Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fumka29

CZAS NA SIŁOWNIE! JAK CZESTO ĆWICZYC I NA CZYM?

Polecane posty

Witam serdecznie! Wczoraj siłownię zaliczyłam:) Miałam wprawdzie zrobić trening na łapki i barki, ale naprawiali klimę i trochę przez to byłam ograniczona, więc zaczęłam od bieżni i tak dobrze mi się biegało, że 60 minut minęło nawet nie wiem kiedy:) Ale po tej godzinie biegania zlazłam mokróteńka, potem pożądne rozciąganie. I tak wyglądał mój wczorajszy trening , trochę z musu, ale w sumię jestem zadowolona bo fajnie się tak pożądnie zmęczyć:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fumka29
No tego jescze nie bylo.... nasz temacik na 2 stronie... Tak nie moze byc:) Co slychac u miuch silaczek??? Ja nadal wierna silowni....powiem Wam, ze teraz smialo moge i ja powiedziec.....lubie silownie....3 razy w tyg. to moj swiety obowiazek tam byc:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam:) Ja w tym tygodniu byłam trzy razy na fitnessie i raz na siłowni. Jeszcze mam dwa tygodnie łączony karnet i chyba przejde na sam fitness:/ W wakacje moglam chodzić w takich godzinach że było mało osób, a obecnie na siłowni jest zbyt duzo osób i źle mi się ćwiczy. Z mobilizacją też nie fajnie. A na fitness jak ide to mam mobilizacje, bo trzeba wykorzystać, do tego urozmaicone ćwiczenia, bardziej się męczę i do tego wprowadzili teraz nowe zajęcia - taniec brzucha:) W nastepnym tygodniu zobaczę jak one wyglądają i się zdecyduje czy rezygnuje z siłowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwiczacax
a wiec tak--> tez chcialam przejsc na sam aerobik-chcoiaz to drozszy karnet- bo strasznie lubie cwiczyc w grupie, ale jednka znow sie wkrecilam w silownie i teraz odkrylam, ze musze jeszcze pochodzic na indoor cycling, bo moje uda i pupa jednak wolaja o pomoc i potrzebuja kopa:P ja bylam w tym tygodniu 4 x na fitenssie-silowni i doslownie moglabym chodzic codziennie:O teraz bylam od pt 3 razy pod rzad i robillysmy cwiczenia na partie ciala, ktore cwiczylam poprzendiego dnia i nie wiem, czy to zdrowe, slyszalam, ze trzeba robic przerwy, ale nie moge sie powstrzymac:O jak myslicie, brak dnia przerwy negatywnie wplywa na moje miesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie właśnie bardziej zaczął się opłacać sam fitness niż fitness plus siłownia, zwłaszcza że tak jak juz pisałam bardziej mnie te zajęcia mobilizują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facetka- góralka
cyt. ktore cwiczylam poprzendiego dnia i nie wiem, czy to zdrowe, ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Ćwiczenia o charakterze statycznym jakmi i są na siłowni na ogół nie są przyjazne , a wręcz szkodliwe dla zdrowia ze wzgl. na odruchowe zatrzymtwanie oddechu, co powoduje nadciśnienie tętnicze krwi. Np. ze wzgl. na to wycofano z "ciężarów" "wyciskanie"!!!!!!!!!!!!!!!! Najzdrowsze, najtańsze i najmniej czsochłonne są ćwiczenia aerobowe w postaci jazdy na rowerze górskim na "ostrym trybie" wg zasady 3 x 30 x 130 Ale same ćwiczenia to za mało!!!! Szczegóły można znaleźć w necie pod hasłem: vademecum zdrowia- jak żyć żeby żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwiczacax
facetka- góralka-->sorry, ale nie rozumiem twojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ćwiczącej
