Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie wiem juz

co ja robie zle.

Polecane posty

Gość ja+maz+dzieci
Jestem jestem ,czytam ale nie mam czasu siąść i policzyć !!! może wieczorkiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlaczona-----------ciasto mieciutkie masa pyszna ale jednak troszke moglaby byc twardsza nastpenym razem dam czubate łyzki za pozno przeczytalam u mnie dzis rosół i ziemniaki z kotletem i szpinakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska0123-----moj blad powinnam pisac o razu, przepraszam:), mam nadzieje ze jednak wszystkim smakuje, a co sadzisz o mojej sugesti zeby dodac tam troszke powidla i zrobic odwrotnie, bo mi choc b smakuje to jednak czegos brakuje a na obiadek u mnie dzis-piersi faszer pieczarkami+ziem+mizeria oj jak ja nie lubie takiej pogody, jak jest ladnie to zawsze gdzies pojechalismy, a tu mi sie nawet nosa wystawiac nie chce, byle do swiat a pozniej juz z gorki:) a swieta moje drogie juz za 5 tyg, ja pomalu szukam prezentow gwiazdkowych a jak u Was-lubicie ten czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dodałam powidła bo mi ten placek przypomina pychotke tez jest ciasto powidła orzechy masa budyniowa wiec dlatego dalam powidla do tego tez smakuje smakuje ale nastepnym razem juz bedzie calkiem doskonały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie swieta i kupowanie prezentow chociaz zawsze mam z tym problem i nie wiem co kupic na swieta nie jedziemy do pl wiec spedzimy je tutaj sami ewentualnie ktos ze znajomych przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem z prezentem dla moich znajomych anglikow zawsze kupuje cos dla ich chlopcow(obecnie 8,6,4 lat) w tym roku nie mam zielonego pojecia bo co mozna wymyslec dla kogos kto ma doslownie wszystko, jak na razie kupilam im piekna biblie dla dzieci (sa praktykujacymi katolikami) i zastanawiam sie jeszcze co do tego dokupic, oczywiscie w granicach rozsadku tj do 30f moze Wy mamusie macie jakies pomysly, bo wydaje mi sie ze jestescie bardziej na bierzaco z moda u dzieci niz ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam corke wiec ci nie pomoge za bardzo a nawet nie wiem jakie ang bajki sa teraz na topie na pewno duzo rzeczy jest z bajki ben 10 ale pewnie juz maja tego mnostwo najlpiej troche podpytac rodzicow bo jak nie ejstes u nich czesto to nie wiesz czym sie bawia i co maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko!!! A nie mowilam ze jak sie jedna rzecz sypie to wszystko sie sypie? Samochod zakupiony, do swiat blisko wiec troche nas pociagnelo po kieszeni a tu wczoraj wieczorkiem...komputer sie zrabal :( Plyta glowna siadla wiec nie bylo co ratowac i tak o to dzisiaj trzeba bylo jechac do sklepu i kupic :( Na szczescie dzisiaj to tylko zaplacilismy 100 funciakow a reszte na buy today pay in one year.Superancko bo teraz to mi szkoda kasy, mam rok zeby zaplacic reszte. Nie polecam sama sobie nie zaplacic bo odsetki sa fest. Mysle ze na poczatku przyszlego roku spokojnie zaplacimy jak wrocimy ze swiat i zobaczymy jaki bedzie stan konta ;) I tak to wlasnie weekend minal :) Wydalam calkiem malo w sumie dzisiaj, tylko 12 w polskim sklepei i 60 w asdzie. Jutro podam mnniej wiecej co bedziemy jedli. A propos kupilismy dzisiaj gotowy sos tikka masala, dodalam piersi, ryz zrobilam z pieczarkami i