Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

Gość Paola8019
Ania..Dobrze opisane.To tak jakbysmy z tymi rozwarciami juz sie przynajmniej w "stanie porodowym" znajdowaly..Ja jakos tak sobie wymarzylam,zeby do szpitala trafic najlepiej juz z kilkucentymetrowym rozwarciem i nie spedzic tam 20stu godzin w skurczach..No,ale czy wypali..ktoz to wie.. Noc beznadziejna..naprawde jedna drugiej nierówna:(Spac poszlam o 2giej i wstawalam chyba ze 4 razy:(..Chociaz malutki chyba sie wczoraj na ktg wyeksploatowal,bo spal grzecznie:) Do tego jeszcze dzis ta wspaniala pogoda..deszcz ze sniegiem.zimnica..brr.. mam nadzieje,ze u Was lepiej dziewczynki milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska****
Czesc Dziewczynki U mnie tez bez zmian, nadal w 2paku. Najpierw lekarznie straszył zebym lekrzała ze wzgledu na to skrucenie szyjki, a teraz dupa...nic sie nie dzieje. Ale najpozniej do 10 lutego musi u mnie nastpic rozwiazanie ze wzgledu na moja cukrzyce ciezarnych, wiec jesli sama sie mała nie ruszy to pewnie bedzie cesarka. Juz sama nie wiem co lepsze... Dzis nocke miałam cała przespana (nawet bez sikania), ale to pewnie dlatego ze wczoraj sie troche zmachała sprzatajac całe mieszkanie a potem jeszcze zakupy. Dzis wstawiam rosołek, jakos mnie smak na niego wziął. Ogolnie samopoczucie ok, troche mam zmienny nastroj przez to oczekiwanie na porod i czasem mysle ze to nigdy sie nie skonczy, ale jeszcze musze uzbroic sie w cierpliwosc. W poniedziałek mam znowu KTG, zobaczymy czy cos sie ruszyło.. Buziaki Mamusie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Ja wstałam z potwornym bólem głowy... od wczoraj mnie męczy zgaga, a jak nazłość się reni skończyło i tak czekam na M aż wróci z pracy. Uroki życia we wsi gdzie nie ma sklepu... ale już sobie nie wyobrażam wrócić do miasta. Ostatnio musiałam pozałatwiać coś w godzinach szczytu to myślałam, że się uduszę... Dzis mam dzień do narzekania... moja malutka tez coś jej chyba nie po nosie bo spokojniutka jak nie wiem, czasem się leniwie przeciągnie, może przez tą pogodę. Kilka stron wczesniej chyba sylwia enz podawała, że można dodać 266dni od dnia zapłodnienia i wyjdzie termin porodu, ciekawe czy się sprawdzi, bo ja z OM mam na 01.03, z USG na 26.02 a z tej wyliczanki mi wyszlo 14.02 hehe zobaczymy w którym się moja mała zmieści :)) Ide coś wymyślić na ten obiad... wczoraj ogórkowa, dziś spagetti? Dziś bez kawy się chyba nie obejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki U mnie pogoda jest bardzo ładna. W nocy nasypało dużo śniegu, ale obecnie nic nie prószy. Jestem zadowolona po wczorajszej wizycie. Z niunią wszystko w porządku. Jest odwrócona główką do dołu ale tą główkę ma już w kanale rodnym i stąd te moje bóle w pachwinach. Mała waży 2600, więc jak na początek 36 tyg wystarczy. W sumie moja lekarka powiedziała, że jeśli dzidziuś waży ponad 2500 to można uznać, iż ciąża jest już donoszona. No i ważne, że moja lekarka używa słowa dzidziuś a nie "płód" ;) Szyjkę mam ładnie zamkniętą, mierzy 3,5 cm i wcale się nie skraca. Ulżyło mi po tych wieściach. Dziś jestem ostatni dzień w pracy. W sumie to dziś mam dzień pracy społecznej hhihih bo właśnie od dzisiaj jestem na zwolnieniu lekarskim. Chciałam jeszcze ze 2 tygodnie popracować, ale moja lekarka powiedziała, że w żadnym wypadku. Przyszłam do pracy, żeby wszystkie rzeczy pozabierać i pozałatwiać formalności. Trochę w domu się ponudzę ale przynajmniej odpocznę. Aha, i muszę dodać, iż jestem oburzona, bo pani w rejestracji ginekologicznej kazała mi zapłacić 20 zł za zwolnienie lekarskie. Masakra. 80 zł za wizytę+80 zł za usg+20 zł za zwolnienie. Ale kasę czeszą. Wczoraj pobrano mi wymaz na paciorkowca, w środę będą wyniki. Ufff, ale się napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i muszę brać jakiś preparat z magnezem, np Filomag b6. Pomaga to w rozkurczaniu macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paola8019