cyt. 07.02.2010] 20:02 [zgłoś do usunięcia] cwiczacax facetka- góralka-->sorry, ale nie rozumiem twojego postu. ===================================================== Moja droga, pisze jak krowie na rowie, że ćwiczenia siłowe mają charakter statyczny i są szkodliwe dla zdrowia, więc co tu rozumieć? Jeśli chcesz być babochłopem to se ćwicz, twoje mały Twój cyrk i Twoje zdrowie w tym Twoja aparycja. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdura z tymi ćwiczeniami siłowymi. Owszem w momencie kiedy dźwigami zbyt wiele to następuje zatrzymanie oddechu, ale można ćwiczyć siłowo i regularnie oddychać - w ten sposób ćwiczy się np na fitnessie. I ćwiczenia siłowe nie oznaczają od razu dźwigania nie wiadomo jakich ciężarów, a do zrobienia z kobiety babochłopa daleka droga - potrzeba do tego bardzo ciężkiego i specjalistycznego treningu, odpowiedniej diety i suplementow. Ja jeśli chodzi o ręcę ćwiczę z ciężarkami od 0,5 do 1,25 kg - trudno nazwać to ciężarami i przy takich nikłych obciążeniach wstrzymywać oddech, wprost przeciwnie oddech może być bardzo regularny, a mięsnie powoli się wzmacniają. Zreszta niektórzy mają niskie ciśnienie i wzrost ciśnienia by im się przydał. Dziewczyny ostrzegam że prawdopodobnie teraz zaczną się podszywy i zamieszczanie linków podobnych do tego wyżej. teksty typu krowie na rowie itd też. Niestety ta osoba pisze bardzo często na "Zdrowiu i urodzie" i potrafi zniszczyć każdy temat swoimi pouczeniami i wyzwiskami gdy braknie jej argumentów:( Dlatego obawiam się że nasz temat upadnie, bo ja w momencie kiedy ta osoba tutaj będzie, raczej zbyt czesto pisac nie będę, bo nie chce się denerwować. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do cwiczacax: 1) z teoretycznego punktu widzenia powinno dać się mięśniom czas na regenerację i odpoczynek (ale to zależy od różnych czynników i metod stosowanych w treningu) 2) jak poćwiczysz trzy razy pod rząd te same partie mięśni nic złego się nie stanie (nie stosujesz tutaj AŻ tak ogromnych obciążeń). Niemniej jednak należy zachować równowagę pomiędzy stosowanymi ćwiczeniami (czyli trenujesz różne partie mięśniowe, a nie skupiasz się tylko na jednej partii - dot. to treningu rekreacyjnego, którego celem jest ogólny rozwój organizmu). DO facetka-góralka: 1) wprowadziłaś małe zamieszanie w tym poście (trochę ni z gruszki ni z pietruszki) 2) sprawdź najpierw definicję ćwiczeń statycznych 3) nie rozumiem dlaczego uważasz ćwiczenia statyczne za nieprzyjazne i szkodliwe dla zdrowia? 4) Podajesz przykład, że wycofano z "ciężarów" wyciskanie - ale my tutaj nie mówimy o bardzo dużych obciążeniach, a o małych (rzędu 1-10kg) 5) co do ćwiczeń aerobowych - wcale nie są najmniej czasochłonne 6) zasada 3x30x130 - czyli 3 razy w tygodniu po 30 min przy tętnie 130 - to taka zasada orientacyjna (zastąpić ją można również 10 000 kroków dziennie przez osobę fizycznie pracującą, 15 000 kroków przez osobę pracującą umysłowo) - są to zasady/normy dla podtrzymania sprawności fizycznej 7) mówisz "same ćwiczenia to za mało" - co proponujesz dodać? DO a więc tak: 1) w celu uniknięcia podszywania się pod nicki innych osób, dobrym rozwiązaniem jest "zarejestrowanie" swojego nicku (będzie miał kolor czarny, a nie pomarańczowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fumka29
Witajcie Widze, ze ktos podszywa sie pod moim nikiem, bzdury wypisuje i durnowate linki wkleja :) brrrrr.....!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwiczacax
ja na silowni jedynie jezdze na rowerze i czasami bieznia. glownie wpadam na aerobik i tak 3 dni pod rzad zdarza sie cwiczyc uda, posladki itp. jak wiecie, to cwiczenia bez obciazenia, wiec moze nie ma czym sie stresowac:P ok dzieki natalka;) a odech jest az tak azny w cwiczeniach?nawet nie wiedzialam, czasmai mi sie zdarza o nim zapomniec, no ale instruktorka przypomina, na szczescie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! W ubiegłym tygodniu zaliczyłam siłownię 4razy:), poćwiczyłam też z instruktorką, więc teraz wiem, że ćwiczenia wykonuje prawidłowo:), do tego dokładam po każdym treningu pożądne rozciąganie:) Niestety zaczął mi się remont w domu i cięzko będzie się wyrwać w tym tygodniu na siłkę, ale spróbuję. Poza tym przy remoncie też pewnie trochę trzeba będzie sie pogimnastykować:p! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwa góralka
