Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie wiem juz

co ja robie zle.

Polecane posty

co o proszku to ja persil lub ariel ale w zelu, jakos nie przepadam za tabletkami, plyn to lenor i przyznaje sie uzywam wody do prasowania, koszt 0,99 za 1 l(comfort)ale ze rzadko prasuje wiec starcza mi na dlugo a i jeszcze do koszul uzywam spray starch(letko krochmali sa gladkie dluzszy czas), prasuje rzadko bo mam suszarke jak wyciagne rzeczy zaraz po skonczeniu to wystarczy na wieszak lub poskladac, gorzej jesli zapomne to prasowanie murowane:) zmywarki nie mam wiec tylko plyn do naczyn, cos do lazienki(cif) i wc(lubie domestosa czarnego-bo nie smierdzi i ladnie odkamienia)+zawieszka , plyn do szyb, cos do podlogi, do piekarnika(ale to wystarcza spokojnie na rok)duzo chemii moze ale poza ta woda to uwazam ze niezbedne minimum, aaa i czasem jeszcze(2-3 razy do roku) cos na przetkanie rur i oczyszczenie pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak u was ale u mnie lodowka zaczyna swiecic pustkami, to znak ze weekend juz niedlugo huuura, dzis na obiadek gulasz+kasz+czerw kapusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz jakis czas temu, dosc dawno kupilam ta serie W5 czy jakos tak z Lidla, kolezanki tak zachwalaly. Dawno juz nie mam i nie kupialm drugi raz, jakos nie bylam zadowolona. I tez uzywam cifa tego zoltego bo wlasnie tak nie smierdzi i mi naprawde starcza na dlugo. Troszke sie da a spokojnie na wanne, umywalke i kafelki starcza :) I naprawde ladnie czysci. Mam od wody takie pomaranczowe mi sie robi w jednym miejscu i szoruje to i szoruje i nic, nie wiem czy to nie przypadkiem grzyb sie z tego zrobi. Dobrze ze to doslownie plamka malusia, ale boje sie ze sie rozproszy. CZym to potraktowac? Proszki - nigdy nie uzywalam w zelu albo tabletkach, wydajniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lollllll, no ja mam wlasnie to samo, jak lodowka pomalu ma tylko swiatlo to znaczy ze weekend idzie!!! :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do paelli to zapomnialam o najwazniejszym--odrobina szafranu przed krwewtkami, mozna zastapic kurkumem-stad piekny zloty kolor potrawy:) co do proszku to ja jakos nie przepadam za zapachem tego sypanego, niby pisze to samo, ale zapach troszke inny i wydaje mi sie ze bardziej wydajny, bo wystarczy odrobina, a ladnie wszytko dopiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowe mowisz a moze wokol splywu i kranu? czy gdzies indziej, plesn/grzyb to jednak na czarno od razu chwyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie wydaje ze grzyb byłby odrazu czarny lub taki szary nie wiem co to moze byc takie pomaranczowe chyba nie rdza bo bys poznała. no u mnie w lodowce nawet sporo, ale po zakupach bedzie pełniutka :) ,musze zrobic liste, bo nie wiem czy pojedziemy jutro czy w sobote na zakupy ----zalezy jak maz bedzie pracowac. jakies ciasto bym upiekła na niedziele ale jeszcze nie wiem jakie. moj nastepny tydzien znowu bedzie pewnie ze 100 funtow lub wiecej bo samo mieso 23 we wtorek. chyba zrobie galarete z miesa w nastepnym tygodniu bo mam smaka maz uwielbia wprost, a tak to nie mam zadnych planow co do obiadow w nastepnym tygodniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam persila w tabletkach 28 opakowan mas zna 28 pran koszt 4 funty w promocji bardzo ładnie pachnie ale ja lubie dac płuny do płukania bo rzeczy sa bardziej miekkie wtedy. co do proszku dazz slyszałam ze ładnie pachnie ale nigdy nie miałam musze spróbowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placek mniam tezmam ochote i chyba bedzie sernik, jesli chcesz moge podac ci przepis na ciasto ala snikers 2 tyg temu robilam pierwszy raz i bylo super a sklada sie z 2 miodownikow+orzechy+masa bydyniowa pomaranczowe to moze byc kamien dlatego sie pytam gdzie sie umiejscowilo to chol....