Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie wiem juz

co ja robie zle.

Polecane posty

No umiera albo i nie ;) Witam was dziewczyny w nowym roku :) Ja nie mialam za bardzo czasu,same wiecie jak to jest w Polsce :) A dzisiaj pierwszy dzien w pracy :) Pelno sie u nas pozmienialo,przeprowadzamy sie do domku z jednym pokojem mniej, sprzedajemy jedno autkko - nie ryzykuje posiadania luksusow jak tylko 4 dni narazie pracuejmy. A wiec za 4 tygodnie przeprowadzka. I niestety nie bede juz miala Asdy pod nosem, jest tam tylko Aldik i Waitrose. Ten drugi to za drogi,a aldika dosc dobrze znam, wszystko mozna kupic w miare,poza swizym mieseem,ale i z tym mozna sobie poradzic. Tak czy inaczej malutko wydaje,bo troche rzeczy mam z Polski teraz, raptem 50 funtow poszlo w niedziele, w tym ok 12 na prezent dla kolezanki,wiec 38. Polecam ala golabki: kapusta biala(poszatkowac) + pol kilo miesa mielonego, 2 jajka, kasza manna 2-3 lyzki, sol pieprz. Wymieszac razem, formowac jak kotlety mielone. Podsmazyc na patelni chwilke. Sos: ja mam w sloikach swoj pomidorowy,ale moze byc koncentrat, rozbeltac, sol pieprz, przyprawy jak kto tam chce, ziele, lisc laurowy, troszke oregano. Na patelni podsmazyc pol kilo pieczarek. I tak. Na dno garnka troszke sosu, ukladac ala golabki, zalac sosem, sosac pieczarki, gotowac z poltorej godziny. 10 min roboty - pycha i tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem juz-----witamy spowrotem u mnie narazie ok jest 41f ale widze ze juz szafki swieca pustkami wiec szykuja sie spore zakupy narazie u nas z kasa kiepska bo zrobilismy samochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja oszczedzam jak moge,za 3 tygodnie i troszke przeprowadzka, placimy na szczescie tylko 50 funciakow kosztow administracyjnych, a depozyt sie przeniesie z jednego domu na drugi, bo jest wynajmowany od tej samej agencjii,kamien spadl mi z serca. Dodatkowo,gotuje teraz dosc tanio, przynajmniej staram sie, sprzedajemy rzeczy wogole nie potrzebne i uzywane kilka raptem razy, bedziemy mieszkac w miescie gdzie pracuje maz,no to jedno autko sie sprzeda. I tak kombinuje jak moge ;) Dzisiaj piersi z kurczaka,zrobione jak kotlet, do tego dla mnie tylko salatka a dla meza sos pomidorowy i ziemniaczki. I tak w miare tanio bo salatke przywiozlam z polski w sloikach :) Wczoraj bylam w 99p store,kupilam no paste colgate za 99p ktora w asdzie kosztuje 1.59 czy cos takiego, i pare tam innych rzeczy jak np papier toaletowy 9 rolek, ok nie jest taki dobry moze ale miekki ;) A na ten z 4 funty szkoda mi teraz kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie zakupy dzis 15 funciakow na obiad zupa pomidorowa i kotlety mielone z surowka z kapusty kiszonej. dzis w pl sklepie widzialam make zytnia wiec kupie bo dzis juz mialam za duzo zakupow i zrobie ten zurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie przegladalam Kafe i sporo fajnych,tanich przepisow jest na gotowanie,dom i ogrod, topic smacznie zdrowo i tanio :) Bede probowac cos od nich robic :) Dam znac :) A wczoraj kupilam antyprespirant adidasa oryginal za 99p :) Fajnie bo normlanie kupowalam dove za prawie 2 funciaki :) Oba w kulce, jak ktos chce to sa w 99p store. Wogole szampony polecam u nich i farby do wlosow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez kupuje kosmetyki w 99 p store. dzis wydałam 5 f i zaczynam sie odchudzac drogie panie bo jak stanełam na wage to sie przestraszyłam 59.