cyt.: aagata29 Wybrałam rowerek z: http://www.sklep-presto.pl/cat-pol-123141111 7-Sprzet-fitness-Rowerki-treningowe-Magnetyczne.html Ponoć magnetyczne są lepsze od mechanicznych. Nie miałam styczności z mechanicznymi. Wiecie czym się różnią? ======================================================== W rowerku(cykolergometrze0 mechanicznym oporem jest gumowy wałek trący o oponę koła. Przy źle ustawionym oporze można nawet zerwać mięsień. Ćwiczenia/jazda jest mało komfortowa, ze wzgl. na hałaś i małopłynne/szarpane obciążenie. W cykloergometrze elektromagnetycznym oporem jest pole elektromagnetyczne wywołane przez elektromagnes umieszczony na metalowej tarczy. Ćwiczenia są komfortowe ze wzgl. na brak hałasu i dużego oporu startowego. Zupełnie niepotrzebnie mnie wyzywacie, za podszywanie się pod pomarańczki, ale dzięki temu przeszłyście na nicki czarne chronione hasłem, i dzięki temu wybieracie to co ma sens. Ktoś zadał pytanie co dodatkowo oprócz ćwiczeń. Otóż dodatkowo i obowiązkowo oprócz prawidłowo wykonywanych ćwiczeń: 1.prawidłowe odżywianie 2.ten Wasz wysiłek fizyczny, ale na poziomie potu i tętnie minimum 130ud/min 3.higiena 4.systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn 5.pozytywne nastawienie psychiczne Szczegóły można znaleźć w necie pod hasłami: Cud terapii Gersona Vademecum zdrowia- jak żyć żeby żyć Na zgodę wszystkim których jakoś obraziłem, ślę mnóstwo 👄🌼👄🌼👄🌼👄🌼 👄🌼👄🌼 👄🌼👄🌼 👄🌼👄🌼 👄🌼👄🌼 👄🌼👄🌼 👄🌼👄🌼 👄🌼👄🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwa góralka
zapomniałem dodać, że są bardzo dobre "rowerki stacjonarne" o cenie pośredniej, gdzie opór stawia ślizgająca się tśsma po kole napędzanym nogami. Jakość ćwiczeń porównywalna do cykloergometrów elektromagnetycznych!!!!!!!!!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwy podszywacz
Sterydy Tyle mówi się o szkodliwości sterydów, a wiadomo, że są wykorzystywane w medycynie ci co biorą to idioci, samobójcy! Robert Z. z Zakopanego Stanowczo odradza się stosowanie środków dopingujących w jakiejkolwiek postaci. Najpopularniejsze są sterydy anaboliczne. Znawcy tematu alarmują, że są one dostępne w naszych siłowniach, że być może przyjmuje je nawet kilkaset tysięcy ćwiczących. Sterydy anaboliczne są wykorzystywane w medycynie w celu leczenia chorych w stadium wyniszczenia w różnych jednostkach chorobowych. Przyjmowanie w odpowiednich dawkach i pod ścisłą kontrolą lekarską, pozwalają na poprawę stanu zdrowia, przyrost wagi, zwiększenie masy mięśni. Te cechy zostały wykorzystane w tzw. dopingu. Stosowanie sterydów w celu wzmocnienia efektu treningu siłowego to głupota i niszczenie własnego zdrowia. Paradoksalnie, dbający o swój męski wygląd "paker" szybko może zostać bezpłodny, ze względu na zmniejszenie jąder i pogorszenie jakości nasienia. Sterydy są niebezpieczne w każdym wieku, ale szczególnie u bardzo młodych mężczyzn. Wywołane przez nie zmiany mogą być nieodwracalne. Przez wczesne zamykanie nasad kości długich dochodzi do zahamowania wzrostu. Udowodniono ich negatywny wpływ na układ krążenia, wywołują nadciśnienie tętnicze krwi i niekorzystne zmiany w składzie krwi prowadzące do miażdżycy zarostowej tętnic i ryzyka udaru mózgowego. Bardzo niebezpieczne są zmiany w wątrobie, które mogą doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia, z marskością w przyszłości włącznie(marskość wątroby to pewna powolna śmierć). Nadmierny rozwój gruczołów łojowych w skórze i ich pobudzenie prowadzi do uporczywego trądziku. Często pomija się negatywny wpływ sterydów na psychikę. Początkowo wywołują poprawę nastroju i stan zwiększonej gotowości do działania. W połączeniu z pewną agresywnością daje to wrażenie "zdrowej, sportowej złości". Nic bardziej błędnego - to początek trwałych zmian w psychice, które mogą zamienić się w napady niekontrolowanego gniewu, agresję w stosunku do otoczenia, z czasem depresję i zaburzenia snu. Objawy te nie ustępują po odstawieniu sterydów i mogą wywołać psychiczne uzależnienie podobne do narkotykowego. (opracowano wg czasopisma "FORMA" z 03. 