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prosze bardzo:) ciasto:3 szkl maki, 2 jajka,100g masla, 2 lyzki miodu, lyzeczka sody(plaska), 1 szkl cukru---to zagniesc podzielic na pol, jedna polowa wylepic blaszke(posmarowana) piec ok 15 min w temp 180 na zloto warstwa orzechowa-100g masla, 2 lyzki miodu, 0,5 szkl cukru, 300 g posiekanych orzechow wloskich--maslo rozpuscic z miodem i cukrem, dodac orzechy, chwile podgrzac mieszajac 2 ciasto wylepic na blaszke, rozsmarowac warstwe orzechowa i znow upiec ok 15min z tym ze 200st wystudzic krem--mozna kupic gotowy krem do karpatki i rozetrzec z 200g masla lub zrobic samemu budyn:1 l mleka, 3/4 szkl cukru, 2 cukry waniliowe, 2 lyz maki, 2 lyz maki ziemniaczanej, polowe mleka zagotowac w reszcie rozrobic pozostale skla(mozna dodac 2jajka+troszke olejku waniliowego)ugotowac jak budyn, przestudzic, utrzec z maslem krem nalozyc na ciasto bez orzechow i przykryc orzechami do dolu, polac polewa czekoladowa ja nastepnym razem zrobie troszke odwrotnie a wiec ciasto z orzechami+masa+odrobina powidla+ciasto ciasto najsmaczniejsze na 2 dzien i dalej bo fajnie odwilza sie i jest mieciutkie polecam goraco bo szybko sie robi i jest naprawde pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za przepis na pewno zrobie w sobote robiłas ten krem sama ???jesli tak to czy wyszedł dobry lepszy niz krem do karpatki gotowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to typowy budyn, z gotowego kremu do karpatki korzystam gdy mi sie spieszy ja do masy dodalam jeszcze 2 lyzki capucino i 2 lyzki sherry---no ale ja lubie eksperymentowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest 900f co 4 tyg, ja place jedynie za tel+internet, jest to 1 bedroom flat z ogrodkiem w domu wolno stojacym nad nami jest jedynie studio, musze powiedziec ze trafilismy naprawde dobrze, landlord (anglik)bardzo mily, pomocny, z kazda duperelka mozna sie zglosic, mamy-kuchnie/pom gospodarcze na pralke i suszarke/ salon polaczony z jadalnia/ sypialnie/lazienke/maly schowek na walizki, poludnie londynu 2 strefa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-Qarella
My wynajmowalismy za 900 3-4 bed caly dom z ogrodem a teraz dostalismy z councilu 3bed i placimy 400 w Watford pod Londynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wy to robicie yyy
my placimy za 2bedroom flat 600funtow,miejsce parkingowe i olbrzymi skladzik tylko do naszej dyspozycji w ogrodku.plus rachunki, a to wiadomo, council tax tv tel, net, prad gaz , itd itd- razem wychodzi ok 900 funtow, zima wiecej nie wiem jak wy, ale u mnie problemem nie sa zakupy zywnosciowe, tylko inne. wydaje za duzo na ciuchy, buty ,pierdoly i kosmetyki.dlatego ze nie lubie i nie jestem przyzwyczajona kupowac tanich rzeczy i nie moge sie przemoc.wole nie kupic niz kupic np tanie buty, bo potem i tak nie nosze i oddaje czasami cos mi sie uda kupic w funciaku, ale wiecej po to nie wracam.tylko chemie do sprzatania tam zniose i czasem jakis przedmiot do kuchni.oooo i ostatnio ozdoby choinkowe i inne swiateczne ale licze licze i od wtorku wydalam 70 funtow na