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Ja o dziwo nie przytylam nic na swieta ani grama :) Nie wiem jak to sie stalo :) Chyba jakies czary :) W 99p store nie kupie na bank proszku, bo jakis lewy jest,ale wlasnie szampony, mydla, kremy nawet czasem to super sa. A na niektore produkty spozywcze trzeba uwazac baked beans np byly tam ostatnio drozsze niz w Asdzie,ale juz np platki mojego meza w asdzie kosztuja prawie 2 funty a tu zaplacilam 99p. Ja dzisiaj jade z mezem na male zakupy,potrzebuje do krokietow parowke,pieczarki ser i moze zrobie sos sobieski :) Trzymajcie sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wg diety nielaczenia jadlam pierogi, np 6 sztuk na obiad, zupka z koleji nie roznila sie niczym poza zabielaniem, zabielam jogurtem do dzisiaj a nie smietana, i niby wg diety powinnam gotowa na kostce,ale gotuje na miesie - nie wyobrazam sobie zupy na kostce ;) Ja wlasnie ide na zakupy * na diecie juz praktycznie nie jestem, co widac po liscie na zakupy,ale staram sie mniej duzo jesc wiec waga sie trzyma :) Beda miedzy innymi krokiety z parowka, leczo ( baze mam w sloiku potrzebuje tylko kielbaski i pieczarki) kurczak gyros, sobieski, jakas pizza. Wszystko ok, w malych ilosciach ;) Wczesniej moglam zjesc cala miseczke makaronu z sobieskim, dzisiaj po polowie wysiadam ;) Mamuska - wytrwalosci zycze :D Ah, sporo moze dzisiaj byc, bo to spray do wlosow, plyn do soczewek, jakies rekawice do pracy w ogrodzie, pierdoly a jak sie policzy to masakra pewnie dzisiaj bedzie a i polski sklep msze zaliczyc bo magi na chacie brak i slaska do lecza, przy okazji pewnie chlebek i cos tam, cos tam znajac mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitf z UK
dziewczyny rzuccie przepis na ten sos sobieski.. :) albo pzrypomnijcie gdzie znalezc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja sie melduje ,jestem jestem tz. nie było mnie bo ...przeprowadziłam się, nie mam internetu,no i teraz kopiliśmy auto, więc szykuje sie duże oszczędzanie!!!!!Dzisiaj kupiłam jakiś internet bezprzewodowy z 3"trojki" jakoś tak...bez umowy bez zobowiązań, doładowuje sie go jak karte do tel. no i nie wiem na ile wystarczy bo pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.Więc ja tu wrócę jak tylko się z tym wszystkim uporam ....aaa ja na jedzenie chwilowo mało wydaje bo nie mam lodówki ha ha wiec kupuje na bieżąco i w małych ilościach (to też jest sposób na oszczędzanie ah aha )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brak lodówki to na pewno sposob na oszczedzenie, ja nie mowie ze nie zjem na pewno pierogow zupe zjadłam tez robie na miesie bo nie bede dziecku na kostce gotowac a osobno to mi sie nie chce. najwazniejsze jest zebym nie jadła wieczorem bo z tym jest u mnie duzy problem w dzien moge nie jesc nic a wieczorem zjem tone a i nawet jak w dzien zjem to wieczorem najlepiej smakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje: pol kilo pieczarek, pol kg szynki albo kielbaski, pol litra smietany double cream, dwie male puszki groszku zielonego. Do garnka lyzke masla (nie oleju) dajemy kielbaske, podsmazamy, dodajemy pieczarki, podsmazamy ( w kostki wszystko), jak juz pieczarki i miesko jest ok dodjemy doslownie na chwilke groszek, zeby tylko sie cieply zrobil. Wszystko mieszamy i tam minutke niech sie pogotuje, dodajemy ostroznie smietane, sol pieprz i koniecznie galka muszkatalowa, wszystko do smaku galki duzo. Makaron swiderki czy jakikolwiek innym, na to sos, serem zoltym posypujemy do mikrofali na minutke zeby sie ser roztopil i juz. Pyyyyycha, bomba kalorii jak nie wiem ale jakie mniamosne ;) Ja + Maz = 2 dzieci - przegapilam powod przeprowadzki? Super rozwiazanie z lodowka :D Ze u mnie kurcze w nowym mieszkaniu jest! Ale mniejsza wiec mniej sie zmiesci ;) My sie przeprowadzamy 5 lutego :) Wydalam 46 funtow w asdzie i 7 w polskim sklepei, malusio jak na caly tydzien ale pewnie sie nadrobi szybciej albo pozniej ;) Pozdrowionka kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mitf z UK
Dzieki serdeczne za przepis. przeraza mnie te pol litra double cream ...ciekawe co na to moja watroba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze niedawno