kupilismy ten caly ich nan bread (tak sie chyba to pisze) bardzo dobry sosik polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mala - gdzie kupilas butki? jak poszla rozmowa? Ja dopiero bede rodzic w anglii, zabieramy sie robote tak gdzies moze w przyszlym roku ;) cassa24 - pogratulowac ze cie na to stac ;) No mnie nie, dlatego musze troszke jednak robic zakupy z glowa :) wszyscy innin zasmiecajacy topik - fajnie nam sie gada wiec nie przeszkadzac :) a potem ile wydacie - mamuska ci dobrze odpowiedziala - nie ozczedzamy - wydajemy racjonalnie :) Paint the line - super powiedziane ( napisane ) :D podlaczona - ja tam uwielbiam swieta i rynek niemiecki swiateczny * dobre piwo podaja :) wczoraj wlasnie bylo otwarcie w soton, cudnie :) niestey nie pomoge z prezentami dla chlopcow, ja wogole to mam wiecznie problem...nigdy nie wiem co kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, interesuje sie astrologia i czasto zagladam w bierzace tranzyty zeby zobaczyc co i jak bedzie sie dzialo. Niestety u mnie trudnosci finansowe jeszcze przez rok. Czasem tak jest, ze ledwo sie nieco odkujesz a za chwile znow niespodziewany wydatek. U nas np. dwa lata temu w ciagu jednego tygodnia przyszlo wyrownanie za prad, padl stary komputer, popsuly sie hamulce w samochodzie (jade 90tka i nie moge hamowac !). Jak juz wydalismy prawie wszystkie oszczednosci to w weekend padl jeszcze boiler. Na szczescie naprawe sfinansowal wlasciciel mieszkania ale i tak szok. Dwa dn pozniej przyszedl mandat bo na drodze niedalego domu postawili ogranicze z 70 na 50 i w tym samym dniu stal policjant z suszarka. A duzo ludzi jezdzi na pamiec, w tym i my. U mnie weekend minal spokojnie, bylismy na imprezce u znajomych. jesli gdzies upatrzycie wino z Chile - Tarapaca - to bardzo polecam - wyjatkowo smaczne. Niezbyt slodnie ale i nie cierpkie w smaku bo takich nie lubie. Drugie dobre to Chablis.tez biala. Mam pytanko, kiedy zaczynaja sie wyprzedaze w sklepach? Mam ochote na zakupy u Dorothy Perkins ale chyba w tym roku sie do Londynu nie wybiore :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pojechalismy dzis po rajstopy dla malej mialy by tylko rajstopy a oczywiscie pszlo o 20 wiecej bo maz sałatke chcial to kupilismy skladniki flaki hot dogi itp wiec jest 60 plus jutro mieso to 83. mam nadzieje ze do piatku nic ju nie bede kupowac bo jedzeia mam sporo dzis kotlety i mam jeszcze udka do upieczenia przyprawione leza salatke pieczarkowa pol blachy snikersa troche rosolu i barszcz czerwony wiec trzeba to zjesc mialam jutro robic galarete z miesa ale wstrzymam sie do czwartku lub srody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka w belgii-----------to prawda jak juz cos sie psuje to zaraz wszystko po kolei ja sama w ten piatek wydalam 5200 f na rachunki 2 za prad 2 za gaz council ale z tym czego 2 za prad i gaz to juz długa historia zylismy w nieswiadomosci ze to jest niezaplacone z poprzedniej chaty wlasciciel nas oszukal lub niedopilnowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az 5200? szok. alme wiadomo jak jest, jak ma sie popsuc to sie psuje. zreszta ja juz skladam na nowy komputer bo na dniach konczy sie gwarancja. poprzedni padl jakos pol roku po zakonczeniu gwarancji, ten oewnie tez bo teraz prawie cala elektronika jest produkowana tak, zeby sie psula chwile po zakonczeniu