Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

No niestety nie przeżyło, :( ale nie wiem czy to prawda - nic na ten temat w necie nie znalazłam, także nie wiadomo czy to prawda - mam nadzieję, że nie. A z ząbkami to czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !!! U nas cały czas leje mały marudzi ale na wekend zjechał tatuś więc trochę odpocznę:) Zabrałam małego w czwartek do mojej babci staruszka ma 88 lat ale jest nie do zdarcia ciągle jeździ na rowerze kręci papiloty i pije kawę za kawą . Teraz wiem po kim mój szkrab taki żywotny:) trzasnęliśmy jednego dnia prawie 300 km ale mały ani pisnął spał słodko w foteliku prawie cały czas. Kupiłam mu mleko Nan to skubaniec wsadził sobie smoczek od butelki w kącik ust i żuł jak cygaro :) wiem że trochę potrwa zanim się przyzwyczai ale pierwszy krok już zrobiony. Byłyście u ginekologa po porodzie bo ja jeszcze nie i mój M strasznie się wścieka ale mnie ciągle brak czasu ..........Cytryneczko ja daję pół żółtka raz na tydzień i Sławuś dobrze to toleruje ale glutenu jeszcze nie jakoś też nie mam odwagi .Kurczę włosy mi wypadają garściami niedługo będę wyglądać jak Kojak kupiłam sobie odżywkę ale guzik to daje . Ja na pępek od samego początku stosuję Oktanisept w spreju jest może trochę drogi ale trudno. Rozglądam się też powoli za krzesełkiem plus stoliczek dla małego on co prawda jeszcze nie siedzi ale może trafię na jakąś promocję ocho mój M zrobił mi kawę idę się z nim napić pozdrawim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx xxxx
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki WWW.LUMPIK.COM.PL Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis!!!!! ########################################################################################################################################################################################## internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki WWW.LUMPIK.COM.PL Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis!!!!!######################################################################################################################################################################### internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki WWW.LUMPIK.COM.PL Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis!!!!!######################################################################################################################################################################### internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki WWW.LUMPIK.COM.PL Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis!!!!! ################################################################################################################################################################################# internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki WWW.LUMPIK.COM.PL Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/642/uroda/brzuchy-po-ciazy---jak-im-pomoc Dziewczyny zobaczcie na galerię dołączoną do artykułu. Boshe co się niektórym kobietom porobiło po ciąży. Od dziś nie będę narzekać na mój brzuch i rozstępy, bo w porównaniu z niektórymi są po prostu śmieszne. Współczuję tym kobietom bardzo. Przekichane normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
współczuje brzuchów tym kobietom to moje kilka rozstępów to pryszcz w porównaniu z tym co zobaczyłam. Byłam na zabiegu laserowym na rozstępy i jestem bardzo zadowolona z rezultatów, rozstępy zmniejszyły sie są tez dużo płytsze i mniej widoczne mam zamia iść jeszcze raz na zabieg dla uzyskania jeszcze lepszego efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie mam na brzuchu trochę rozstępów ale są one bardzo płytkie, prawie że nie wyczuwalne pod palcami i z dnia na dzień są co raz jaśniejsze, smaruję się jakimiś kosmetykami ale całą ciążę smarowałam brzuch także nie za bardzo w to wierzę... ale tak czy owak moje to pryszcz w porównaniu z tym co zobaczyłam. Aż mi się płakać zachciało... masakra... Jeszcze jak kogoś stać na jakieś zabiegi czy operacje to sobie poradzi, ale polska rzeczywistość nie zawsze pozwala na takie "luksusy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamanowa
Dziewczyny, rozstępy to sprawa genetyczna. Ja przez całą ciąże nie smarowałam się niczym, bo po prostu nie lubie i mi się zwyczajnie nie chciało. Nie mam ani pół rozstępu, moją mama również nie miała, babcia też - po 6 dzieci....... Wydaje mi się, że to czy rozstępy są czy ich nie ma nie zależy od nas. Moje koleżanki smarowały brzuchy od "1 dnia ciąży", a niestety niektóre mają brzuchy jakby ktoś pociął je nożem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak myślę, że tak naprawdę to nie mamy na to żadnego wpływu, a to pierdzielenie o tych wszystkich kremach to zwykła kampania reklamowa ;P Czy dajecie już swoim dzieciom jakieś ciasteczka (biszkopty) lub coś podobnego? U nas dalej bez ząbków, ale z dnia na dzień co raz bardziej marudnie ;) Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam z małą u lekarza , bo miała złe wyniki moczu i musieliśmy powtarzać kilka razy .... teraz są już OK . Mała waży 7880g , niedługo będą szły jej ząbki , nawet sama pediatra to zauważyła - jest marudna, gryzie mi palucha ,że hej , ślini się i cały czas trzyma paluchy w buzi. Co do rozstępów zgadzam się ,że dużo zależy od genów. Ja niestety posiadam rozstępy na brzuchu i ładne to one nie są :( smarowałam brzuch i dupa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałyście, że ząbkowaniu może towarzyszyć katar? Bo kurcze już w nocy słyszałam, że małej coś gra w nosie a po porannym leżeniu na brzuszku jej trochę ściągnęłam... Ale nie wiem czy nie zaliczymy pediatry, bo ja właśnie wychodzę z przeziębienia i nie wiem czy mała nie podłapała czegoś ode mnie. Ale wiem, że gdzieś czytałam, że katar może się pojawić przy ząbkowaniu. Blask super, że z wynikami wszystko OK. Nie wiem ile moja Laura waży ale ponad 7 na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malisza tak może , moja nawet kaszle między innymi z tym szłam do lekarza, mała tak jakby miała katar (ale go nie ma , bo pryskałam jej do noska dise mare i próbowałam ściągać fridą i nic nie wyszło ) i tak jakby kaszlała (to raczej winna nadmiernie wyprodukowanej śliny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ! Dziewczyny czy wasze maluchy jak dawałyście im na początku sztuczne mleko to zdażało się że je zwymiotowały bo mój mały już dwa razy tak zrobił i kurczę nie wiem czy to wina mleka czy czegoś innego:( .Maliszna ząbkowaniu może towarzyszyć katar córka moich znajomych za każdym razem jak wychodził jej ząbek to miała biegunkę i zawsze była bardzo przeziębiona nie przejmuj się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ciągle leje, szczepienie mamy jutro, ciekawe ile waży mój męszczyzna. Z dnia na dzień jest coraz cięższy, albo ja jestem coraz słabsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Nie było mnie bardzo długo. Cały czas poświęcałam mojej kochanej Natalce. Od poniedziałku jestem już w pracy. W związku z tym, że nadal karmię piersią, mam ten przywilej, że wychodzę o godzinę wcześniej. Czy któraś z Was również powróciła już po macierzyńskim do pracy? Jeśli tak, to jak radzicie sobie z karmieniem? Chciałaby karmić dziecko jak najdłużej, ale coś czuję, że niedługo skończy mi się pokarm (w pracy nie odciągam laktatorem). Jeśli chodzi o rozstępy, to ufff, na szczęście nie mam ani jednego. Mój brzuszek powrócił do dawnej formy a z wagi został mi tylko jakiś 1 kg do zrzucenia :) Ja wierzę w kosmetyki przeciw rozstępom. Smarowałam się systematycznie przez całą ciążę i teraz są rezultaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam do pracy 16.08 bardzo się boję , nie wiem jak mąż i jego matka poradzą sobie w opiece nad małą :(:( żłobek mam zaklepany od września .... U mnie jest ten plus ,że mała jest na modyfikowanym mleku więc nie martwię się ,że będzie głodna. Boję się ,że po 3 miesiącach ochronnych zobaczę wypowiedzenie :( takie są polskie realia , mama jako pracownik beeeee -zawsze gorsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi umowa się kończy 31.08. Do pracy wracam na dwa dni, bo już mnie pracodawca poinformował, że nowej nie dostanę... Z jednej strony się cieszę, bo posiedzę dłużej z małą, ale same wiecie jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze moja mała chora... Ma cały nosek zapchany, już nie mam pojęcia jak ulżyć. Wczoraj na wieczór miała 37,5 dziś od rana 37. Marudzi strasznie, w ogóle jest taka nie swoja. Najgorzej jest z podawaniem syropu (euresperal). Strasznie mi się wtedy wierci, aż czasami brak mi cierpliwości... ale jej się nie dziwię. Jest tak nie dobry, że aż się w żołądku przewraca ;) Boję się, że mi spadnie z wagi, bo nie dojada mi teraz... I kurcze od środy daję jej leki a tu żadnej poprawy i nie wiem czy iść z nią dziś jeszcze raz do lekarza, czy przeczekać weekend i zobaczyć co się będzie działo... Czasami ma tak zatkane wszystko, że ani aspirator ani gruszka nie pomaga... Stosuję wodę morską, maść majerankową i leżenie na brzuszku. Mam jeszcze nasivin, ale nie psikam często, bo się boję, że jeszcze gorzej jej podrażni ten nosek. Straszne jest takie uczcie bezsilności... człowiek chciałby mieć taki złoty środek, który zadziałałby po kilku chwilach odganiając wszystkie dolegliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maliszna- czy ten katarek nie jest czasem spowodowany wyżynaniem ząbków? Gdzieś wyczytałam, ze wtedy dzieci często maja katar i podwyższoną temperaturę a w dodatku brak im apetytu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to nie zaszkodzi wybrać się dziś do lekarza. Będziesz wtedy spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziu byłam u lekarza. Pani doktor po dziąsłach nie widzi tego zeby się już wyżynały, gdzie ja widzę różnicę i w ogóle wszystkie objawy ma na ząbkowanie... Ale tak czy owak katar jest i to uciążliwy. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko to przeczekać, bo kiedyś przejść musi... Damy radę. Mała mi pospała teraz trochę dłużej, lepszy humor ma a ja od razu razem z nią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Wam polecam mleko "Candia", znajoma zFrancji je poleciła, bo używa - nie trzeba rozrabiać bo jest gotowe tak jak dla dorosłego z kartonika, bardzo wygodne i ponoc jescze bardziej ulepszone w składniki odzywcze niz mleko proszkowane - mojej znajojmej synek ciagle miał zmieniane mleko proszkowane - bo był na wszystkie uczulony a to Candia jest świetne - zero wysypek i mały szczęśliwy:) http://candia.frisco.pl/catalog/group/03100100 daję linka z ofertą dla zainteresowanych pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia enz
ile to mleczko moze stac otwarte? mozna je tylko zamowic z internetu, czy jest w jakims markecie ? siedzą juz wasze malenstwa? moja laura 22 lipca skonczyla 5 miesiecy, a po tygodniu zaczela juz siedziec sama, jest sztywniutka, moze sie bawic i sie nie gibie :)... teraz to juz siedzenie jej sie nawet znudzilo i najlepiej zeby ją podtrzymywac by sobie stała..