jedzenie i jest pelna lodowka i zapasy wszafkach, zapowiedzialam mezowi ze jemy to co jest.dzisiaj musze dokupic dziecku jogurty, jablka na salatke warzywna i bulki dziecku i mezowi kawa zaczyna dzialac czas zbierac sie do wyjscia, milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide zaprowadzic corke do szkoły i musze kupic mleko i masło wiec 75 bedzie na obiad dzis fasolka i kopytka uciekam narazie milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry, alez tu wpisow od wczoraj :) Podlaczona - dopisalam sobie ten szfran albo kurkum do paelli, chyba sprobuje w weekend albo na przyszly tydzien :) To pomaranczowe to jest na silikonie za kurkami wanny. A ze my bierzemy prysznice to zawsze tam jest akurat mokro, dlatego pomyslalm ze to wlasnie moze plesn/grzyb. NAwet nie wim czym to zabardzo potraktowac. chyba poprostu zerwe stary silikon i poloze nowy. Daz - ladnie pachnie fajny jest, ale na bank nie starcza mi na 28 pran. U mnie zreszta 28 pran to pol roku, bo mi wiecej niz pralka tygodniowo nie wychodzi. Juz napewno nie zima. Sprobuje ten persil w tabletkach i napisze co to mi tam wyszlo z tego prania :) Galarete bym sobie zjadla strasznie, a co do obiadow to pomyslimy cos mamuska :) Placki - jakie macie piekarniki ? Bo ja bym moze i nawet zrobila, ale boje sie ze ten gazowy piekarnik to taka lipa troche i nic z tego nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mala - :) Dawno cie tu u nas nie bylo :) A ze pisalas ze robilas leczo, ktore ja tez mialam, to taka rada odemnie. Latem jak robie sok pomidorowy, to czesc z tego daje do litrowych sloikow do tego dorzucam cukinie, papryke i zakrecam..(cukinia i papryka latem sa zdecydowanie tansze). Zima wystarczy dodac kielbaske, pieczarki, doprawic i leczo gotowe :) A propos jak to kotlety z fasolka? Salatki - ja bardzo lubie, i tez bede juz czesciej teraz robi, bo powrocilam do swojej kochanej dietki, salatki jak najbardzie przydatne. Nie wiem czy podawalam tu przepis na salatke gyros, chyba tak - coprawda to nie bardzo dietetyczna ale jaka pyszna :) Co do tego gdzie ja mieszkam: Totton to doslownie kawalek od Southampton i taki sam kawalek w druga strone do parku narodowego New Forest. Fajnie, bo kilka minut do nocnego zycia soton, klubow, wielkich sklepow i kilka minut do ciszy i spokoju w lesie :) Mam 2 bed terraced z ogrodkiem i garazem, place 665 ale ze to slepa uliczka to mam coucil tax band C i place 130 miesiecznie. Rachunki gaz woda prag to ok 80 funtow miesiecznie. Tez mamy taki schowek pod schodami, przydatny na odkurzac wlasnie, suszarke do prania, deske do prasowania i stepper + pierdoly nie majace miejsca nigdzie w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-Qarella - jak to zrobiliscie? W naszej okolicy sa tak drogie domy ze sama sie zastanawiam czy nie zapisac sie na councilowskie albo spodzielcze, bynajmnie byle sie zapisac i sie zobaczy. Tyle ze chyba jednak za duzo zarabiamy ;) Ale jak 3 bed kosztuje tu ok 180 tys, taki w miare porzadny to skad mam wziac depozytu na to conajmniej z 15% bo tyle chca od first time buyers? Sporo kasy.... jak wy to robicie yyy - ja wlasnie juz pisalam tu ze wole kupic taniej i wiecej, bo za chwilke i tam mi sie nie podoba to co kupilam, albo mi sie znudzi ;) A zreszta do pracy ni mam za bardzo wyboru kupuje tylko garnitury i wiecznie koszulki pod marynarke. A w weekend to wiadomo trzeba sie ubrac jak sie gdzie idzie ;) Ale szkoda by bylo mi na jeansy 100 ktore zakladam raz