Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

A-grafka

SIERPIEŃ 2010

Polecane posty

A moja ginekolog zachorowała i ma do końca marca zwolnienie :( Miałam wizytę na 9 marca i dziś przełozyłam ja do innego lekarza. Pani w rejestracji powiedziała, że jak się dobrze czuję to mogę poczekać, a gdzie ja 2 miesiące bez lekarza będe czekać. Wyniki by sie przeterminowały. A mój brzusio spory, jakby 5 miesiąc. To moja druga ciąża, więc wszystko szybciej się rozciąga. Czy Wy też macie takie dziwne uczucie w dole brzucha jakby ciągnięcie, pieczenie. Zdarza mi sie po pracy, jak za dużo siedzę. Nie wiem czy to jakies wiązadła macicy, czy z szyjką wszystko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, nas chyba też w maju czeka wesele no ale zobaczymy jak będzie. Co do płci ... teściowa chce wnuczkę, mama w sumie się nie wypowiedziała, mąż cóż, mówi że chłopak ale wybrał imię dla dziewczynki (Majka - i to dużo wcześniej zanim na TVN pojawił się serial ;) ). A ja ... byle było zdrowe. Apetyt rośnie, brzuszek też, już postronne osoby zauważają że jestem w ciąży. Nie wysypiam się i po pięć razy w nocy wstaję siusiu :|. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka to faktycznie wymaga zastanowienia, nasze wesele nie jest daleko, więc można w każdej chwili pójść do domu, zobaczymy jeszcze. Brzusio trochę już widać, ale to chyba bardziej od jedzenia niż od niuńki. Siedzę trochę w domku i sobie podjadam, ale co mnie dziwi to ważę tyle samo co miesiąc temu. A co do wstawania w nocy, no to niestety po kilka razy chodzę do łazienki, ale wolę nie przetrzymywać. Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny .Moge sie do was przyłaczyć. Jest to moja 4 ciąz.Mam córke i dwóch synów. Ja termin mam na 5 wrzesnia a z usg na 18 sierpnia i ten jest brany pod uwage.Ponieważ ja mialam okres a byłam już w ciąży. Miałam robione wczoraj usg i dzidzia ma 16 tygodni .Wazy 153gramy i prawdopodobnie jest to chłopak. 12 marca ide na 3d/4d to juz bedziemy miec pewnosc co do plci. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka ja tez do lazienki latam w nocy kilka razy. Moj brzuch robi sie coraz wiekszy, tak naprawde to jest duzo wiekszy niz w normalnej ciazy,w koncu rozwija sie w nim dwoje dzieci.no ale jakos to przetrwam, jeszcze tylko pare miesiecy i brzuch wroci (mam nadzieje) do swoich dawnych ksztaltow. Agacia83 witaj, oczywiscie mozesz sie przylaczyc.Widze ze ty juz doswiasczona mama jestes, 3 dzieci juz masz :) a ile lat maja twoje dzieci, tak z czystej ciekawosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agato bliźniaki na raz to fajnie, na raz można odchować i z głowy. A ja ze względu na to, że mam zwiększone szanse na bliźniaki, to jeżeli z mężem zdecydujemy się na drugie maleństwo to zamiast dwójki możemy mieć trójkę. Wtedy będzie dopiero wesoło! Witam Cię Agacia83 wśród nas! Już jako doświadczona mama na pewno będziesz mogła nam niedoświadczonym jeszcze przyszłym mamusiom wieloma poradami. Jeszcze raz serdecznie witam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Chciałabym do Was się przyłączyć. Termin porodu ma na 23.08.2010- 2 dziecko. Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i są bardzo ciekawe. Jestem w 16 tygodniu i nareszcie lepiej się czuję. ostatnie 2 miesiące koszmar, mdłości cały dzień, senność i kiepskie sampoczucie. Ale wszystko da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przerwie:-) Nadrobiłam zaległości z forum i ciesze się że u Was wszsytko dobrze.. Miałam ostatnio istny szał w pracy,wracałam do domu i padałam ze zmęczenia.I to potrwa minimum do połowy marca.jeszcze troszeczę.. Poza tym czuję się dobrze,choć codziennie rano wymiotuję..i to zaczęło się chyba w 14tym tygodniu i tak się ciągnie:-( Brzuszek raczej nie jest duży,z córką miałam zdecydowanie większy w tym okresie ciąży.Zaczęłam się rozglądać za jakimis wiosennymi ciuchami,może w sobotę lub w niedzielę wybiorę się na zakupy. Po 15 tym marca będę miała kolejne usg genetyczne,mam nadzieje,że uda się zobaczyć płeć.Marze o drugiej córeczce choc czuję,że to synek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liecncjat2010