okresu gwarancyjnego. to samo mielismy z drukarka - 3 miesiace po gwarancji i padla glowica. w serwisie powiedzieli, ze za samo sprawdzenie biora 30 euro plus wymiana dajmy na to glowicy to koljne 30. za 49 kupilismy nowego epsona 3w1, ktorego tez szczerze polecam bo mozna kupic tanio zamienniki do tuszy. niestety to nie takie proste z hp czy canonem. mam w domu w polsce drugiego epsona, pierwsza drukarka chodzila 8 lat az zajezdzilam na maksa. druga stoi juz 4 rok, tez 3w1. mojemu sasiadowi pralka popsula sie dokladnie miesiac po gwarancji. okazalo sie, ze naprawa kosztowalaby 60% wartosci nowej dobrej pralki wiec wzieli pozyczke na % i kupili nowa. wiadomo, biznes musi sie krecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez zauwazylam ze sporo rzeczy sypie sie zaraz po uplywie okresu gwarancji. Mam lososia i dla mnie bedzie ok tylkoz surowka, ale m bedzie chcial puree albo ryz. Jaki sosik ewentualnie bedzie pasowal do lososia? Jakas ala salsa (chili, oliwa,pomidorki koktajlowe?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie lososia zazwyczaj z pieczonymi ziemniaczkami a do tych pasuje sos czosnkowy. raz za to jadlam w restauracji w sosie cytrynowym i bylo niezle ale nie mam pojecia jak sie robi ten sos. moim zdaniem byl na bazie beszamelowego z duza ilsocia soku z cytryny i skorka ale glowa nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry pomysl z tymi ziemniaczkami, maz sie ucieszy i zdaje sie ze mam gdzie tam schowany sos tzatziki wiec pasowaloby :) Dziekuje bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja+maz+dzieci
6.11.09-12.11.09 = 88 13.11.09-19.11.09 = 89 Nie wiem czy ten drugi tydzień dobrze policzyłam ,jestem strasznie roztrzepana ,wracając z zakupów ja już nie pamiętam co kupiłam i ile wydałam.Może ten tydzień będzie bardziej dokładny ,jak na razie byłam dwa razy w aldiku i ze dwa razy w pl. sklep.(kupiłam przeterminowane serki Danio:( W piątek byłam w aldiku i wydałam 27.12 f Dzisiaj też byłam w aldiku i wydałam 17.23 f co nam daje = 44.35 aaa i jeszcze ok 6 f w pl sklepie = 50 f.W sobotę był tylko rosół,w niedziele był rosół i mięso z rosołu,na tygodniu była sałatka z tuńczyka ,ja robię taką prostą z 4 składników/ tuńczyk, kukurydza, groszek, jajka i majonez oczywiście ... Dzisiaj tez będzie mięso z rosołu bo zostało ,ale nie wiem czy dla wszystkich wystarczy ..a zapomniałam dodać, że w piątek był makaron z brokułami ...uwielbiam ,ale chyba tylko ja ...córa zjadła, syn pokręcił nosem i dziobnął dwa razy, a mąż pytał czy jest mięso ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam robic wlasnie troche cos z owocami morza, ale ze nie mamy zabardzo kasy na wynalazki to w tym tygodniu bedzie skromnie,co nie znaczy ze nie dobrze :) Wczoraj byl wlasnie ten kurczak tikka masala z z tym ich chlebem i ryzem.Dzisiaj rybka, jutro spagetti,w srode lasagne,w czwartek makaron z sosem sobieskim i w piatek dzien na pizze jak zawsze, w sobote pierozki (kupilam w polskim sklepei na wage i zamrozilam - bedzie jak znalazl ). Zostal mi jeszcze tylko jeden sloiczek zupki - krupnik, wiec bezie w ktorys dzien. A juz znow musze nowe do sloikow gotowac :) ja+maz+dzieci - trzymaj sobie rachunki i codziennie wieczorkiem zapisuj do jakiegos notesu. Ja tak robilam na poczatku, teraz juz pamietam zeby rano przy kawie pisac do kalendarza