Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie dot. prawa pracy

ciąża a wygaśnięcie umowy

Polecane posty

Gość pytanie dot. prawa pracy

A więc mam pytanie- jako że pracodawcy przyzwyczaili się do kryzysu i dla nich to świetna wymówka , w mojej firmie szykują się zwolnienia, w każdym razie wieść gminna niesie. Otóż mam pytanie- wkrótce kończy mi się umowa o pracę, a w ub. tygodniu dowiedziałam się,że jestem w ciąży. Czy nie orientuje się ktoś jakie mam prawa w tej sytuacji ?? Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę o pracę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie dot. prawa pracy
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vwvwvwee
po co up up temat jeszcze nie spadł :-P w 4 minuty odpowiedzi nie uzyskasz :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DSSSSSS
WYDAJE MI SIE ZE DO MOMENTU PORODU CI PRZEDUZYC MUSI I POTEM zUS PLACI MACIERZYNSKI I KONIEC UMOWY ALE MOZESZ POTEM ISC NA ZASILEK A NA KIEDY MASZ TERMIN PORODU I UMOWA DO KEIDY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qssqqaa
to zalezy do kiedy masz umowe i w ktorym jestes miesiacu Zasiłek przysługuje także wówczas, gdy masz umowę o pracę na czas określony (dłuższy niż 1 miesiąc), ale tu jest warunek – w dniu wygaśnięcia umowy ciąża musi trwać co najmniej 3 miesiące. Wtedy umowa zostaje przedłużona do dnia porodu i otrzymasz zasiłek macierzyński (chociaż nie masz już prawa do urlopu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie dot. prawa pracy
w mojej firmie, standardowo przedłużają umowę o 5-7 lat. Umowa kończy mi się w styczniu, jestem w 8 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsssss
no to jeszcze 4 tygodnie i chroni cie prawo narazie nei mwo o ciazy bo ajk ci przedluza to lepiej bo mozesz isc na wychowawczy po macierzynskim , a pod koniec grudnia zapytaj jesli nei beda chcieli przedluzyc wtedy powiedz o ciazy nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×