Witam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie !!! Przepraszam już na wstępie ze przerywam topik ale bardzo proszę Was o pomoc w wypełnieniu ankiety. Potrzebna mi ona jest do pracy licencjackiej. Jeżeli mogłybyście na maila: liecencjat2011@o2.pl (bo już bardziej nie chce Wam zaśmiecać topiku) wysłać mi odpowiedzi będę bardzo wdzięczna. Swoja droga mam nadzieje ze już niedługo będę mogła dołączyć do zaszczytnego grona mamuś tak bardzo bym chciała.. może po obronie 🌻 Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy !!! i szczęśliwego rozwiązania życzę 🌻 i z góry bardzo dziękuje za pomoc! METRYCZKA: 1.Płeć a) Kobieta b) Mężczyzna 2.Wiek a) 15 20 lat b) 21 30 lat c) 31 40 lat d) 41 50 lat e) 51 60 lat f) pow. 60 lat 3. Z jakiej miejscowości Pan(i) pochodzi (ilość mieszkańców) . a) Do 10 tys. b) 11 - 30 tys. c) 31 60 tys. d) 61 100 tys. e) pow. 100 tys. ANKIETA: 4 Czy czuje się Pan(i) bezpiecznie w swojej miejscowości ? a) Tak b) Raczej tak c) Raczej nie d) Nie e) Nie mam zdania 5Kto Pani(a) zdaniem odpowiada za stan bezpieczeństwa w miejscowości zamieszkania. a) Policja b) Straż Miejska c) Straż Pożarna d) Radni e) Urząd Miasta f) Prokuratura g )Mieszkańcy h) inne (jakie?) 6. Czy zna Pan(i) programy profilaktyczne i inicjatywy, które podejmowane są przez miejscową Policję lub inne organy w celu podniesienia bezpieczeństwa obywateli? a)Tak b)Raczej tak c)Raczej nie d)Nie e)Nie mam zdaia 7 Jak Pan(i) ocenia służby odpowiadające za porządek i bezpieczeństwo w miejscowości zamieszkania? a)Bardzo dobrze b)Dobrze c)Raczej dobrze d)Źle e)Bardzo źle 8. Jakiego rodzaju przestępstwa obawia się Pan(i) najbardziej? a) dewastacja, wandalizm, niszczenie, utrata mienia b) oszustw c) pobicia d) pijackich awantur e)przestępstw na tle seksualnym f)przestępstw drogowych g)rozboju, napadu grup młodzieżowych h)wyzwisk; zaczepiania i) inne (jakie?) j) Niczego się nie boje 9. Co wg Pani(a) jest największym zagrożeniem w miejscowości zamieszkania ? a) Biegające psy bez smyczy i kagańca; b) Chuligani, wandale c)Grupy pijanej młodzieży d) Gwałty e) Pobicia f) Piraci drogowi g) Inne (jakie?) h) W mojej miejscowości nie ma zagrożeń 10 Co Pani(a) zdaniem poprawi bezpieczeństwo w miejscowości zamieszkania ? a) Wzmocnienie patroli (policja, straż miejska) b) Kary dla właścicieli psów za nieprzestrzeganie przepisów c) Kamery w mieście d) Szybszy przyjazd policji e) Ograniczenie spożywania alkoholu f) Progi zwalniające prędkość g) Większa empatia mieszkańców h) Inne (jakie) i) Nic nie poprawi bezpieczeństwa j) Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie! Od kilku dni nie mam mdłości, trochę mi ich brakuje, bo wiedziałam, że niunia sobie u mnie mieszka, a teraz czuję się aż za dobrze. W sumie wczoraj zaczął nam się 15 tydzień, czyli chyba mdłości powinny już zanikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka, to tylko się cieszyć :), że mdłości odeszły w zapomnienie, u mnie chyba też. Czuję się znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to w sumie się cieszę, że tych mdłości nie ma, ale wiedziałam że to niunia szaleje w środku. To był znak, że jest ze mną, a ja ostatnio w jakoś paranoję popadam od pobytu w szpitalu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszeczę Wam,u mnie mdłości nie był wcale a od dwóch tygodni wciąż się nasilają:-(.Rano po prostu lecę do łazienki i umieram nad sedesem,a kończy mi się niby 16ty tydzień.Dziwne... dzis kupiłam pierwsze body dla dzidziusia,bardziej symbolicznie by TO poczuć.Córeczka z takim zapałem wybierała,zkrótkim i długim rękawkiem.Teraz są te promocje w pepco,więc warto:-) A z pisaniem na forum to u nas coś cieniutko..