Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

Jesli chodzi o papiery, to w każdej karcie wyprawkowej jest napisane, że trzeba zabrać ze sobą szereg badań na porodówkę, miedzy innymi: grupa krwi, WR, cytologie, badania ultrasonograficzne , itd. Jak zapytałam o to wczoraj lekarza, to wyraznie był zirytowany i spytał mnie, czy ja na prawde wierze, ze ktoś o to pyta i czyta te wyniki podczas porodu. Dziwne, przeciez po to też robimy te badania. Z nowym rokiem znieśli wymóg posiadania książeczki ubezpieczeniowej, ale swoja na wszelki wypadek podpiłam. Łapa - moj mąż też prowadzi działalność i kiedy idzie do lekarza, wystarczy wydruk ostatniej opłaconej składki. Ale nie wiem jak jest z porodami. U nie nie trzeba miec ubranek dla dziecka w szpitalu - robią z maluszków kokony pozawijane w pieluszki :) Za to nie wiem co z kosmetykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska****
O super Madzia, dzieki :):) jakbys miała ochote to mozesz mi jeszcze\podesłać ten drugi przepis, bo sparwdziłam i mam przyprawe do gyros. Jesli nie masz czasu to ten przepis tez wystarczy. Jeszcze go nie robiłam, ale z tego co widze to sałatka bardziej wychodzi na słodko, wiec w sam raz na wieczorne pogaduchy przy piwku (i soczku) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu- już podaję przepis na sałatkę warstwową. Jest pyszna :) Produkty: - pierś z kurczaka - puszka czerwonej fasolki - puszka kukurydzy konserwowej - 2-3 jaja ugotowane na twardo (pokroić w kostkę) - 4 ogórki (korniszony) (pokroić w kostkę) - kapusta pekińska (drobno posiekać) - majonez - ketchup - przyprawa Gyros Wykonanie: Pierś z kurczaka pokroić, jak do gyros (w niewielkie paski), podsmażyć na oliwie z przyprawą Gyros i odstawić do ostygnięcia. W dużej misce (najlepiej szklanej) układamy kolejno warstwy: cały podsmażony kurczak, zalewamy po wierzchu ketchupem, następnie: jaja posiekane, zalewamy po wierzchu majonezem, ogórki konserwowe, zalewamy ketchupem, fasolka i kukurydza, zalewamy majonezem a na wierzch dajemy warstwę posiekanej kapusty pekińskiej. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po powrocie do domku czeka mnie gotowanie obiadku. Dziś zaserwuję spagetti. Już nie mogę się doczekać. Jakoś tak dziwnie mnie energia rozpiera. Później poprasuję resztę ciuszków dla niuni. Posprzątam już na sobotę, żebym mogła dłużej w łóżku poleżeć. Wiecie, wydaje mi się, że prawdę mówią o humorach kobiet w ciąży. Przynajmniej sprawdza się to w moim przypadku. Raz jestem jak torpeda, a z kolei innym razem, jak wypompowany balon. Nie ma natomiast u mnie czegoś takiego, że wpadam w histerię lub złość (na szczęście ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia-ja robie lazanię, mniam:) Nie mam humorów w sensie że raz jestem miła i fajna a za 5 minut nieznośna i po wszystkich wrzeszczę(jak za kilka tygodni nie urodzę to pewnie będę miała:) ) . Ale za to jakaś strasznie wrażliwa się zrobiłam, jak mi ktoś powie coś złego albo zwróci mi jakoś ostrzej uwagę to nie umiem się powstrzymać i zaraz płaczę:( No a czasy kiedy byłam energiczna i mogłam przenosić góry kilka, może kilkanaście dni temu odeszły w niepamięć, teraz jestem już zupełny leń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko- wcale Ci się nie dziwię. Ja też pewnie będę miała lenia, gdy będzie bliżej końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska****
Madzia - dzieki za przepisy, dzis zrobie ten z ananasem bo kurczaka mam gotowanego z rosołu, ale zachowam przepis i zrobie mojemu M w przyszłym tygodniu ten z gyrosem bo wyglada apetycznie Ja tez dziewczyny jestem niekiedy rozdraznione, szczegolnie teraz im blizej terminu, a poza tym stałam sie bardziej lekliwa, tzn przestałam jakies tydzien temu jezdzic samochodem, a jak jade z moim M to cały czas obserwuje droge zeby ktos w nas nie wjechał - chyba taki instynkt zeby wszedzie chronic brzuszek. Generalnie czuje sie jak emeryt. Juz nie wspomne o tym ze jak placze gdzies małóe dziecko to az sie kroi we mnie,i łzy w oczach. Jakis koszmar, nigdy taka nie byłam - raczej energiczna i stanowcza :):) ale to chyba te hormony -takie uroki ostatnich tygodni ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wsiadam już w ogóle do samochodu, jeżdżę tylko z tatą i mężem, boję się z każdym innym choć wcześniej lubiłam trochę adrenaliny. Panikara taka jestem, że szok. Jak jakieś auto wymusi pierwszeństwo to ja już jestem tak wystraszona że najchętniej bym wysiadła i poszła piechotą:( Nie chcą mnie puszczać na przednie siedzenie tylko każą leżeć na tylnym żebym nie widziała drogi i nie wystraszyła się czegoś ale to takie żarty raczej są. Ja się oczywiście buntuję, jak nie widzę drogi to jeszcze bardziej panikuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brodźiQQQQQQQQQ