20001r.) Psiakrew, gdybym wcześniej znał ten artykuł z vademecum zdrowia, może nie doszłoby do tragedii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, proponuje bojkotowac posty, ktore nic nie wnosza do naszego watku, badz takie, ktore maja jedynie na celu reklame danego produktu. Jezeli ktos cwiczy pod okiem instruktorow nic mu nie bedzie i zapewne jego trening jest prowadzony we wlasciwy sposob. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tym sposobem teraz będzie w temacie nic nie wnoszący spam:/ Jak ja lubie tego gościa:/ Do tego jestem chora, wczoraj i dzisiaj nie ćwiczę, jutro wieczorem pójdę na taniec brzucha ale czy coś więcej to nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was
Nigdy nie byłam na silowni ani na fitness, a bardzo bym chciała, z tym, że.............boje się :O wiem głupie :O zastanawiam się nad tym, czy: - będę umiała obsłużyć te wszystkie urządzenia na siłowni? - jak wygląda "praca" z trenerem? On pomaga w rozgrzewce czy samemu się ją robi? - stoi nad tobą i mówi ci co i jak? - a na fitness jeżeli nie znam "ich" wymachów, kroków to nie będę stała jak ta sierota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I widzicie? Czarny nick czy nie i tak będzie się podszywał:/ Wiadomo że to nie ja ale i co z tego? Wybaczcie ale ja już tutaj pisać przestaje, mam dosyć tego forum:/ Tak fajnie się gadało póki ten podszywacz i spamer się tu nie pojawił. Niszczysz chłopie każdy wartościowy temat! Na tym forum przez takich jak Ty nie można już normalnie i kulturalnie porozmawiać:/ A redakcja kafeterii takich jak Ty też ma gdzieś i nic z nimi nie robi:/ Jeszcze się może pojaw na temacie o antykoncepcji i ginekologii tam Cię pewnie jeszcze nie było ze swoimi genialnymi tekstami i głupimi linkami:/ Pa dziewczyny i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale my wiemy
że to nie ty piszesz tylko jakiś dureń.... zostań!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a więc tak
cyt.: Niszczysz chłopie każdy wartościowy temat! Na tym forum przez takich jak Ty nie można już normalnie i kulturalnie porozmawiać:/ A redakcja kafeterii takich jak Ty też ma gdzieś i nic z nimi nie robi:/ Jeszcze się może pojaw na temacie o antykoncepcji i ginekologii tam Cię pewnie jeszcze nie było ze swoimi genialnymi tekstami i głupimi linkami:/ ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Muszę Cię poinformować, że nie jestem chłopem to po pierwsze, a po drugie jesteś w totalnym błędzie, że niszczę ten temat!!!! Bystrzy Forumowicze to napewno zauważyli, że nic takiego. Skoro nie masz poczucia humoru i nie przyjmujesz do wiadomości pewnów nt. Twojego biustu, to pewnie nie warto się Tobą zajmować, gdyż jesteś, za przeproszeniem, starą wiedźmą, o taką: http://img138.imageshack.us/my.php?image=image001zi1.jpg Żegnaj, i na pożegnanie masz 👄 jesli podobna jesteś choć trochę do tej z poprzedniego linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potsywac
cyt.: 14:54 [zgłoś do usunięcia] ale my wiemy że to nie ty piszesz tylko jakiś dureń.... zostań!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No i kto tu kogo obraża używając słów "dureń" i niszczy topik? Czy nie lepiej podejść humorystycznie do fajnych linków, a dyskusja potoczyłaby się normalnie? Proponuję rozejm. Wy kochane "tłuściochy"( nie bez kozery używam tego słowa, bo ciurkiem każda z Was pisze o zrzuceniu kilku kilogramów masy ciała) nabierzecie trochę kultury słowa, a ja nie będę szydził z Was podpinając złośliwe linki, ok? Na zgodę macie po jednym 👄 i 🌼 Poza tym nicki są bezimienne ( nie ma tam prawdziwego imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania, numeru stanika etc) więc przejmowanie się jakąś grubą babą z linka jest dziecinadą. A napuszczanie Moderatora, by zamkął mordę dowcipnisiowi jest drugą bezensowną głupotą, na co Moderator nie da się nabrać i dać se zawracać przysłowiową dupę.