w tygodniu....Moze pomysl o sprzedawaniu ciuchow na Ebay? Te ktore juz nie nosisz, sprzedaj i za to dostaniesz kase na nowe rzeczy dla ciebie? A kosmetyki, moze warto kupic drozsze wydajniejsze i starczy na dluzej, nie bedziesz musiala kupowac :) No i jedzienie - pewnie uzyjcie najpeirw to co macie, bo z zapasami to czasem tak jest, ze sie je trzyma i trzyma a potem data waznosci do bani i sie wyrzuca. Warto od czasu do czasu jesc do bolu co jest, ale jakie weny tworcze sie wtedy ksztalca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co sie orientuje to od wielkosci domu i jego polozenia. Bo np dom taki sam jak nasz, ale dwie ulice dalej, gdzie nie ma slepego zaulka, tylko trzeba przed nim przejech zeby np dostac sie do mojego domu to jest band B. A ja ze w moim slepym zaulku jest tylko 5 domow, i wjezdzaja tam tylko Ci ktorzy jada do swoich domow to mam C. Np tez w mieszkaniu w ktorym mieszkalismy wczesniej - mielismy band A tez. Bo raz ze to przy glownej ulicy no i miejszy niz domek z ogrodkiem. To chyba tyle. A i jeszcze wtedy ze my nie bylismy malzenstem a tu nie ma meldunku to niby zylam w nim sama, jako single occupancy tez byla jakas znizka. Wiecej nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam Wam i powiem ze
council tax zalezy od wartosci mnieszkania czy domu - im trozszy i w lepszej dzielnicy tym tax bedzie wyzszy. A zapisac sie na mieszkanie spoldzielcze czy socjalne to calkiem dobry pomysl - tym bardziej jesli macie dzieci, My mieszkamy mieszkaniu spoldzielczym juz z 5 lat i bardzo je sobie chwalimy, Mieszkamy w stolicy Szkocji gdzie mieszkania sa naprawde drogie, blisko do centrum i placimy za nie tylko 320 miesiecznie ( 2 sypialnie, jestesmy pierwszymi wlascicielami). teraz dosyc dlugo sie czeka bo jest wiele podan ale jak wysylalismy nasze to malo kto o tym wiedzial i czekalismy tylko 6 tygodni na odpowiedz. ale nic wam nie szkodzi zapisac sie i czekac skoro i tak nie macie zamiaru wracac do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jets roznica tylko miedzy dzielnicami jesli jest dzielnica A to kazdy placi tyle samo niezaleznie od wielkosci domu w innej dzielnicy inne ceny tak jest u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny takiego ranka jak mialam dzis nikomu nie zycze, a wiec z samego rana zadzwonil do mnie szef meza(jest kierowca) ze byl wypadek i moj m jest w szpitalu, doslownie nogi sie podemna ugiely i lzy zaczely ciorkiem leciec, szybko za telefon i dzwonie do swojego okazalo sie ze ma zmiazdzone palce, na szczescie place uratowane, dlon podwojna ale jest ok tyle nerwow ojjj schudlam jakies 2 kg przez te 3 godz, najgorzej bylo ze popstrykalismy sie troszke rano i ten lek czy ja go jeszcze zobacze calego i zdrowego .... po odebraniu nieszczesnika, pojechalismy na zakupy do asdy wydalam 54- ogolnie warzywa/owoce/lososia-zadnego miesa a z chemi to jedynie cif do lazienki, jutro jeszcze musze zachaczyc o tesko bo skleroza nie boli musze sie pochwalic ze wkoncu po dlugich i ciezkich poszukiwaniach kupilam sobie plaszcz i dodatkowo spodniczke jeszcze najlepsi przyjaciele oznajmili ze w przyszlym tygodniu wracaja do polski na stale:( cos tam przebakiwali wczesniej, ale nigdy nie bralismy pod uwage ze sie jednak zdecyduja a tu taki zawod, a o prawddziwych przyjaciol tak ciezko:( a na obiadek byla dzis chinszczyzna na wynos wiec u mnie tak 6-13.11=64f 13-20.11=40f 20.11-jak na razie 54f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×