak ch...owo, bo nie mogę się oprzeć. No, ale sen dziecka najważniejszy. Butla już oficjalnie zaakceptowana. Niestety nocnego snu nie wydłużyła, bo Daro i tak budzi się średnio co 2-3 godziny. Nienażarty jakiś i tyle. Czasem da się go smoczkiem oszukać, ale, że bestia po mamusi inteligentna jest, to szybko łapie, że z tego smoka to mleka nie będzie i z wdziękiem wrodzonym wypluwa. Chyba wciągnę dzisiaj truskawki. Jak jutro Daro będzie cały w krostach, to przynajmniej będę wiedziała dlaczego:) Ponawiam pytanko o żłobek - ile u was kosztuje państwowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi najczesciej sciagam wieczorem po ostatnim karmieniu, co wiem ze Mlody dluzej pospi, to odciagam ten cycek co go karmilam i dobijam drugim, z reguly porcje 120ml da sie ukulac, ale z tym odciaganiem to tak trzeba tego cyca podusic zdrowo z roznych stron, przycisnac laktatorem bo czasem sie wydaje ze juz nie leci, a za chwile znow tryska porzadnie, ja mam laktator Aventu reczny i jestem zadowolona :) mleczko sobie zamrazam w pojemniczkach Aventu na czarna godzine, tj na moje ewentualne wypady z domu :) nie odciagam codziennie, za bardzo mi sie nie chce, ale mam niezly zapas w zamrazalniku :) Kirsten wlasnie musze sie zaopatrzyc w ta zabawke do masazu i maz bedzie jechał :) Izi daj znac co slychac :) Spadam bo tesciowa w domu to tak nie siedze przy kompie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ-A!!!!!! KOCHANE MAMUSIE NIE BEDE DZIS PISAC BO MI SIE ZWYCZAJNIE NIE CHCE!! ALE ZEBY TROSZKE ULŻYC SOBIE(TZN MOZE WIECEJ NIZ TROSZKE) I POCIESZYC WAS KOCHANE MAMINKI ZE NIE JESTESMY SAME POLECAM WAM ZAJEBISTA STRONKE.......:-) WWW.NIEGRZECZNEMAMUSKI.PL MI SIE PODOBA A WAM???? TYLKO DUUUUUUUUUZO CZYTANIA A CZASMU MALO....... BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Zaglądam tu co chwile patrząc czy izi napisała. Izi jeśli to czytasz to napisz czy wszystko z malutką ok! Wierzę że jest wszystko ok! Mój Bartek pije Nan active HA, a jako że tylko dokarmiam to postanowiłam zmienić na zwykły NAN. Ale chyba on tej zmiany mały dostał kolki;/ Ostatnio ma też problem z kupami, potrafi z 4 dni nie zrobić. No i nic bym się nie przejmowała, ale widzę że go męczy ta kupa;/ W poniedziałek idę szczepić więc się zapytam lekarza. Szczepię skojarzonymi, ale bez pneumokoków i rota. Starszego też rota i pneumokokami nie szczepiłam. Kojoneczka - nie mam pojęcia ile kosztuje żłobek. Przedszkole państwowe kosztuje nas niecałe 300zł z wyżywieniem, myślę że żłobek będzie kosztował podobnie. Chociaż pewnie cena będzie zależała od tego czy przynosi się np. własne pieluszki itp. Jaki rozmiar noszą Wasze dzieci? Bo mój dziś kończy miesiąc i 2 tygodnie i nosi 68, wydaje mi się że jest straaaasznie wielki;/ Plecy mi od noszenia wysiadają już. Głowę już trzyma sztywno leżąc na brzuchu i świat ogląda. Praktycznie od początku głowinkę dźwigał siłacz mój mały:) Mnie ostatnio wzięło na zrobienie czegoś dla siebie i w końcu zapisałam się na kurs prawka, bo wstyd powiedzieć, ale do tej pory nie miałam, a już ćwierć wieku mam;) Więc wybywam sobie na razie na teorię 3 razy w tygodniu a mężul siedzi z młodymi. O tyle nie mam problemu, że karmię mieszanie i wiem, że Bartek w razie czego butle ma. W sierpniu jak wrócimy z wakacji będę jeździć, będę chciała chodzić codziennie, więc będę miała odskocznie od dwóch urwisów w domu:) Aaa miałam jeszcze pisać.. Na trzy dni przed