Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pinkaa

Wstyd przed pójściem do stomatologa.

Polecane posty

Gość głupia ja
nic się ie martwcie tylko zróbcie pierwszy krok, a potem już z górki. Ja miałam chyba wszystkie zęby do leczenia bo się wstydziłam pokazac dentyscie do jakiego stanu się doprowadziłam.ale w końcu stwierdziłam że nic mnie nie obchodzi co powie, bo w końcu będę bez zebów. trafiłam do bardzo miłej dentystki, która ani słowa nie powiedziała, tylko profesjonalnie zabrała się za robienie porzadku - i to w NFZ(!). już się nie boje ani nie wstydzę, nie warto. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumona
Hehe, ja to samo miałam dwa miesiące temu!:) Ostatni raz byłam u dentysty chyba w podstawówce (a mam 28 lat:p) i miałam lekkiego stracha przed wizytą:) W sumie nigdy nie narzekałam na ból zębów, dbam całkiem nieźle o zęby (zawsze przynajmniej 2 razy dziennie je myję), ale mimo wszystko obawy miałam:) A poszłam, bo znajomy otrzymał darmowe zaproszenia na przegląd do gabinetu we Wrocławiu i miał sprowadzić swoich znajomych, więc dałam się namówić:) I mimo, że nigdy nie bolały mnie zęby, dbałam o nie, to okazało się, że mam aż 7 zębów do robienia:/ Więc słabo. Ale dentysta oczywiście mnie nie wyśmiał, tylko wyjaśnił w jaki sposób psują się zęby (rysował mi to na kartce!:p) i dlaczego nie czułam żadnego bólu, mimo, że są niektóre popsute i na pewno się nie śmiał. Od tego czasu zaczęłam chodzić do tego gabinetu i już prawie wyszłam na prostą:) W ogóle jakby ktoś szukał sprawdzonego dentysty we Wrocławiu, to mogę polecić gabinet Tarabuła, na ul. sw. mikołaja. Fajny gabinet, mili ludzie,bardzo dobra jakość:) Ale wracając do tematu, nie ma się co bać, tylko lecieć do stomatologa jak najszybciej, żeby mieć jak najmniej do robienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie łam sie ;)
ja 29 lat nie bylam u dentysty , efekt 21 usunietych zebow , zanik kosci szczeki , i 3 lata kolejen leczenia, lepiej idz szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam podobnie jak wy
ale w końcu w wieku 25 lat się zmobilizowałam i poszłam do dentysty (wczesniej nie byłam ponad 10 lat) 7 zębów było do leczenia, więc twardo chodziłam przez miesiąc i wszystko elegancko wyleczyłam. Obiecałam sobie też już nigdy nie doprowadzać do takiego stanu i chodzić regularnie na przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
zazdroszcze osobom,które nie były ok. 10 lat u dentysty i tylko do leczenia są zęby, a nic do usunięcia. Nawet nie wiem jak to możliwe, bo ja już w szkole średnie miałam do usunięcia aż cztery zęby górne i to mój największy problem, bo gdyby chodziło tylko o leczenie to jakoś bym dała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
to jakieś nie sprawiedliwe mi się wydaje, choć nikomu nie życzę źle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parposza
Też chciałabym tak, jak niektórzy tutaj piszą, że nie muszą chodzić do dentysty. Ja codziennie potrzebuję kawy, czasem palę papierosy i mimo, że codziennie 2, 3 razy dziennie myję zęby, nitkuję, to i tak muszę regularnie chodzić na wizyty i leczenie:/ Ale to chyba wiąże się z genami, tak mi się wydaje. Rodzina niestety często musi odwiedzać różnego rodzaju stomatologów. A swoją drogą, to Gumona też tam chodzę, do tej Tarabuły. Faktycznie fajny gabinet, miło, że inne Kefeterki też tam chodzą:) Pozdrawiam!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
elva-przykro mi bardzo,że mój wiek jest dla Ciebie problemem i te 10 lat to dla Ciebie straszna różnica,ale to Twój wybór. Moim zdaniem nie ważny jest wiek,lecz ten sam problem,który nas dręczy. Gdybyś jednak kiedyś zechciała pogadać,będę tu zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
tylko ci zrozumieją- nie napisałam przecież,że to dla mnie problem :( po prostu nie mam na razie gg i nie wiem kiedy będę mieć. to jesteś przed czterdziestką czy po, bo już mi sie zamąciło. zaglądaj, ja też będę zaglądać. Już po remoncie czy jeszcze? Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
elva-widocznie źle Cię zrozumiałam.Przepraszam. Końca remontu jeszcze nie widać,bo na razie stanęło w martwym punkcie :) Zostawmy już ten wiek,bo dla mnie nie ma to znaczenia.Dodam tylko,że piszę nawet z nastolatkami i świetnie się rozumiemy i jakoś "dogadujemy". Na pewno będę tu zaglądała,gdyż tak jak powiedziałam wcześniej,łatwiej jest,kiedy wiemy,że nie jesteśmy sami z takim problemem.Napisz jak Twoje samopoczucie.Nadal masz "doła"?Czy przemknęło Ci przez myśl,aby jednak zdobyć się na odwagę i pójść do dentysty? :( Ja miewam takie przebłyski myśli,ale natychmiast się wycofuję i tkwię w swoim lęku :( Czasem jestem zła sama na siebie,ale nie mogę sobie z tym poradzić.Jest to silniejsze ode mnie.Też tak masz? Tyle na dzisiaj.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
witaj. u mnie bez zmian. przemyka mi przez myśl, ale nawet nie znam dobrego dentysty. poza tym sama nie jestem w stanie pójść, a nie mam z kim. oczywiście też jest kwestia finansowa. i u mnie nie ma mozliwości,żeby cokolwiek przyzwoitego zrobić :( Ja również nie mogę sobie z tym poradzić. Z resztą ja w ogóle jestem taka bojąca, nie wiem może mam jakąś nerwice? jak Ci mija weekend? ja siedzę w domu, trochę czytam,żeby zająć mysli. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez stresu!
