Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

Gość bpcianek22
oj widze ze tu same wyksztalcone osoby - az wstyd sie przyznac ze ja mam tylko ogolniak:-(ale z drugiej strony wiedzialam ze nie pojde na studia bo od zawsze wiedzialam ze chce zostac kosmetyczka/stylistka paznokci - to drugie pochlonelo mnie bez reszty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie nie pracuję w zawodzie... siedzę za biurkiem i wprowadzam papiery do firmowego programu... poczekam na lepsze czasy z zawodem wyuczonym (nauczyciel WF) - może jak będą lepiej płacić lub jak mnie do muru przyciśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpcianek - czesem chciałabym mieć taki konkretny fach w ręku. Studia fajna sprawa, ale często mają niewielki związek z rzeczywistością i późniejszymi wymaganiami pracodawcy... cóż A dziewczynom, które kończą studia powiem, że moja koleżanka broniła magistra kilka dni po porodzie, w dodatku na antybiotykach bo miała jakieś komplikacje i świetnie sobie poradziła :). Zresztą myślę, że w takiej sytuacji komisja też nieco inaczej podchodzi do sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się właśnie pakuję, wyjeżdżamy do Krakowa i Piwnicznej na kilka dni. Z małym dzieckiem to jakąś tonę rzeczy trzeba zabrać... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny ,ja nic nie pisze bo nie mam siły nawet na kompie siedzieć. strasznie źle sie czuję ,muli mnie codziennie od samego rana, boje sie cokolwiek zjeść, ciagle chce mi spać i jestem taka rozbita ,ze chce mnie juz szlag trafic :( chcę się wreszcie dobrze poczuc! w ogóle nie mam jak się cieszyc tym wszytskim bo prZy takich mdłosciach i beznadziejnym samopoczuciu to człowiek o niczym innym nie mysli , tylko ,zeby na chwile sie dobrze poczuc. ponoc nawet do 3 miesiaca moze tak być -super ;/ ide sie szwędac dalej po mieszkaniu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALe się porobiło, wczoraj wieczorem lekko pobolewał mnie brzuch, ael wszystko było OK. POtem pojawił się różowy śluz, dosłownie kropka, a potem jakiś skrzep. Jezu, ale się najadłam strachu... Pół nocy nie spałam przekonana, że koniez z bejbiakiem, poroniłam itd. O 4 rano wstawałam żeby sprawdzić na wszelki wypadek czy nie krwawię, czy w razie czego mam jechać do szpitala itd. Najgorsze jest to, ze mój lekarz jest 100 km stąd i w gabinecie nie ma usg. Rano pierwsze co to do szpitala, bo tam jest poradnia a potem do przychodni bo poradnia była zamknięta. Przyjmował postrach miejscowej ginekologii - ponoc niezbyt miły facet, wręcz niektóre pacjentki piszą, że cham i prostak... Okazało się, że wcale nie było tak źle. Lekarz powiedział, że to malutka ciąża i jak na termin ostatniej miesiączki to jest za mała, więc cosik się poprzesuwało najwyraźniej. :( Bejbiak jest, żyje, ma puls więc jest nieźle, ale dostałam Luteinę, 2 tygodnie zwolnienia z pracy (a to teraz naprawdę nieciekawy moment, ale cóż bejbiak ważniejszy) i zobaczymy.Na razie ma 15 mm... i max 5 tygodni i 4 dni jak stwierdził. Powiedział, że nie może mi obiecać, ze będzie dobrze, ale zrobimy wszystko żeby tę ciążę podtrzymać na ile jest to możliwe. Aczkolwiek powinnam brać pod uwagę fakt, że to się może źle skończyć. Podobno w moim przypadku powinnam dostawać luteinę dużo wcześniej, albo duphaston. Ciekawie się robi, bo na duphaston niestety źle reaguję.. Mam żyć bezstresowo wiec będę. Do swojej lekarki pojadę za tydzień, a tu też będę chodzić... chociaż gdzieś w głębi duszy nadal tkwi we mnie ogromny strach. Mam nadzieję, że będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiula_22 - Ja sie czułam tak samo.. Nie było nawet pół dnia, żebym czuła sie szczęsliwa i zadowolona.. mówiłam mojemu mężowi: "patrz jak dla Ciebie cierpie.." achh .. Tak miałam do 7 tygodnia.. Teraz mi przeszły mdłości.. Apetyt mam na wszystko:) Czasem mnie