dziewczyny, odeszły mi wody.... !!!! Jade !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska****
o kurcze super!! Paola 3mam kciuki!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paola8019
Popatrz..popatrz..komus sie mocno nudzi z rana..kolejny przyklad idiotyzmu w internecie..gratulacje! Chyba pora sie zaczernic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) O jak fajnie :D Ja też trzymam kciuki :) A ja mam dziś bieganinę, nazbierało mi się ciuszków Ani do prasowania ( a ja tego nie cierpię :D ) no i muszę porządnie dom ogarnąć, bo mimo że sprzątam codziennie to jakoś tak mam potrzebę bardziej generalny6ch porządków co kilka dni :D Za oknem zima straszna.... Chyba nigdy nie wyjdziemy z Anią na spacer :( Buziaczki dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paola8019
Baska..to prowokacja:)..to nie bylam ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooooooo, Paola, jednak to czyjeś żarty i nie Twój wpis. No chyba rzeczywiście lepiej się zaczernić. A ja już Ci chciałam gratulować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Ten wpis powyzej tez nie jest moj , ktos podszył sie pod moj nik, ale zaraz temu zardzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka1989k
Czesc dziewczynki ;) Paola8019 - jak ja bylam w poniedzialek u lekarza i mialam 2 cm rozwarcia to w środę urodzilam. Może już nie dużo czasu Ci zostalo :) ania25lat - mówią że kilka dni przed porodem oraganizm przygotowuje sie do wysilku i kobieta np wiecej śpi, jest senna itp. Jak sobie tak przypone to ja też tak chyba mialam że w samej końcówce spalam troszeczke więcej. madzia590 - nie przejmuj sie ze usg wyliczylo twojemu dzieciątku malą mase bo ono często się myli. Znajomej usg wyliczylo że dziecko ma 4900 i miala cesarke z tego powodu a okazalo się że ma 3200. I nie potrzebnie dziewczyna ma blizne na brzuchu. Maszyny też czasem się mylą. A tak w ogóle to BARDZO dużo placisz za ginka! Wspólczuję. Nie przejmujcie się tymi co tu piszą po za nami. Znudzi sie im w końcu. A podejżewam że gdy którejś odeszly by wody to raczej nie pisala by o tym na forum bo wtedy sie raczej mysli o innych rzeczach :) A teraz ja mam pytanko do rozpakowanych. Powiedzcie proszę co jecie przy karmieniu piersią bo każdy mówi mi co innego. Jak tak dalek pójdzie to umre z glodu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia- Ty mnie nie strasz bo ja dzisiaj mogłabym przespać cały dzień:( Ale to pewnie przez to ciśnienie. Jestem słaba jak mucha... Chociaż z drugiej strony dziś mężuś przyjeżdża więc można by już rodzić :D Na szczęście obiadek kończy się gotować więc poleżę sobie troszkę. Taką miałam zachciankę na racuszki wczoraj to sobie zrobiłam. Dziś też mi się chciało, ale nie będę codziennie robić tego samego więc jest żurek, kotleciki z jajek, sałatka z buraków i ogórków kiszonych i ziemniaki:) Głupie żarty, już myślałam że o jednego dwupaka będzie mniej hehe:D Madzia- mi już nie pozwolili jeść magnezu żebym nie powstrzymała czasem skurczy macicy bo jak za długo będę w tej ciąży to chyba będzie dzidziuś-gigant:). Ale przez to w nocy miałam takie skurcze łydek że dziś ledwo chodzę :( A swoją drogą to szczyt zdzierstwa żeby za zwolnienie kasować... Ja płacę za wizytę 120zł i zawsze mam usg. Czasem tylko przykłada głowicę żeby sprawdzić serduszko ale cena się nie zmienia. No i L4 mam za darmo! Maliszna- ja bym nie wytrzymała w mieście ale czasem na zakupy dobrze pojechać gdzieś dalej bo ceny niektórych rzeczy są tu kosmiczne. A o kupnie proszku dla dzieci, ubranek czy czegokolwiek można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wciąż cisza, noc przespana tak sobie, z 5 wizytami w toalecie, ale to norma. Wczoraj pożyczyłam sobie ze szpitala TENS machine, to takie urządzenie, co sie 4-ema plastrami przyczepia do pleców, w ręku trzymając pilota-emituje mikroprądy, takie drgające, ma to na celu zredukowanie bólu kręgosłupa i zminimalizowanie bólu podczas skurczy. Zobaczymy. Na plecy teraz pomaga, co do skurczy, to się dopiero okaże. No i tyle, idę dziś na wizytę do położnej, ale nie spodziewam się żadnych newsów, bo oni tu nie robią badania wewnętrznego chyba, że się jest 3 dni po terminie:( lub gdy rodzisz. Więc na razie rosyjska ruletka. Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia- dokładnie, TY nas nie strasz z tym spaniem, bo ja ladnie spalam w nocy,prawie 8 godzin snu ,wstalam przed 7 rano a o godzinie 10 juz zrobiłam sobie drzemke.Teraz obiadek i znowu sie chce spac ;) Dzis rozszyfrowałam ,jaki mi wypada termin porodu wg USG ( lekarz nie chcial powiedziec ,ale co wizyte daje mi wydruk wszytskich parametrow dzidziusia i jest tam tez wyliczona data porodu- wszystko po angielsku.) I troszke jestem zmartwiona, bo wg ostatniej miesiaczki mam termin na 8 lutego a wedug USG wyszło na 18-20 .02.2010. Kurcze,duza roznica. Mam nadzieje , ze USG sie myli, bo teraz malutki juz nie jest taki malutki i ciężko go wymierzyc.POdobno termin porodu z USG powinno sie wyliczyc w 1 trymestrze ( zmienilam w miedzyczasie lekarza panstwowego na prywatnego).Dziewczyny, jak było u Was? Od dawna macie wyznaczone 2 terminy porodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu- ja nie rozpakowana, ale przekaze Ci jak mowia położne w szkole rodzenia - zeby jeść wszystko i obserwować zachowanie dziecka. W skrócie - położne w moim miescie przestrzegaja przed "bawieniem" sie z jedzeniem.Jak cos szkodzi ,to wyeliminowac z diety,jak nie- to wcinać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja dzis przypadkowo ogladalam program,wypowiadal sie profesor odnosnie karmienia..Zeby nie przesadzac z kawa, raczej zrezygnowac z surowych produktow (typu metka,sushi) czy tez krotko smazonych (czasem mieso smazy sie np.na rozowo)..i mowil jeszcze,ze mleko krowie nie jest dobrze przetwarzane przez organizm matki i dziecko dostaje je prawie,ze w postaci pierwotnej i to moze czasem wplywac alergicznie czy cus...Tyle wylapalam:) Hmm..ja dzis tez senna jak nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam ponownie :) ja już obiadek zrobiony, jeszcze w była chwila na zrobienie sałatki jarzynowej :) idę dziś na "sabat czarownic", nie ma jak same baby hihi. Mam nadzieję, że to już moja ostatnia "impreza" z brzuszkiem :) Widzę, że ktoś nam tu jaja sobie robi... ale co tam, tyle jego :) Mnie lekarz tez kasuje za L4 20zł, ale samą wizytę mam za 60, a za USG nic nie płacę, i w sumie to chodzę do ordynatora naszego oddziału gin-poł, a słyszałam, ze inni biorą więcej... W sumie z badń to najwięcej zapłaciłam za USG genetyczne i połówkowe+płyta, ale warto było :):):) Zły humor na szczęście przeszedł :) bym coś z chęcią porobiła, ale już mam wszytko uprane i wyprasowane i tak myślę co by tu jeszcze wykombinować, mogłaby już przyjść ta pościel... Ja wizytę mam dopiero na 03.02... ciekawe jak tam mój brzdąc... ehh... jakoś tak zajęcia dziś brak. Może to i dobrze, że wybywam wieczorkiem. Najlepiej, chciałam zostać na noc u mamy, żeby po nocy nie jeździć jak tak wszystko pozasypywane, a też nie będę ciągać M żeby jeździł w te i we wte, ale M stwierdził absolutny sprzeciw żebym spała poza domem, bo co będzie jak zacznę rodzić i w ogóle... Jak mu przypomniałam, że od mojej mamy do szpitala jest ok 700m to stwierdził, że będzie spał tam ze mną... hihi takie to zabawne trochę, ale ja na jego miejscu też bym się pewnie martwiła. Idę, może znajdzie się coś jeszcze do roboty... :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ... a ja tak sie matwie :( miałam dziś pare kropelek krwi może dosłownie 3 na wkładce... i tak sie martwie :(..... niw wiem co to moze znaczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezjadka- idz do lekarza albo do szpitala.Takie sa wskazania- jak odejda wody, pojawi sie krew- trzeba jechac do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×