co ewentualnie wydalam poprzedniego dnia. Moze pomoze ci to jakos zapanowac nad wydatkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem juz---widze ze tydzien makaronow:) ja tam z przyjemnoscia ale moj m chyba by mnie zabil:)dla niego makaron co najwyzej raz w tyg ja lososia robie albo w sosie slodkie chili lub w warzywach w piekarniku, czasem zawine go w ciasto francuskie tez ok co do tego pomaranczowego w lazience-jesli chcesz sprobuj to wyczyscic jakims odkamieniaczem polecam domestosa czarnego/viakala/ecover z nieb zakretka-troszke polac wyszorowac szczoteczka i splukac zimna woda, jesli zrobisz to ciepla/goraca mozesz odbarwic wiec uwazaj, ja sobie tak raz na 2 tyg czyszcze wszystkie kurki, prysznic i zlew u mnie dzis typowo polkie-kotl schab+ziem+buraczki z chrzanem mamuska0123-jak zobaczylam ile wydalas(5200f) to mnie zatkalo, mysle sobie to w jakim palacu oni mieszkaja:) ale 520 to juz co innego, moj znajomy tez po pol roku wynajmowanego dostal wyrownanie prawie 900F za prad, zyc a nie umierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry, wlasnie troche mi zniknelo to pomaranczowe, wyczyscilam ...kwaskiem cytrynowym, wiec nie pytajcie co to bylo, nie mam pojecia - sporo zeszlo, jeszcze ze dwa razy poszoruje i moze pusci calkiem. Kamien? Tydzien makaronow - bo tanio i dobrze wychodzi, choc moze nie do konca ;) Bo np wlasnie wczoraj skonczylo sie na lososiu,pieczonym w folii wlasnie z chili, czosnkiem, pieprz, troszke soli, koperek i maselko. Nie mialam pojecia jak to wyjdzie, ale bylo pyszne. Do tego salatka z kapusty pekinskiej i dla meza pieczone ziemniaczki :) Dzieki Polka w Belgii :) Dzisiaj spagetti,a w sumie sos bolognese tyle ze bez spagetti ;) Uzywam praktycznie tylko makaronu chilli, ma polowe kalorii a smak nie do opisania :) Co do rachunkow - ja place 58 miesiecznie za energie juz dwa lata,sprawdzaja mi liczniki co kwartal i jak przychodzi rozliczenie to mamy tam ponad 100 na plusie, wiec jak sie kiedys bedziemy wyprowadzac to nam oddadza :) Tyle ze ja mam wszystko powylanczane, oprocz tv. Pralka, komputer, wieza, wlaczam przyciskiem zasilanie dopiero jak uzywam. A jak wam ida rachunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za prad place ok 160-200 co 3 m-ce gaz roznie zalezy od pory roku teraz mi przyszlo za 3 m-ce 65 ale 2 tyg bylismy w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi za gaz tez jakos ok 18-20 miesiecznie wychodzi,wiadomo teraz w zimie, ale nie ma jakiesj wiekszej roznicy pomiedzy zima a latem. Generalnie ogrzewanie u mnie krotko chodzi, nagrzewa sie szybciutko i potem mozna sie usmazyc,wiec wylaczam jak wychodzimy do pracy albo na noc. Wracam z pracy i wlaczam doslownie na pol godziny i cieplutko,a najwazniejsze ze wlasnie tak trzyma cieplo ze na noc trzeba gore wietrzyc zeby sie nie ugotowac podczas snu ;) Co tam mamuska u ciebie dzisiaj dobrego na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Panie:) ja jak juz wspomniala mam rachunki wliczone wiec sie nie wypowiem w tej kwesti, place jedynie telefony+internet u mnie dzis kotlety z jajek+warzywa z patelni(ziem/cukinia/brokol/marchew/pieczarka)+sos koperkowy i pewnie dam sie namowic na drozdzowki z serem bo maz siedzi w domku i ma chcice na slodkie(a mowia ze to kobiety maja zachcianki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×