Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambrozja999

Matki 3 i wiecej dzieci! Jak to jest?

Polecane posty

Trzecie maleństwo i to bez wątpliwości! Jeszcze raz gratuluję i życzę synka :) A dzieci w jakim języku mówią? Do reszty mam: czy wasze dzieci chodzią na zajęcia dodoatkowe typu piłka, balet? jakich języków sie uczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ja z przykrością muszę stwierdzić, że nie mam się czym pochwalić jeżeli chodzi o dodatkowe zajęcia mojego najstarszego. W zeszłym roku w przedszkolu miał zajęcia z j. angielskiego i nawet lubił na nie chodzić ale z powodu częstych absencji zrezygnowaliśmy bo bywało i tak, że płaciliśmy za cały miesiąc a nie był w tym czasie na ani jednych zajęciach. Zresztą jeżeli płacę za pomoce do j.angielskiego 60zł a dostaję przegraną płytę i kilka skserowanych i spiętych spinaczem kartek to coś jest nie halo. W tym roku jako dodatkowe zajęcia miały być tańce - ale przedszkole chyba zrezygnowało - chciałam, żeby chodził - ale cóż. Wiem, że są domy kultury ale byłby problem z odprowadzaniem i odbieraniem go z zajęć :( Od zerówki będzie miał j. angielski i basen i może uda się z tymi tańcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak że angielskiego Oliwia uczy się z mężem o zna biegle (ja też znam ale trochę gorzej :P) a chodzi na francuski, a Maja chce wysłać od września na niemiecki (będzie miała 2,5 roku) wszytscy mi mówią że zły pomysł ale podobno maluchy łapią szybciej co myślicice dziewczyny? Oprócz tego basen i taniec. Mam pytanie do mam starszych dzieci, dajecie im od czasu do czasu chipsy, cole? Bo czasami Oli dostanie ale bardzo żadko i nie wiem czy to nie błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje jeszcze raz. do coreczki mowimy w 3 jezykach i rozumie doskonale gdy mowimy po turecku czy ang polsku ''chodz do mnie'' albo ''daj buzi'' to patrzy na nas i kiwie glowa ze nie albo podbiega na czworakach do nas. Starsza corka od prawie 3 lat chodzi na zajecia z bale tu i tapu-czyli stepowanie :) co roku wystepuje w teatrze,tv kupujemy plyty dvd z jej wystepami :) ale gdyby nie samochod to nie bylo by szans aby moja corka uczeszczala na dodatkowe zajecia :) w tym po szkole czesto zapisuje laure na rugby club przedmioty scisle itp generalnie wszystko odbywa sie w formie zabaw cwiczen i doswiadczen :) Laura za to zna tylko ang choc jeszcze troszke jej brakuje no i uczy sie francuskiego w szkole. to tyle chyba :) ale mnie katar meczy :( poprasowalam a mialam nie malo tego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje jeszcze raz. do coreczki mowimy w 3 jezykach i rozumie doskonale gdy mowimy po turecku czy ang polsku ''chodz do mnie'' albo ''daj buzi'' to patrzy na nas i kiwie glowa ze nie albo podbiega na czworakach do nas. Starsza corka od prawie 3 lat chodzi na zajecia z bale tu i tapu-czyli stepowanie :) co roku wystepuje w teatrze,tv kupujemy plyty dvd z jej wystepami :) ale gdyby nie samochod to nie bylo by szans aby moja corka uczeszczala na dodatkowe zajecia :) w tym po szkole czesto zapisuje laure na rugby club przedmioty scisle itp generalnie wszystko odbywa sie w formie zabaw cwiczen i doswiadczen :) Laura za to zna tylko ang choc jeszcze troszke jej brakuje no i uczy sie francuskiego w szkole. to tyle chyba :) ale mnie katar meczy :( poprasowalam a mialam nie malo tego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja wiki prócz zajęć w szkole to chodzi na UKS-uczniowski klub sportowy uczy się tam ghrania w piłke itd ale to dlatego tam chodzi bo jest nadpobudliwa ruchowo i zapisałam ja zeby