Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CzarnaONA

Metformax, PCOS, zajście w ciążę.

Polecane posty

Wdzieczna tym bardziej ze od poczatku razem z nami walczyl o ta ciaze, najpierw aby w nia zajsc, potem vy ja utrzymac. Chyba wszystko co mozliwe przytrafialo mi sie w ciazy: najpierw plamienia, potem niewydolnosc szyjki macicy (zagrozenie przedwczesnym porodem a byl to dopiero siodmy miesiac), hbs+,GBS + (inaczej paciorkowiec), infekcje drog rodnych i na koniec wyskoczylo nadcisnienie, wiec naprawde bylo tego sporo, ale dziekoeac Bogu wszystko sie udalo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo się ciesze , że masz już takiego malutkiego szkraba ze sobą. U nas też już szybko zleci i jak się okazało leczenie nie było potrzebne bo na wizycie na której dostałam leki już byłam gdzieś w 4 tygodniu :-) Dzisiaj jedziemy na pierwsze usg i wszystkiego się dowiemy . Już nie moge się doczekać aż go ujrzę :-) Jeszcze go nie a już tak bardzo go kocham ! Za rok o tej porze też już będzie z nami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz się nieco pomylił to nie 7-8 tc tylko 12 tydzień może jeszcze na urodziny dostane piekny prezent :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suuuuuper. Teraz szybciutko wam zleci...Aby do konca pietwszego trymestru, pozniej bedzie coraz bezpieczniej. Buziaki dla was i zdrowych, wesolych i spokojnych swiat. Trzymajcie sie cieplutko, uwazajcie i dbajcie o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila0256
Tatuś dzidziusia dba o nas i teściowa też nam dogadza jak tylko może :-) Dziękujemy i również życzymy wesołych świąt i wiecej takich prezentów jak mój !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Postanowiłam w końcu napisać. Od dwóch i pół roku z mężem staramy się o nasze pierwsze malenstwo, niestety nic z tego. We wrześniu ginekolog wykrył u mnie zespół pcos oraz podejrzewa macicę dwurożną. Przepisał metformax 500, jodid 100 i euthyrox. Jest ciężko. Psychicznie... Presja otoczenia, spojrzenia męża.... Na dodatek najlepsza przyjaciółka i żona brata mojego męża spodziewają się dzieci. Pisze akurat tutaj bo wydaje mi się, że tylko ktoś w takiej sytuacji jak ją wie co teraz przeżywam i czuje. Nigdzie indziej nie mogę liczyć na wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrze Cie rozumiemy :-) Bedzie dobrze , trzeba być dobrej myśli i być cierpliwym. Mi dwóch lekarzy powiedziało , że będzie bardzo ciężko zajść w ciąże i , że bez leków się nie uda więc poszłam po leki które miały nam w tym pomóc ale nikt nie zauważył , że takie maleństwo już we mnie rośnie jutro będzie 13 tygodni jak jestem w ciąży. Trzymam i za Ciebie kciuki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka1986
Witam. Mieszkam w Szkocji i niestety mam problem ze zdobyciem tu duphaston i luteiny. Staramy się z mężem o dziecko a wiem ze mam za niski poziom progesteronu (trzy wcześniejsze ciążę skończyły się poronieniem). Tutejsi lekarze niestety nie robią nic do 12tc....jeżeli ktoś posiada to czekam na info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik1307
Justynka trzymaj się, wiem jak jest Ci trudno, myślę, że wszytkie które tu jesteśmy wiemy doskonale o czym mówisz. Nie jedna z nas, łącznie ze mną miała podobne uczucia do Twoich. Było nam ciężko, te tematy na temat dziec****iękne pary w parku z wózkami, mamusie prowadzące dzieci za rączki i te święta.... które są takie puste. Życzenia "abyśmy w przyszłym roku doczekali się maleństwa", u mnie jeszcze szwagier był bardzo dowcipny że jak "mąż nie może to on pomoże". To wszystko tak baaaaaaaaaaaardzo bolało.... Nie będę Cię pocieszać, bo wiem że w takich sytuacjach nie ma czegoś takiego jak pocieszenie. Mogę tylko Ci powiedzieć, że jeżeli masz zdiagnozowane pcos i przepisany metformax, to wcześniej czy póżniej się uda. I wierz mi jak tylko się uda to będą najpiękniejsze chwile w Twoim życiu na które warto czekać choćby całymi latami, a kiedy maleństwo będzie już z tobą szybko zapomnisz o tym co przechodziłaś i z każdym dniem spędzonym z maleństwo będziesz sobie mówiła "było warto". Tylko te kobiety które tak wiele przeszły aby zajść w ciążę tak naprawdę potrafią docenić cud macierzyństwa i cieszyć się nim taaak do końca na 100%. Nie mówię że mamy którym udało się szybko zajść w ciąże nie kochają swoich dzieci i nie potrafią docenić macierzyństwa, bo tak nie jest, ale na pewno my głebiej