Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Hej dziewczyny, jakiś czas mnie nie było, ale sie przeprowadzaliśmy :) Jesteśmy już na nowym mieszkanku, ale i tak jeszcze wszystkie rzeczy nie zwiezione, tyle tego jest że szok :/ Ale od soboty już tu śpimy i się zaczynam przyzwyczajać. Pierwsza noc była straszna, prawie nie spałam, ale teraz juz jest lepiej. Ogólnie to mieszka nam się fantastycznie :) Dobija mnie jedynie to, że nie mogę nic robić chyba że chcę wcześniej urodzić. Mała pcha się na świat. Niecałe dwa tygodnie temu miałam 4 godziny nieregularnych, bolesnych skurczy, w zeszłym tygodniu brzuch mi sie obniżył. W związku z tym byłam dziś (tydzień wcześniej) u mojej gin i sie okazało, że szyjkę mam już całkiem zrównaną, ale zamkniętą, a mała napiera na nią i wstawia się w kanał, potwierdziło to usg. Dzisiaj gin powiedziała, że urodzę wcześniej (to już się domyślam od jakiegoś czasu), ale te 2tyg żebym wytrzymała. Mam odpoczywać, nie sprzątać (a ja wszędzie syf widzę), nie nosić, nie układać na półkach. Najlepiej tylko leżeć i z psem na spacerek krótki wychodzić. A ja w łóżku wysiedzieć nie umiem, bo mi się nudzi, wrrrr.... Zaraz zmykam do rodziców na obiadek, mąż mnie zawozi w drodze do pracy... Co do szkoły rodzenia, to ja chodzę i wg mnie to jest fantastyczna sprawa. Raz, wiem dokładnie co mnie czeka, co jak gdzie i kiedy, dwa prowadzi to fantastyczna położna, która rozwiewa wszystkie wątpliwości, są fajne ćwiczenia dla ciężarówek, zajęcia z medytacji, relaksacji, oddychania, tańca, rysowanie na brzuchu, zajęcia z kąpania i karmienia piersią, spotkania z psychologiem, pediatrą, rehabilitantem. Dają też mnóstwo próbek, gazetek, butelki, itp. Wg mnie to warto i polecam :) Najlepiej wybrać się z mężem, bo Panowie uczą się jak masować i jak pomagać przy porodzie :) Pozdrowionka STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN Beacik26.............26...............6................. . ...........24.04 Smile...................23............................... ................ok1.05 HopeU................28.................................. . .........ok.03.05 Banmon...............26...............12................ . .......ok07.05 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................35...........24.05.2010...... .Ch.....Michał Dagus83...................35............26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................27............10.07.2010.. .........?........? agnes19....................25...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................14.............22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................15........................... ...................... Olka P........................11.............ok 08.11.2010..................... AsiaAaK.....................?...............ok.16.12.2010 ......?............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daguś - nie martw się wczesniejszym porodem, przeciez i tak zostało ci juz niewiele, tak wiec nawet jesli bys teraz urodziła to i tak dziecko ma juz wszystko wykształcone i na bank byłoby zdrowe. Ostatnio widziałam w TV program o kobiecie ktora urodziła w 5 miesiacu ciazy i dziecko wazyło cos ok. 0,5kg i przezyło i jewst zdrowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, mała ma wszystko juz wykształcone, ale płucka może jeszcze mieć nie do końca dostosowane do oddychania i jakbym teraz urodziła to zapewne trafiła by do inkubatora :( Więc niech jeszcze posiedzi te 2-3 tygodnie ;) A takie maluchy 0,5kg to udaje sie uratować, owszem, jeśli szpital ma odpowiedni sprzęt, ale ile te biedactwa muszę się potem w szpitalu namęczyć, zanim do domku je wypuszczą :( Jednak niema to jak rosnąć w żywym inkubatorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ciekawe która z was pierwsza się rozsypie :) Goga czy Daguś ..... ? :) nie mogę w to uwierzyć, że pierwsze forumowe dzieciaczki się szykują 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeeeee dziewczyny mam jakiegos dola najchetniej to bym poszla do lozka i przespala to :( dagus bedzie dobrze tylko zalecaj sie do tego co lekarz mowi marta w sumie to ja zwsze mowilam