Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fdfff

czy można kapustę świeżą i kiszoną ugotować razem?

Polecane posty

Gość gttr
To zależy od potrawy...jeśli robisz bigos...świeżą kapustę wystarczy sparzyć i dodać do kiszonej...i gotować razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw kiszona
Najpierw wrzucasz do gara kiszoną kapustę i jak jest półmiękka dokładasz lekko podgotowaną (na półtwardo) słodką kapustę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i..vv..vv
kazda musisz osobno ugotowac bo w kwasie kiszonej nic ci sie nie ugotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfff
no właśnie :( bo mam problem :( gotuję bigos i do kiszonej kapusty wrzuciłam swiezą no i ona jest ciągle twarda.. czy jest szansa ze zmieknie? nie wiem co teraz zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfff
podnosze bo dalej mi sie ten nieszczesny bigos gotuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak
kapusty zawsze gotuje się oddzielnie w kwasie nic Ci się nie ugotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta kwaśna
wyłacz, zostaw do ostygnięcia, gotuj ponownie np. jutro. Niestety ta słodka nie będzie taka mięciutka i ciaprata, ale niektórzy taką wolą. Na przyszłość - w zasadzie robisz bigos z kiszonej kapusty a pod koniec dodajesz ugotowaną na prawie gotowo kapustę słodką. Dopiero wtedy doprawiasz koncentratem pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotowanie 2 kapust osobno? bosz, kto to wymyslil, co za strata czasu i energii :D najpierw podgotuj swieza kapuste, a potem do tego samego garnka dodaj kiszona, przykryj i gotuj kilka godzin, nie martw sie, nie psiesz sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szurumburumszurum
w moim przepisie na bigos,jest tylko tylko tyle,żeby kapustę świeżą sparzyć (przelewam wrzątkiem na sicie) i gotować razem,z tym,że ja dosyć mocno płuczę kiszoną,żeby nie była za kwaśna,bo dokwasić później zawsze można-i nigdy nie miałam problemów,a smaczny bigos robię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tu jest problem,nie wiem na czym on polega-ale gotujac bigos zeszlej zimy,jak zwykle polaczylam obie kapusty--a potem wybieralam z gara twarda biala.Pierwszy raz kapucha biala nie chciala zmieknac(gotuje juz kilkanascie lat,a bigos to moja ulubiona potrawa).Moze to ma zwiazek z gatunkiem kapusty,teraz to produkuja rozne "mutanty".W badz razie aby nie bawic sie w "kapciuszka"biala gotuje osobno do miekkosci,lacze ,a potem przez kolejny dzien podgotowuje.W dzisiejszych czasach nie ma nic pewnego,nawet poczciwej b.kapuchy.W przyszlym tygodniu biore sie za pipczenie bigosu.Zastanawia mnie tylko po jakiego grzyba dodajecie koncentrat???? Do bialej rozumiem ,dokwaszamy ,ale do kiszonej??? Co tu zakwaszac!!prawdziwe bigosy naszych babc i sarmatow nie doprawiano koncentratem pomidorowym,juz z tego powodu ze zima nie bylo pomidorow i nikt nie robil tego typu przetworow.SMACZNEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stary temat ale odgrzebany więc i ja napiszę.co ludzie z wami?oczywiście że najpierw podgotowuje się surową kapustę i gdy jest prawie miękka dodaje się kiszoną ,a nie odwrotnie.nic dziwnego że surowa nie chce sie ugotować skoro robicie na odwrót.mama nie nauczyła że w kwaśnym nic się nie ugotuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak nawiasem mówiąc: kapusta kwaszona ma odczyn zasadowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię tak jak napisała konczita, najpierw gotuję kapustę białą, słodką, potem dodaję kiszoną. W zasadzie nigdy jej nie płuczę. Jest kwaśna w sam raz, zresztą jest jeszcze przecież w garnku kapusta biała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym bigos to nie jest potrawa, którą robi się w 5 minut. Czym dłużej, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i sie nadzialam i ja,sie zapomnialam i wrzucilam do gara naraz i biala i kiszona kurcze ....a ja dodaje koncentratu bo nadaje fajny kolorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cholera caly czas twarda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×