Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość roletyfirany

Dom z firanami czy bez???

Polecane posty

Ja tez myslalam ze lepiej bez firanek ale po pol roku zmienilam zdanie bo w mieszkaniu bylo nie przytulnie i jak to okreslilas biurowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem w domu jednak chociaż białe, klasyczne firany powinny być. Nadają klimat i chronią przed zaglądaniem wścibskich ludzi. Ze swojej strony mogę polecić również folie dekoracyjne, np. z http://jkszyby.pl/oferta/folie-okienne - moim zdaniem niedroga i świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie lubię. Jedynie woal bialy ujdzie w salonie. Reszta eleganckie rolety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viollla
Dobre, ładne i białe firany nie są złe, ale minus jest taki, że nie zatrzymują słońca, gdy temperatura latem doskwiera to w mieszkaniu jest gorąco. Dlatego fajne są na przykład żaluzje drewniane. Sama u siebie mam takie http://asmar-sklep.pl/drewniane_50mm,4.html – bardzo dobrze chronią przed wpadającym słońcem i zaglądającymi sąsiadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka60
Oj zazdoroszę Ci trochę taki żaluzji. Bardzo ładnie wyglądają. Ja u siebie miałam właśnie kiedyś folię okienną i strasznie po pewnym czasie mnie to denerwowało, bo sama świata za oknem nie widziałam. Co innego właśnie z takimi roletami czy żaluzjami, gdzie można je sobie odsłonić i jest wszystko ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flarridekitz1982lstno
w nowym domu na wszystkich oknach mam rolety wewn. takie przylegające do szyby. Myślicie że powinnam zawiesić też firanki a jeśli tak to na jakich karniszach? Mieszkanie urządzone nowocześnie z minimalną ilością mebli. Jasne http://dtlv.co/f9fF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam i zdecydowanie lepiej wygląda ;) Po za tym nie lubie wieszać firanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie firanki to tragedia- nawet te najlepiej dobrane nie wyglądają dobrze. Są zbieraczem kurzu- i takimi szmatami wiszącymi w oknie (ale to moje zdanie) Osobiście w domku jednorodzinnym mam wbudowane rolety zewnętrzne, dom styl nowoczesno- minimalistyczny. Żywopłot już wysoki- nie odczuwam spojrzeń innych :) Za granica ludzie nawet żyjąc w apartamentowcach naprzeciwko siebie nie mają żadnych firan, zasłon- każdy szanuje intymność i prywatność drugiego człowieka...No w Polsce to pewnie Polak siedzący na bezrobociu albo emeryt sterczał by w oknie z lornetką ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foxik4
Dla mnie firanki to nie tylko element dekoracyjny, ale też użytkowy, nie wyobrażam sobie domu bez .. ale każdy ma swój gust ;) Bardzo podobają mi się firany dostępne w http://centrumfiran.pl , nawet kilka mam i wszystkie się super piorą i prasują:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia877
według mnie firanki to już przeżytek;/ zgromadzenie kurzu i zarazków;( przez to można aż alergii dostać , jestem na nie. wole rolety w tej firmie macie mnóstwo ciekawych egzemplarzy http://maxrolety.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Insi
Ja nie zakładam firan, nie mam nawet karniszy. Mieszkanie jest przestronne, wygląda bardziej nowocześnie i brak firanek zaoszczędza mnóstwo pracy. Na noc opuszczam rolety dopasowane kolorem do dodatków w każdym pokoju i wygląda to bardzo ładnie. Co prawda wszelkie zabrudzenia na szybie są bardziej widoczne i trzeba częściej czyścić okna, ale mi to nie przeszkadza. Mieszkam na piętrze więc nikt mi też nie zagląda do domu ;) Jestem pewna że do firanek już nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga

W salonie nie mam firan ponieważ okna są prawie na cała ścianę i kupiłam tylko załony i to jest fajnie sprawdza. Zasłony mi nie prześwitują jak inne które kupowałam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja na przykład nie mam firanek wcale, mam widok na drzewa w kazdym oknie, to po co to zasłaniać, w kuchni są w razie co rolety dzięń i noc a w pokoju mam piękne zaśłony z room99, ktore są jego ozdobą. Ja firanek niecierpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

Co kto lubi:) Ale wg mnie firanki dodają elegancji wnętrzu. A w tym sklepie polecanym przez Ciebie Room99 mają świetne wzory firanek, powiedziałabym raczej mało klasyczne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam okno wychodzące na ulicę i te firanki się strasznie brudzą 😞 Muszę je często prać, ale trudno, nie wyobrażam sobie inaczej, okna lubię mieć zasłonięte, szczególnie wieczorem. Firanki dodają pomieszczeniu fajny nastrój, taki jednocześnie domowy i elegancki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałam wątpliwości, ale teraz już nie mam. Bez firanek - zdecydowanie. To fajnie, estetycznie wygląda. Moim zdaniem nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Patrzcie na to - krakowrolety.pl/plisy-prostokatne.html Plisy rewelacyjnie załatwiają sprawę. Są estetyczne, nie wymagają wielkiego zainteresowania. Ogólnie - zdecydowanie trafiona opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firany mogą zapewnić większą prywatność w pomieszczeniach, szczególnie jeśli mieszkasz w miejscu o dużej liczbie okien lub w miejscu, gdzie domy są blisko siebie. Pamiętaj, że można również wykorzystywać różne rodzaje osłon okiennych, takie jak rolety, żaluzje czy zasłony, aby dostosować poziom prywatności, dekoracji i kontroli światła do konkretnej sytuacji w danym pomieszczeniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne firanki kupiłam w Leroy Merlin, całkowicie gładkie, bez żadnych wzorków, bo klasyka zawsze w modzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×