Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość pinkaa

Wstyd przed pójściem do stomatologa.

Polecane posty

Gość rozumiejąca
witosia-dzięki,że jesteś i motywujesz nas, strachliwych. Czasem myślę,że to już,że jestem zdecydowana,ale to mija szybciej,niż się pojawia.Tak tkwię w swojej skorupie strachu,wstydu i marzeń.Często,mam dość ukrywania się przed ludźmi i tęsknię za normalnym życiem.Za spotkaniami z dawnymi znajomymi(dawnymi,bo już się nie spotykamy).Kiedy jednak pomyślę,co trzeba zrobić,dopada mnie paraliżujący strach.Ciężko!Ciężko tak żyć!Mam nadzieję,że kiedyś się zdecyduję i wrócę do świata.Wrócę tak naprawdę do normalnego życia !Ta chęć pojawia się bardzo często i myślę,że kiedyś wygra ze strachem! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,życzę wszystkim tu zaglądającym i piszącym, wszystkiego najlepszego,spełnienia marzeń i jakiejś tajemnej mocy do przełamania swoich lęków. Oby w Nowym Roku,na naszych twarzach zagościł szeroki uśmiech z pięknymi zębami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia35
W sumie wiecie dziewczyny, pisalam wcześniej, że sie nie wstydzę itd, bo w sumie nie, ale ja mam inny problem - panicznie się boję, mimo tych wszystkich znieczuleń. Chodzę w sumie juz tylko wtedy, kiedy ból jest nie do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SNNTF
Witam, ja 14.12.10 aczęłam swoją bardzo długą drogę. U dendysty nie błam 8 lat. Zgliszcze i cmentarzysko w buzi. Wstyd był okropny, więksy niż strach. Przełamałam się. Trafiłam na bardzo miłą panią stomatolog. Nie komentowała tego co zobaczyła w mojej buzi, ale stwierdziła, że dużo czasu tu spędzę. Cieszę sę, że poszłam. Teraz przerażają mne koszty leczenia i wstawianie zębów. Chciałabym do wakacji z tym wszystkim się uporać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia35
No wlaśnie uslyszeć , że się dużo czasu spędzi to chyba poracha. Ale gratuluję decyzji. Naprawdę. Nie ma co czekać, bo potem może się okazac, ze dla kilku zębów jest za późno i są do wylotki. A implanty to raczej kosztowna impreza, choć baardzo przydatna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korola
Umówiłam się na wizytę, zaraz po świętach. Mam nadzieję, że nie stchórzę. Czasem myślę, że będzie ok, a innym razem ogarnia mnie paraliż. Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaanikaara
boje sie i wstydze poanicznie dentysty, nie bylam 4 lata ! A dzisiaj jak na zlosc zlamala mi sie dolna 3 ! Odlamala mi sie z 0.5 cm. w srodku widac ze jest dziura! Musze cos z nia zrobic ale panicznie sie boje ! Myslicie ze bedzie trzeba usunac?! jestem umowiona na 15 do dentysty. Reaguje ten zab teraz na temperature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiejąca
paaanikaara- no i jak? Byłaś? U mnie bez zmian :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiejąca
korola-a Ty nie stchórzyłaś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korola
nie stchórzyłam, udało się. :) jeszcze parę wizyt mnie czeka, trochę cierpienia, ale strach i wstyd opanowane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korola
Dentystka była zdziwiona itd. ale nie komentowała. Na początku bałam się co pomyśli, ale jak już się siedzi na tym fotelu, to człowiek myśli, "niech się dzieje co chce, poddaję się" :P I tak trzeba do tego podejść, jedynym naszym zadaniem jest pójście do dentysty, resztę niech on/ona odwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam śląsk
polećcie dobrego stomatologa estetyka na śląsku po rozsądnych cenach, licówki, korony... muszę zrobić poważny remont, chciałabym żeby jakość i wygląd były ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inffinitii
podnoszę ,mnie również interesuje ten temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodarka
Wszystkim Krakowianom i osobom np, studiującym w Krakowie polecam wizytę w Centrum Stomatologicznym Zakopianka. Swego czasu też szukalam dentysty i to centrum polecila mi znajoma z pracy. Poczytalam opinie w necie i faktycznie, są dobre. Potem zajrzalam jeszcze na stronę i zdecydowalam się. To byl dobry krok. Centrum jest niesamowicie nowocześnie wyposażone (laser, rentgen, pantomograf, mikroskop, laboratorium). Lekarz profesjonalni. Dla dzieci też znajdzie się zajęcie i nagrody za dzielność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moi rodzice nie dbaliiii
o to by leczyc mi zeby, zawsze na to załowali kasy. chodziłam do szkolnego a wiadomo jak tam leczyli. zeby zaczelam leczyc dopiero tak naprawde jka sama na to zarobiłam. rodzice tez nie wpoili własciwych nawyków by myc zeby po kazdym posiłku albo chociaz rano i wieczorem. Jeydnie wieczorem. Do tego jak juz zapłacili za wizyte dla mnie to tez tylko1 max dwa i ciągle chodziłam niedoleczona. tez nie lubie dentysty, ale chodze regularnie, staram się. szokda ze czasu nie mozna cofnąć, cale szczescie nie jest źle. hociaz wiele zebów po kanałowym leczeniu , odbudowanych, kilkakrotnie leczonych z wielu stron. Ale najwaznijesze ze są. tyle forsy wydałam ze mogłabym kupic samochód:P ale nie miałabym zebów:P wole zamiast ciuchów, drogich kosmetyków zrobić zeby bo to najlepsza biżuteria- ładny zadbany uśmiech:) tak wiec- nie bójcie sie bo naprawde szkoda czasu i zycia na to by miec zaniedbane chore zeby. A naprawde - przy dzisiejszym postepie medycyny mozna bezboleśnie sprawe załatwić. komfortowo. Nie bójcie sie to nie PRL z starym sprzetem i obleśna atmosfera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa ewcia
Kurcze, jednak Kraków to jest to- mamy tu chyba najlepszych dentystów w całym kraju:) bo ja tez chodzę w Krakowie tylko nie do zakopianki tylko do Studio SE i świetni są. Powiem Wam, że ja nie widziałam denta przez 12 lat- wstyd jak nic, ale miałam takie schizy przed wizyta, że zawsze uciekałam. Chłopak zaciągnął mnie wreszcie do swojego lekarza no i okazało się , że mam 3 zęby do wyrwania i sporo do leczenia, ale sam dentysta taki miły i delikatny i tak żartował podczas wszystkiego, że prawie się śmiałam i zapomniałam i o wstydzie i o strachu no i się przełamałam. trwało to ze trzy wizyty ale teraz juz chodzę bez strachu, uwierzycie? Podejście lekarza to jest chyba to. Teraz już mam prawie zaleczone ząbki, jeszcze jeden leczę kanałowo i będę wprawiać implant, bo dolna trojkę wyrwałam i świecę dziura jak nic. Dobrze, że to wszystko w jednym gabinecie , bo jak bym miała znowu iść do kogoś innego to pewnie bym znowu odpuściła. Ludziska, leczcie ząbki, bo warto, teraz już wiem ,że nia ma się co bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lululunaa
a poleci ktos dentyste w lodzi? taki ktory porzadnie zajmie sie moim tragicznym uzebieniem? i ktory nie bedzie komentowal to co mam w buzi...?:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvhgfuyguyguhjklbliuguigkhgjhf
Mam 18 lat, chyba 5 zebow do wyrania! u dentysty nie bylam NIGDY. jestem wkurzona na maksa na rodzicow za to zadniedbanie! ale od wielu lat wychowuje mnie sam ojciec. od kiedy bylam juz swiadoma ze swoim problemem strasznie sie zaczelam wstydzic... teraz moge sie usmiechnac, bo przednie zeby mam w praktycznie idealnym stanie, i rowniutkie! Ale z tylu to masakra! Od kiedy pamietam smieje sie zakrywajac usta, paru znajomych zwrocilo mi na to uwage, bo generalnie jestem osoba bardzo wesola... Na imprezach wstydze sie na maksa, zobaczyc na zdjeciach pozniej moja otwarta buzie :o "dobrze, ze akurat na tym zdjeciu nie widac... ale jesli fotograf widzial, tylko ostatecznie to zdjecie skasowal i nie opublikowal?!" strach, wstyd, koszmar... w dodatku jestem w takim wieku! co bedzie za iles tam lat!? i nie mam pieniedzy, zeby wstawic sobie implanty.... :( a ja nawet nie boje sie bolu tylko wstydze sie tak, ze jak mysle o dentyscie to chce mi sie plakac. a od tylu lat jak zdarza mi sie stan zapalny to 'zabijam' go tabletkami... policzki mi puchna wykrecam sie przed znajomymi, ze to wezly chlonne, to dostalam pilka w buzie, to cos tam... nienawidze siebie za to........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też tak miałam