przeżywamy swój stan i dla nas cud macierzyństwa jest tym meeeeeeeeeeega cudem :-) Głowa do góry. Buziaki, trzymaj się kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie dawno pisałam , że się staram o dzidziusia zaraz potem się okazało że juz jestem w 3 miesiącu ciąży ... A teraz się podziele z wami moim szczęściem ... W niedziele będzie już 5 miesiąc z moim maluszkiem niedawno okazało się że to synek bedzie mial na imie Wojtuś i na ostatnim usg w 18 tygodniu ważył 240 g. Na 3 lipca mamy termin ale po cichu licze na to ze zrobi mi prezent na urodziny taki jak na gwiazdke ze sie dowiedzialam ze go mam :-) Pozdrawiamy razem z Wojtusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik1307
Mila suuuuper :-) Gratuluje. Powiem tyle ze nasz Nobis mial sie urodzic 2 lipca, urodzil sie 27 czerwca :-) Powodzenia i zdrowka dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo zuziam,jak samopoczucie?na kiedy masz termin?gotowa na przyjscie maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena0070
Hej dziewczyny. Czy wy tez na początku brania tego leku miałyśmy mdłości, biegunkę i senność? Biorę go od tygodnia bo juz 3 lata staramy się o dzidziusia. Licze że nam też się uda tak jak wielu z was. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka33
witam.tak jak najbardziej takie wlasnie sa skutki uboczne brania metformaxu,tez mialam mdlosci i biegunke,najlepiej brac tabletke do posilku przed poludniem.i trzeba byc cierpliwym i nie przerywac kuracji az do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena0070
Dziękuję za odpowiedź. Biorę tabketki skrupulatnie i się nie poddam :-) Powodzenia dla wszystkich :-* :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRok
Hej. Ja biorę metformax od października. W tamtym miesiącu monitorowaliśmy pęcherzyk i było wszystko ok, cykl owulacyjny. Niestety przyszła @ i po wszystkim. W tym miesiącu jestem akurat w połowie cyklu. Zaczęłam odczuwać nudności, często kręci mi się w głowie. Podejrzewam, że to skutki uboczne naszego leku. W środę mam wizytę i wtedy zobaczymy co i jak. Mam nadzieję, że w końcu nam się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja takze bralam metformax co prawda raptem miesiac bo juz mialam lokatora tylko zaden lekarz nie widzial ale dopoki byl wmoim uzyciu tez mnie mdlilo chwile po wzieciu leku zbieralo mnie na wymioty przewaznie jak w nocy wstawalam do toalety to mialam zawroty glowy i wgl bylam inna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena0070
Jak tam kochane. Jakieś nowe fasolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak długo brałyście metformax i w jakiej dawce, aż udało Wam się zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena0070
Ja na razie walczę ze skutkami ubocznymi mdłości i okropna senność :/ Met biorę od dwóch tygodni. Czekam na rezultaty i minięcie skutków ubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didiii
Ja biorę siodor 1000 i nie miałam żadnych problemów z przyswajaniem leku...może z 2 dni miałam lekkien rewolucję żołądkowe. Podobno ten lek jest łatwiej tolerowany, ale każdy organizm jest inny. Biorę od sierpnia i na razie fasolki brak, natomiast okres w końcu mam jak w zegarku. Jedyny na razie plus,bo owulacji nadal nie mogę wyczuć. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja metformax bralam miesiac czasu raz dziennie ale nie wiedzialam ze fasolka juz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaRok
Witajcie! W środę miałam wizytę.Szykuje sie do badania drożności na jajowodów HSG. Nie powiem zaczynam się bać. Wszystkie cykle mam owulacyjne. Także to się naprawilo. Zobaczymy co będzie dalej. Po 15 marca mam miec badanie. Może ktoraś z Was miała już badanie HSG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka33
ja bralam metformax 850, dwa razy dziennie i zaszlam w ciąże po 4 miesiącach owulacje mialam jak w zegarku i bardzo wyczuwalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo zuziam zaglądasz tu czasem,jestem ciekawa co u Ciebie?jak dzidzi urodzilas juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena0070
Ja miałam HSG zabieg krótki ale niezbyt przyjemny chyba że dostaniesz znieczulenie. Ja nie miałam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena0070
Najpiękniejszy dzień w moim życiu. Dwie kreski na teście :) metformax działa!!!!!!! Metformax dużo wiary i modlitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×