urodzeniem Bartka w Krakowie były targi dziecięco - ciążowe, więc się wybrałam. No i kupiłam tam na "spróbowanie" smoczka, którego moje dziecko pokochało jak żaden inny (jeszcze tommee tippee czasem chwyci ale to nie to samo). Jakby któraś chciała spróbować podsyłam stronkę producenta: http://www.mambaby.pl/ Widziałam, że sprzedają też je na allegro. Polecam:) Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*zazdroszcze Ci agnes mrozenia pokarmu. Moja mala nie zostawia ani odrobiny, ale teraz musze jakos pobudzic laktacje, bo wybieramy sie obie w podroz...SAMOLOTEM, no i butla musi byc!! Troche mam stracha ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Nie wiem tylko jak celnicy zareaguja na pokarm w butelkach *izi, trzymaj sie * u nas sielanka, mala je ile chce,spi ladnie po kilka godzin ciagiem, choc czasem troche marudzi, ale dzieci tez maja swoje lepsze i gorsze dni.Wreszcie moge pospac lalala... * Codziennie tez o 6 rano zabieram ja na plaze na spacer. Szum wody uspokaja i usypia moje dziecko. Poza tym duzo sie usmiecha i gluzy. Jest taka slodka * Wykluczylam ostatnio rybe, poniewaz po zjedzeniu (pieczona) mala brzuszek bolal. Mam taka diete ze powinnam chudnac a tu nic... Mysle tez ze wytrzymam te 6 miesiecy( tak dlugo zamierzam karmic piersia) *dziewczynki, podeslijcie namiary na NK, wiem jak to wyglada wiec czekam na maila pomponik1101@gmail.com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka, Kirsten wyslijcie na mojego maila agnes3d@icpnet.pl namiary na swoje konta na naszej klasie, wysle Wam wtedy zaproszenia z konta Majówki i wysle Wam hasła do konta... pozdrówka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrr napisałam i mi wcięło:O agnes wysłane dziewczyny czy ten procto-glyvenol to niemiecka firma bo znalazłam na niecie że niby tak, i dużo pochlebnych opinii , izi daj znac!!!! niezapominajka na mleczko dla dziecka do samolotu nic nie mówią , można brac spokojnie:):):), czy i picie:):), całkowicie składany wózek spacerowy też nic nie kosztuje, a fotelik 10e, ale z dzieckiem lecisz na rękach do 2 roku życia:):) spacery o 6 rano, ja o tej porze przewijam nbandę, karmię i butla drugi i dalej kimono:):):) zieloneszkiełko lepiej póżno niż wcale:P:P:P;) u na sukrop kolejny dzień z rzędu, i ma byc jeszcze cieplej w przyszłym tygodniu, teraz w domu mam 27st:O, Florian dętka, ale śpik mało pije wody, zresztą OLiś też mało pił tylko spał w upały, nigdzie z nim nie chodziłam, wciskuję mu z butelki po troszeczku wody do dziuba żeby sobie chociaż gardło zmoczył śpik jeden mały:):):), agrrrrr:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karina ja dziś zerwałam się zchaty co prawda ze starszakiem:P, ale po kieckę na wesele zaszalałam a co!!!!, i miałam iśc jeszcze na miasto poszalec z kasą coś na chrzest se kupic, ale mój kochany starszak nie wytrzymał w sklepie i zonk musieliśmy zapylac do domku, chciałam się opalic na balkonie, by nie świecic bladościa, młodszy pomaga bo śpi jak trusia:D:D:D, ale kużde po h wczorajszego wygrzewania dupska, czy bardziej topienia sadła, bo lało sie ze mnie jak po maratonie, dostałam wysypki i skóra swędzi mnie jak cholera, uczulenie na słońce:O, popiłam kalcium i dalej dziś do poprawki odrapana:D:D:D:D, ja stara bywałczyni solarium:P, i zielonej trawki:), dupa z pięknej balkonowej opalenicny wrrr, starzeje sie, dzieciata blada dupa:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzielne elo:) izi - proszę, daj znać co jest z kruszynką!! broneczka - jak tam po chrzcinach? na bank wszystko cacy, jak to u ciebie:):) nam w koncu udało się załatwić wizytę u tego zakichanego neurologa dziecięcego. byliśmy w piątek, w innym mieście, babka nas przyjęła na oddziaale na dyżurze, jako prywatną wizytę, no ale wreszcie po. no i niby nie jest źle. asymetria jest, ale lekka. mamy korygować jego pozycję podczas leżenia, siedzenia - wszystko w "osi brzuszka", czyli głowa centralnie na środku. kręgosłup ma mieć wygięty w rogala zarówno podczas karmienia jak i noszenia w pionie - czy to twarzą do nas, czy to plecami. musimy pilnować, by główkę trzymał teraz częściej na lewej stronie, bo babka zauważyla juz lekkie spłaszczenie - jest serio lekkie, bo my go póki co nie dostrzegamy. pocieszyła nas, że na następnej wizycie (pójdziemy do niej też we wrześniu, by miała porównanie..), asymetrii nie powinno być:) Tymko ma również napięcie mięśniowe:( nie jest jakoś super silnie wzmożone, ale jest. z tym my sami nic nie zdziałamy - tylko rehabilitacja. poleciła nam fajnych rehabilitantów, jutro wszystkich po kolei obdzwaniam, by się umówić jak najszybciej, bo to przecież wakacje, czas urlopów, o zgrozoo! tutaj również nas pocieszyła, bo powiedziała, że jest to do skorygowania i mamy się nie martwić. no ale Tymek dodatkowo ma również prawe bioderko niewstawione, no i tutaj jest największy klops. cwiczymy już od ponad miesiąca i jakoś ja nie widze seper zaskakujących efektów. nogi trzyma już rozkraczone, bo wcześniej w ogóle nie trzymał ich na żabę ale dalej ta jedna nóżka jest dłuższa... wszyscy mi mówią, że będzie dobrze ale kurcze ja mam coraz więcej głupich myśli, bo cholera jak już jest problem, to nie może być jeden - muszą być od razu TRZY!!! a ja się boję, że coś zawalę i potem będę mieć wyrzuty sumienia, bo to przeciez na moje barki spada odpowiedzialność. bo to ja siedz w domu, bo to ja z nim mam ćwiczyć, bo to ja... mamy też skierowanie na usg główki. u mnie wysypka już zagościla na dobre. jak u was? zeszło dzieciakom z twarzy? mnie już szlag trafia, bo ma taką kaszkę jakiej moje oczy nie widziały - ja w ciągu całego życia może miałam 20 pryszczy. dostaliśmy zezwolenie na szczepienia. lecimy chyba 5x1. chyba. może jutro znowu coś mi się odwidzi. coraz bardziej niepokoi mnie to, że tymek wysuwa ten języczek. nieraz się przy tym krzywi. plus ta wysypka. może to serio jakaś alergia na pokarm? wybieram sie do pediatry w związku ze szczepieniami więc zagadam jeszcze raz, bo to mi się nie podoba. poza tym, kurde, tymcio krzywi sie podczas robienia kupy. nie zawsze ale jednak. po jedzeniu wije się i czasem popłakuje. nie ma żadnych wzdęć ani kolek, bo brzuszek miekki, bąkale puszcza. no a dzisiaj strzelił taką srakę, że aż za rzadka tym razem. a my z mężem zdanie JAK TAM KUPA wypowaidamy jak jakąs mantrę czy coś;) a ja jestem u rodziców - aż 15 minut drogi z mojego osiedla:) ale tutaj mam kumpele, mogę se wyjść na spacery itp. tam gdzie mieszkam, nikogo nie znamy,. bo nowe osiedle i każdy się zachowuje jak alien. a mąż w sobotę robił patent sternika, dziś pracował, jutro również więc on se dychnie od nas a ja se też dycham, bo rodzice mi tu synka rozpieszczają a ja siedzę z pilotem w ręce i pstrykam po setkach kanałów:D no nic. kończę. jutro się może wybiorę na solarium, bo kurde moja bladość jest odstraszająca, nawet dla mnie:) mama