Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nie do końca pewna

Tabletki antykoncepcyjne YAZ - opinie

Polecane posty

nie czytałam wszystkich postów ale opowiem o swoich "doświadczeniach" odkąd zażywam yaz ("jem" 10 opakowanie): - dotychczas okres miałam jak w zegarku - na drugą białą tabletkę - i trwał on około 5 - 6 dni (średnio obfity). W tym miesiącu dostałam go dzień później i trwał dwa dni !!! i jeśli chodzi o obfitość to był baardzo słaby :( ( co mnie martwi) - w okolicach 3 opakowania miałam okropną wysypkę, coś jak pokrzywkę, ale zeszło po lekach od dermatologa, - przytyłam kilka kg (około 3 -4), dostałam brzydki brzuch i celulitis - moje libido spada niemiłosiernie, i teraz już go prawie nie mam ;( - na początku miewałam okropne bóle głowy - teraz są trochę rzadsze - jestem często niewyspana -czuję się ociężała i napuchnięta w sumie jedyny ich plus to to ,że miałam regularnie okres ( w sumie po to je biorę), ale mam zamiar "jeść" je jeszcze do końca roku i kończę z tabletkami. Bo im dłużej je jem tym gorzej się czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamigotka
Biore tabletki YAZ od pol roku (nie sa moimi pierwszymi). Jestem z nich cholernie zadowolona :) Po ostatnich (Yasminelle) przytylam 10kg, po dluzszym okresie brania wahania nastroju itd, wiec je odstawilam i zaczelam chudnac. Zrobilam ponad rok przerwy i zaczelam brac YAZ. Swietnie sie po nich czuje, krwawienia mam dluzsze o 1-2dni (trwaja 5-6dni), ale sa "punktualne" (zawsze w tym samym dniu, mniej wiecej o tej samej porze dostaje okres, nigdy mnie nie zaskoczy :P) Nic nie przytylam. Jedyny skutek uboczny - bardzo urosly mi piersi, ale nabraly idealnego ksztaltu (duze i jedrne) jestem z tego baaaardzo zadowolona :D Wiadomo, kazdy musi dobrac sobei indywidualnie tabletki, ja swoje idealne znalazlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamigotka a w sumie to dziwne bo Yaz to to samo co Yasminelle tylko bierze się 3 dni dłużej, więc ciekawe czemu przytyłaś po tamtych a po tych nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adgam2212 powiem tak, ja przy Yasminelle mam przy 4 tym dniu przerwy, i trwa do dnia zażycia nowej tabletki. i jest małe krwawienie. Ginekolog powiedziała, że przy Yaz mogę mieć jeszcze mniej obfity więc raczej nie masz się czym przejmować. Ze względu na to, że Yaz i Yasminelle mają ten sam skład ja też mam problem z cellulitem.. nigdy go nie miałam, a teraz bach.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
boję się tego cellulitu. na razie nie mam ale co jeśli mnie obsypie?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore tabletki Yaz juz 5 miesiac, jestem z nich jak narazie zadowolona. jedyne dolegliwosci jakie mialam to plamienia w pierwszym miesiacu, i przy 3 opakowaniu przedwczesny okres. poza tym wszystko ok. cena rzeczywiscie jest wysoka ale mysle ze warto. poza tym dziewczyny nie kupujcie tych tbletek w cenie 47 zł ani drożej bo można je dostac w niektorych aptekach naawet za 36,90:) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
ceny sporo się różnią. z tego co pytałam w różnych aptekach, póki co jest rozrzut 39-45zł. a ginekolog powiedziała, że może być nawet 10zł różnicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to w których aptekach jest taka rozbieżność w cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to w których aptekach jest taka rozbieżność w cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
Na stronie www.doz.pl można zamówić yaz za niecałe 39zł i odebrać w aptece w twoim mieście (apteki dbam o zdrowie są dość popularne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupuupupupupupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnngggg
Yasminelle to to samo co Yaz, tylko różnica w ilości tabletek. yaz jest w trybie 24+4. bierzesz ciągiem bez problemów z pytaniem: "kiedy wziąć 1 tabletek". ja jestem przy pierwszym opakowaniu, na razie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez biore yaz od 2 tygodni
i na razie ze skutkow ubocznych mam bole glowy i nudnosci ale ma nadzieje ze niebawem mina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska7811
DZIEWCZYNY ODPOWIEDZCEI hej dziewczyny mam pytanko!! w poniedzialek normalnie skonczylam braz yasmine ale sa dla mnie nie dobre i lekarz przepisal mi YAZ i powiedzial ze mam normalnie zaczac brac po 7-dmio dniowej przerwie ale czytam i czyutam na necie to kazda pisze ze powinno sie brac w dniu pierwszej miesiaczki po odstawieniu yasmine niewiem co teraz robic!! ?????? pomozcie mi ?????ale zapomnialam zapytac czy mam ciaglosc antykoncepcji czy mam uwazac przez tydzien???????????????????????????????wiec jak wezme normalnie teraz pierwsza yaz po siedmiodniowej przerwie czy bede zabezpieczona i bedzie wszytsko ok ??????????pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj ulotkę