Ej, co Wy, czemu tak się boicie dentystów?:> To naprawdę nic strasznego! Chwila na fotelu i macie przynajmniej zdrowe zęby. A nieleczone mogą wpłynąć niekorzystnie na cały organizm, więc lepiej w końcu zdecydujcie się. Naprawdę warto, a argument, że się boicie co lekarz powie... No proszę Was. Jestem pewna, że każdy z nich widział setki gorszych jam ustnych:) Niestety to jest ich zawód i na pewno nie oceniają każdego pod tym względem. Jak będziecie miały więcej ubytków to nawet pewnie się ucieszy, bo więc kasy tam zostawicie:) Więc bez strachu i biegnijcie do lekarza!:) A co do argumentu, że nie masz sprawdzonego dentysty. Nic prostszego jak poszukać opinii o dentystach z Twojego miasta, np. na znanylekarz.pl, czy czymś w tym stylu. Jeśli jesteś przypadkiem z Wrocławia, to ja mam sprawdzony gabinet- Tarabuła. I tam śmiało możesz iść bez strachu, że się przerazi Twoimi zębami:) Już dobrych kilkanaście lat pracuje w tym zawodzie i na pewno niejedno już widział:p Powodzenia dziewczyny!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinaaaaaaaaaaa83
Kurcze ja miałam identycznie:) Bałam się chodzić do dentysty od momentu..kiedy pewien stomatolog..powiedział, że daje znieczulenie i na pewno nie będzie bolało...a ja aż z bólu zemdlałam:) chyba też z 5 lat nie byłam.. Ostatnio zaczął mnie boleć ząb...mocne postanowienie idę do dentysty..ale jak tylko weszłam i usiadłam na fotelu..to ły w oczach i mówię..tylko pani Doktor żeby nie bolało:P uśmiechnęła się....wydałam majątek na wyleczenie wszystkich ubytków...ale teraz wie, że nigdy więcej sie nie doprowadzę do takiego stanu....mam wszystkie ząbki zdrowe i w sierpniu ide na przegląd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja miałam protezę cześciową od ktorej posypała się reszta zębów , teraz muszę mieć wyrwane wszystke te co zostały ;/ przez własną głupotę zgubiłam tą protezę częśćiową i jestem szczerbata, wstydzę się iśc do dentysty ;/ bo wiem, że będzie granda , ale cóż trzeba się przemóc na jutro na 17 mam wizytę , mam do was pytanie , po jakim czasie po wyrwaniu zębów mogę mieć zrobioną protezę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie balam,jeszcze w liceum - tak mnie bolal zab,ze wylam z bolu,lykalam proszka za proszkiem - az w koncu wyladowalam w szpitalu na plukaniu zoladka,bo malo co sie nie otrulam porzadnie,albo nawet jeszcze troche i bym kopnela w kalendarz,tylko dlatego,ze balam sie isc do dentysty (uraz z dziecinstwa-dentystka zadala mi taki bol ze az sie posikalam w majtki...). Jak lezalam w tym szpitalu to przy okazji lekarze mnie zaprowadzili do dentysty - i zrobil mi tego cholernie bolacego zeba w 15 minut,i nawet nic nie poczulam. Wykryl mi jeszcze kilka zebow do leczenia,i zaczelam chodzic - efekt taki,ze od 6 lat nie mam zadnego ubytku,chodze kontrolnie co pol roku i jest ok,fakt jest taki,ze mam bardzo mocne zeby,i sama bylam zdziwiona,ze po tylu latach niechodzenia do dentysty mialam tylko 4 zeby do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co czekac im szybciej pojdziesz tym szybciej bedziesz miala z glowy i zareczam ci nie jestes jedyna osoba w naszym kraju ktora ma zaniedbane zeby( nie jedno juz widzialam).Lekarza zawsze mozesz zmienic a leczyc warto. pozdrawiam i zycze powodzenia i odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ci zrozumieją
Witajcie! Dawno tu nie zaglądałam,ale niestety dopadło mnie choróbsko. Nadal nie czuje się najlepiej,ale jakoś się trzymam. Zazdroszczę tym z Was,które poradziły sobie ze swoim problemem. A my elva-co? Dalej tkwimy w swoim strachu i nie widzimy wyjścia z tego stanu. Jak ja mam dosyc tego życia! Niedawno oglądałam z córką program "10 lat mniej".Tam bochatrka programu miała straszny stan uzębienia i ktoś powiedział o niej,że ona nigdy sie nie uśmiecha.Wtedy moja córka powiedziała "mamo-ty też nigdy sie nie uśmiechasz-dlaczego?" Nie odpowiedziałam,bo co miałam mówić?Przecież wiadomo dlaczego! zona31-jak tam Twoja wizyta.Napisz,bo jestem ciekawa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pierwszy