a jak planujecie ubrać maluszki na wyjście ze szpitala ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) Dziś miałam męczący dzień, dopiero co wróciłam do domu, a od 11 byłam w mieście... uff. Ale była to owocna wyprawa... kupiłam duuuużo małych, ale bardzo przydatnych rzeczy, udało mi się znaleźć w kauflandzie promocje na proszek Jelp, za 2,4 kg zapłaciłam niecałe 25zł... także wzięłam od razu dwa :) i dokonaliśmy dziś zakupu wózka :):):) udało mi się kupić używany wózek, który prawie w ogóle nie był używany (Tako Jumper), zapakowany w folię ze wszystkimi dodatkami za 500zł, a koszt nowego w sklepie to 1200,- także jestem zadowolona :) ale chyba będę go musiała wyprać, bo był trzymany w piwnicy i mimo, że w zapakowany to przesiąkł troszkę. Mąż stwierdził, ze do końca lutego się wywietrzy, ale jak mi tam jakiś grzyb wlazł albo co? Co myślicie? Co do badania na paciorkowca to mój gin na ostatniej wizycie się już na nie za mną umówił i też słyszałam, że jest to obowiązkowe badanie... Ja też się wkleję w tabelkę: MAMA............WIEK...............TERMIN............... ..........PŁEĆ gulka83...........26..............17.01.2010............ ...........synek domi883..........26...............1.02.2010...........sy nu ś i niespodzianka Darianka.........25................4.02.2010............ ..............córka KAROLINA27090..19 ...............4.02.2010.........................synek Lutowa mama...30................7.02.2010.......................... synek Mari-posa1986.....23...............7.02.2010............ ............synek ania25lat ... 25..................8.02.2010........................synek aja33.............36...............10.02.2010........... ...............synuś pyszczek 27.....27..............12.02.2010........................... córka kicccia...........21...............18.02.2010........... ...............synek micuszita........28...............18.02.2010............ .............córka łapa...............36...............21.02.2010......... ...............chyba synek yudash-bulka.....24.............21.02.2010.............. .....chyba córka iskierkaaa.......27..............23.02.2010............. ..........synek Blask..............24..............26.02.2010........... .............??????? maliszna..........23..............26.02.2010........... ..............córka madzia590.......27...............27.02.2010............ ....chyba córeczka Qanchita.........26...............27.02.2010............ ............Córunia riterka...........29...............28.02.2010........... ..........dziewczynka NASZE DZIECIACZKI MAMA.......DATA UR........TC......CESAR/NATUR....WAGA......CM....IMIĘ aja.........23.12.2009.... 33tc........cesarka.......2,300......49.....Wiktor A co sądzicie o butelkach MAM i kampanii STOP BPA? http://www.mambaby.pl/ Bo zastanawiam się nad butelkami Mam, Tomme Tippe i Lovi i nie wiem na które się zdecydować. W ogóle to mam zamiar karmić piersią, ale butelki też przecież muszą być... A co do ubioru maluszka to chyba jakis cieplutki kombinezon na wierzch a pod spodem normalnie... to chyba nie to co kiedyś, że się bobasa w becie lub rożku wynosi ze szpitala...??? Pozdrwaiam :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz się tak zastanowiłam nad tą wyjściową wyprawką, bo nie wiem. Takiego maluszka już można wsadzić w fotelik? Niby są od 0-9kg ale zwątpiłam... Bo mam tez taki usztywniany śpiwór czy jak to tam nazwać ale przecież w tym nie przewiozę dziecka w aucie... Boshe... chyba zaczynam wątpić w swoje umiejętności, pod koniec ciąży powinni dawać "instrukcje obsługi"... jak ubierać, w co, jak kąpać (mnie jak na razie przeraża ta wizja) i w ogóle jak postępować. Przy pierwszym dziecku przynajmniej... Czy wy też macie takie obawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Na wstępie życzę Wam i Waszym bliskim