Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czarna pomarańczaaaa

slub kościelny gdy sie nie wierzy

Polecane posty

nie, nie jest to dla mnie wyjscie bo w mojej malej miejscowosci na pewno takich uslug nie ma, poza tym to pewnie kosztuje a my mamy swoje oszczednosci wyliczone i nie bede wydawac wiecej niz to niezbedne. nie bede sobie utrudniac zycia niepotrzebnie i tlumaczyc wszystkim dlaczego slub nie jest w kosciele a w plenerze, poza tym bierzemy slub w maju wiec pogoda moze byc rozna. nimfa: tak, juz ci uwierze:D tu mozesz sobie napisac cokolwiek. Zalozylam topik bo bylam ciekawa ile dziewczyn tez tak zrobilo i znalazlo sie tu pare. Zwisa mi czy mnie pochwalicie czy nie, a hipokryzje wam tez bede wytykac, bo nie wierze ze tu wszystkie sa takie krysztalowe za jakie chca uchodzic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska nimfa
Ależ nie musisz mi wierzyc, z tym, ze ten temat nie jest o mnie, ale o Tobie, jeżeli zdajesz sobie z tego sparwe. Tutaj gdzie mieszkam ściaganie jakichkolwiek plikow, muzyka, filmy jest społecznie pietnowane i każdego stac na to, aby sobie kupić film na DVD czy płyte, albo opłacić spotify i słuchac sobie dowoli (legalnie!) muzyki. Jezeli Ty jestes jakiimś kretaczem i w dodatku hipokrytka, to nie oceniaj wszystkich ludzi swoja miarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonko, slownik cie zatkal? dalej sie upierasz ze to dwie rozne rzeczy? powiedzonko pasuje do ciebie jak ulal, poza tym staram sie mowic jezykiem zrozumialym dla odbiorcy:) winszuje tez nieumiejetnosci czytania ze zrozumieniem:D wroc do mojego pierwszego postu i przeczytaj, a potem spadaj na drzewo. Szkoda mi juz czasu by gadac z toba i osobami twojego pokroju, zreszta zaraz uciekam na kurs tanca a jutro na nauki weekendowe, chce miec to juz z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważało się kiedyś
że wzięcie ślubu w taki nieuczciwy sposób z hipokryzją, podrobienie podpisów , czy udawanie spowiedzi przedmałżeńskiej...takie branie ślubu sakramentalnego bez prawdziwej wiary.............przynosi pecha dla małżeństwa , a więc takie małżeństwo będzie nieszczęśliwe i się rozpadnie ja bym nie ryzykowała w ten sposób...ale ja chyba troszkę wierzę w przesądy....nie zrobiłabym takiej hipokryzji wobec Boga bo zależy mi aby mieć udane małżeństwo i aby mąż nie zdradzał i aby było szczęście aż do starości i dnia ostatniego A gdybym zrobiła szopkę i hipokryzję ze ślubem kościelnym to miałabym małżeństwo skazane na "klątwę" i jakoś przeklęte...nie wiem jak to nazwać W takiej sytuacji ograniczyłabym się do ślubu cywilnego...przynajmniej spokojnie patrzyłabym w lustro i nad moim małżeństwem nie ciążyłoby fatum...i tego bym się bała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaa
właśnie, Bóg jest wielki i on oceni a nie wy.Jak jesteście takimi katoliczkami to przestańcie ja obrzucać błotem tylko zostawcie to Jemu.Takie pobożne a nawet nie potrafią dyskutować bez wyzywania kogoś:D Autorka ma więcej kultury od was. I czytajcie ze zrozumieniem, pyta czy są inne takie osoby jak ona a nie prosi o ocenę "moralizatorkom z gory dziekuje" wracając do tematu, tak znam kilka takich osób nie jesteś jedyna.Kościół znaczy coraz mniej w dzisiejszych czasach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Myślę, że wręcz większość osób też bierze ślub choć nie praktykują. Ciekawa jestem czy te co się tak oburzają to wszystkie biegają co niedziela do kościoła, korzystają tylko z naturalnych metod antykoncepcji itp. Ja tez najprawdopodobniej wezme slub koscielny choc wcale nie chce... Jak sobie pomysle o tych przygotowaniach i udawaniu przed ksiedzem jaka to ja jestem religijna to mi sie robi słabo. Ale zrobie to tylko dla moich rodziców ktorzy wiele dla mnie zrobili w zyciu i by im to złamało serce jak bym wziela tylko slub cywilny. No i co mi pozostalo w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×