Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość origami123

świńska grypa- szczepienia

Polecane posty

Gość origami123

Co myślicieo szczepiu na świńską grypę. Dzisiaj dostałam wezwanie na szczepienie dla mojego 1,5 rocznego synka i nie wiem co robić. Mogę odmówić szczepienia. Czy któraś z Was szczepiła swoje dziecko przeciw świńskiej grypie?? Jeśli tak to jak dziecko zareagowało.Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w życiu bym siebie na to nie zaszczepiła a tymbardziej dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość origami123
właśnieja też mam obawy i raczej jestem na nie, ale z jednej strony myślę tak że jak zaszczepię i coś się stanie to będę żałować, a z drugiej strony jak nie zaszczępię to w razie czego tęż będę żałować, mieszkam w Uk i sporo tu zachorowań, nawet w moim mieście były zachorowania i matka ze swoim synkiem walczyła o życie w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym sie zaszzcepila
ale w Polsce nie ma szczepionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy przenigdy bym nie
zaszczepila ani siebie ani tym bardziej mojego dziecka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabolta
ajjjj...przestancie juz panikaze! :nigdy bym sie nie zaszczepila:-glupiutkie istotki. jeszcze pare lat i bedziecie wszystkich na szczepionki namawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość origami123
no właśnie nie chcę panikować, myślę że szczepionki muszą być bezpieczne inaczej by nie dopuścili do użytku,tutaj szczepione są osoby o największym ryzyku zachorowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pare lat jak przebadają te szczepionki to nie mówię NIE ale teraz? w ciągu kilku miesięcy wprowadzili nową szczepionkę... żałośni ci, którzy wierzą iż są odpowiednio przebadane :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dzień dzisiejszy mówię nie - ani siebie, ani dziecka. Na sezonową też sie nie szczepimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska to chory kraj
Ja sie zaszczepilam 5 tygodni temu i nic mi nie jest i nie bylo. Dodam ze jestem w 9 miesiacu ciazy. Powiklania po grypie u ciezarnych i malych dzieci potrafia byc tragiczne w skutkach. Mielismy tu cala mase takich przypadków... smiertelne wliczajac. W Polsce piora wam mózgi! Smieszy mnie to ze szczepicie dzieci wszelkimi innymi gównianymi szczepionkami które maja te same konserwanty... albo jeszcze gorsze... a boicie sie szczepionki na grype:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aviiia
ja tez mowie nie. jak juz ktos pisal, siebie bym nie zaszczepila, a co dopiero dziecko. tak w ogole to nie macie wrazenie ze to wszystko jest wyolbrzymione strasznie? na sezonowa grype umiera wiecej osob, a nilkt nie oglasza pandemii. na marginesie - na sezonowa tez sie nie szczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym sie zaszzcepila
jaka nie sprawdzona skoro miliony osob sie zaszcepilo i nic im nie jest? u mnie niedawno zmarl czlowiek i wcale o tym gazety nie pisaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dostałam wezwanie do szczepienia ale to jest jak kto chce można odmówić ja tam swoich nie zaszczepię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabolta
polska to chory kraj-zgadzam sie z toba. powiklania po grypie sa grozniejsze niz sama szczepionka. a to,ze w Polsce piora mozgi to juz druga historia... jak nie ma potrzeby to sie nie szczepcie.ale sa kraje gdzie swinska jest na porzadku dziennym i w kazdej chwili mozesz ja podlapac. i co wtedy?nie szczepic sie? a przemyslcie same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mieszkam w irlandi i w klasach moich dzieci rodzice nie szczepią właśnie dlatego że ponoć dużo ludzi zmarło po tej szczepionce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość origami123
są dwa rodzaje szczepionek pandemrix i celvapan(ponoć bezpiecziejsza i dlatego podawana jest dzieciom i kobietom w ciąży - pandemrix zawiera adjuwanty a celvapan nie i z tego co doczytałam nie ma też min rtęci i białka kurzego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donaatello
ale jest aluminium a to neurotoksyna.Nie ma bezpiecznych szczepionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mieszkam w Irlandii. Szczepilam sie Celvapanem. Jestem w 8 miesiacu ciazy. Nic mi po szczepionce nie bylo. Nie mowie ze przyjelam ja lekka reka ale wokol mnie bylo pelno chorych osob i wolalam nie ryzykowac - tym bardziej ze w Irlandii bylo wiele kobiet w ciazy z powiklaniami i hospitalizowanych (srednio 22 tygodniowo). Jedna zmarla, dziecko tez. W Irlandii NIE BYLO DO TEJ PORY ANI JEDEN OSOBY KTORA ZMARLABY PO SZCZEPIONCE. Wiec nie wiem skad te wiadomosci. Wyssane z palca i robiacych sensacje polskich mediów. Mam tylko Irlandzka telewizje i wiadomosci ogladam kazdego dnia i jestem na biezaco. Tutaj podchodzi sie do calej sprawy o wiele spokojniej niz w Polsce. Wiec nie siejcie bez potrzeby paniki. Ale oczywiscie kazdy ma wolny wybor bo przeciez nikt nie zmusza do szczepionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie nie ma 100% bezpiecznych szczepionek. Mnie tez smieszy to ze dajecie dzieciom szczepionke np na wirusowe zapalenie watroby czy szczepionki skojarzone. a one potrafia byc dla dzieci bardzo niebezpieczne i jakos sie ich nie boicie. To znaczy ja was nie krytykuje - bo sama mialam naprawde powazny dylemat zanim ja wzielam - ale nie podzielam tego calego demonizowania. Demonizuje sie zarówno ta nieszczesna grype jak i szczepionki. A najbardziej to mnie wkurza to ze w Polsce politycy wykorzystuja ta sytuacje zeby sie troche wypromowac - ze niby sa tacy troskliwi o naród. A w wiekszosci przypadków to nawet nie grypa zabija tylko ewidentne zaniedbania w diagniostyce i leczeniu, brak przygotowania szpitali i odddzialów zakaznych. Brak planu na wypadek jakiegokolwiek zagrozenia. I zamiast o tym mówic to gadaja tylko o tych szczepionkach tak jaby na nich konczyl sie swiat. Odwracaja uwage od tego co naprawde wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donaatello
nie szczepie swoich dzieci żadnymi szczepionkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoją drogą własnie dzisiaj czytałam ogromny artykuł prof. Marii Doroty Majewskiej, która jest kier.katedry Marii Curie Komisji Europejskiej Zakładu Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Napisała list/apel do wszystkich świetych naszego swiatka politycznego o szkodliwosci działania szczepionek, które fundujemy dzieciom przez pierwsze 1.5 roku ich życia. Koszmarne.... Tym bardziej nie chcę szczepić małęj na grypę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donaatello
i słusznie. zapraszam na forum www.szczepienia.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×