Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

To z wspieraniem i z własnym wybowem i wolą to oczywiste chyba... chciałam tylko troszkę pofantazjować :D Ala_el - właśnie o takie wypowiedzi mi chodziło chociaż architekt + sportowiec to chyba abstrakcyjne połączenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_el
Sport jako hobby ;) Generalnie, to mam wygórowane oczekiwania i fantazje i w sumie nie wiem skąd się biorą, bo sama zawsze miałam wolnośc wyboru i prawie zadnej kontroli, a mimo wszystko fajnie sie układa. Myśle, ze mój mąz będzie katalizatorem w tym przypadku i bedzie sprowadzał mnie na ziemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku mojego małża na szczęście często żartujemy sobie że dziecko będzie sportowcem najlepiej koszykarzem lub siatkarzem bo mąż ma 193cm wzrostu a ja 180 więc spodziewamy się nie lada "maleństwa" :D Ale nie omieszkam zanabyć dziecku piłek do różnych sportów już we wczesnych latach dziecięcych:) i to mówię serio... sport pomimo wszystko, nawet jeśli będzie komputerowcem nie może zapomnieć o ruchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! sorrki za moją nieobecność ale przeziębienie mnie rozłożyło....:( zresztą dalej nie czuje się najlepiej a do tego te mdłości...:( widzę że większość ma wizyty u ginekologów w podobnym terminie:P ja mam np 17.11 i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze;] jeśli chodzi o te plany to wiem że będę u swojego dziecka chciała rozwinąć miłość do nauk ścisłych i sportu....:) a to taki plan minimum:P:P nie no myślę że będziemy wspierać "jego" albo "jej" decyzje i predyspozycje:) ostatnio tak się zastanawiałam jak niektórzy mogą z niewiedzą co do płci dziecka czekać świadomie do porodu ja już się nie mogę doczekać kiedy się dowiem czy mam córę czy synka;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_el
Ja też chce wiedzieć najszybciej jak sie da. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarrim
Coś kiepsko dzisiaj z frekfencją. Dziewczyny, a macie może jakieś sprawdzone kosmetyki na rozstepy czy w ogóle do pielgnacji ciała w ciąży i czy już je stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre pytanie z tymi kosmetykami w ciąży... ja ostatnio się zastanawiałam nad tym czy już się powinno je stosować czy jeszcze na to za wcześnie ja jeszcze nie używam żadnych specyfików dla kobiet w ciąży ale kupiłam sobie bardziej nawilżający balsam niż ten który używałam do tej pory:) faktycznie słaba frekwencja;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_el
Ja jeszcze nie stosuje, ale zastanawiałam się nad tym, może warto skóre przygotować? Może ma ktoś jakieś spradzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja u gin. byłam na początku listopada - i na kolejną wizyte mam przyjsc dopiero za miesiąc, czyli powiedzmy ze na początku grudnia - ja sie chyba nie doczekam :O aaa co do kosmetyków - ja już od czasu do czasu smaruje brzuszek zwykłą oliwką dziecięcą - zapobiegawczo przed rozstępami :) co do przyszłości maleństwa - nawet o tym nie myślałam :) Pozdrawiam was cieplutko :) - weekend niestety na uczelni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam co do planów na przyszłosc dla mojego dziecka to oczywiscie niech zajmuje sie czym chce , oczywiscie w granicach rozsadku i koniecznie sport , moj maz to sportowiec wiec napewno zadba tu aby dziecko miało duzo ruchu ja o swój brzusio juz dbam :) niestety mam skłonnosc do rozstępów bo mam juz na posladkach i udach :( na szczescie sa bardzo mało widoczne ale ja wiem ze je mam :( i to mi przeszkadza. smaruje brzusio przynajmniej raz dziennie a najczesciej dwa i smaruje na przemian oliwka dla dzieci ,i kremami na rozstepy dla kobiet w ciąży firmy AA therapy ja i mama oraz pharmaceris foliacti he he a ja mam dzis wizyte u lekarza noi troszke sie denerwuje bo to ten nowy lekarz ide do niego pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jeśli miałabym realizować swoje niespełnione ambicje, to moje dziecko powinno chyba zostać naukowcem, jakimś szalonym chemikiem najlepiej ;). Z dużym prawdopodobieństwem któreś z naszych dzieci zostanie prawnikiem he he - taka 'skaza' rodzinna ze strony mojego M. Siatkarza też nie wykluczam - ja uwielbiam grać, jestem dość wysoka, nie bardzo (174 cm), a mój M bardzo - 194 cm, więc nasze dzieci niskie raczej nie będą... A żeby było oryginalnie to mógłby się jakiś lekarz trafić - zawód z powołaniem i przydatny, zapewne także dla rodziny ;). I byłoby to spełnienie ambicji mojego M z kolei ;). Ja do lekarza dopiero 24.11, ale za to będzie to już to ważne USG i dziecina fajna. Co do kremów - w pierwszej ciąży stosowałam czasem fissan (bardzo tłusty) a czasem mustellę (lżejsza, droga niestety, ale dość wydajna). Teraz jak na razie oliwkę. Aha, z mojego doświadczenia - smarować trzeba brzuch, piersi, uda, pośladki , biodra - ja biodra zaniedbałam no i niestety mam tam teraz rozstępy, a na brzuszku ani jednego. Mam nadzieję, że dzisiejszy piątek trzynastego jest dla Was szczęśliwy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpcianek22