poleciał , dało się przeżyć :) he he super dentysta choć na NFZ , pani doktor która robiła co tylko mogła żeby bolało jak najmniej ;D jak ktoś z Poznania to mogę dać namiary :D 22-05 10 znowu idę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) nie wstydź się, uwierz mi , lekarz nie takie zęby widział. Sama byłam w takiej sytuacji jak Ty, bałam się, miałam fobię i wstydziłam tego co miałam w ustach. Ale się przemogłam i teraz sama z siebie się śmieję, nie było po co się tak denerwować. Pamiętaj, nieleczone zęby mogą być przyczyną wielu poważnych problemów ze zdrowiem wiec lepiej być twardym. Popytaj wśród znajomych o dobrego sympatycznego lekarza, nie będzie tak źle. Trzymam kciuki ! proszę o klik w link http://wizaz.pl/akcje/moj_styl_moja_gwiazda/oddajglos.php?id=8161 i oddanie głosu na moją kuzynkę-dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he i poszły kolejne dwa ;d jeszcze trochę i będę miała pięęęękny uśmiech ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiejąca
To ja.Wcześniej pisałam pod nickiem "tylko ci zrozumieją",ale jest taki długi :) Zaglądam tu czasem i proszę piszcie. Ja nadal trwam ,choć coraz częściej myślę wziąć się w garść i pójść coś ze sobą zrobić.Tęsknię za ludźmi,za rodziną :( Na razie jestem na etapie sprawdzania gabinetów i opinii o lekarzach. Piszcie dziewczyny.Będę tu zaglądać. zona31-Wiesz już kiedy będziesz miała protezę?Powiedz też czy naprawdę usówasz wszystkie zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana to co z nich zostało :( bagnooooo ,a ty jak z tymi zębami wyglądasz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiejąca
Aż strach mówić.Nie mam wszystkich na górze i mam protezę,więc jest w miarę dobrze,ale dół to tragedia.Nie mogę za nic założyć dolnej protezy a swoich zębów zostało niewiele i bardzo złym stanie. Miałam już dwa razy robioną i obie leżą w szufladzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
rozumiejąca, a to jednak masz na górze jakieś zęby, sztuczne, ale jednak są. A jakie miałaś robione te dolne? a może się da zrobić jakieś mosty? pozdrawiam. zona, gratuluje odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
zona, a po jakim czasie Ci te zęby padły, od tej częściowej protezy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka laseczki elvia nie odpadły ;/ świętowaliśmy na starym mistrzostwo Kolejorza , ktoś mnie popchnął wypadły i mi podeptał tłum , miałam ją 7 lat i kompletnie nic się z nią nie działo rozumiejaca nie świruj tylko do zębologa :) będzie dobrze , zobacz ja na fundusz zęby wyrywałam i żyję , a mało tego pokochałam tych lekarzy tam :)) skoro masz już protezę to miałaś styczność z dentystą i zyjesz :) trzymam kciuki , dla lekarza najważniejsze jest że chcesz zrobić porządek we wlewie mlekowym ;D miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiejąca
elva-mam górne to fakt,ale i tak najbardziej widoczny jest dół,a on wygląda strasznie.Mosty nie wchodzą w rachubę,po prostu już się nie da.Te kilka,które zostały są fatalne a protezy nie daję rady nosić. Jest to proteza całościowa z przerwami na "te moje" :D A jak wyglądają Twoje? zona31-tak miałam,ale nie uwierzysz ile razy zwiałam z pod drzwi gabinetu :)Zresztą było to lata temu i teraz nie mam wcale odwagi na wizytę,choć muszę się pochwalić,że wysłałam meila do jednej z klinik z zapytaniem czy mogę wysłać zdjęcia i prosić o opinię.Dostałam odpowiedź,że mogę,no i wysłałam.Czekam na kolejną odpowiedź :) Na pewno dam Wam znać kiedy nadejdzie. elva-może zrób tak samo.Zawsze to jakiś krok do przodu. zona-kiedy proteza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś jadę do protetyka, myślę, że pod koniec przyszłego tyg.( mam taką nadzieję , bo już nie daję rady bez zębów ;/ ) tak bardzo chciałabym sie już uśmiechnąć ;D a ciągle nie mogę wrrrr. Mi w sobotę rwali ostatnie zęby :) i boję się , że nie pobierze mi dziś wycisku choć hmmm myślę , że jak za kasę to go namówię , napisze Wam jutro ;D miłego popołudnia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×