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) a my juz po wakacjach nad morzem ;) pogoda nawet sie udala i Adas wszystko zniosl dobrze :) powietrze mu bardzo sluzylo bo juz dzis znow ma problem z noskiem:( ale za to w drodze powrotnej przebil mu sie pierwszy zabek :) i juz ladnie i dlugo siedzi jak sie go posadzi ;) nic lece jeszcze troche polezec bo jestem wykonczona tymi wakacjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U mnie weekend zleciał, jak z bicza strzelił. Męczą mnie wyrzuty, że poświęcam mojej córci mało czasu, odkąd tylko wróciłam do pracy. Choć w weekend staram się nadrobić wszystkie zaległości. sylwia enz- moja mała jeszcze sama nie siada choć 18 sierpnia skończy pół roczku. Stała się za too straszną wierciochą. Już od ponad 1,5 miesiąca przewraca się z plecków na brzuszek i na odwrót. Rozkładamy jej na podłodze kołderkę aona pełza sobie na niej. Nieźle jej to wychodzi. Tylko trzeba szafk8i obkładać poduchami, żeby w główkę się nie stukała. Wiadomo, dzieci rozwijają się w różnym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chropka30
Byliśmy w piątek na szczepieniu mały ma 79 cm i waży 8800 jeszcze nie siedzi ale tak z pół obrotu jak leży na brzuszku to czasem mu się udaa posiedzieć chwilkę :) poszłam do mojej pracy dogadać się co i jak bo 1 września wracam do pracy a mój szef poinformował mnie że musi mnie przenieść w inne miejsce bo czyli na drugi koniec miasta bo nie ma wyjśćia szlag mnie trafił bo do pracy miałam 3 minuty przeszłam dosłownie przez ulicę a teraz będę dojeżdżać .Sylwia powiedz jak pierwsze dni w pracy bo nie wyobrażam sobie tego chyba będę ryczeć cały czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Za oknem piękna pogoda a ja w pracy siedzę. Chropka30- jeśli o mnie chodzi, to pierwszy dzień w pracy był fatalny. Cały czas myślałam o mojej kruszynce i wydzwaniałam do domu z pytaniami, czy zjadła?, spała?, była na spacerze? itd. Mam ten komfort, że niunia jest w domu z moimi bliskimi. Nie chcę jej oddawać pod opiekę niani. Dobrze by było, gdyby macierzyński trwał choć rok czasu. Zostawienie 5-cio miesięcznego bobaska jest ciężki (chyba bardziej dla mnie, niż dla mojej niuni). Teraz jest już trochę lepiej. Mam ustawione zdjęcie mojej Natalki na pulpicie monitora :) Strasznie za nią tęsknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Czesc Dziewczyny! Moja Marysia skonczyła 6 miesieczny 9.08 :) ale niestety w poniedziałek wieczorem dostala gorączki 37,5 i do dzis sie utrzymuje. Najwyzsza gorączka jaka miala w cigu tych dwoch dni tgo 38,7. Zamowilam lekarza i stwierdzil ze to 3 dniowka albo zabkowanie. Kurcze zadnych tam zabków nie widze ani zaczerwienia dziasełek. Dodatkowo nie moge malej podawaclekow w czopkach na obnizenie goraczki, bo strasznie sie jej to niepodoba i sie napina i robi kupke. Juz 2 czopki dzisja w nocy mi w ten sposob "usuneła". Dodatkowo lekrka zalecila pobranie moczu, jak przyklejam jej ten woreczek robo to samo "kupka" i po sprawie. Ech dziewczyny nie wiem co mam robic, martwie sie tym, kupilam dzis w nocy w aptece lek doustny jak sie mala teraz obudzi to jej podam bo ta goraczka nie spada :( Czy przy zabkach wasze pociechy goraczkowały? Czy macie doswiadczenia z ta trzydniowka? Pozdrawiam Baska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adasm w sobote skonczyl 6 miesiecy i wtedy wlasnie mu sie przebil zabek ale nie mial ani goraczki ani biegunki tylko byl troche bardziej marudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry ......,,,,,.hej
co do ząbkowania : może wystąpić gorączka , śluz w kale , dziecko jest marudne i nie ma mu się co dziwić .Dlatego żabki wyrzynają się niemowlakom bo dorosły by nie zniósł tego bólu . Zaopatrz się w nurofen lub ibufen d (ja mam ten drugi i polecam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Dziewczyny, a ile dni moze trwac wychodzenie ząbka? Mala jest bardzo senna czy to tez moze byc jednym z objawów zabkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×