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bojkotuje posty, ktore sa beznadziejne. Jezeli chodzi o osobe, ktora "ma pytanie do nas" to: - na pewno nie bedziesz umiala obsluzyc wszystkich cwiczen na silowni... ja nie umialam obsluzyc prawie zadnego - dlatego wlasnie sa instruktorzy, ktorzy pomagaja sie zapoznac z wszystkimi urzadzeniami i ukladaja plan cwiczen; - praca z trenerem zazwyczaj uklada sie bardzo dobrze :) instruktor mowi ci to, co masz zrobic i jak masz cwiczyc. Jezeli chodzi o rozgrzewke, to mysle ze to jest kwestia "dogadania sie" z instruktorem. U mnie na silowni kazdy sobie sam wybiera jaka rozgrzewke robi. Ja najczesciej ide na bieznie i to na niej sie rozgrzewam. Mozna uzyc tez innych urzadzen, np. rowerka, ruchomych schodow lub orbitereka... Oczywiscie mozna sie skonsultowac z trenerem w kwestii rozgrzewki, jezeli ma sie jakies watpliwosci; - instruktor mowi ci co i jak i w razie potrzeby stoi nad toba i ci pomaga, ale jezeli nie ma takiej potrzeby, to nie stoi nad toba :) najczesciej instruktorzy pomagaja w wykonywaniu bardzo ciezkich cwiczen, ktore sa wykonywane glownie przez mezczyzn, ale to tez tak nie jest, ze on nad nimi stoi... pamietaj - instruktor jest tam od tego, zeby ci pomoc, nauczyc jak sie wykonuje cwiczenia, a nie po to zeby cie maltretowac ;) - na fitness nie chodze, ale z tego co wiem to mozna spokojnie nadazyc za instruktorka :) ale to sie moze wypowiedza dziewczyny, ktore chodza na fitnes :) ODWAGI I POWODZENIA!!! Jak juz zaczniesz, to zobaczysz, ze nie ma sie czego bac! Naprawde jest super!!! :) Napisz, jak ci idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sissi_ch :) ZPocwiczylam sobie jedno z twoich cwiczen na miesnie brzucha...to z ciezarkami i przechylaniem sie na boki....zrobolam spokojnie 100 razy i juz tydzien ruszyc sie nie moge :( :( :( Nadal chodze na silke ale mam zakaz wykonywania cwiczen z udzialem tych miesni....bylam nawet u lekarza w srode bo bol nie opuszczal mnie juz od tygodnia i wystraszylam sie ze to nerki :( W pautek bylo juz lepiej ale podkusilo mnie zeby porobic brzuszki na laweczce i od nowa to samo...najgorzej jest w nocy bo nie moge obrucic sie z boku na bok.....od lekarki dostalam leki przeciwzapalne i rozkurczowe, od instruktora zakaz na paewne cwiczenia, jednak bol nie odpuszcza juz ponad tydzien....co mam zrobic??? Ogolnie dopada mnie kryzys, ten tydzien byl kiepski, bylam na silowni tak jak zwykle ale gorzej mi sie cwiczylo, mam mniej sily, czuje ciezkie nogi....kostka nadal mi doskwiera z tym ze przenosi sie to na cala noge, czuje ze mam na noge bardziej przeciazona, czuje na udzie wiekszy miesnien niz na drigiej, nawet ja zmierzylam i jest 2 cm szersza :( Kurcze mam zapal i nie poddaje sie...sam instruktor stwierdzil ze mam zaciecie...a tu ciegle klody pod nogi....jesli chodzi o utrate wagi to bez zmian :( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
Wiesz, dla wielu osób to jest problem - jak ułożyć swój trening. Ja się też tego bałam, ale na szczęście trafiłam do Fitness Park i oni mają bardzo fajnych, profesjonalnych trenerów. Oni mi powiedzieli, jak się powinno ćwiczyć, także problem odpadł sam..;-) Teraz mam ułożony specjalny program ułożony i jego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
Wiesz, dla wielu osób to jest problem - jak ułożyć swój trening. Ja się też tego bałam, ale na szczęście trafiłam do Fitness Park i oni mają bardzo fajnych, profesjonalnych trenerów. Oni mi powiedzieli, jak się powinno ćwiczyć, także problem odpadł sam..;-) Teraz mam ułożony specjalny program ułożony i jego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×