zajmie się tymonem, więc coś musze poszpondzić hehe. buziaki ślę wieczorne. paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa p.s. agnes, czy twój zajebisty x-lander też jest taki glośny? u mnie się coś klekocze w przednich kołach. rączka jest jakaś taka ruchoma, że gdy wjeżdżam na krawężnik, boję się, że mi się urwie.. nie wiem, czy to normalne czy mam zgłaszać reklamację. no ale jak zgłosić reklamację, skoro kupiłam wózek na necie? mam go odesłać? czym będę jeżdzić? kurde, klops. że też u mnie zawsze wszystko jest od dupy strony. zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela u mnie mala ma to samo, tez wysuwa jezyk czesto, ale kolezanki corka tez tak miala, poszla do lekarza i powiedziala jej ze to normalne, moja tez sie wije podczas karmienia i po karmieniu, masakra, na dodatek wcale nie je wiecej, wczoraj nakarmilam ja o 21 zjadla mi 70ml i spala do 5 rano, wstala zjadla 60 i spi dalej, ja juz nie wiem czy moze jej tylko tyle potrzeba czy co. Drugi problem mam bo strasznie jej sie ulewa nawet jak beknie to po godzinie jej sie ulewa. Masakra, nie wiem czemu? Wasze maluchy tez tak maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLcia Florian też meeega ulewa są to jeszcze nie trzymające zwieracze przełyku i żołądka pediatra pocieszył mnie że może to trwac do roku, albo i szybciej ale poprawi się gdy zacznie jeśc bardziej tresciwe posiłki jak obiadki, i gdybym karmiła tylko butlą przepisałby mi specjane mleko na ulewanie, ale że wtedy karmiłam piersią plus 1 butla na dzień to nic tylko przeczekac, więc może zapytaj pediatry o takie mleczko, a że mała tyle je to jej urok, inne dzieci wysiorbałyby 2 flaszki, czasem czytałam na kafee że niektore mamy dają po 2 słoiczki dziecion na obiad bo chcą:):):):), taki jej urok Grynofrela to Ci się nazbierało, sam pewnie zjadłabym kwasy w żołądku z nerwów, ale dasz radę my baby mamy to do siebie że ze... się a nie damy, faceci już w połowie by wymiękli, to dlatego my rodzimy dzieci, i je wychowujemy, :):):) bo mężczyzni na grypę umierają gdy my wyprawiamy z nią dzieci do szkoły i gotujemy obiad:):):):), będzie dobrze, Tymek twardy chłop, może że to była prywatna wizyta to zwrociła uwagę na wiele rzeczy, a tak pewnie by tego nie zauważyła i też byłoby dobrze, rechabilitacja nie zaszkodzi, będzie szybciej śmigac;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej agnes3d juz odblokowalam na nk otrzymywanie zaproszen od kont fikcyjnych:) u nas przespana noc:)i mlodsza i starsza spaly nawet nawet:)myslalam ze bedzie ciezko bo straszne upaly i duszno w domu:( W piatek jade do Londynu wniosek zawiezc o paszport i nie wiem jak wyjdzie zdjecie bo gaja ma na buzi krostki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey, hey Dziewczynki jak to jest z solarium? jak karmie piersia to moge isc? kupilam sobie karnecik jeszcze we wrzesniu (zanim sie dowiedzialam o ciazy) i tak sobie mysle, ze trzeba go wreszcie wkorzystac. W szczegolnosci ze za 2 tyg robimy chrzciny i trza jakos wygladac :-P Gryfnofrela, no babo dasz rade, bo kto ma nie dac rady jak nie my - majówkowe mamuski !!! nie wkrecaj sobie glupich mysli, tylko zwróc uwage ze zrobiliscie takie postepy i juz trzyma nózki na zabe!!! bedzie dobrze, zobaczysz, tylko musisz byc silna! co do wystawiania jezyka, to moj Dawid tez tak a i pytalam pediatry i mowila ze to normalne. Olcia, taki urok Twojej dziewczynki, ze mniej je. Bedzie