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey cienko cienko z pisaniem ja mam problemy w pracy tragedia najgorsze ze odbija sie to na Alienie ja jak jenefer mam teraz ranne zyganie i to takie ze wywala mi zoladek na 2 strone gruba juzs jestem ale bedzie tak jak w poprzedniej ciazy bedzie widac ze przytylam a nie ze jestem w ciazy oki odezwe sie pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety Triss....z praca takjuz jest,też mam dużo nerwów a najgorsze,że w tej sytuacji za wiele nie mogę podskoczyć.:-( Dziś wybrałam się z koleżanka na zakupki,znalazłam fajne sportowe spodnie,na wiosnę jak znalazł do adidasów.Poza tym kupiłam lużną ładną bluzkę,już z krótkim rękawkiem,pasującą i do getrów i do dżinsów.I pani sprzedająca od razu zauważyla,że to na brzuszek:-) Chyba nagle stał sie widoczny, i to taki typowo ciążowy,bo na szczęście reszta jeszcze beż zmian...Ale co dalej to zobaczymy... Od rana jem pyszną sałatkę z tunczykiem,chodziła za mna od kilku dni.mniam Odzywajcie sie trochę kobietki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie Sierpniowe mogę się dołączyć ja mam termin na 24 Sierpnia i jest to moja druga dzidzia mam już 18 miesięczną córeczkę i chciała bym aby to maleństwo które nosze w sobie okazało się dziewczynką a wy co byście chcieli chłopca czy dziewczynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego Wam życzę z okazji Dnia Kobiet :D migotka witaj, nasze grono się powiększa :D Jennifer, Triss wspolczuje tych wymiotow. mnie juz tak wycisnelo do 16 tyg ze nie wiem czy bym dalsze mdlosci zniosla.na szczescie u mnie juz odeszly w zapomnienie. Milego dnia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i życzę wam wszystkiego najlepszego w dniu kobiet. A ja mam do jutra zwolnienie, w środę mam już do pracy i zastanawiam się jak to będzie. Dawno mnie tam nie było. Wszyscy będą się na mnie patrzyć, a ja nie lubię być jednak w centrum zainteresowania. Brzuszek już jednak trochę widać u mnie, niunia ładnie rośnie, a ja wraz z nią. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane, ja mam termin na 31.08 jestem też na forum dla lipcówek i sierpniówek, ale z moją datą jestem trochę do tylu ;-) Proponuje ruszyc troszkę to forum, bo widzę, że coś niezbyt chęnie dopisuja sie nowe osoby :-) P.S. czy poczulyści juz ruchy dziecka, a jesli tak to który to byl tydzień? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam od gina :) Zrobił mi USG, widziałam maleństwo, to najlepszy prezent na dzień kobiet jaki dostałam :) Dzidzia pływała sobie, machała rączkami i piła wody płodowe. Termin porodu z USG równiez mam na 30 sierpnia, więc wszystko w normie.Wyniki badan moczu i krwi tez książkowe.Ciesze się ogromnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni 29, to my mamy prawie taki sam termin porodu :) Jak fajnie:) Ja juz czuje ruchy maleństwa od jakiegos tygodnia, zwłaszcza jak leżę po obiadku, wtedy zaczyna się maleństwo kręcić.To moja druga ciąża, a jak u Ciebie???? Od ostatniej wizyty przytyłam pół kilo, więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antuanetta fajnie, że mamy podobny termin :-) Mi lekarz wyliczyl go na podstawie 1go usg i domniemanej przeze mnie daty poczęcia, bo ja mam pcos i ostatnia miesiączkę mialam 24.10, a owulke chyba ??? 