oburzalyscie sie jak wam mowiono ze siedzicie za granica i oszczedzacie a teraz co ? topik zamienil sie na na ile wydalam i dlaczego tak duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba wszyscy oszczedzaja w styczniu ;) A u mnie akurat sytuacja sie zmienila diametralnie i musze teraz oszczedzac, chce czy nie. Dlatego wlasnie zmieniam mieszkanie ma mniejsze, dlatego jedno autko bedzie musialo sie sprzedac, dlatego licze co i ile kupuje, wciaz staram sie nie wyrzucac, ale i sprawdam poprostu ceny. Nie stac mnie juz na tygodniowe zakupy za 150 funtow, poprostu mus to mus. 1000 funtow miesiecznie mniej w portfelu, nie ma u meza zmian i oboje nie pracujemy w pt, wiec jakim cudem mam nie oszczedzac? Co do double cream : wiem to duzo ;) Ale taki garnek starcza spokojnie na 4 - 6 osob, my wlasnie dlatego zawsze na swiezo jemy a potem na inny raz zamykam do sloika na nastepny obiad za kilka dni :) Tak wiec spoko, sama pol litra nie zjesz ;) A watroba od czasu doczasu musi cos popracowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
Witam DZiewuszki . Boshe wreszcie znalazlam cos dla siebie ,w sumie nie przeczytalam wszystkiego ale ... wreszcie jest ktos w podobnej sytuacji .a ja myslalam ,ze to mnie dopadly takie czasy w anglii ,ze trzeba zaciskac pasa. i ciagle sie zastanawiam czy to ja robie cos zle i jak zyja moi znajomi ,ze im starcza.niestety juz dawno skonczyly sie takie czasy gdzie na jedzenie wydaje sie 30 funtow na tydzien .teraz niestety tak sie nie da.na mieszkanie nie wydajemy duzo bo mamy 1 bedroom flat za 360 funtow w tym rachunki i wszystko .jedzenie tylko lidl ,aldi ,okazjonalnie sainsbury lub asda.oczywiscie polski rzeznik-tego nie moge sobie odmowic.ale 2 funty za 30 dkg smacznej szynki to lepiej niz dwa funty smierdzacej z lidla .nim pojade do wiekszego supermarketu sprawdzam na necie co jest w promocji,zwlaszcza napoje i soki .bo duzo tego idzie u nas .ja zlopie duuuuzo wody.chemia tylko B&M ( proszek bold ,lub ariel 90 pran 14 funtow) lub HOME BARGAINS -naprawde to jest rewelacyjny sklep sprawdzcie czy macie u siebie w miescie .tanie kosmetyki -typu szampony itp (firmowe )srodki czystosci,slodycze i artykuly domowe.bede miala czas to sie odezwe .pozdrawwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nastały ciężkie czasy,no może tylko kilka tygodni.Z racji tego że nie mam lodówki to na jedzenie idzie mi mało,ale za to nadrabiam w innych sklepach .Przeprowadziliśmy się, wiec dużo rzeczy musiałam kupić.Na to poszło mi najwięcej ,a ije jeszcze mi brakujeeee chwilowo nie mamy żadnych oszczędności ,co tez mnie troszkę martwi bo jednak jak oszczędności sa to czuje się bezpieczniej.Dlatego!!!!!! moje postanowienia!!!!!!mało wydaję staram się coś odłożyć,nie wiem czy z moim M sie to uda .Wczoraj poszliśmy do funcika tylko po jedna rzecz a kupiliśmy 19 :( po funcie,po funcie i sie uzbiera.Ok w niedziele był rosół z makaronem i ziemniaczki z mięskiem z rosołu p;odsmażonym na cebulce z dodatkiem marchewki i kukurydzy (takie coś mi wyszło nieplanowane) Gotowców nie kupuje bo nie ma lodówki,właściwie nic nie kupuje ...chleb kilka plasterków wędliny w pl sklepie (i zostawiam tam po 5-7 funtów) nie wiem za co ... jagurty tylko na dany dzień, troszkę owoców ,bo to nie musi leżeć w lodówce ...Od dzisiaj będę zbierała paragony i liczyła ,tak jak robiłam to przed świętami,chociaż i tak byłam najmniej zorganizowana z was wszystkich .Może teraz pójdzie mi lepiej.To liczenie i oszczędzanie było dobre ,człowiek kontrolował to co kupuje. Dzisiaj rosól ,albo zrobię z niego pomidorową iiiii i jeszcze nie wiem co na drugie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mitf z UK - sosik zrobiony? Jak wyszlo ? :) Mam nadzieje ze smakowalo :) sprezynka - zapraszam serdecznie i juz dziekujemy za rady :) Powiedz mi jak ty to robilas ze wydawalas 30 funciakow na tydzien? I teraz chcesz jeszcze mniej? Sama jestes? chyba nie,bo piszesz ze na mieszkanie wydajeMY, no nie wiem ;) 360 za 1 bed flat to malusio, ja wlasnie sie przeprowadzam do 1 bed terraced - 570+council tax +oplaty :/ Ale tak u mnie tu na poludniu jest, nic nie poradze. Lidla ja jakos dalej nie toleruje, ale teraz nie bede juz miala asdy, tylko wlasnie aldika, wiec tez