Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blizniak222

Przepis na BLIŹNIAKI! Zna ktos?

Polecane posty

Gość blizniak222

Odkąd pamiętam zawsze urzekał mnie widok razem bawiących się bliźniąt. Macie jakies "przepisy" jak mieć bliźniaki? Dodam że szwagier ma bliźniaki i teściowa jest z bliźniąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To raczej więcej niz pewne że wy tez będziecie mieć bliźniaki bo to podobno rodzinne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parapara parapara
Chyba nie zdajesz sobie sprawy co piszesz. Każdy kto ma dziecko i wie jaki to obowiązek nie powie że chce bliźniaki. To nie tylko słodka parka ale przede wszystkim lęk o ich zdrowie. Ciąża bliźniacza częściej jest zagrożona, jest obawa czy dzieci prawidłowo się rozwijają, w końcu mają mało miejsca, w większości to wcześniaki o niskiej masie ciała, trzeba z nimi biegać po okulistach, neurologach, często rehabilitować. Lepiej mieć dwoje dzieci w różnym czasie niż naraz. Oczywiście jak trafią się bliźniaki to fajnie ale sama bym nie szukała na nie przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniak222
ale staram sie o 3 ciąże, 2 pierwsze były pojedyncze, więc myślicie że mam szanse? Wyczytałam że jodid zwiększa szanse i kwas foliowy- tylko ten na recepte i jedzenie nabiału!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga nie badz taka pewna
to nie jest takie pewne!!!!!!!! z mojego meza strony sa bliznieta w kazdym pokoleniu jego matka ma brata blizniaka i przewaznie u nas sie rodza chlopy a ja mam pod serduszkiem dziewuszke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam bycie bliźniakiem (oczywiście jednojajowcem) jest beznadziejne. Każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny a takie bliźniaki to klony samych siebie, a jeszcze większość rodziców ubiera bliźniaki jednakowo, porażka po całej lini :O ale skoro pragniesz bliźniaków to życze Ci ich z całego serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno bliznieta
sa "dziedziczone" co drugie pokolenie i to "po kadzieli". moje obie babcie mialy blizniaki, jedna z moich prababc tez, ja mam 2 siorty 1 brata, brat i siostra maja 2 i 3 dzieci - zadnych blizniat, mlodsza siostra jest w 12 tc ale tez 1 zarodek, ja 2 dzieci tez blizniat nie posiadam... dodam, ze leczylam sie hormonalnie, zeby nie bylo, to tez ponoc "przynosi" bliznieta. nic z tego:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka ma bliźniaki dwóch chłopców mają już 4 latka, ubierani są tak samo i są podobni jak dwie krople wody. U niej w każdym pokoleniu były bliźniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeee, ja mam 2 x blizniaki, ale przepisu nie podam:P w rodzinie blizniat nie bylo. jedni dwujajowi, drudzy jednojajowi. podejrzewam, ze jestem jakims mutantem i stad te blizniacze ciaze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno bliznieta
i zagdzam sie z "parapara", ciaza blizniacza to ogromne ryzyko powiklan. nie lepiej postarac sie o dzieci w malym odstepie wiekowym? majac trzymiesieczniaka w domu mozesz zaczac starac sie o kolejne, wtedy roznica miedzy dziecmi bedzie tylko rok, to tez fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T otylko ja... - zazdroszczę ci tylko drugie bliźniaki mogłas mieć dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja powiem wam, ze nie wyobrazam sobie jak mozna miec dzieci rok po roku. np 6-miesieczniaka i 1,5 roczniaka. tragedia... zawsze mowilam, ze z blizniakami jest latwiej. bawia sie razem, sa na tym samym etapie rozwoju... i jeszcze przechodzic ciaze, majac takiego malucha. uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu? Niechciałaś mieć coreczki? Czy wierzysz w to ż eodbierają mamie urodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, nie wierze:P wiesz, po prostu nie wyobrazam sobie, ze moglabym miec corke. :P dobrze mi z moja banda 5 chlopow:) chociaz za 1 i za 2 razem usg mowilo, ze bede miec parke i dopiero na cc okazywalo sie, ze to 2 chlopcow. ale rozczarowania ie bylo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowe blizniaki
* Ciasto: 6-7 dag posiekanego zimnego masła * 1/4 szklanki cukru pudru * 1/2 szklanki mąki pszennej * 2.5 łyżeczki mąki ziemniaczanej * 1 łyżka kakao * 1 żółtko Krem: * 10 dag gorzkiej czekolady * 1/2 szklanki śmietany (30-proc.) Rozgrzej piekarnik do temperatury 180°C. Z podanych składników szybko zagnieć ciasto, zawiń je w folię i włóż na 30 minut do lodówki. Łyżeczką nabieraj porcje ciasta, formuj kulki i układaj na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Lekko spłaszczaj każdą kulkę. Piecz 5-7 minut, a potem zdejmij z blachy i ostudź. Zrób krem: połam czekoladę, przełóż do rondelka, wlej śmietanę. Podgrzewaj, mieszając, aż czekolada się stopi i powstanie gładka masa. Odstaw ją, aby przestygła, a potem posmaruj spody ciastek i sklej po dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie fajnie jest
miec bliźniaków, parkę, że chłopczyk i dziewczynka. Wtedy można już sobie odpocząć :P A mieć czterech chłopaców też fajnie :D Będą kiedyś mamusi pomagać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniak222
dzięki za te stosunki, jakos w 2 1 ciazach sie nie sprawdzilo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tylko adopcja dawałaby 100% pewności:) A tak to pozostaje tylko szansa i to dość mała, ale trzymam kciuki,aby Ci się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam przepisu na blizniaki ale powiem jak w mojej rodzinie to było ...otóż ja urodziłam się jako jedna z parki blizniąt ..czyli chłopiec i dziewczynka,6 lat po nas mama urodziła dwóch chłopców,a moja córka urodziła parkę ...takze sprawdza się ,że bliżnieta rodzą sie w w co drugim pokoleniu i przedyspozycja jest w linii żeńskiej czyli przechodzi z babci na wnuczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey. Mój mąż by chcial bliźnięta. Mam macice dwurozna wiec mysle ze jak się uda to jest jakaś szansa. Moja kol ma męża z bliźniaków oraz dwóch braci bliźniaków. Urodziła niedawno córeczkę ale genetycznie jej babcia mówi ze prawdopodobieństwo bliźniąt może odziedziczyć jej córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy byłam młodsza, to naprawdę wierzyłam koleżance, która twierdziła, że bliźniaki, to "się robi" przez kalkę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można chcieć zajść celowo w ciążę podwyższonego ryzyka? To chore :/ Jak się trafi, to fajnie, byle były zdrowe i nie urodziły się zbyt wcześnie. Ale żeby specjalnie narażać dzieci na tak ryzykowną ciążę, bo niunię urzeka widok bawiących się bliźniąt, to trzeba mieć coś z czerepem nie teges.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu powyzej-popieram !!!!! Ja bylam w ciazy blizniaczej ale chlopcy urodzili sie w 26tyg.ciazy-nagla cesarka dla ratowania ich zycia.Jeden z nich zyl 6dni,drugi po 3mies.w szpitalu i rocznym maratonie po lekarzach jest zdrowy.I tak niestety tez bywa z tymi blizniakami......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×