ze jak bede w ciazy to bede pracowala zeby tylko nie siedziec w domu i objadac sie ;) ale i tutaj i tak nie moge wczesniej odejsc na zwolnienie co najwyzej 11 tyg. perzed porodem.... a w przeciwienstwie do twojej pracy moja jest taka sobie :/ ale jakos dam rade ;) banoman najlepiej to jednego ginekologa wybrac ktory sie zajmuje glownie takimi zabiegami jak twoj i wtedy bedziesz wiedziala ze czlowiek wie co robi i zna sie na rzeczy i bedziesz tez spokojniejsza a tak to pomieszanie zmyslow szalu mozna dostac co lekarz to inna teoria :/ ola normalne ze sie martwisz przed scanem ja sobie mowilam ze jak bedzie po scanie wszystko ok to przestane sie martwic to prawda przestalam... na kilka dni a teraz czekam na kolejny scan i martwie sie jeszcze bardziej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! No i basen zaliczony :) I dobrze bo coś mnie dzisiaj krzyż bolał. Poza tym znowu lenia mam strasznego, ale zdjęcia wrzucam. Co prawda tylko 2 ale za to najfajniejsze http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b528011d156fc774.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b18682b5e92d2238.html Tak sobie popatrzyłam na te zdjęcia i stwierdzam że chyba mam obsesje na punkcie dziecięcego obuwia ... Amerie w końcu wyznaczyli ci datę scana, nareszcie :) Daguś ty żywy inkubatorze, uważaj na siebie i słuchaj się lekarza Banmon kiedy wizyta w Salve ? Marta ty mnie źle zrozumiałaś, ja nigdy nie twierdziłam że bez szkoły rodzenia nie urodzisz bez komplikacji, tylko siostrze (szwagierka miała cesarkę ) byłoby łatwiej gdyby wiedziała jak oszczedzać siły jak je zregenerować itp czyli to czego ucza w szkole rodzenia. A namawiałabym cie jakbym np była włascicielką takiej szkoły, ja tylko chciałam wytłumaczyć na czym to polega, a wybór pozostawiam tylko i wyłącznie tobie. A na koniec tej bezsensownej dyskusji chciałabym życzyć nam wszystkim : bardzo krótkiego, bez komplikacji, lekkiego i przyjemnego porodu! Podobno cuda się zdarzają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ola te cuda to chyba nie w moim swiecie ;) zajebiste butki szczegolnie te drugie :D ja jeszcze czekam z takimi zakupami tak jakos... troche strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daguś - ale ten czas szybko zleciał. Pomietam jak dopiero co pisałas o ślubie i jak na ślubie poinformowałas wszystkich zaproszonych, ze spodziewasz sie dziecka... Ale ten czas zleciał szybko. jeszcze troszke a Ty juz bedziesz rodzić. jesli chodzi o te wczesniaczki , to sama byłam w szoku, ze udało sie do dziecko co w 5 miesiacu sie urodziło, no bo to bardzo wczesnie. Wiadomo ze takie dziecko to jest jeszcze nie wykształcone i to cud ze sie udalo je uratowac i to na dodatego bez zadnego uszczerbku na zdrowiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka - szkoda sie sprzeczadc o takie pierdoły. Ty chcialas dobrze, za cie dziekuje bardzo, a ja chyba poddenerwowana jestem ostatnio i sie unioslam niepotrezbie. Sorki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no juz mi troche lepiej..jak zwykle po owu chyba;) Ola cudne butki...tez bym sie nie oparła kupić:) Co do szkoły rodzenia jestem jak narazie za:) Uwazam ze jesli zajecia w ogóle nie byłyby potrzebne to nie cieszylyby sie tak duzym powodzeniem. A uwazam ze mogą jedynie pomoc niz zaszkodzic,bo na pewno tam nie straszą porodem ale wrecz przeciwnie..ucza jak podejsc do tego bez strachu. No przynajmniej w jakims stopniu:) Dziewczyny moze wy sie znacie bardziej...jak to jest z tymi np kalendarzami plodności..dlaczego wg nich po owulacji sa trzy dni niby płodne? Wg mnie to malo prawdopodobne ale moze sie myle:) I tak sie nastawiam ze nic z tego,ale moze jaks procent szans jest:) Dobrze ze testy mam...mysle ze duzo pomagaja. Jak nie teraz to w przyszlosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daguś czuje ze Ty bedziesz pierwsza:) Tylko daj znac jak juz dzidzi wyjdzie:D Goga super ze noga nie boli,pewnie wieelka ulga:)Odpoczywaj te ostatnie tygodnie..a może dni;) Pogoda mnie wkurza..wrr Pozdrawiam wszyskie 🌻 i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ola wizytę jeszcze nei wiem keidy będę miała bo to zalezy od terminu @.... chyba rzeczywiście masz hopla na punkcie bucików :) Smile w sumie nie wiem czemu po owu trzy dni mozna zajść w ciążę, jajeczko zyje jakies 24 godziny więc mi się wydaje że dobe po owu mozna jeszcze zajść w ciążę ale nie trzy dni.... natomiast na pewno bzykając się trzy dni przed owu jest szansa na ciążę ;) co u reszty babeczek ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Faktycznie ten czas leci. Też mi sie wydaje ze Dagus urodzi pierwsza. Chyba że z Goga się zmowicie na ten sam dzień :-p Mój mąż mi dziś napisał że chce mieć dzieci nieważne czy dziewczynki czy chłopców :) mam nadzieję ze wyrobimy sie w tym roku :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope pewnie, ze się wyrobicie :D dopiero poczatek roku mamy, w grudniu będziesz wielka tak beczka chodziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ola śliczne buciki :) a te z Puchatkiem wymiatają po prostu :D Ja dzisiaj znowu spałam do południa ;) coś się pogoda popsuła ale nie pada więc ciąg dalszy mycia okien :) na jutro zostanie mi ostatnie w łazience ;) Rany ale mam smaka na zimne piwko z soczkiem :p całe szczęście nie ma w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HopeU pewnie że się wyrobicie jeszcze dużo czasu do końca roku :) Dziewczyny mi się już przestało spieszyć do porodu...ze strachu chyba :o więc mam nadzieje że mały będzie sobie w brzuszku grzecznie siedział do samego końca... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jak zwykle po dwóch dniach plamień miesiączka przyszła... Chociaż gdyby w tym miesiącu sie udało to znaczyłoby ze jestem wiatropylna, to i tak jestem zawiedziona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jak widzę że już kupujecie takie maleńkie buciki, jak czytam że już tak niewiele Wam brakuje i będziecie tulić takie kochane maleństwa to aż mi sie beczeć chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wolała, żeby mała jeszcze z miesiąc posiedziała, ale z drugiej strony coraz gorzej się czuję, od wczoraj jestem jakaś taka słaba, ciągle śpiąca i zmęczona, na nic nie mam siły i nic mnie nie cieszy, wręcz zamartwiam się wszystkim, rzez to mam brać relaniium 2x dziennie, po nim jest mi wszystko jedno...No i na dodatek zaczęły puchnąć mi nogi... Jutro przyjeżdża łóżeczko dla Asi, w przyszłym tygodnu skoczymy zamówić wózek i dla małej będzie mi brakować tylko ręcznika z kapturem ;) W piątek ostatnie zajęcia w szkole rodzenia... Dziewczyny, ja też nie wiem kiedy ten czas zleciał, dopiero co zobaczyłam dwie kreski na teście, a tu lada tydzień urodzę. Gdyby nie leki to już bym miała poród za sobą. Brzuch jeszce bardziej mi sie obniżył, mała mi czasem tak napiera, że czuję jakbym ciężką skałę nosiła :( Jak zawsze trzymam kciuki za staraczki :) Uciekam jakiś film obejrzeć i się odprężyć :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena87 i ty będziesz bawic się w zakupy ;) ciekawe która z was laseczki bedzie pierwsza :) mnie cos brzuchol pobolewa i cos tak czuję, że jutro chyba owulka mi się szykuje..... szybko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beacik co u Ciebie???? marzena87 wpisywać mi się tutaj szybko do tabelki bo właśnie zauważyłam, że cię nie ma :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! A u nas pogoda rewelacja od ok 2 tygodni i podobno do końca tyg ma tak pozostać :) Goga jak ty masz taki zryw do sprzątania to zapraszam do mnie, nie będziesz się nudzić :) Banmon faktycznie coś mi odbiło z tymi butami, już mam 7 par :D a to pewnie nie koniec... Hope wydaje mi sie że się wyrobicie do końca roku, na bank. Smile z tymi dniami to chyba o to chodzi że taki kalendarz nigdy nie poda ci dokładnej daty owulki, tylko w przybliżeniu. I te dni to taka granica błędu, jakby jednak się owulka przesunęła. To sie chyba nazywa dni podwyższonej płodności. I wtedy lepiej też się bzykać, dla pewności :) A co do skuteczności testów owulacyjnych to znasz już dwa przykłady na tak :D Marta nie ma sprawy. Pewnie ci hormonki szaleją, stąd ten nastrój. Amerie tak z ciekawości, u was w szpitalu też trzeba płacić za zdjęcia ze scanu? Daguś zobacz jak to jest, u tylu kobiet trzeba poród wywoływać a twoja malutka tak się