sie w szkole wyszalała na takich zahjeciach bo normalnie nie idzie z nia ujechac poprostu mi juz brakuje na nia sił ile razy mozna mówic przestan sie krecic robic fikołki stac na łowie robic gwiazdy itd nuie dociera do niej niestety a ja jestm p[rzygnębiona bo chyba mnie cos bierze bolą mnie oskrzela.wczoraj poszlismy pieszo do męża chrzesniaka z prezentem było juz po 16 a wracalismy ok 19 i chyba sięnawdychałam zimnego powuietrza bo dzisiaj umieram,a najlepsze jest to ze niemam co brac bo niewiem co. biore juz wuit c i wapno i 2* wzięłam stodal ale nic nie po,maga.jutro ide do lekarza wczoraj goscie dopisali siedzieli az do 1 w nocy hihi a dzieci latały jak niewiem nawet kubuc ale juz o wpół 1 był kompletnie wyczerpany i po 3 minutah płaczu padł narazie uciekam wiszac pranie i pic herbatke jakbyscie miały jakies propozycje co do syropu w 5 miesiacy to poprosze:-) papa buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje jeszcze raz. do coreczki mowimy w 3 jezykach i rozumie doskonale gdy mowimy po turecku czy ang polsku ''chodz do mnie'' albo ''daj buzi'' to patrzy na nas i kiwie glowa ze nie albo podbiega na czworakach do nas. Starsza corka od prawie 3 lat chodzi na zajecia z bale tu i tapu-czyli stepowanie :) co roku wystepuje w teatrze,tv kupujemy plyty dvd z jej wystepami :) ale gdyby nie samochod to nie bylo by szans aby moja corka uczeszczala na dodatkowe zajecia :) w tym po szkole czesto zapisuje laure na rugby club przedmioty scisle itp generalnie wszystko odbywa sie w formie zabaw cwiczen i doswiadczen :) Laura za to zna tylko ang choc jeszcze troszke jej brakuje no i uczy sie francuskiego w szkole. to tyle chyba :) ale mnie katar meczy :( poprasowalam a mialam nie malo tego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja wiki prócz zajęć w szkole to chodzi na UKS-uczniowski klub sportowy uczy się tam ghrania w piłke itd ale to dlatego tam chodzi bo jest nadpobudliwa ruchowo i zapisałam ja zeby sie w szkole wyszalała na takich zahjeciach bo normalnie nie idzie z nia ujechac poprostu mi juz brakuje na nia sił ile razy mozna mówic przestan sie krecic robic fikołki stac na łowie robic gwiazdy itd nuie dociera do niej niestety a ja jestm p[rzygnębiona bo chyba mnie cos bierze bolą mnie oskrzela.wczoraj poszlismy pieszo do męża chrzesniaka z prezentem było juz po 16 a wracalismy ok 19 i chyba sięnawdychałam zimnego powuietrza bo dzisiaj umieram,a najlepsze jest to ze niemam co brac bo niewiem co. biore juz wuit c i wapno i 2* wzięłam stodal ale nic nie po,maga.jutro ide do lekarza wczoraj goscie dopisali siedzieli az do 1 w nocy hihi a dzieci latały jak niewiem nawet kubuc ale juz o wpół 1 był kompletnie wyczerpany i po 3 minutah płaczu padł narazie uciekam wiszac pranie i pic herbatke jakbyscie miały jakies propozycje co do syropu w 5 miesiacy to poprosze:-) papa buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje jeszcze raz. do coreczki mowimy w 3 jezykach i rozumie doskonale gdy mowimy po turecku czy ang polsku ''chodz do mnie'' albo ''daj buzi'' to patrzy na nas i kiwie glowa ze nie albo podbiega na czworakach do nas. Starsza corka od prawie 3 lat chodzi na zajecia z bale tu i tapu-czyli stepowanie :) co roku wystepuje w teatrze,tv kupujemy plyty dvd z jej wystepami :) ale gdyby nie samochod to nie bylo by szans aby moja corka uczeszczala na dodatkowe zajecia :) w tym po szkole czesto zapisuje laure na rugby club przedmioty scisle itp generalnie wszystko odbywa sie w formie zabaw cwiczen i doswiadczen :) Laura za to zna tylko ang choc jeszcze troszke jej brakuje no i uczy sie