szczęśliwego 2010 roku :) Przepraszam, że się tak długo nie odzywałam, ale... urodziłam :) 24 grudnia o godzinie 14.00 zaczęły mi odchodzić wody więc pojechaliśmy do szpitala. I po 18 godzinach urodziłam Anulkę, o 7.38 w Boże Narodzenie. Malutka nie wykazywała cech wcześniaczych, ważyła 2860 g i mierzyła 52 cm. Pani dr stwierdziła, że mała jest rozwinięta jak na 36 tydzień, mimo że rodziłam w 34 tygodniu. Dostała 9 pkt, więc też ok :) No ale tak kolorowo to nie było, bo po 3 godzinach okazało się że Ania ma obustronne zapalenie płuc a zaraziła się podczas porodu, bo ja miałam w szyjce macicy zbyt dużo kolonii bakterii Paciorkowca i mimo że dostałam przed porodem antybiotyk to za słaby :( Malutka spędziła jakiś czas w inkubatorze, dostawała antybiotyk i dziś w końcu zdrowa wróciła do domku :D A w zasadzie obie wróciłyśmy bo ja byłam w szpitalu razem z nią. Porodu nie będę opisywać bo nie wiem czy chcecie czytać :) W każdym razie ... bolało jak diabli, ale myślałam, że będzie gorzej :D Nie mam złych wspomnień :) No a teraz malutka sobie słodko śpi :) Jak macie jakieś pytania to smiało :) No i wklejam tabelkę MAMA............WIEK...............TERMIN............... ..........PŁEĆ gulka83...........26..............17.01.2010............ ...........synek domi883..........26...............1.02.2010...........sy nu ś i niespodzianka KAROLINA27090..19 ...............4.02.2010.........................synek Lutowa mama...30................7.02.2010.......................... synek Mari-posa1986.....23...............7.02.2010............ ............synek ania25lat ... 25..................8.02.2010........................synek aja33.............36...............10.02.2010........... ...............synuś pyszczek 27.....27..............12.02.2010........................... córka kicccia...........21...............18.02.2010........... ...............synek micuszita........28...............18.02.2010............ .............córka łapa...............36...............21.02.2010......... ...............chyba synek yudash-bulka.....24.............21.02.2010.............. .....chyba córka iskierkaaa.......27..............23.02.2010............. ..........synek Blask..............24..............26.02.2010........... .............??????? maliszna..........23..............26.02.2010........... ..............córka madzia590.......27...............27.02.2010............ ....chyba córeczka Qanchita.........26...............27.02.2010............ ............Córunia riterka...........29...............28.02.2010........... ..........dziewczynka NASZE DZIECIACZKI MAMA.......DATA UR........TC......CESAR/NATUR....WAGA......CM....IMIĘ aja.........23.12.2009.... 33tc........cesarka.......2,300......49.....Wiktor Darianka......25.12.09......sn......2860......52......Anna Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam jeszcze :D MAMA............WIEK...............TERMIN............... ..........PŁEĆ gulka83...........26..............17.01.2010............ ...........synek domi883..........26...............1.02.2010...........sy nu ś i niespodzianka KAROLINA27090..19 ...............4.02.2010.........................synek Lutowa mama...30................7.02.2010.......................... synek Mari-posa1986.....23...............7.02.2010............ ............synek ania25lat ... 25..................8.02.2010........................synek aja33.............36...............10.02.2010........... ...............synuś pyszczek 27.....27..............12.02.2010........................... córka kicccia...........21...............18.02.2010........... ...............synek micuszita........28...............18.02.2010............ .............córka łapa...............36...............21.02.2010......... ...............chyba synek yudash-bulka.....24.............21.02.2010.............. .....chyba córka iskierkaaa.......27..............23.02.2010............. ..........synek Blask..............24..............26.02.2010........... .............??????? maliszna..........23..............26.02.2010........... ..............córka madzia590.......27...............27.02.2010............ ....chyba córeczka Qanchita.........26...............27.02.2010............ ............Córunia riterka...........29...............28.02.2010........... ..........dziewczynka NASZE DZIECIACZKI MAMA.......DATA UR........TC......CESAR/NATUR....WAGA......CM....IMIĘ aja.........23.12.2009.... 33tc........cesarka.......2,300......49.....Wiktor Darianka......25.12.09....34/36.....sn......2860......52......Anna Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darianko- ja jestem osoba nową na forum, ale - wielkie gratulacje !!! Opisz poród, skoro nie było tak zle. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Ciebie i malutkiej - mojej imienniczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska****