tam bede robic zakupy, no oczywiscie poza miesem, bo to u rzeznika juz teraz albo w pl sklepei tylko. Taka rada - wogole nie kupuj sokow. Ja nauczylam meza pic wode i pije, nic slodkiego z chemia. Jedyne co czasem jak np teraz bo wrocilismy z polski to mam z domu od mamy, soki z owocow z dzialki, jedyne ktore pozwalam pic. Nic wiecej slodkiego, sama chemia. Cola tam jakas, fanta do drinka raz w tygodniu. Pisze bo odnioslam wrazenie ze sporo na te wlasnie wydajesz. Chemia tylko B&M? U mnie nie ma :( Home bargains tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja + maz = 2 dzieci Planujecie kupic lodowke nowa czy uzywana? Bo uzywane sa naprawde tanie jak nie wiem, napewno bedzie ci wygodniej co? Ja wogole sie troche obawiam jak to bedzie, bo lodowka w nowym mieszkaniu jest mniejsza dosc i na dodatek zamrazarka jest malusienka calkiem. Na szczescie ja to wszystko do sloikow a nie mroze wiec moze nie bedzie tak zle. Oszczednosci? Zapomnij ;) Ja tez juz nie mam zadnych prawie, kaucje, holding fees, admin fees, przeprowadzasz sie do mniejszego domu a placisz zeby wogole moc sie wprowadzic jak za zboze ;) Ah cos zauwazylam: jak idziesz do sklepu po jedna tylko konkretna rzecz - zawsze idz sama! Tak wlasnie :) Jak z facetem, to na jednej rzeczy sie nigdy nie skonczy ;) Ala golabki polecam dzisiaj na drugie, roboty na chwilke a duzo wychodzi i tanio, tylko sie musi gotowac dlugo. Ja robilam w sobote krokiety, z parowka, pieczarkami i serem, starczylo na sobote i wczoraj. Jeszcze na dzisiaj ze 3 ale to juz moze dla meza na wieczorna przekaske. Wogole mam wygodnie w tym tygodniu bo zrobilam wlasnie sobieski, ale nie jedlismy tylko do sloikow a wiec wyszlo 3 x 700ml sloiki, na 3 obiady jak nic, a ze 2 tygodnie mze spokojnie stac, zrobilam tez leczo, ale tylko pieczarki i kielbaske kupilam mialam baze w domu, 2 sloiki sa to na obiad bedzie, mam piersi z kuraka, to obtocze w gyrosie,pare frytek dla meza dla mnie surowka i juz. A i jakas pizza w zamrazarce,wiec latwo mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemu masz taki dziwny nick
ja + maz=2 dzieci? znaczy ze ty i maz to dwoje dzieci czy sie pomylilas??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy biedna pestka
czemu masz taki dziwny nick--->> wroc dziecko do szkoly :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
30 funtow tyle wlasnie wydawalam z chlopakiem jak przyjechalismy 5 lat temu .mieszkamy w north west male miasteczko niedaleko manchesteru.ogolnie mieszkania u nas tez sa drogie ale niestety trzymamy sie tego .chociaz juz bym sie przeprowadzila na wieksze.oglonie duzo u nas idzie na jedzenie ,chociaz nie obzeramy sie nie wiadomo czym .porzadny obiad tylko sobota -niedziela .w tygodniu raczej jakas zupa i kluchy .albo spaghetti lub jakis ryz .ogolnie jestesmy strasznie miesozerni ,dlatego pewnie tak duzo idzie kasy .na weekend zakupy w markecie 30-50 funtow .rzeznik polski zalezy co potrzebne .jak tylko wedlina to 10-20 funtow .pomimo tego ,ze jest pod nosem staram sie kupowac wiecej i mrozic ,zeby nie zachodzic w tygodniu bo wtedy zasze sie na cos skusze.np .pojde po smietane do zupy a to pach wyloza swieza wedzona kielbaske i juz nadprogramowe zakupy.nie mowie zeby odmawiac sobie jedzenia bo nie po to tu jestesmy.ale nie jest lekko -moze po prostu pieniadze sie mnie nie trzymaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
a co do B&M lub home bargains nawet jak macie w sasiednich miasteczkach to warto sie wybrac naprawde.np 4 kostki mydla dove 1.59 .szampon elseve 500 ml 1.99 .pasty colgate 0d 99 p do 1.99 .chusteczki chigieniczne cala paczka 0.59 .plyn do naczyn morning fresch 0.79 i wiele wiele innych .trafiaja sie naprawde super rzeczy np .paczka rafaello za 0.89 p .lub szampony toni& guy za 1.99 .duzy krem nivea soft place 2.99 .starcza nam na bardzo dlugo .sprawdzcie na necie gdzie najblizszy sklep w waszej okolicy .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×