francuskiego w szkole. to tyle chyba :) ale mnie katar meczy :( poprasowalam a mialam nie malo tego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Three - od czasu do czasu i coś niezdrowego można zjeść. Jak Bartosz dostaje chipsy to i maluchy chętnie się podłączają - pod kontrolą oczywiście :) Wiem, że nie powinny ale jak zjedzą raz na tydzień po 5 chipsów to bez przesady nic im się nie stanie, Bartoszowi też całej paczki naraz nie dajemy a colę od święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje chodzą do szkoły angielskiej wiec mówią w dwóch językach,córka chodzi na tance towarzyskie w poniedziałki a w srody na hip-hop :) najstarszy Maks gra od 6 miesiecy na gitarze i udziela sie w polskim kosciele na scholi ..razem z gabi spiewają i on od niedawna tez gra :) mała idzie od 11 stycznia do szkoły (takie przygotowanie na 3 godzinki dziennie) i bardzo sie z tego cieszy :) ja zresztą tez:P ja mam nadal lenia..dobrze ze mama jest to mam duzą pomoc..tata z bratem dzis wyjechali do polski... co ja bym dała zeby było juz po wszystkim i zebym była juz w domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agal - to faktycznie bez sensu było by takie chodzenie i płacenie za nic, bo zgrać płytę każdy w domu może. Co do chipsów to Oliwia statnio dała Mai może z 4 i niestety w nocy był płacz, brzuszek bolał więc napewno małej już nie dam w najbliższym czasie. Mimo mojego sprzeciwu Oliwka pije cole częściej niż bym chciała :/ Codziennie odbiera małą z przedszkola mój M a On zawsze ma albo cole, fanke lub priwte w samochodzie więc ostatnio już ogracza jej ale dopiero jak powiedziałam mu do słuchu :P Patinka - Czyli Laura nie zna polskiego? To ja rozmawia z Twoją rodziną? Katar to zwiastuj choroby, oj oj powinnaś wyleżeć w łóżku trochę czasu ale przy dzieciach to mało możliwe a więc trzymam kciuki żeby przeszło :) Goba - Oliwka też jest bardzo żywa, lubi robić fikołki na łóżku ja już sie przyzwyczaiłam ale moja mama jeszcze patrzy przerażona żeby Oiwci się nic nie stało. Znam to skąś :P Rok temu się załatwiłam i leżałam tydzień w łóżku przez noworoczny spacer w górach :P Marakuja - To muzyczny duet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
three laura zna jezyk polski czesto w tym jezyku rozmawiamy a nawet glownie :p ale np laura ma juz problem jak np przeczyta ksiazke ang aby wytlumaczyc mi na polski czy opowiedziec lub jak cos sie stalo w szkole to opwiada tak ze nic z tego nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
three laura zna jezyk polski czesto w tym jezyku rozmawiamy a nawet glownie :p ale np laura ma juz problem jak np przeczyta ksiazke ang aby wytlumaczyc mi na polski czy opowiedziec lub jak cos sie stalo w szkole to opwiada tak ze nic z tego nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej mamuśki, gdzie jesteście :) U mnie wreszcie wszystko wróciło do normy - mąż w pracy, Bartosz w przedszkolu, maluchy oglądają bajkę a ja chwilę na kafe :D Doriana - zapomniałam wcześniej pogratulować Ci decyzji w sprawie rzucania palenia i trzymam kciuki za Ciebie. No właśnie a gdzie Ty jesteś? Wczoraj nie zajrzałaś do nas, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko oki. Sdee - też gdzieś się zapodziała. Takie małe przemyślenie a propos nauki języków obcych przez małe dzieci. Mam koleżankę, która wyszła za mąż za greka, urodziła córkę. Dziecko było oczywiście dwujęzyczne i zaczynało się jeszcze uczyć angielskiego. Małżeństwo się rozpadło po 3 latach a po 5 moja koleżanka wróciła do Polski. Dziewczynka straciła kontakt z osobami mówiącymi po grecku i bardzo szybko