super laska jak dorosnie! a odnosnie ulewania to tak jak Kristen pisze. Tak juz jest. Paulus u nas tez sa krostki i zniknac nie moga - tzn wcoraj prawie poznikaly, ale dzis wyszly na nowo :/maja same poznikac, wiec czekamy... kurcze u mnie mlody ma dzis dzien cyca i doslownie non stop chcialby miec go w buzi. chyba ma dzis gorszy dzien i potrzebuje bliskosci... wszystko byloby pieknie ladnie gdyby nie fakt ze znawu mam zapalenie piersi :( drugi raz, ta sama piers tylko od wewnetrznej strony. masakra, boli jak cholera. ok, ide cos sprzatnac, bo lekki syfek zadomowił sie w mojej kuchni. Buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela- u mnie dokładnie to samo z tym języczkiem, mała wyciąga go i krzywi się, prawie cały czas tak robi, oglądałam buźke w środku, bo czuję że musi być coś nie tak..i znalazłam małą białą plamkę z tyłu na dziąsełku..kurde, więc może to początek pleśniawki, ale języczek czysty..idę z tym do lekarza, bo nie wytrzymam dłużej tych jej min.. a co do bioderek to moja mała ma tez coś nie tak, a Usg mamy dopiero pod koniec sierpnia :( więc czekamy za nami noc nieprzespana, mała je co godzinę:( właśnie ryczy dodałam się na NK, pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja-A!!!!! U mnie z językiem to samo!Od czasu do czasu wyciaga.Tez myslalam ze to plesniawki bo mial bialy nalot ale okazalo sie ze nie ma.Pediatra mowila ze taki urok niemowlaków...to tez dotyczy silnego odruchu ssania. Wkurza mnie jego podnoszenie głowki..bo gdy lezy na brzuchu to zaczyna ja podnosic i do gory i na boki wiec postępy sa.Jak postawie go do pionu na ramię tez ją podnosi ale gdy lezy na brzuchu podnosze go delikatnie(tak pokazala pediatra)za łapki do do siebie i kurwa głowa zostaje!!!!! Mam jeszcze jedno ponure myslenie.....a mianowice drżenie brody:-( Mojemu synkowi czesto drży broda...myslalam ze to z zimna..... Mam dobra ksiazke pt."Pierwszy rok z zycia dziecka"i tam doczytalam ze drżenie brody oznacza niedojrzaly uklad nerwowy.Tyle.Wiec nie wiem czy mu to przejdzie czy bedzie niedojrzaly caly czas. Widzicie zawsze jest cos.Kazda ma z nas jakies mniejsze lub wieksze zmartwienia. Choc kumpela ktora ma 3 letnia corke mowi male dziecko maly problem zaś duze duzy!I zawsze bedzie cos.To nie koniec! Wczoraj byla siorka z coreczka ktora jest starsza o tydzien:-)jej mala fajnie głowke podnosi.Juz sie usmiecha do siochy.Nie drży jej broda...i tak troszke mi smutno tzn chyba mam dołka. Kupuje dzis na allegro lezaczek-bujaczek:-) Mojemu synowi zmienia sie rytm.Juz tak czesto nie spi i wiecej krzyczy hehe ale jest kochany bo jak na razie tylko krzyczy kiedy sie nudzi albo mu nie wygodnie i gdy tylko wezme go na łapki albo zmienie pozycje zamienia sie w ANIOŁKA!:-) Tak sobie pomyslalam by zabijac mu powoli nude chce mu kupic lezaczek-bujaczek...gdy chce na raczki a ja akurat myje kibel domestosem to sorry do lezaczka i buju-buju. Kupilam tydzien temu karuzelke z pozytywka do lozeczka.Nie wiedzialam ze mu sie tak spodoba!Gdy o 20 idzie juz lulu to gra mu nad glowa pozytywka i maly ma momentalny odjazd:-) no nic zaraz pora karmienia,synek jeszcze spiuchna a mama musi wszystko przygotowac na spacer!!!! papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryfnofrela trzymaj sie babo, na pewno nieczego nie zawalisz :) duzo dzieci ma takie problemy ale rehabilitacja wszycho normuje :) dacie rade :) Co do X-landera to moj posuwa bezszelestnie, wiec