zemdli, ale wystarczy że położe sie na chwile i mi przechodzi:) Będzie dobrze :) Mysha - musisz odpoczywac - praca nie jest najważniejsz.. I bądź dobrej myśli.. Moje maleństwo ma 16mm i lekarka mi naliczyła 8tygodni2dni.. hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Wy piszecie ze dzieciątka wasze takie duże są już... że 15 mm. Dziwne to wszystko bo moje małe 30 października miało 4 mm a pęcheżyk ciążowy miał 15 mm... napisane mam też że jestem wg wielkości maleństwa ponizej 6 tygodnia a wg wielkości pęchezyka to 5 tydzień +5dni było... To jak to jest... lekarz powiedział ze wszystko jest super i że ani za mały ani za duży jak na swój wiek a tu czytam ze w piątym tygodniu ktoś ma 15 mm? To moze u mnie coś nie tak jest...? Zaczynam się martwić "z letka"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w głebi duszy licze na jakieś ulgowe traktowanie na tej obronie:) Mysha to miałaś naprawde nieciekawa noc, odpoczywaj sobie teraz duzo i myśl pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Myshy lekarz podał wiek ciąży od zapłodnienia. Moje miało te 3,8mm mając 6 tyg. ale od miesiączki, czyli od zapłodnienia jakieś 4 tyg. I to jest ok, bo to maszyna wyliczyła wiek ciąży na podst. pomiaru wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justtag ja też na to licze :) ja jak byłam na usg 16 października, to dzidzia miała 3,8 mm i był to 5 tyg i 4 dzien. taże wydaje mi się że może lekarzowi Myshy się cos pokręciło albo nie wiem co...jak czytalam na necie wymiary mojego dziecka w 5 tg były prawidłowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Usg napewno widac wiek dzecka od zapłodnienia no bo jak inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justagg - niekoniecznie. Wszystko zależy od producenta maszyny jakie jej tam dane wprowadził... Zresztą ja byłam na USG 6 tyg. od ost. miesiączki, USG pokazało 6 tyg. i lekarka powiedziała, że wszystko ok, "wiek ciąży zgodny z datą zatrzymania okresu"... Jak się mówi, że ciąża trwa 40tyg. to to jest podawane na pewno od daty ost. miesiączki ,zresztą co za różnica. I tak dziwne, że jeszcze nie było tu dyskusji, czy jak ciąża ma np. 5tyg. 4 dni to jest się w piątym czy szóstym tyg. ciąży? Dla mnie oczywiste, że w szóstym, a moja lekarka na pewno by powiedziała, że to piąty tydzień i co jej zrobisz... Różnie podają i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm to teraz mam zagadke :) może bedzie coś w necie zaraz zobacze :) a jak bede za tydzien lub dwa u lekarza to się zapytam z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honka
Cześć Dziewczyny. Moja lekarka jak miałam skończony 6 tydzień i 1 dzień, to mówiła że jestem w siódmym tygodniu, dokładnie tak samo jak mówi że jestem w 1 trymestrze w trakcie jego trwania, a nie po jego skończeniu. Ja mam chyba prościej z określeniem dokładnego czasu trwania ciąży, bo wiem dokładnie kiedy była owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczynki:) też zaczełam sie zastanawiac jak to jest z tym wiekiem ciązy i jestem tego samego zdania co Honka ale jak juz tak sobie pisałyście o wielkosciach to tez napisze :P moja dzidziucha miała 4mm w pierwszym dniu 7 tygodnia a jakie miałyscie tetno te ktore juz widziały serduszko , bo ja podczas tego badania własnie miałam 117u/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honka