zapomniała tego języka. Zapewne gdyby teraz zaczęła się uczyć greckiego przyszłoby jej to z wielką łatwością bo szybko by sobie przypomniała, woli jednak język angielski a o greckim nawet nie chce słyszeć. Małe dzieci bardzo szybko przyswajają języki obce ale też szybko zapominają. Fakt, że to dobra podstawa do późniejszej nauki w szkole, chyba, że rodzina jest wielojęzyczna wtedy dziecko szlifuje język na co dzień. Ale przecież każdy ma swoją rację a to są tylko moje drobne sugestie :P Goba - ja to zawsze kupowałam sobie oscillococcinum, wiem, że to nie syrop ale mi pomagało. Tak na wszelki wypadek sok malinowy nie jest wskazany w ciąży - ale nie pamiętam dlaczego - a za to często polecany na przeziębienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytywaczkka
sok malinowy jak najbardziej można pić w ciąży. Nie wolno naparu z liści malin bo wywołuje skurcze, ale to zupełnie co innego. Nie da się pomylić z sokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem teraz na szybcika mam zapalenie oskrzeli i mam zapisany antybiotyk duomox i sok z malin. ale powiem wam ze narazie nie pisze nic bo lekarka dała mi czadu i wyszłam z płaczem-powiedziała ze sobie zycie zmarnowałam bedac z 3 w ciąży i wogóle takie bzdety wypłakałm się juz gdzie mogłam i teraz dzwonie do kierownika przychodni ze skargą potem wam moze napisze cała wizyte :-) dzieki za rady papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak mam 2 corki i 2 synow. ni pisalam bo komputer mi sie popsul Kamil ma 13 lat Kacper 7 Zuza 2,5 Emilka roczek dwojke karmie piersia chociaz zuzie juz odzwyczajam ale salobo mi sie udaje, jestem z torunia, ostatnio z mezem rozmawiamy o 5 malenstwie bardzo kochamy dzieci a skoro mamy warunki to mozna miec nawe 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej agnieszka
napisz jeszcze rozmiar stanika i numer buta :o a zaraz potem dokładny adres, maila, gdzie pracuje mąż i numer konta w banku :p myślcioe trochę dziewczyny, tyle się mówi o ostrozności w sieci, nawet dzieciom się to tłumaczy a tu wchodzi baba pod 40-stke i pisze wszystko jak leci...trochę roztropności i mniej naiwnosci, bo może jakiś pedał z bloku obok cię czytać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej agnieszka
napisz jeszcze rozmiar stanika i numer buta :o a zaraz potem dokładny adres, maila, gdzie pracuje mąż i numer konta w banku :p myślcioe trochę dziewczyny, tyle się mówi o ostrozności w sieci, nawet dzieciom się to tłumaczy a tu wchodzi baba pod 40-stke i pisze wszystko jak leci...trochę roztropności i mniej naiwnosci, bo może jakiś pedał z bloku obok cię czytać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej agnieszka
napisz jeszcze rozmiar stanika i numer buta :o a zaraz potem dokładny adres, maila, gdzie pracuje mąż i numer konta w banku :p myślcioe trochę dziewczyny, tyle się mówi o ostrozności w sieci, nawet dzieciom się to tłumaczy a tu wchodzi baba pod 40-stke i pisze wszystko jak leci...trochę roztropności i mniej naiwnosci, bo może jakiś pedał z bloku obok cię czytać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej agnieszka
napisz jeszcze rozmiar stanika i numer buta :o a zaraz potem dokładny adres, maila, gdzie pracuje mąż i numer konta w banku :p myślcioe trochę dziewczyny, tyle się mówi o ostrozności w sieci, nawet dzieciom się to tłumaczy a tu wchodzi baba pod 40-stke i pisze wszystko jak leci...trochę roztropności i mniej naiwnosci, bo może jakiś pedał z bloku obok cię czytać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej agnieszka