na razie jestem mega zadowolona :) raczka nie jest ruchoma... chyba musisz reklamowac jakos :O Co do wysypki to moj tam ciagle ma tylko ja w przeciwienstwie do Gryfnofreli zawsze mialam pryszcze, wiec na razie nie przejmuje sie za bardzo, wydaje mi sie ze to potówki, tradzik hormonalny albo uczulenie na pomidora, wiec chwilowo znow nie bede jesc, bo w sobote zjadlam spaghetti bolonskie i sie obudzil jakis bardziej wysypany... jezyk tez czasem wysuwa, chyba dzieci tak maja juz.. ulewa mu sie czesto, choc ostatnio jakby ladniej mu sie odbija i troche lepiej z tym ulewaniem, tez wlozylam ksiazke pod materac ( literatura polska heheheh ), ale rowniez potrafi ulac i godzine po jedzeniu... Olcia mi sie wydaje ze nie ma co sie martwic, Malutka je ile chce, nie zmusisz jej przeciez, a do tego pieknie Ci spi, az pozazdroscic takich nocek :) Karina bujaczek fajna rzecz, Kuba wlasnie dostal taki w zeszlym tygodniu od ciotki i bardzo mu sie podoba, szczegolnie jak wyczail ze jak rusza nogami to moze go rozbujac, takze siedzi i macha nogami na calego i wyciaga rece do zabawek wiszacych :) wibracje jakos go nie ruszaja wiec raczej nie uzywam :) ale stwierdzam ze jednak mata edukacyjna jest lepsza tu moze lezec na rozne sposoby, na brzuszku tez i widze ze zaczyna to lubic, glowe przeklada na druga strone, nie zawsze udaje mu sie wrocic, ale walczy, wczoraj podniosl, trzymal, trzymal i pacnal glowa na wprost na nochal, na szczescie mata dosc miekka :) z ta glowa to mysle ze nie ma co sie denerwowac, przeciez to maluszki jeszcze, na pewno w swoim czasie glowka bedzie pracowac jak nalezy.. dobra koncze tymczasem bo pisze na raty.. Mlody dzis tez je czesciej a mniej, no coz nie ma co mu zalowac cyca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majówki! Daro też językiem mieli i położna się śmiała, że gadatliwa bestia będzie. Ot i mamy odpowiedź na nurtujący nas problem:) Naszym dzieciakom po prostu się nie będą buziole zamykały hehe :D Ja właśnie wróciłam ze spaceru i młody odsypia :P Na dworze mu za gorąco było, więc nie spał tylko co chwilę darł się o cyca (matka wyrodna nie dalam, bo publicznie wciąż mam tyrkę się z cycami uzewnętrzniać). Butla z herbatką została olana, więc tak sobie spacerowaliśmy z efektami dźwiękowymi co 10 min. Kwestia przyzwyczajenia:) W domu jak się do cyców dorwał, to wypił od razu dwa hehe. Gryfnofrela jak to niewielka asymetria i niewielkie napięcie to kto wie, może po trzecim miesiącu samo przejdzie. Ponoć tak bywa. Ja się wybieram do specjalisty kolejny tydzień i się wybrać nie mogę. Pediatra twierdzi, ze u dara wszystko ok, ale on mi zdecydowanie jedną stronę preferuje, a na drugą przekręca się z wielkim niezadowoleniem. CHociaż jak już się go położy to leży. Z tym, że nie ma jak brzuch :) dalej ulubiona pozycja, a im dupa wyżej zadarta tym lepiej :P Pryszcze u mnie tylko pod brodą zostały. Ewidentnie potówki, więc tylko kąpie i wietrze (o tyle o ile można wietrzyć brodę u niemowlaka). Emolium krem wyczyścił poliki. A! No i nabiał też podjadam. A to na kanapce serek biały, a to jogurcik albo loda przegryzę na mieście tudzież gofra z bitą śmietaną. No i przecież Bebiko 1, też na bazie krowiego mleka jest robione, a póki co Daras wciąga butlę dziennie i masakra na buzi nie wraca. Tak więc skaza nam (chyba) nie straszna :D Martwię się o Izi. Nie odzywa się cosik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×