Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

No właśnie ja chyba też zrezygnuję, wieczorem idziemy do znajomych to się Olik przewietrzy:) Jutro czy pojutrze chyba ma być "cieplej" to wtedy wyjdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fantasia napisz co dajesz małej jeśc jeżeli możesz :) chcę porównac czy coś za mało daję czy za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniej więcej dzienny jadłospis: 08.00 - kaszka na mleku modyf. bananowa i malinowa na zmianę 160 ml 11.00 - mleko 150-180ml 14.00 - obiadek 1.5 słoiczka w zależności od apetytu 16.00- deserek (jakaś śliwka czy inny owoc ze słoiczka) 17.00 - mleko 150ml 20.00 - mleko 180ml w nocy ok 3.00 - 180 ml mleka Wiadomo że czasem ten jadłospis jest ciut inny bo np wczoraj wstała ok 9, dostała kaszkę potem spała ok 1.5 godziny i o 13 od razu dałam jej obiadek. A potem wieczorem ok 23 budziła mi się z płaczem więc dałam jej 150 ml mleka i nad ranem ok 4 znowu 150. To różnie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę sprostować: 150ml wody+5 miarek mleka = czyli ok170ml mleka 180wody+6miarek = czyli ok 200ml mleka ale nie zawsze wszystko zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Kuba je połowę z tego... a mleka w ogóle :( czy on kiedyś urośnie??? rano je kaszkę powiedzmy 120-140 o 9.00 później jak się obudzi ok. 12-13 to obiadek ale góra 1 słoik później kaszka tak ok. 15-16 w międzyczasie walczę żeby cokolwiek mleka wypił :( owoce ok. 18 - 1 słoik o 20.00 cyc, ok. 2.00 cyc, ok. 5.00 cyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś tam przybiera... ale czy dobrze to nie wiem... za tydzień mam szczepienie to się zważymy :) a Olik to faktycznie duża babka :) Kuba teraz waży ok. 7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, np. dzisiaj zjadł rano kaszkę, później zjadł cały słoik (ten większy) obiadku, hurraaaaa!!! i w sumie jakieś 60 ml mleka "wykapał" z butelki łyżeczką... może w żłobku "załapie" butelkę... jutro pierwszy raz idziemy, trochę się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba był na szczepieniu pod koniec października i ważył 6500 teraz ok. 7000 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ślicznotka :) My na razie siedzimy w domu, bo coś kiepsko odśnieżają i nie dałabym rady przejść z wózkiem...ale w końcu wyjdę, chyba też w piątek dopiero bo jutro podobno ma sypać cały dzień... Ja to nawet nie jestem wstanie napisać wam jak wygląda jadłospis Gabi, bo właściwie codziennie jest inaczej, raz obudzi się o 7 a innym razem o 9, ale przeważnie rano dostaje cycka, potem ok 10 zasypia, po tym jak wstaje dostaje butle 120ml, ale nie zjada w całości, później ok 14 słoiczek z zupką, następnie ok 17-18 butle o ile chce ok 120ml. a o 20 dostaje kaszkę i idzie spać. w nocy przeważnie śpi, dopiero ok 5-6 się budzi, dostaje cycka i śpi dalej.. aha żeby nie było między tymi wszystkimi posiłkami jest cycek, bo bez niego ani rusz... nie wiem jak mam to zrobić że wogóle przestała używać cycka do zasypiania, niestety w inny sposób nie zaśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakoś oduczyłam cyca do zasypiania, po prostu noszę małego aż uśnie... dzisiaj ok. 16 dałam mu cyca bo marudził bo nie mógł zasnąc... i zjadł ze smakiem :( martwi mnie to bo widocznie te dodatkowe posiłki to za mało :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, no rośnie przystojny chłopak:) A z mojej to, śmieję się, ze fotomodelka wyrośnie bo jak ją filmuję lub robię zdjęcie to zamiera i się przygląda - jakby pozowała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaczki rosną jak na drożdzach:) Przypomnijcie sobie pierwsze zdjęcia jakie tu dawałysmy:) heh Moja Ala ładnie siedzi z oparciem i nawet już pupe podnosi do wstawania.. nogi wyprostuje i sztywnaa :D A waży może juz jakies 7,5-8kg:D Dziennny jadlospis mniej wiecej wygląda jak te wasze. w nocy daje jej tylko 90ml mleka i spi dalej:) Za to Ala nie lubi deserków zadnych... jedyne co jej podchodzi to same jabłka. A ja raczej codziennie wychodze.. chociaz na krótki spacerek (do sklepu po