tam masz wszystko o przejściu z jednych tabletek na drugie. zresztą chyba już pytałaś tu o to kilka dni temu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie w ulotce
jest wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika z piernika
BRALAM YASMINELLE TERAZ BIORE YAZ ALE NIE CZUJE SIE PO NCH ZBYT DOBRZE MAM DMLOSCI I PLAMIENIA:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika z piekarnika YAZ to te same pigułki co Yasminelle z wyjątkiem takim, że bierze się je przez 3 dni dłużej a 4 tabletki to tabletki placebo, wiec skąd te mdlosci itp? dlugo brałas Yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia dlaczego, może dlatego, że bierze się 3 dni dłużej tabletki z hormonami albo po prostu nie wiedziałaś, że to to samo i przy zmianie byłaś nastawiona na poprawę i siłą woli tego dokonałaś :) Ja jak miałam silne bóle przy przerwie to ginekolog najpierw zaproponowała mi zmianę na YAZ (kosztował wtedy 50 zł więc się nie zgodziłam) to poleciła, żebym brała w schemacie 24 pigułki i 4 dni przerwy i zaznaczyła, że to to samo. Zresztą sama możesz porównać na opakowaniach jest napisany skład i proporcje. 1 tabletka Yasminelle = 1 tabletka różowa Yaz. ile brałaś Yasminelle? i ile bierzesz Yaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaludynkaaa
lekarka przepisala mi yaz bo ponoc sa lepsze 9(ale i drozsze). nie wiem czemu sie po nich zle czuje moze przywykne. a moze to moj organizm po prostu tak reaguje na sama mysl ze to zmiana tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepsze są pod tym względem, że przy schemacie 24/4 rzadziej występują torbiele na jajnikach i rzadziej zdarza się sytuacja, że odblokowuje się czynność jajnika w przypadku pominięcia pigułki nawet o kilka godzin. jeśli Yasminelle masz dużo tańsze to oblicz sobie czy nie lepiej Ci kupować Yasminelle i zażywać 21 tabletek i 3 tabletki z nowego blistra i 4 dni przerwy. Mi tak kilka miesięcy temu poleciła ginekolog. Ale teraz mam Yaz tańsze(prawie 36 zł) niż Yasminelle (prawie 50 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aciulek
Wzięłam dzisiaj pierwszego Yaza o 21...póki co żadnych mdłości,ale przecież po kilku godzinach nic nie można stwierdzić.Wcześniej (miałam kilka lat przerwy) brałam Harmonet i źle się czułam-mdłości,ból głowy,puchnięcie.Zobaczymy:)Pozdrowienia dla YAZowiczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już wziełam 3 tabletki yaz, wczoraj wieczorem miałam zawroty głowy nie wiem czy to od tych tabletek a i ciągle mam bardzo mocny okres wydaje mi się że po 3 tabletkach powinien być już słabszy. Zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njyuioopodasre
a ja jestem w trakcie 2 opakowania i zero skutków ubocznych. Przydażyło się tylko 2 dniowe plamienie. Ogólnie cera się poprawia no i nie bolą mnie już jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BuBuBuBuBuBuBBUbU
2-3kg to duzo? ja po kontracepcie przytylam 12;] aa i jeszcze jedno yasminelle iyaz maja rozny sklad;] podobny ale inny. Producent jest ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja właśnie zmieniłam
yasmin na yaz. Tak czytam wasze wypowiedzi i zaczynam sie martwic ze wystapia u mnie plamienia itp. choc jak zaczelam brac yasmin to zadnych skutkow ubocznych nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aciulek
Wzięłam dzisiaj trzecią białą tabletkę z 1.opakowania-okresu ciągle nie ma,ale myslę sobie,że organizm musi mieć czas na przestawienie się na system "yazowy":>) Nie miałam mdłośći i zawrotów,plamienie jedno na samym początku.Nie przytyłam,ale też nie zauważyłam żeby tej wody z organizmu ubywało...zobaczymy.Cera troszeńkę lepsza,włosy superświecące (ale to chyba po zmianie szamponu:)).Dawniej przed okresem bolały mnie jajniki i mogłam jeść słodycze tonami-teraz nie.Aha,i piersi mam pełniejsze ku zadowoleniu połówki...A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasimnnelle
biore prawie od dwuch lat i zadnych zmian u siebie nie zauwazylam prucz tego ze mam mniej obfity okres i bez bolesci to jedyne zmiany,hymm nie wiem od czego to wszystko zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaz
Hej, sprzedam tabl. yaz . Chetne pisac na gg : 18242496 tanio !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziorka18
Hej dziewczynki:) Mam kilka pytań odnośnie YAZa. Ponieważ chce się zdecydować na branie ich w celach leczniczych na bardzo bolesne miesiączki...:( Ginekolog powiedziała mi, że one rozwiążą mój problem..choć ja tego pewna nie jestem. Nigdy jeszcze nie brałam żadnych środków antykoncepcyjnych i no nie wiem o tym nic kompletnie:( eh... Moja mama się na tym nie zna i nie ma mi kto pomóc. Sam ginekolog tu nie wystarcza, bo powiedziała mi to tak ogólnie wszystko i dala broszurę o YAZ :( przeczytałam ją oczywiście, ale nie wszystko rozumiem:( Niech ktoś mi doradzi czy jakos 18 letnia dziewczyna, która nigdy wczesniej nie miała do czynienia z takim tabletami powinna sie właśnie zdecydować na te YAZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×