7/8.12 , skomplikowane co ? ;-) To moje 1sze dzidziu i strasznie sie na nie cieszę, juz chcialabym poczuć ruchy, ale liczę sie z tym, ze zajmie to jeszcze parę tygodni :-( ciąże znoszę dobrze, slabe mdlości, sero wymiotów, tylko drazliwość doprowadza mnie i bliskich do szału!!! A jak to u was wygląda, macie już brzuszki? Czy ginekolog mówił Wam z usg, jaka jest płeć dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni, o płeć z wrażenia nawet nie pytałam ;) Mam córeczkę, więc przydałby się synuś :) Słabe mdłości jeszcze mniewam wieczorami ale to już nic w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami. Mi termin porodu zgadza się z usg i miesiączki, miałam ostatnią 23 listopada.Brzusio już widoczny dla osób z otoczenia, a ja go jeszcze fajnie podkreślam, niech ludziska patrzą, że będę mamą :) Ważne, że dzidzia ma wszystko na swoim miejscu, że rozwija się prawidłowo. Już nie mogę się doczekać, jak to maleństwo będzie z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wszystkiego naj z okazji Dnia Kobiet :) dawno mnie tutaj nie bylo, ale widac nie szalejemy. Witam nowe mamuski, w wiekszym gronie zawsze razniej. Ja postanowilam,ze nie chce wiedziec co to za plec, wiec 9.04 nie bede sie pytac. Choc trzymam kciuki za corke :) Ja od samego poczatku przytylam 4kg (nie jest zle). Po prostu musze wiecej biegac przy synku. Czuje sie w miare dobrze, glodna jestem ciagle i mam apetyt na wszystko. Ruchy malenstwa tzn takie plywanie czulam pierwszy raz tydzien temu (15tydz), ale to druga ciaza. Mowia ze wszystko jest latwiej i szybciej poczuc. Na kopniecia w pierwszej nalezy poczekac do 20-21 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja dzisiaj rano byłam w łazience, myślałam, że mdłości mam już za sobą, a tu taka niespodzianka - mam nadzieję, że to jednorazowe było. Jutro mam do pracy - nie chce mi się, ale jednocześnie się chyba boję takiego powrotu po kilku tygodniach nieobecności. Chciałam się zapytać od kiedy czujecie ruchy maleństwa w przypadku pierwszej ciąży? Chodzi mi o tydzień ciąży i jak to wygląda, jakie to odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, odebrałam wyniki badania na toksoplazmozę, wynik ujemny :) Zmykam do pracy, bo mnie zwolnią ;) Rybka w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 18 tygodniu ale to nie były takie wyrażne kopnięcia, tylko takie łaskotanie od środka. Teraz też ruchy dzidzi nie czuję przez powłoki brzuszne tylko w środku. U mnie mdłości upodobały sobie porę wieczorną, nie ważne czy jestem głodna, czy najedzona. Taki urok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktos zna sie na tych wynikach :(wizyte mam dopiero22 marca hcg-75,6IU/I odpowiada 2,687MoM papp-a 0,945IU/I odpowiada 0,513MoM Napisano ze ze wzgledu na niskie wartosci PAPP-A zalecane jest wykonanie badania wczesnego echa serca a na badaniach usg prenatalnym wszystko wyszlo bardzo dobrzeakcja serduszka byla 157 ud/min jestem zalamana nie wiem co o tym sadzic:((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilam od gina.. Dzidzia w porzadeczu, wszystko na miejscu, ma wszytskie narzady, rusza sie jak szalona :) mialam tez 4d i widzialam buziaczek..dodatkowo mam wszytsko na dvd :P.. i co najlepsze... IT"S A GIRL !! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynko 33...ja niestety Ci w tych wynikach nie pomogę,troszeczkę rzeczywiście Ci namieszali...:-( Nusienka...super wiadomości,cieszę się razem z Tobą :-).Czyl,ze chciałaś dziewczynkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×