Darianko..ja tez niedawno sie dołączyłam do forum. Wielkie gratulacje :) Super ze Twoj maluszek jest juz z Toba :) :)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darianko serdeczne gratulacje ;) ciesze sie ze malutka masz juz w domku ;) Aniu 25lat powiedz mi czy tez masz wrazenie ( ja zwlaszcza w nocy) ze brzuch jest prawie caly czas jakis twardy czy dziwnie napiety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari-posa - tak, teraz bardziej czuje brzuch w nocy. W zasadzie to dzieje sie z nim cos, co mnie wybudza . Wstaje wtedy do toalety, czuje , ze cały jest twardy .Mam wrażenie, że jak śpię dłużej w jednej pozycji, to mięśnie drętwieja...nie wiem jak to opisac:) We czwartek miałam kolejne spotkanie w szkole rodzenia- położna powiedziała, że po odstawieniu leków brzuch będzie teraz wariował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu25 ja zauwazylam ze zasypiajac na lewym boku bardziej mi twardnieje niz na prawym a o bolu krocza i bioder nie wspomne, najgorzej jest wstac a potem juz jakos idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, ja też bardziej staczam się z łóżka niż wstaje - najpierw przewracam się na bok, potem kłade nogi na ziemie i dopiero podpieracjac sie wstaje reszta ciała.Zawsze spałam pod ścianą ( tak mamy ustawione łóżko) a teraz musieliśmy sie zamienić z meżem stronami - męczące było turlanie się do przodu ;) Po prostu " jestem niesobą " ,ale już niedługo i bedzie po wszystkim.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darianka 🌻 ale twoja córunia wybrała sobie datę urodzin ;) gratki , dobrze że jesteście już razem :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brodźiQQQQQQQQQ
powiedzcie mi czy tak mogę wyjść ,ze szpitala chodzi mi o ubiór : kombinezon zimowy , kombinezon welurowy , rękawiczki , czapki -> bawełniana i cieplejsza , szalik , skarpetki , body , pajacyk , szalik ????????????? będzie dobrze czy źle?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam jeszcze MAMA............WIEK...............TERMIN............... ..........PŁEĆ gulka83...........26..............17.01.2010............ ...........synek domi883..........26...............1.02.2010...........sy nu ś i niespodzianka KAROLINA27090..19 ...............4.02.2010.........................synek Lutowa mama...30................7.02.2010.......................... synek Mari-posa1986.....23...............7.02.2010............ ............synek ania25lat ... 25..................8.02.2010........................synek aja33.............36...............10.02.2010........... ...............synuś pyszczek 27.....27..............12.02.2010........................... córka kicccia...........21...............18.02.2010........... ...............synek micuszita........28...............18.02.2010............ .............córka łapa...............36...............21.02.2010......... ...............chyba synek yudash-bulka.....24.............21.02.2010.............. .....chyba córka iskierkaaa.......27..............23.02.2010............. ..........synek Blask..............24..............26.02.2010........... .............??????? maliszna..........23..............26.02.2010........... ..............córka madzia590.......27...............27.02.2010............ ....chyba córeczka Qanchita.........26...............27.02.2010............ ............Córunia riterka...........29...............28.02.2010........... ..........dziewczynka NASZE DZIECIACZKI MAMA.......DATA UR........TC......CESAR/NATUR....WAGA......CM....IMIĘ aja.........23.12.2009.... 32tc........cesarka.......2,300......49.....Wiktor Stanisław Darianka......25.12.09....34/36.....sn......2860......52 ......Anna Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×