na świat rwie :) Marzena nie chciałam ci sprawić przykrości, jeszcze na domiar złego trafiłam na @, sorki :O Agnes, asiaAk , Beacik, Joasia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola wydaje mi sie ze nie przynajmniej w liscie nic o tym nie jest napisane :/ nie raczej nie ola bo nawet gdyby sie placilo to by mi moja kolezanka wspomniala (ona tez w tym samym szpitalu co ja) a co u ciebie trzeba placic??? jak tak to dziwne :/ ale jestem zmeczona :( ja mam teraz faze typu- gruba i brzydka :/ ola przestan kupywac te buciki bo jak wszystkie sa jednego rozmiaru to dzidzia szybko z nich wyrosnie ;) chyba ze chce na kazdy dzien inne ;) marzena87 ty tez bedziesz sciskala swoje malenstwo i bedziesz kupywala hurtowo buciki ;) dagus trzymam kciuki zeby mala jeszcze troche posiedziala w brzuszku i pozwole sobie zyczyc szybkiego porodu bo pozniej to juz moze byc za pozno na takie zyczenia ;) trzymam kciuki :) dziewczyny cos marzenka nam ucichla.... ja pamietam tylko jak pisala o tej jej durnej szefowej a pozniej juz cisza.... i nawet w tabelce juz ja przegonilam :/ marzenka odzywaj sie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laski Ola u ciebie ciepło? U mnie tylko słońce święci od kilku dni ale arktyczny wiatr i zimnooo Ola po tych bucikach i ubrankach chyba nastawiasz sie na chłopca :) Ja mam jakiegoś dola ostatnio, chciałabym siedzieć z dzidzia w domu i mieć wszystko w d.... Moje koleżanki chodzą z wózkami na spacerki a ja narazie tylko do pracy, ciągle mi umowę przedłużają z mca na miesiąc i nie mogę zrezygnować z tej pracy rano bo jak mnie zwolnią w końcu z drugiej to nie będę mieć żadnej. A w tej rannej pracy ( stałej) normalnie mogę iść na macierzyński jakby co, a w drugiej przypuszczam za jakbym powiedziała ze jestem w ciąży to nie daliby mi umowy dalej i żadnego macierzyńskiego bym nie dostała. I tak ciągle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie a faktycznie w angli to jest jakos inaczej z tym chorobowym w ciązy. Pamietam ze moja kolezanka to mogła isc dopiero cos w 7 miesiacu, bo inaczej nie miala by całego macierzynskiego, czy jakos tak to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj bylam u gina na wizycie comiesiecznej. Niuńka ulożyła sie juz główka do dołu, co jest bardzo szybko. Lekarz powiedzial ze juz mało prawdopodobne ze zmieni pozycje. To dobrze:-D Poz tym wszystko z dzieckiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, u mnie niestety @ zawitała.... wypisuję się z tabelki kochane, im więcej o tym myślę, tym gorzej, więc olewam to wszystko, nie mam już do tego siły... wszystkim Wam życzę jak najlepiej :) Starającym się szybkiego zafasolkowania, a przyszłym mamusiom lekkich porodów i pociechy ze zdrowych dzieciaczków. Dziękuję Wam za wszystkie dobre słowa i towarzystwo w staraniach. POWODZENIA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN Smile...................23............................... ................ok1.05 HopeU................28.................................. . .........ok.03.05 Banmon...............26...............12................ . .......ok07.05 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................35...........24.05.2010...... .Ch.....Michał Dagus83...................35............26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................27............10.07.2010.. .........?........? agnes19....................25...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................14.............22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................15........................... ...................... Olka P........................11.............ok 08.11.2010..................... AsiaAaK.....................?...............ok.16.12.2010 ......?............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) czy taki bol brzucha i takie 'ciagnace rwanie' w dole brzucha to normalka na poczatku ciazy? bo troche sie boje ze cos nie tak jest...:( Goga i Dagus ale Wam zazdroszcze zaraz bedziecie mialy maluszki pry sobie:)tez juz bym chciala:) Olka P super te butki:) pozdrawiam wszystkie babeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×