To ja się pochwalę, że w 1 dniu 7 tygodnia (według wielkości, bo według OM to był 3 dzień 7 tygodnia) mój maluszek miał 4,8 mm. Serduszko już biło, ale lekarka nie sprawdzała jeszcze ilości jego uderzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam sie dodać do listy :) staraczki nick/wiek...... . ...................... ..cykl.........@ taka jedna co bardzo chce/24.........1..........ok 20.09 kasiao43/28........... ....................1...........16.10 Mamba Wamba/27........................7....... ...??? Roobaczek 86/23........................12..........ok 21.11. DoMiNiSiA85/23............ ..............6..........ok.22.10 blanca30/30........... ...................6..............30.10 agnieszkam/24.............................7..........ok. 25.10 Magwys1/28/.............................24 Istniejaca Nadzieja /20/................5..............ostatnia mineła własnie oliwiajulka(32).............................2........... ...nie wiem kiedy bedzie normalna dwie kreseczki nick (wiek)............................cykl......... .....termin alakolo (31).............................2........... ......31.05. (wg USG) kaktusowata (28).....................1............... ..06.06.(wg USG) kruszynka173 (24)....................3................. 7.06 Monia Uk (29)..........................1.....................? PanienkaMakowa (27)...............13.................13. 06. (wg USG) Chiken(27).............................3................ . ........? izp(22)................................7................ .........13.06 slonko21(?)..............................1.............. ...........16.06. Fantasia1983(26)........................2............... . ...........19.06. Pysiula_22_...(22)......................3............... ......ok26.06.2009 madziarka25 (25) ......................1..................18.06.2009 (wg usg) bocianek22(26).........................1................ ..ok.30.06.2010 dzika gruszka(20)......................2....................ok.29. 06.2010 Mysha (32)................................2....................ok 24.06.2010 Justagg(24)...........................1................. ..........07.06.2010 (14.06 wg USG) Sarrim(35)...............................5.......... .............12.06.2010 Fasoleczka (26).......................5.......................11.06.201 0 Agulla_xp (22).........................3.................11.06.2010 (15wg usg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam jaki mały tu dzis ruch :( ale fakt sobote zakupy , sprzatanie , gotowanie, pranie itp - przynajmniej u mnie tak wyglada umówiłam sie do nowego lekarza i ide do niego 13 w piątek no ciekawe jakie beda wrazenia , ponoc dobry i zastępca ordynatora - to chyba bedzie sie starał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogubiłam się ;) na usg jak but pisze 15 mm, ale wychodzi na to, że to chyba jednak pęcherzyk ma 15 mm a nie bejbiak. Zresztą nieważne, lekarz wiedział co mówi, skoro ciąża jest malutka to znaczy, ze jest malutka... Właśnie wróciłam ze spaceru z psem po lesie. Teraz lekko się ogarnąć, zakupki i błogie lenistwo. Dobrze, że nie muszę leżeć plackiem :) Miłego weekendu dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jest fajnie, ból brzucha minął, plamienie ustało. Mam w sobie coraz więcej nadziei - może po prostu bejbiak rośnie wolniej, ale jak nagle odbije to będzie już wszystko OK? Może ten lekarz się mylił? :) Skoro zostałam już w domu, zamiast łazić do pracy zrobię wszystko żeby było OK. A jak jest młodszy niż powinien być to może nawet lepej ;) Mam urodziny 30 czerwca, to może zrobię sobie miły prezent???? :) Miłego weekendu dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glucklich
Witam serdecznie wszystkie babeczki:) Gratuluję tym z 2 kreseczkami i życzę owocnych starań tym, które jeszcze czekają. Przeczytałam cały temacik właśnie. Całkiem sporo już wpisów Chciałabym się przyłączyć. W poniedziałek widziałam swojego bobaska i serduszko na USG, miał 0,72cm. Chwilę po tym miałam badane ciśnienie i puls wyszedł 127:P Dużo trochę ale denerwowałam się strasznie bo byłam 2 tyg wcześniej na pierwszej wizycie i widać było tylko pęcherzyk a dziecka nie, więc lekarz kazał mi przyjść za 2 tyg i nie mógł mi nawet powiedzieć czy wszystko ok. Teraz już się wyjaśniło na szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×