napisz jeszcze rozmiar stanika i numer buta :o a zaraz potem dokładny adres, maila, gdzie pracuje mąż i numer konta w banku :p myślcioe trochę dziewczyny, tyle się mówi o ostrozności w sieci, nawet dzieciom się to tłumaczy a tu wchodzi baba pod 40-stke i pisze wszystko jak leci...trochę roztropności i mniej naiwnosci, bo może jakiś pedał z bloku obok cię czytać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomarańczki-nie podała az tyle damych zeby mogła sie martwic,zreszta my tu wszystkie sobie piszemy o sobie i zadna się nie martwi wiec nie wiem po co komentarze!!! ale tutaj dzisiaj pustki ja jestem rozbita jak paczka dropsów przez ta lakarke i tylko czekam az kierownik przychodni bedzie wolny bo ma teraz pacjentów i składam skarge poprostu jestem rozbita do tego mało się dzisiaj dziecko rusza wiec juz wogóle schizuje wiecie co tak szczerze to jeszcze mi nikt w tej ciąży i żadnej innej tak nie pojechał!!!!jak ona mogła tak powiedziec i jeszcze pytac jak sobie dam i daje rade i jak finansowo???kurwa jasna gdzie ona ma jakies poczucie prywatnosci albo co?niewiem naprawde i przestaje wierzyc w dobro ludzi juz powoli bo to się w glowie nie miesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKUJA 29 witajcie kochane mamusie...i usciski dla nowej mamusi ...bardzo serdecznie Cie witamy widze ze mamy wieksze grono podczytujących nas :P was tez pozdrawiam DORIANA-co u Cibie moja Droga ? nic ostatnio nie piszesz? ja nadal w stresie czekam...:O pewnie jak to moja mama mówi i terminu doczekam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba 1 -nie przejmuj sie kochana..hamskosc ludzka nie zna granic!! teraz w ciązy odbieramy takie komentarze duzo gorzej wiec olej ją i jej gadanie a najlepeij nie chodz wiecej do niej teraz mysl o sobie i malenstwu...najlepeij połóż sie i odpoczywaj...stres ci tylko zaszkodzi,przez głupią babe :O tutaj gdzie mieszkam nikt by ci takich rzeczy nie pwiedział to jest niedopuszczalne... trzymaj sie kochana ja tez mam schize bo moja dzidzia tez sie mało rusza..a raczej przeciąga i tez sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba - może ją źle zrozumiałaś, może nie miała złych intencji. Fakt, że nie po radę w kwestiach statusu rodzinnego poszłaś tylko z chorobą więc tego typu komentarze powinna zachować dla siebie. Choć z drugiej strony nie wiele piszesz co takiego się stało. Często niestety zdarza się, że lekarze zachowują się jak święte krowy i chamy. Sama mam niemiłe przeżycia szczególnie te szpitalne w trakcie obu ciąż a ostatnio też u gina usłyszałam, że karmić tak długo dzieci piersią to ostatnia głupota z mojej strony. Miło mi nie było. Jeżeli uważasz, że lekarka przekroczyła swoje kompetencje to jak najbardziej powinnaś zgłosić to przełożonemu - tylko pytanie czy wskórasz tym cokolwiek. Wiesz jak to jest "między nami lekarzami" ale spróbować można. Trzymam kciuki tylko nie denerwuj się tak. N e s k a - witam ponownie, czyli dołączasz do nas? Tak się zastanawiam, czemu nie wykorzystałaś pobytu w szpitalu na odzwyczajenie córy od cycha. Nie było Cię kilka dni po porodzie najmłodszego dziecka więc to był najbardziej optymalny czas na odstawienie. Ja swoje bliźniaki odstawiam już od wielu miesięcy ale ciągle nocą jeszcze ulegam ale już coraz rzadziej więc mam nadzieję, że to już tylko kwestia dni. Marakuja - i daj Boże zawsze to zdrowiej dla dziecka:) W kwestii podawania pewnych informacji na swój temat to bez przesady, aż tak dużo ich nie podajemy, żeby ktoś chciał nas namierzać. Niemniej jednak dziękuję za sugestię i troskę. Doriana - dziewczyno daj jakiś znak!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×