Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość pinkaa

Wstyd przed pójściem do stomatologa.

Polecane posty

Gość annamarija
ja tez mam ten problem. zbieram sie juz od 2 miesiecy, zebrac si enie moge, a im dluzej zwlekam tym gorzej :o u dentysty nie bylam...ok 4 lat, w tym czasie (2 lata temu) zlamal mi sie zab, tak ze zostala sama reszta korzenia a teraz dziaslo mi na nie "narasta" :o drugi zab z kolei tez si epopsul, zostala mi jedna scianka od zewnatrz, nawet w srodku zeba mam jzu na wierzchu dziaslo, od dawna jem na jedej tylko stronie :o mam taki strach przed tym jak zareaguje dentysta, ze nie wiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamarija
Ja od dziecka miałam zakodowane,że co najmniej raz w roku trzeba iść do dentyty. moja mama niestety ale nie dbala o moje zeby. jak bolal-owszem zabierala mnie na wyrwanie, poza tym nigdy. tak to chodzilam w szkole, troche mi je "porobili" (jak zatruwali kazali przychodzic za 3-4 miesiace:o) i w sumie tak schodzilo i sie dorpowadzilam :o qrva nie dosc ze tradzik i blizny mam n acalej twarzy to jeszcze zeby fatalne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola xD
Hej dziewczyny:) Nie ma się czego bać, ja też si e strasznie bałam iść do dentysty, bo jak byłam mała to trafiałam na jakieś wredne baby!! A teraz poszłam do takiego młodego i nic nie bolało.Nawet znieczulenie nie bolało:P Ja mam b. dużo zębów do leczenia, ale powiedział że wszystkie mi wyleczy:] Jestem zła na mamę bo mnie nie dopilnowała kiedy byłam młodsza... Nie chodżcie do państwowego bo wam zrobi na odpier*ziel!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
nie każdego stać prywatnie. annamarija ja też mam zniszczoną cerę przez trądzik :( a zęby masakra :( niektórzy z 10 lat nie chodzą do dentysty i mają lepsze niż ja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
którzy sami to przechodzą. elva-doskonale wiem co czujesz,bo czuję się tak samo :( Zamknęłam się przed ludźmi a nawet niektórymi z rodziny.Najlepiej czuję się wtedy,gdy nikt mnie nie widzi.Leczyłam już kiedyś depresję i wiem,że ciągle ją mam.Bywają takie dni kiedy nie mogę dać sobie rady z myślami o śmierci.Może to lepsze ,niz takie życie? Często płaczę,bo tyle chciałabym jeszcze zrobić,ale nie mogę pokazać się ludziom.(zakupy,tylko w supersamach) Masz rację-nie każdego stać na prywatne leczenie.Napewno jestem starsza od was,ale moje problemy ciągną sie już 15 lat.Po urodzeniu ostatniego dziecka praktycznie wszystkie zęby poleciały.Każdy z zebów był leczony po kilka razy,ale w końcu nie nadawał się do leczenia.Dentysta powiedział mi,że niestety przez chorobę dziąseł nie mam szans na utrzymanie zębów.Moim marzeniem są implanty,ale pozostaje to tylko w marzeniach,gdyż nie stać mnie na taki wydatek. Pozostaje mi cierpieć i czekać na wygraną w totka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaa
tylko Ci zrozumieją :):) ,nie martw się kochana,aj też tak jak pisałam mam strasznie zaniedbane zęby,o implantach mogę pomarzyć,a na koronki mnie nie stać :( Pewnie będę musiała się kiedyś zapożyczyć na nie :(,narazie mnie stomatolog nie ''wyceniła''. Ja dzisiaj znosu mam wizytę o 17.30 pomimo tego,że byłam 2 tyg temu ,po nie byciu u dentysty od 15lat!!!!:(:( ,znowu mam stracha:(:(,ale idę ratować co się da:( Ja chodzę do gabinetu ,który ma podpisaną umowę z NFZ,ale i tak płacę ,ostatnio za dwa zęby ze znieczuleniem zapłaciłam 190zł. Mam już założoną kartę ,więc jak lekarka na nią spojrzy ,to sobie mnie ''przypomni'' :(. Nawet chciałam przełożyć dzisiejszą wizytę tak mnie strach obleciał,ale jednak tego nie zrobiłam i z tego jestem dumna,zawzięłam się w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uy89p7j
podobno kobieta co ma syf w gébie ma taki sam syf na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaa
sama już nie wiem :):), dziękuję Ci bardzo :) Wczoraj kolejny ząbek zaleczony :) ,bardzo się cieszę ,jeszcze daleka droga przede mną ,ale dam radę :) Oczywiście w poczekalni,strach mnie nie opuszczał,ale jak już siadłam na fotel było mi wszystko jedno :) Bardzo się cieszę ,że trafiłam na tak wspaniałą dentystkę ,miła ,delikatna, za każdym razem pyta się czy boli czy nie i w ogóle ma super podejście. Tak żałuję ,że wcześniej tam nie trafiłam :( Po wyleczeniu wszystkich zębów,usuwanie korzeni,ale to już i Jej męża-chirurga ,a tego chyba boję sie najbardziej :( Życzę wszystkim którzy się boją,bali tak jak ja,żeby w końcu dojrzeli do tej decyzji i odwiedzili stomatologa. Moja następna wizyta za dwa tyg.,a ja już się jej nie mogę doczekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytanka ...
Poczytałam 4 dni temu ten tamet.I jakoś w odruchu zadzowniłam do poleconego stomatologa. Też miałam obawy co on mi powie. Pan powiedział ze troch roboty jest. ale tragedi nie ma. Jeden ząb zrobiony. Ja nawet nie poczułam że ktoś mi coś w buzi robi. Kolejna wizyta za 5 dni! Uwielbiam chodzić do dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfyf
dziewczyno, piszesz jakbys pierwszy raz szla do dentysty. (tzn tak wynikalo z twoich pierwszych wypowiedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
do uy89p7j-takicch bzdetów,to jeszcze nigdy nie słyszałam:( Mądralo,poczytaj sobie o dentofobii,to może coś zrozumiesz. Z Twojej wypowiedzi wynika,że nawet nie wiesz,że coś takiego istnieje !!! Trzymajcie się dziewczyny.Ja nadal tkwię w swojej skorupie strachu. :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
tylko ci zrozumieją - ja też tak tkwie :( Dokładnie... tyle by się chciało zrobić,a nie można się pokazać ludziom :( co za życie :( Ale Ty masz rodzinę, dzieci - jesteś potrzebna - ja jestem sama. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
elva-mam rodzinę,ale często nawet przed nimi jest mi wstyd. Wcześniej o tym pisałam. Tak jak Ty mam wiele marzeń,ale wszystko kończy się kiedy ich realizacja wymaga wyjścia z domu :( Tylko ktoś taki jak my potrafi to zrozumieć więc trzymajmy się razem. Cieplutko pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
miałam na myśli to, że przynajmniej coś osiągnęłaś :) ale rozumiem, masz jeszcze życie przed sobą, a nie możesz normalnie żyć :( wiem coś o tym :( eh... pozdrawiam również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
To co osiągnęłam,było dawno,kiedy nie miałam tego problemu :( Obecnie czuje się osamotniona i nieszczęśliwa.Niczego nie zmienia fakt,posiadania rodziny.Siedzę w czterech ścianach swego mieszkania,jak w wiezieniu i choć nie ma krat w oknach a drzwi są otwarte,ja nie wychodzę.Jak długo?-nie wiem.Może do śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rety, a myślałam, że to tylko ja jestem taka nawiedzona, że nie chodzę do dentysty bo się wstydzę, zęby wyglądają coraz gorzej a mój wstyd przed otworzeniem paszczy przed dentystą jest coraz większy. Paradoks...im bardziej potrzebuję dentysty, tym bardziej nie mogę się do niego wybrać.:O Tyle, że ja jeszcze szukam sobie wymówek dodatkowo, bo z tyłu zęby się sypią i ze 4 do wyrwania a z przodu mam zęby jak z reklamy....tragedia :O fajnie, ze ktoś założył taki temat. Może się psychicznie przestawię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do stomatologa sie wstydzisz a
do ginekologa nie??????Masz racje nie idz jeszcze z 5 lat, potem Twoj wstyd na pewno bedzie mniejszy albo wogole zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walewska80
Kurcze miałam podobnie:))) Do zeszłego roku chodziłam do dentysty takiego na kasę...a i tak za część musiałam płacić...nic to nie dało...bo plomby sie posypały...i tak trzeba było zacząć od nowa:)) Znalazłam świetna doktorkę:))Fakt jak siadłam na fotel to sie przeraziła...ale powiedziała, że wyleczymy wszystko:)))no i dzisiaj ide na ostatnie plombowanie:))) Fakt jest to prywatny stomatolog....a i drogi...ale teraz przynajmniej wiem za co płacę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile juz wam poszlo kasy na to
leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się zebrać w sobie bo nie może tak być, żeby dwudziestoparoletnia dziewucha chodziła bez zębów ;) znacie jakiegoś dobrego dentystę w Warszawie? takiego wyrozumiałego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiełki soi
up :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
tylko ci zrozumieją - też się tak czuję :( w dodatku ja mam ten problem od liceum, czyli 10 lat, i taki miałam start w dorosłe życie... :( więc co się dziwić, że nic dobrego mnie nie spotkało i nie spotka. A TY ile masz lat? Tika_Waylan bynajmniej z przodu masz ładne i nic nie widać, a ja nigdy nie miałam ładnych :( większość możliwych defektów dostałam od losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
ech :( tylko ci zrozumieją, masz może gg ? nie chcę się narzucać, ale czasem chciałabym z kimś popisać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
Dawno mnie tu nie było,ale byłam naprawdę bardzo zajęta. elva-ja jestem już grubo po czterdziestce i chętnie pogadam jeśli masz ochotę.Nie obiecuję,że często,ale postaram się.Jeśli to Ci odpowiada to podaj swój nr.gg. Mój strach mnie nie opuszcza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
Dla jasności mam remont w domu :),stąd brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
w odpowiedzi na post "do stomatologa sie wstydzisz a" -do ginekologa też i gdziekolwiek indziej TEŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
elva-ja czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
elva-ja czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
tylko ci zrozumieją, przepraszam,ale miałam problem z komputerem i internetem. do tego deprecha,czasem nie chce mi się wstawać. gg już nie mam,więc nic z tego. to jednak trochę starsza jesteś ode mnie, bo ja jeszcze przed trzydziestką niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×