a ja kolejna wizyte mam na 21 listopada (mam nadzieje ze bedzie serduszko) i to przerąbany dzionek - wtedy organizuje dla mojej coreczki kinderba (w czwartek konczy 3 latka - a dopiero co 2 doby sie meczylam na porodowce)l i popoludniu mam gosci, jakby tego bylo malo moj m ma caly przyszly tydzien z sobota w lacznie zmiane popoludniowa takze nie wiem kiedy ja sie wyrobie:-). piatek 13 koszmar moj m byl na przegladzie naszego samochodu (musimy go wymienic na wieksze) i rozleciala sie szyba od kierowcy w drobny mak - koszmar. jutro moj m wybiera sie na wies do rodzinki po lozka dla naszych corek - takze sama zostaje na placu boju - ufff bedzie ciezko. wiecie co tak ostatnio sobie myslalam ze ja juz nie pasuje do waszego watku bo mam termin ma 1 lipca:-) a to jest czerwcowy watek. co do kremow w pierwszej ciazy uzywalam fissan (gesty klejacy - krem na rozstepy)i mam strasznie posiekany brzuszek - nie pomogl nic, w drugiej niestosowalam nic i ani jednego nowego rozstepu, takze teraz mysle ze nie bede zbytnio przesadzac. ale z tego co sie orientuje najlepsza jest zwykla oliwka dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpcianek22 pasujesz do nas jak najbardziej juz sie nie wykręcaj :P 1 lipiec to brzmi prawie jak jeszcze czerwiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta stronka 'mamazone', ale niektóre filmiki strasznie chodzą - non stop się buforują, no chyba że to wina mojego łącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpcianek - jak urodzisz chociaż dzień przed terminem - będziesz czerwcówką jak nic, a jak z kolei któraś z końca czerwca urodzi w lipcu, to przecież nie będzie się przenosić po porodzie na inny topik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w sumie też mam termin na 31 maj :D ale to też prawie jak czerwiec... zresztą to nie jest dokładna data bo niestety nie wiem kiedy miałam owulację... :o i kto wie, może się okazać że urodzi się w czerwcu :) a poza tym życzę miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie wróciłam od tego nowego lekarza i powiem wam szczerze ze decyzja o zmianie była jak najbardziej trafna . fakt z tamtego poprzedniego tez byłam zadowolona ale były pewne niuansiki , ten nowy jakos wieksze zaufanie wzbudził we mnie :) następna wizyta 11 grudnia a za dwa tygodnie mam zrobic usg :D nie moge sie juz doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu tak spokojnie? :) Co tam słychać? Pochwale sie :D Moj M zabrał mnie dzisiaj do kina na "2012". Polecam bardzo :) Pozatym czuje sie dobrze:) Chociaz mam na cos ochote, ale sama nie wiem co bym zjadła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwie kreseczki nick (wiek)............................cykl......... .....termin alakolo (31).............................2........... ......31.05. (wg USG) kaktusowata (28).....................1............... ..06.06.(wg USG) kruszynka173 (24)....................3................. 7.06 Monia Uk (29)..........................1.....................? PanienkaMakowa (27)...............13.................13. 06. (wg USG) Chiken(27).............................3................ . ........? izp(22)................................7................ .........13.06 slonko21(?)..............................1.............. ...........16.06. Fantasia1983(26)........................2............... . ...........19.06. Pysiula_22_...(22)......................3............... ......ok26.06.2009 madziarka25 (25) ......................1..................18.06.2009 (wg usg) bocianek22(26).........................1................ ..ok.30.06.2010 dzika gruszka(20)......................2....................ok.29. 06.2010 Mysha (32)................................2....................ok 24.06.2010 Sarrim(35)...............................5.......... .............12.06.2010 Fasoleczka (26).......................5.......................11.06.201 0 Agulla_xp (22).........................3.................11.06.2010 (15wg usg) Poziomka0306 (21)..................2.......................09.06.2010 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpcianek22
justagg czy cos zlego stalo sie z fasoleczka? twoje wykreslenie z listy nasowa najgorsza mysl? odeywij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justagg - strasznie mi przykro!!! :( A poza tym ja w piątek byłam u lekarza... powiedział że wszystko się dobrze (jak można po badaniu ginekologicznym stwierdzić) rozwija... wyniki krwi super na razie, toxo IGG dodatnie - znaczy że już chorobę przeszłam i dzieciątko raczej nie ma szans na zarażenie bo mój organizm zawiera przeciwciała. Na USG to badające przezierność idę za miesiąc a tym czasem mam się zjawić za 2 tygodnia bo chce mnie mieć na oku z powodu tych początkowych plamień i pobolewania w dole brzucha, mam także kontynuować duphaston... Pozdrawiam Dziewczyny i do poniedziałku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantasia a nie orientujesz sie czy tokso trzeba robic natczo:/ bo rano jakos mi nie po drodze do laboratorium a tez powinnam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarrim
Cześć Ja już po obiadku Jutro idę do gin. a pojutrze mam termin badań prenatalnych. Naczytałam się na temat pomyłek jakie się z nimi wiążą i stresu jaki to wywołuje i zaczynam trochę panikować. Ale tak bardzo chciałabym mieć pewność, że wszystko będzie dobrze. No tak ... tylko takiej pewności nie mam do samego rozwiązania. Ale koniec marudzenia, myślimy pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo to nie trzeba być na czczo do toxoplazmozy... badania na czczo wykonuje się przy morfologii, glukozie i lipidogramie... moze tam coś jeszcze ale toxo, hcg, hiv i cytomegalia to normalnie z ulicy można iść... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×