chleb;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te włoski Twojej Ali są po prostu urocze :) ja dzisiaj też byłam z Gabrysią na spacerze, jakieś 45 min. zmachałam się strasznie, bo ledwo co odśnieżone są chodniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam troche zaczelam sie martwic ze moj adi ani sie jeszcze nie przekreca ani nie siada :( Fantasia1983 prosze napisz mi jak u was objawiła sie ta skaza. ja u adiego tez podejzewam ale lekarka nie wprowadza nic zastepczego. w srode idziemy na szczepienie to moze w koncu cos postanowi. a jak ta rehabilitacja jak długo trwała? zdradz jakie cwiczenia robiliscie, moze powinnam cwiczyc cos ze swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba przekręca się z pleców na brzuch, odwrotnie jeszcze nie potrafi :) no i też próbuje siadać ale z podparciem bo sam to się jeszcze kiwa i spada :) aa, wczoraj był pierwszy dzień w żłobku, dzisiaj drugi - a ja SAMA w domu!!!!!!!! juuuupi!!!!!!!!!!! spałam do 10.30 :D ogólnie jestem zadowolona ze żłobka, mały jest grzeczny i płacze tylko jak dzieci nad nim staną (takie starsze) ale pani powiedziała że parę dni i się przyzwyczai :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alakolo szalejesz :D A to kiedy dokładnie wracasz do pracy? Kuba do żłobka juz na stałe? Czy to na próbe narazie?:> Ale pogoda... sypie i sypie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jeszcze przyszły tydzień wolny a później do roboty :) z tym że w poniedziałek mamy usg bioderek kontrolne, a w czwartek szczepienie, to w tych dniach Kuba zostanie w domu :) M dzwonił że podobno dzisiaj już lepiej w żłobku, mały przyzwyczaja się powoli do dzieci :) no żłobek na stałe tzn. na razie do sierpnia bo co innego z nim miałabym zrobić? opiekunka za droga... a teraz jest w dobrym wieku bo podobno im starsze tym ciężej się przyzwyczaić... u nas pada i pada, przed blokiem to już nie widać gdzie ulica a gdzie trawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odważna z Ciebie mama, ja jak sobie tylko pomyślę ze miałabym teraz "oddać" Olę do przedszkola to mi serce pęka, ale co zrobić...ehh Skaza: Objawiała się kolką, ulewaniem i wysypką na brzuszku. Pomogło oczywiście odstawienie mleka, teraz wszystko opiera się na nutramigenie a jak coś nowego wprowadzamy to bacznie muszę obserwować czy wysypka nie wyskakuje. Rehabilitację mamy od początku listopada i niesamowicie szybko widać było efekty. Co do ćwiczeń (to co mi powiedziała i pokazała rehabilitantka) to w ogólnym rozwoju malca - przekręcaniu, podporach, raczkowaniu bardzo ważne są mięśnie brzucha i pleców. Jeśli dziecko swobodnie bawi się stopami i przy tym jakby od niechcenia przewraca się na boki to jest to już dobry wstęp do przewrotów. My ćwiczymy tak jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=mDGTrXr5j5s oraz: Obrót w lewo dziecka : Leżenie na plecach, nogi zgięte w kolanach przy brzuchu, łapiemy za prawe bioderko i udo (ważne zeby nie ciągnąć za nóżkę) i przekręcamy dziecko na lewy boczek. w tej pozycji na boku - Górna noga (bliższa mamie) zgięta w kolanie i biodrze, dolna wyprostowana, trzymając próbujemy nakłonić dziecko do uniesienia na boku główki nad podłogę pilnując aby nie odginało głowy do tyłu - to bardzo ważne! - w uniesieniu główki ponad podłogę pomóc możemy poprzez leciutkie "pociągnięcie" za ramię, jak w 56 sekundzie filmiku. I tak na różne strony. Z resztą wszystko jest na filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajne ćwiczenie.. od razu wypróbowałam go z Alą i nawet szybko załapała:) i fajnie sie przekręcała na brzuszek:) Będziemy codziennie tak ćwiczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czym smarujecie buzki dzieciaczkom jak wychodzicie na spacer w te mroźne dni? ja smaruje tym kremem niveababy na każdą pogode.. i nie wiem, ale Ala ma chyba po nim uczulenie. Od jakiegos czasu ma policzki czerwone.. na początku myslalam, ze to rumieńce.. ale zrobiły sie troche szorstkie. Czyżby uczulenie na ten krem? Dodam, że ostatnio nie zmieniałam ani nie wprowadzałam nic nowego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×