i też się okropnie wstydziłam, ale postanowiłam coś z tym wreszcie zrobić i udałam sie do stomatologa. Może to głupie, ale wyobrażałam sobie, że idę do fryzjera lub do kosmetyczki, bo przecież nawet jak się ma brzydkie włosy lub cerę, to raczej nikt sie nie wstydzi iść salonu urody, prawda??? Co do bólu, to zapomniejcie o nim, bo w prywatnych gabinetach dają takie znieczulenia, że nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiiilop
mam 16 letnia corke, i tydzien temu ukruszyla jej sie gorna 2, umowilam ja od razu do dentysty, Zosia ugryzla i ukruszyla jej sie z 3 mm 2. zaczelo ja bolec, ledwo mowila, pojechalysmy do dentysty, ktory powiedzial ze corka ma prochnice w tej 2, i jeszcze pare zebow do leczenia z czego dolna 7 do usuniecia ! ja nie mialam ani jednego zeba usuwanego wiec jestem w szoku, gorna 2 ma przeleczona kanalowo i odbudowana, ale dentysta mowil ze byla mocno zniszcozna, w piatek bylam z Nia na leczeniu dolnej 5 i 6 , a dzisiaj miala usuwan 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarakredka
jiiilop, a możesz napisać czy jakoś specjalnie dbałaś od dziecka o zęby? że nie masz większych problemów? odpisz jak możesz, bo jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś bardzo bałam się wizyt u stomatologa. Zawsze jak tylko myślałam o wizycie to dostawałam dreszczy. Z czasem jednak zrozumiałam, że nie ma to sensu, ponieważ teraz można skorzystać ze znieczulenia i nie jest aż tak strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana1991
hej mam ten sam problem co dziewczyny w tym temacie, bardzo wstydzę się iść do dentysty. mam 20 lat i fatalne uzębienie;-( nie wiem sama jak mogłam do tego dopuścić. rodzice za bardzo o moje jak i swoje zęby zbytnio nie dbali więc i ja to olałam. nie boję się samego bólu ale tego że dentysta jak zobaczy co mam w buzi to ucieknie. byłam na wizycie około 2 lat temu i okazało się że nie wiele zębów jest całkowicie zdrowych a dentyska sie mnie zapytała dlaczego tak zaniedbałam zęby..zrobiło mi się bardzo niezręcznie. sciągnęła mi wtedy kamień i miałam przyjść za miesiąc ale zrezygnowałam. głupia byłam bo to co najgorsze miałam już za sobą teraz musze przerabiać to od początku. najgorsze jest że mam ubytki z przodu co uniemożliwia mi uśmiech. czy ktoś orientuje się czy z nfz moge mieć białe plomby z przodu? i czy mogę mieć już założone plomby na pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażony dentystą
ja sie zdecydowałem i wybieram sie do dentysty po aż ośmiu latach od ostatniej wizyty!! czuje że nie jest z moimi zębami za dobrze i bardzo sie boje, ale powiedziałem sobie że spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie co chcecie
piszcie co chcecie jednak nikt!!!!!!!!!!!ale to nikt !!!!!!!! nie pobije mnie :( mam istna tragedie na zebach .......... z przodu nie mam 4 u gory, , na dole zaś brak:4 z lewej, z prawej 4, 5 , 6 oraz kazdy ale to kazdy zab do leczenia po koleji , jestem debilka ja to wiem wiec nie musicie tego mi pisac ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gergergreger
a ja u dentysty jetem co 2- 3 mc;) zawsze jest cos do zrobienia nie mam jednej 6 ale coz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elva
piszcie co chcecie - obawiam się, że jestem gorszą debilką i mam większą tragedię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie co chcecie
:( po prostu jest mi nas żal ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie co chcecie
pinka juz pewnie wszystko wyleczyla, zazdroszcze. kasy przy okazji ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie co chcecie
marzy mi sie wygrana w lotto, wtedy wstawiam implanty z marszu, Boże miec wszystkie zeby to cos cudownego..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie co chcecie
byłam dzis z dzieckiem u dentysty, ......... zawsze cos , ale powiedzialam sobie ze jemu nie pozwole zapuscic sie tak jak ja, bede dbac o jego zeby chocby mial z tym na razie problem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×